دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۲۰۰۴۲

دریافت مدرک دیپلم از انگلستان به ساده ترین روش

تحصیل در مدارس انگلستان,دریافت مدرک دیپلم از انگلستانتحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان موقعیت فوق العاده ای برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه‌های این کشور و همچنین دیگر دانشگاه‌های کشورهای جهان به شمار می آید. هر کدام از کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلستان ، شرایط ویژه ای را برای جذب دانشجویان ارائه می‌ دهند.

دانش آموزان برای ورود به دانشگاه باید برخی مدارک و صلاحیت‌ها را کسب کرده باشند. داشتن مدارک پایان تحصیلات از مقاطع قبلی دوره متوسطه و همچنین مدارک بین المللی دوره‌های A-Level و IB و یا گذراندن دوره‌های فاندیشین از جمله مدارک مورد نیازی است که دانش آموزان باید کسب کنند. داشتن این مدارک معادل با مدرک دیپلم می باشد. برای دانستن آسان ترین راه دریافت مدرک دیپلم از انگلستان با ما در این مقاله همراه باشید.

مدارس انگلستان به دلیل سطح بالای سیستم آموزشی این کشور، مورد توجه بسیاری از دانش آموزان بین المللی قرار گرفته است. دانش آموزان بسیاری علاقه مند به تحصیل در دبیرستان های انگلستان هستند. علاوه بر اینکه دانش آموزان در این مدارس طبق پیشرفته ترین و به روز ترین روش های آموزشی تحصیل می کنند دانش و اطلاعات بروز را نیز در دبیرستان ها می آموزند. گذراندن دوره های آموزشی برای دریافت مدرک دیپلم از انگلستان در مدارس یا کالج های با کیفیت این کشور راه را برای حضور موفق دانش آموزان در دانشگاه های معتبر بویژه در کشور انگلستان هموار می کند. بعلاوه دانش آموزان می توانند مسیر مناسبی را برای ورود بدون آزمون به دانشگاه های معتبر در جهان طی کنند.

تحصیل در مقطع پیش دبیرستانی و دبیرستان در انگلستان

موضوعات مورد بحث در این دوره شامل موضوعات اصلی (ریاضیات ، زبان انگلیسی و علوم) و پایه (علوم کامپیوتر، دانش فیزیک و حقوق شهروندی) می باشد. علاوه بر این مدارس در انگلستان موظفند در طی این مرحله یکی از موضوعات درسی هنر ، طراحی فناوری ، علوم انسانی و یا زبان های خارجی را ارائه دهند.

تحصیل در مدارس انگلستان,دوره آموزشی اخذ دیپلم در انگلستاندوره آموزشی اخذ دیپلم در انگلستان

مرحله نهایی تحصیلات اجباری مهمترین دوره برای ارزیابی ملی تلقی می شود. دانش آموزان پس از گذراندن این مرحله موفق به دریافتGCSE  یا سایر مدارک ملی می شوند.

مدرک عمومی آموزش متوسطه با عنوان GCSE مخفف General Certificate of Secondary Education در قالب ۱۰ ماده درسی رتبه بندی شده از A تاG  به فارغ التحصیلان اعطاء می گردد. نمره دوره GCSE بصورت ۸۰ درصد نمرات امتحان نهایی که بصورت سراسری در انگلستان برگزار می شود و ۲۰ درصد فعالیت های کلاسی دانش آموز محاسبه می گردد. آن دسته از دانش آموزانی که موفق به اخذ نمراتA  تا C  در حداقل ۵ ماده درسی شوند از مجوز ورود به مقطع ۲ ساله آموزشی پس از سن ۱۶ سالگی برخوردار می گردند.

تحصیل در مدارس انگلستان,آزمون GCSE آزمون GCSE

از اهداف مهم آموزش در این مقطع تربیت دانش  آموزانی است که بتوانند با موفقیت و به صورت مستقل در هریک از دانشگاه های معتبر به ادامه تحصیل بپردازند. علاوه بر این توسعه توانمندی های فردی، مهارت های زندگی، تعهدات زیست محیطی به عنوان شهروند جهانی، آشنایی و پذیرش مسئولیت  های اجتماعی و فراگیری روش  های برقراری ارتباط صحیح و موثر به هر یک از زبان های یاد گرفته شده از اهداف اصلی این دوره های آموزشی است. اردوهای علمی و تفریحی از دیگر برنامه های آموزشی است. آموزش بر مبنای PBL یا مسئله محوری، تفکر تحلیلی و انتقادی، فن ارائه و ارتباط از بنیان های آموزشی است.

دوره آموزشی اخذ دیپلم در انگلستان

پس از قبولی در آزمون GCSE ، دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند باید دوره های با نام فرم ششم (۶th form) را در مدرسه و یا کالج هایی که همان واحد را ارائه می دهند ، بگذرانند. این دوره را می توان معادل دوره پیش دانشگاهی دانست. در این دوره دانش آموزان می توانند به ادامه تحصیل برای فراگیری دروس پیش نیاز تحصیلات عالی دلخواه خود بپردازند.

تحصیل در مدارس انگلستان,دریافت مدرک دیپلم از انگلستاندریافت مدرک دیپلم از انگلستان

دوره آموزشی اخذ دیپلم IB

IB مخفف International Baccalaureate یک سازمان آموزشی انتفاعی بین المللی است که در شهر ژنو سوئیس در سال ۱۹۶۸ تاسیس شده است.

تحصیل در مدارس انگلستان,دوره آموزشی اخذ دیپلم IBدوره آموزشی اخذ دیپلم IB

این سازمان برنامه های آموزشی خود را ویژه دانش آموزان از سنین ۳ الی ۱۹ سال ارائه می دهد. سیستم آموزشی این سازمان خود را بر اساس سه زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی در بیش از ۳۵۰۰ مدرسه در بیش از ۱۴۰ کشور جهان پیاده سازی و پشتیبانی می کند. برنامه های آموزشی این موسسه به تایید دولت های بریتانیا، آمریکا، کانادا و استرالیا رسیده است.

تحصیل در مدارس انگلستان,دانشگاه‌های انگلستاندانشگاه‌های انگلستان

تربیت جوانانی دانشمند، آگاه، کنجکاو و جستجوگر که برای ساختن دنیایی بهتر و آرام ‌تر تلاش می کنند از اهداف اصلی این سازمان آموزشی است. افرادی که حداقل سن ۱۶ سال داشته باشند می توانند کاندیدای دوره دو ساله DP شوند و بعد از ۲ سال آموزش دانش آموزان برای گرفتن دیپلم بین المللی IB در امتحانات پایانی شرکت می کنند. دیپلم  IB، دیپلم استاندارد بین المللی می باشد که مورد تایید و پذیرش اکثر دانشگاه های معتبر جهان است.

تحصیل در مدارس انگلستان,تحصیل در مقطع پیش دبیرستانی و دبیرستان در انگلستانتحصیل در مقطع پیش دبیرستانی و دبیرستان در انگلستان

دوره آموزشی اخذ دیپلم A-Level

دیپلم A-Level در اکثر کشورهای دنیا بخصوص تحصیل در مدارس انگلستان و کانادا به عنوان مدرک معتبر برای ورود به دانشگاه پذیرفته می شود، اما می توان گفت شیوه اصلی پذیرش دانشجو در کشور انگلستان بویژه در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی از مسیر A – Level است. حداقل سن برای ورود به دوره  A – Level، ۱۶ سال است.

تحصیل در مدارس انگلستان,دوره آموزشی اخذ دیپلم A-Levelدوره آموزشی اخذ دیپلم A-Level

اگر فرد بخواهد در دانشگاه های انگلستان به تحصیل پزشکی، دامپزشکی و یا دندانپزشکی بپردازد دوره پیش دانشگاهی او همان دوره A-Level است. تحصیلات A level  به دو صورت تمام (A-levels) و نیمه تمام (AS-levels) بوده که دورهA levels  از ۶ واحد (Module) و دورهAS levels  از ۳ واحد تشکیل شده است. اغلب دانش آموزان دو یا سه واحد در این دوره انتخاب می کنند اگرچه با توجه به علاقه مندی و توانایی و استعداد می توانند واحدهای بیشتری نیز بردارند. دانش آموزان باید ۲ واحد از واحدهای انتخابی را با موفقیت بگذرانند تا بتوانند به دانشگاه های انگلستان برای تحصیلات عالی راه یابند.

تحصیل در مدارس انگلستان,مدارس انگلستانمدارس انگلستان

دوره آموزشی اخذ دیپلم Foundation

یکی از اصولی ترین دوره های تحصیلی به خصوص در کشور انگلستان، شرکت در دوره های foundation برای رشته های غیر پزشکی از جمله رشته‌های تجارت و مدیریت، هنر و طراحی، حقوق و علوم انسانی، علوم کامپیوتر و مهندسی می باشد. افرادی که تمایل دارند در این رشته ها تحصیل کنند می‌بایست برای تحصیل در کشور انگلستان با مدرک دیپلم دوره پیش دانشگاهی Foundation را بگذرانند. فارغ‌التحصیلان این دوره برای ورود به دانشگاه‌های انگلستان نیازی به گذراندن آزمون ورودی ندارند و بدون توجه به نمره‌ی کسب شده به طور مستقیم وارد دانشگاه‌های انگلستان می‌شوند.

منبع: آی‌تی رسان

  • 13
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بیوگرافی تایسون فیوری,تایسون فیوری,تایسون فیوری پاریس فری بیوگرافی تایسون فیوری بوکسور ایرلندی- انگلیسی (+ تصاویر خانوادگی)

زاده:۱۲ اوت ۱۹۸۸

زادگاه:منچستر

ملیت:بریتانیا

پیشه:بوکسور

قد:۲۰۶ سانتیمتر

ادامه
رویا نونهالی,بیوگرافی رویا نونهالی,عکس رویا نونهالی بیوگرافی رویا نونهالی بازیگر تئاتر و سینمای ایران (+ تصاویر)

نام:رویا نونهالی

متولد:۲۴ بهمن ۱۳۴۱

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر، داور استعدادیابی

زمینه فعالیت:تئاتر و تلویزیون و سینما

سال های فعالیت:۱۳۷۲ تاکنون

ادامه
عقاید شهاب الدین یحیی سهروردی,زندگینامه ی شهاب الدین یحیی سهروردی,بیوگرافی شهاب الدین یحیی سهروردی زندگی نامه شهاب‌الدین یحیی سهروردی از کودکی تا به شهرت رسیدنش

زاده:۵۴۹ ق / ۱۱۵۵ م

زادگاه:سهرورد،  ایران

ملیت:ایرانی

درگذشت:۵ رجب ۵۸۷ ق

آرامگاه:قلعه حلب،  سوریه

ادامه
ما هواتنگ,بیوگرافی ما هواتنگ,زندگینامه ما هواتنگ زندگینامه ما هواتنگ رئیس شرکت اینترنتی چینی تنسنت (+ تصاویر)

زاده:۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

زادگاه:گوانگ دونگ، چین

ملیت:چینی

محل تحصیل:دانشگاه شنژن

پیشه:رئیس هیئت مدیره تنسنت

ادامه
بیوگرافی سعید چنگیزیان,سعید چنگیزیان و همسرش الهام کردا,فیلم های سعید چنگیزیان بیوگرافی سعید چنگیزیان بازیگر تئاتر و سینمای کشور (+ تصاویر همسرش)

زاده: ۲۲ آذر ۱۳۵۶

محل تولد: سمنان

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی تئاتر

وضعیت تاهل: متاهل

سال های فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

ادامه
کیومرث هاشمی,بیوگرافی کیومرث هاشمی,زندگینامه کیومرث هاشمی بیوگرافی کیومرث هاشمی سیاستمدار ایرانی (+ تصاویر)

متولد:۱۳۴۴

زادگاه:ملایر

زمینه فعالیت:سیاست و مدیریت ورزشی

پیشه:سیاستمدار

دین:اسلام

ادامه
امین قاسمی نژاد,بیوگرافی امین قاسمی نژاد,عکس امین قاسمی نژاد بیوگرافی امین قاسمی نژاد، فوتبالیست (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۱ آذر ۱۳۶۵ 

زادگاه:بابلی

ملیت:ایرانی

پست:هافبک

قد:۱۸۲  سانتی متر

ادامه
ثریا قاسمی و همسرش,مادر ثریا قاسمی,بیوگرافی ثریا قاسمی بیوگرافی ثریا قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۲۸ آذر ۱۳۱۹

زادگاه:تهران

حرفه:بازیگر و دوبلور

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
حضرت علی اکبر,زندگینامه حضرت علی اکبر,حضرت علی اکبر کیست زندگینامه حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع)

زاده:۱۱ شعبان سال ۳۳ هجری قمری

زادگاه:مدینه

ملیت:ایرانی

علت مرگ:واقعه کربلا

محل دفن:حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
ویژه سرپوش