پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۱۳۲

مدارک لازم برای تحصیل در صربستان در مقاطع گوناگون چیست؟

تحصیل در صربستان,مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی صربستانزبان رسمی تحصیل در صربستان، زبان صربی می باشد
برخی از مزایای تحصیل در کشور صربستان، کیفیت اموزش بالا و مدرک تحصیلی معتبر می باشد. صربستان در بین دانشجویان خارجی بعنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی به شمار می رود. در این مطلب از سرپوش شرایط تحصیل در صربستان ذکر شده است با ما همراه باشید.

تحصیل در صربستان

کشور صربستان از نظر تحصیلی برای دانش آموزان، شرایط مناسبی فراهم کرده است. تحصیل در صربستان، تحت نظارت اموزش و پرورش از مقطع ابتدایی به صورت رسمی آغاز شده و تا مقطع دیپلم ادامه می یابد. کودکان می توانند به صورت رایگان در صربستان، تحصیل کنند.

دوره های زبان صربستانی در صربستان

مردم کشور صربستان به گویش های مختلفی صحبت می کنند که از آن ها می توان به صربی بلغاری، کرواتی و غیره اشاره کرد اما زبان صربی به عنوان زبان رسمی در مدارس و کلیه سازمان ها محسوب میشود. دانشجویانی که با هدف تحصیل به این کشور می آیند باید به صورت اجباری زبان صربی را علاوه بر انتخاب زبان دیگری همچون انگلیسی در حد متوسط یاد بگیرند.

دوره های زبان صربی برای افرادی طراحی شده که در صربستان با اهداف مختلف، اقامت دارند و این افراد، ملزم به شرکت در کلاس درس، حداقل دو بار در هفته می باشند، دوره فراگیری زبان صربی در کشور صربستان برای اموزش بعنوان یک دوره ایده‌ال ، محسوب میشود؛ به این علت که فرد میتواند در محیطی صربی زبان و بسته به اهداف خود، مهارت های این زبان را از سطح پایه تا سطح پیشرفته در روشی مطمئن یاد بگیرد.

برای تمامی افراد علاقه مند به تحصیل و مهاجرت کاری به صربستان باید به زبان صربی مسلط باشند. همچنین افزادی که خواهان برقراری ارتباط و معامله با افراد صربی هستند، باید این زبان را فرا بگیرند.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی صربستان

شما برای اخذ ویزای تحصیلی صربستان به مدارک زیر نیاز دارید:

>> گذرنامه معتبر فرد متقاضی تحصیل در صربستان( حداقل اعتبار ۹۰ روز)

>> عکس( اندازه ۳.۵ در ۴.۵) جهت تحصیل در صربستان

>> اثبات بودجه کافی برای اقامت در صربستان

>> ارائه نامه دعوت از دانشگاه که دانشجو در آن ثبت نام کرده است.

>> ارائه بلیط بازگشت یا برنامه سفر جهت تحصیل در کشور صربستان

>> ارائه مدرک زبان در صورت نیاز

>> ارائه مدارک تحصیلی مقطع قبل با ریزنمرات و ترجمه رسمی آن ها

>> بیمه سلامت

>> پرداخت هزینه ویزا

مقاطع تحصیلی صربستان

* تحصیل در مدارس صربستان:

تحصیل در صربستان در دوره ابتدایی از سن ۷ سالگی شروع میشود و طول این دوره ۸ سال میباشد که متشکل از دو دوره ۴ ساله است؛ معلم سایر دروس در ۴ سال اول به غیر از معلم دروس زبان و هنر، یک نفر است؛ دانش آموزان در کلاس ها به صورت شانسی جای می گیرند و در طی ۴ سال، معلمشان ثابت است. سپس هر یک از دروس در ۴ سال بعدی، دبیر مخصوصی دارند ولی همین معلمان در طی ۴ سال، ثابت می مانند.

شرایط تحصیل پزشکی در صربستان,تحصیل در صربستان در مقطع کارشناسی,مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی صربستانمدت زمان تحصیل دکترا در صربستان حدودا ۳ سال به طول می انجامد

دانش آموزان برای تحصیل در صربستان در مقطع دبیرستان از در سن ۱۴ سالگی اقدام می کنند و تحصیل در این مقطع به مدت ۴ سال، زمان میبرد ولی درصورت تحصیل دانش آموز در رشته فنی و حرفه ای به ۲ الی ۴ سال، زمان نیاز است.

زبان صربی به عنوان زبان اموزشی در مدارس دولتی صربستان میباشد و دانش آموزان بین المللی باید در مدارس بین المللی صربستان که ارائه دهنده برنامه های تحصیلی به زبان های گوناگون هستند؛ به تحصیل بپردازند. مدارکی که دانش آموزان از مدارس صربستان، پس از فارغ التحصیلی دریافت میکنند؛ در اکثر نقاط دنیا مورد قبول است. دانش آموزان صربستانی می توانند در مدارس صربستان به صورت رایگان، تحصیل کنند.

* تحصیل در صربستان در مقطع کارشناسی:

یکی از شروط تحصیل در صربستان در مقطع کارشناسی، ارائه ی مدارک دیپلم و مدرک زبان انگلیسی به صربستان به منظور بررسی و تائید می باشد.

دولت کشور صربستان برای بررسی مدارک هر فرد، هزینه ای دریافت میکند. درصورت تائید مدارک فرد متقاضی، او توسط دانشگاه پذیرفته میشود. در این زمان ، فرد با سفر به صربستان باید در یکی از اموزشگاه های زبان صربی ثبت نام کند و حتماً گواهی انسیتوی زبان را دریافت نماید. یکی از شروط تحصیل در صربستان در مقطع کارشناسی، شرکت در کنکور سراسری صربستان میباشد و نمرات دوره دیپلم و نمره حاصل از شرکت در کنکور، در پذیرش فرد در دانشگاه ها از اهمیت به سزایی برخوردار است.

زبان تحصیل در صربستان در دوره ی کارشناسی و دکترای حرفه ای در ۹۹درصد از رشته ها نظیر رشته پزشکی و دندانپزشکی، زبان انگلیسی میباشد و همچنین تحصیل در صربستان در این مقطع به ۳ تا ۴ سال، زمان نیاز دارد که فرد با کسب امتیازی بین ۱۸۰ تا ۲۴۰ در این مدت میتواند فارغ التحصیل شود.

فرد متقاضی تحصیل در کشور صربستان برای دریافت مدرک BACHELOR باید در طول ۳ سال، امتیاز ۱۸۰ را بگیرد و همچنین برای اخذ مدرک BACHELOR WHIT HONOURS باید در طول چهار سال، امتیاز ۲۴۰ را دریافت کند.

* فوق لیسانس در صربستان:

مدت زمان تحصیل در صربستان در مقطع فوق لیسانس، حدود دوسال می باشد. دانشجویان محصل در رشته های این مقطع باید امتیاز لازم برای فارغ التحصیلی کسب کنند. دانشجویان باید برای ثبت نام در دوره های فوق لیسانس در این کشور، مدارکی را به دانشگاه ارائه دهند که شامل مدارک مربوط به سالهای قبلی تحصیلی خود بهمراه مدارک هویتی و یا گواهینامه های شرکت در همایش ها و ارائه سوابق علمی می باشد. دانشجویان خارجی باید دارای ویزای تحصیلی باشند. مدرک معتبر زبان انگلیسی، تأثير به سزایی در پذیرفته شدن دانشجویان در مقطع فوق لیسانس دارد.

* تحصیل در صربستان در مقطع دکترا:

یکی از مدارک لازم برای تحصیل در صربستان در مقطع دکترا، مدرک کارشناسی ارشد معتبر بهمراه مدرک زبان انگلیسی میباشد و دولت صربستان برای بررسی مدارک هر فرد، هزینه ای میگیرد. درصورت مورد تائید بودن مدارک فرد متقاضی توسط دانشگاه، پذیرش میشود. سپس فرد باید با مهاجرت به صربستان و ثبت نام در یکی از اموزشگاه های زبان صربی، گواهی انسیتوی زبان را دریافت کند. در دوره های پیش دکترا در صربستان، دروسی ارائه می شود که مرتبط با رشته درخواستی فرد است.

ملاک پذیرش فرد در دانشگاه های صربستان در مقطع دکترا، ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد و نمره حاصل از شرکت در این ازمون می باشد. زبان تحصیل در رشته ها در مقطع دکترا، انگلیسی است.

تحصیل در صربستان در مقطع دکترا، حدود ۳ سال، طول می کشد و فرد متقاضی درصورت کسب حداقل ۱۸۰ امتیاز، فارغ التحصیل میشود. در این مقطع ، یک مدرک درجه سوم تحصیلات یا DR. JURIS به همراه مدرک دکتری به فرد اعطا می شود.

توجه داشته باشید که دانشجویان در این مقطع، مجوز انجام کار دانشجویی را ندارند و صرفا در مواقع خیلی خاص به آن ها مجوز کار، داده می شود که فرد باید مسلط به زبان صربی باشد.

بورسیه تحصیلی صربستان

امکان تحصیل در صربستان در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا برای دانشجویان وجود دارد. بورسیه تحصیلی صربستان برای دانشجویان، نوعی کمک هزینه جهت تحصیل در صربستان محسوب می شود.

با توجه به گرانتر بودن هزینه های تحصیلی در صربستان نسبت به سایر کشورهای مجاور، از این رو تحصیل در چنین کشوری، شرایط و محدودیت های خود را دارد. دانشجویان باید توانایی تامین مخارج دوران تحصیلی خود را داشته باشند.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی صربستان,تحصیل در صربستانآموزش برای کودکان صربستان رایگان است و در دسترس عموم است

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان

مدت زمان تحصیل در صربستان در رشته ی دندانپزشکی، ۵ الی ۶سال میباشد که دانشجو در طی این دوره باید بتواند دروس عملی و تئوری را بگذراند. از دروس تحصیلی در این دوره می توان به نحوه تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری دهان و دندان و درمان ناهنجاری های فک و دندان اشاره کرد.

در کشور صربستان، همانند سایر کشورهای اروپایی، باید در ازمون های ورودی قبول شوید. آزمون از مهم ترین آزمونهای ورودی این کشور، محسوب میشود. شرط اصلی قبولی در دانشگاه های این کشور اینست که بتوانید در دروسی مانند زیست شناسی و شیمی، امتیاز بالا کسب کنید. از طرفی زبان تحصیل در رشته دندانپزشکی و پزشکی در این کشور، صربی و انگلیسی می باشد. ارائه ی مدرک آیلتس برای تحصیل در رشته دندانپزشکی و پزشکی به زبان انگلیسی الزامیست.

مزایای تحصیل در صربستان

مزایای تحصیل در صربستان مانند سایر کشور های اروپایی، زیاد نیست؛ چون شرایط پذیرش در صربستان، سخت است. لذا مزایای تحصیل در صربستان عبارتست از:

- یکی از مزایای تحصیل در صربستان اینست که می توانید در دانشگاه های معتبر و با قدمت زیاد، تحصیل کنید.

- تحصیل به زبان انگلیسی، از دیگر مزایای تحصیل در صربستان به شمار می رود.

- عدم وجود شرایط سنی برای شرکت در مقاطع مختلف

معایب تحصیل در صربستان

> یکی از بزرگ ترين معایب تحصیل در صربستان اینست که دانشجویان بین المللی باید به غیر از زبان انگلیسی، به زبان تخصصی این کشور، مسلط باشند.

> منشأ زبان صربی از زبان هند و اروپایی می باشد؛ به همین خاطر، یادگیری آن دشوار است. این زبان به عنوان یکی از گونه های استاندارد گویش اشتوکاوی در کشورهایی همچون صربستان، بوسنی و هرزگوین و توسط صرب های پراکنده در دنیا بکار می رود.

> در اصلاح رسم الخط زبان صربی، یک قاعده کلی در قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفت که افراد غیر صربی، راحت تر بتوانند این زبان را یاد بگیرند و آن قاعده ” آنچه را می گویید، بنویسید و آنچه را می نویسید، بخوانید ” است.

> دانشگاه های صربستان، مقررات سختی را در زمینه پذیرش دانشجو اعمال کرده اند که یکی از مراحل دشوار آن، شرکت در کنکور سراسری صربستان می باشد.

فوق لیسانس در صربستان,شرایط تحصیل دندانپزشکی در صربستان,مقاطع تحصیلی صربستاندوره تحصیلی دندانپزشکی در صربستان به مدت ۵ سال است

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 11
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش