جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۴۰

آشنایی با شروط تحصیل در اردن

تحصیل در اردن,شرایط تحصیل در اردن,شروط دریافت ویزا تحصیلی اردنداشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره بالای ۶ برای تحصیل در اردن اهمیت زیادی دارد
شرایط دریافت ویزای تحصیلی اردن، خاص است که داوطلبین برای دریافت ویزای تحصیلی بسته به شرایط خود اقدام می کنند. هر یک از کشورهای دنیا شرایط خاصی برای ارائه این نوع ویزا دارند. در این مطلب از سرپوش

تحصیل در اردن

اردن، یک حكومت پادشاهی داشته است و این كشور بطور رسمی به زبان عربی صحبت میکنند. افراد سنی مذهب در این کشور،  ۸۰ درصد می باشند. درواقع در این كشور، یك اقلیت شیعه و یك اقلیت مسیحی حضور دارند.

شروط دریافت ویزا تحصیلی اردن

شروط دریافت ویزای تحصیلی اردن، متفاوت از سایر کشورهاست و درواقع اداره مهاجرت اردن، این شرایط را تعيين میکند. برای دریافت ویزا تحصیلی اردن، رعایت دو شرط بسیار اساسی و مهم که در تمامی کشور های دیگر یکسان است؛ الزامیست:

> تمکن مالی فرد مهاجر و متقاضی که تامین مالی کامل فرد را پس از اخذ ویزای تحصیلی اردن نشان می دهد.

> دانشجو باید حداکثر نمره معدل را دریافت کرده باشد.

مهاجرت از طریق همراه به اردن,مقاطع تحصیلی در اردن,نحوه اخذ اقامت اردنشروط دریافت ویزا تحصیلی اردن با سایر کشورها متفاوت است

مقاطع تحصیلی در اردن

در ادامه با مقاطع تحصیلی اردن اشنا شوید:

مدارس در اردن:

دوره های تحصیلی در مدارس اردن، شامل دوره های پیش دبستانی، دوره ۶ ساله ابتدایی از سن ۶ الی ۱۱ سال، دوره سه ساله مقدماتی متوسطه ۱۲ الی ۱۴ سال و دوره سه ساله تکمیلی متوسطه ۱۵ الی ۱۷ سال می باشد.

*مقطع لیسانس در اردن:

تحصیل در اردن در مقطع لیسانس به اینصورتست که ابتدا باید بطور مستقیم، درخواستتان را به دانشگاه موردنظر ارائه دهید، توجه داشته باشید که در این مقطع، مدارک و سوابق تحصیلی از اهمیت به سزایی برخوردار است. طول دوره ی تحصیل در اردن در مقطع لیسانس به مدت ۴ سال می باشد. تحصیل در اردن در مقطع لیسانس به زبان عربی امکانپذیر است و توصیه میشود که افراد بطور مختصر، این زبان را یاد بگیرند. شما باید مدرک آیلتس با نمره بالای ۶ داشته باشید. در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی میتوانید آن را به جای شرکت در ازمون آیلتس ارائه دهید.

* مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های اردن:

یکی از شروط دریافت مدرک فوق لیسانس توسط دانشجویان، گذراندن یک کار پایان ترم و پایان نامه( ۲۴ واحد درس و ۹ واحد تحقیق) یا یک کار پایان ترم( ۳۳ واحد) بهمراه ازمون جامع می باشد. ارائه ی مدرک لیسانس با امتیاز حداقل خوب، یکی از شروط تحصیل در مقطع فوق لیسانس است.

تحصیل در اردن,ویزا تحصیلی اردن,شرایط تحصیل در اردنافراد برای مقطع لیسانس در اردن باید ۸ ترم به مدت ۴ سال را پشت سر بگذارند

* مقطع دکترا در دانشگاه های اردن:

برای تحصیل در اردن در مقطع دکترا، ارائه ی مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره بالای ۶ بسیار مهم است. تحصیل در اردن در مقطع دکترا بمدت ۳ تا ۵ سال، طول می کشد و به دانشجویان این مقطع، رساله ای ارائه میشود که کسی تاکنون در مورد آن کار نکرده است. دانشجویان این مقطع باتوجه به رشته ی تحصیلی خود برای دریافت مدرک دکترا، ملزم به گذراندن یک کار پایان ترم ۲۴ واحدی و یک کار تحقیقاتی ۲۴ واحدی هستند. مدرک فوق لیسانس دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند باید خیلی خوب باشند.

مهاجرت از طریق همراه به اردن

افرادی که به کشور اردن با هدف سرمایه گذاری و تحصیل و کار وارد شده اند؛ میتوانند برای همسر و فرزندانشان پس از مدت زمان مشخصی ویزای همراه این کشور را بگیرند.

دسته بندی مشخصی برای ویزای همراه کشور اردن در نظر گرفته شده است؛ به این ترتیب که پس از مشخص شدن وضعیت مالی فرد اصلی، بررسی میشود که آیا وی توانایی تامین هزینه های افراد همراه را دارند. افراد همراه نباید پرونده های کیفری داشته باشند. اگر همسر شما قصد ورود به کار خاصی را بعنوان همراه داشته باشد باید مجوز لازم را اخذ نماید، اخذ مجوز در این زمینه از اهمیت به سزایی برخوردار است.

اخذ اقامت اردن

یکی از شروط اخذ اقامت اردن اینست که در این کشور به مدت ۳ سال زندگی کنید و سپس درخواستتان را بدهید. صدور اقامت کشور اردن در دوره های زمانی مختلف، امکانپذیر است. یکی از روش های اخذ اقامت، کار در کشور اردن می باشد. باتوجه به بهبود شرایط اقامت در کشور اردن در سال های اخیر، شما با ثبت شرکت در اردن میتوانید مسیر اقامت را هموارتر کنید.

ویزا تحصیلی اردن,شرایط تحصیل در اردن,شروط دریافت ویزا تحصیلی اردنزبان عربی بخش جدا نشدنی تحصیل لیسانس در اردن است

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 12
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش