جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲
۰۸:۲۳ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۳۳۰
ایران

بررسی وضعیت'لیاندرو پریرا' گزینه برزیلی پرسپولیس در خط حمله

لیاندرو پریرا,مهاجم خارجی پرسپولیس

پرسپولیس در یک دهه اخیر تقریبا در هرفصلی از رقابت‌های لیگ برتر سعی کرده یک مهاجم خارجی به خدمت بگیرد. اگر بخواهیم از سال ۹۰ شروع کنیم در این سال ایمون زاید در تعطیلات نیم‌فصل به پرسپولیس آمد تا مشکل گلزنی این تیم را در خط حمله برطرف سازد. این مهاجم ایرلندی شروع طوفانی در پرسپولیس داشت و با زدن ۳ گل در دربی توانست نامش را در تاریخ باشگاه پرسپولیس ثبت کرده و هیچ‌وقت از ذهن هواداران این تیم پاک نشود. البته که زاید بعد از آن نیم‌فصل خوبی که در پرسپولیس سپری کرد در فصل بعدش نتوانست جایگاهی ثابت در ترکیب پرسپولیس پیدا کند و درواقع از زمانی که با کریم انصاری‌فرد در پرسپولیس رقیب شدند، هر دو یکی‌درمیان از سوی مانوئل ژوزه به بازی گرفته می‌شدند. در ادامه حمید درخشان هم در زمان سرمربیگری‌اش در پرسپولیس در نیم‌فصل مهاجمی چون تادئو را برای تقویت تیمش به خدمت گرفت. بازیکنی با کیلوهای اضافه که تقریبا تمام نیم‌فصل را روی نیمکت نشست و در تابستان هم قراردادش را فسخ و راهی کشورش شد. این انتقال فقط به‌نفع دلالی شد که او را به نوعی به پرسپولیس قالب کرد.

اما مهاجم دیگری که در نیم‌فصل به پرسپولیس آمد و هزینه سنگینی روی دست این باشگاه گذاشت ماریو بودیمیر بود که برانکو ایوانکوویچ تصمیم گرفت او را جایگزین گادوین منشا کند. منشا راهی استقلال شد و بودیمیر هم جای او را در پرسپولیس گرفت. این مهاجم کروات هم فقط یک نیم‌فصل در پرسپولیس دوام آورد و تنها گل حساس او در بازی پرسپولیس و شاهین پارس جنوبی بود که منجر به قهرمانی سرخپوشان در لیگ شد. در ادامه پس از اینکه طلبش را از پرسپولیس نگرفته بود در تابستان راهی کرواسی شد و جهت گرفتن پول یک‌سال باقی‌مانده از قراردادش از پرسپولیس شکایت کرد و در کل ۵۰۰ هزار دلار از این باشگاه پول گرفت.

مهاجمان دیگری که در نیم فصل به پرسپولیس آمدند، آنتونی استوکس و کریستین اوساگونا بودند. دو بازیکنی که در اولین روزهای سرمربیگری یحیی گل‌محمدی به پرسپولیس پیوستند. درواقع محمدحسن انصاری‌فرد قصد داشت این دو بازیکن را در زمان سرمربیگری گابریل کالدرون به تیمش بیاورد که این مربی آرژانتینی مخالفت کرد. در این میان استوکس بعد از یک‌ماه‌ونیم حضور در پرسپولیس راهی تعطیلات شد و دیگر برنگشت! اما اوساگونا حداقل تا آخر فصل دوام آورد اما عملکرد ضعیفش باعث شد هواداران خواهان اخراجش شوند. یحیی هم برای فصل بعد او را نگه نداشت تا او هم پول خوبی از این انتقال نصیبش شده و راهی کشورش شود.

اما در ادامه و در زمان سرمربیگری یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس، این تیم در زمستان تمیروف ازبک را از پاختاکور جذب کرد. بازیکنی که سابقه بازی در تیم ملی کشورش هم داشت اما اصلا خرید خوبی برای پرسپولیس نبود و با بی‌دقتی‌هایش در ضربات آخر بارها صدای تماشاگران را در ورزشگاه آزادی درآورد. طبیعی بود که تمیروف بیشتر از سه ماه در پرسپولیس دوام نیاورد و پرسپولیس او را در تابستان به پیکان فروخت.

در زمستان جاری و با رفتن یورگن لوکادیا این بار پرسپولیس با هدایت یحیی گل‌محمدی به دنبال جذب مهاجم برزیلی برای تیمش است. لیاندرو پریرا مهاجمی که فصل گذشته را در جی‌لیگ سپری کرده و با تعطیلی این مسابقات حالا قرار است به‌زودی راهی ایران شود تا جای لوکادیا را در تیم صدرنشین لیگ پرکند.

 ناکام در بروژ

در ادامه به بررسی عملکرد گزینه جدید قرمزها در خط حمله می‌پردازیم. لیاندرو پریرا، مهاجم ۳۱ ساله برزیلی که در سال‌های اخیر در لیگ ژاپن مشغول به بازی بوده است تازه‌ترین نامی است که برای جانشینی یورگن لوکادیا، مهاجم گلزن و هلندی پرسپولیس مطرح شده است. پریرا در سال ۲۰۱۳ کارش در فوتبال حرفه‌ای را در سری B برزیل و با تیم رکرتیوا ایکاسا آغاز کرد که در همان سال با ۴ گل زده در ۱۸ مسابقه نشان داد که آینده خوبی دارد. سال بعد او به تیم چاپکوئنزه پیوست، همان باشگاهی که دو سال بعد سقوط هواپیمای حامل بازیکنان این تیم شوک بزرگی به فوتبال برزیل وارد کرد و لیاندرو خوش شانس بود که تنها یک‌سال در این تیم عضویت داشت و پس از اینکه در ۲۴ بازی برای این تیم ۱۰ گل زد و سه پاس گل داد در مسیر جدایی قرار گرفت و به تیم مشهور پالمیراس رفت.

این جابه‌جایی اتفاقی مثبت برای این بازیکن تلقی می‌شد و او با حضور در این تیم فرصت خوبی داشت تا توانایی‌هایش را در بالاترین سطح فوتبال برزیل به رخ کشیده و حتی نیم‌نگاهی نیز به حضور در فوتبال اروپا و تیم‌های مطرح این قاره داشته باشد. پس از تنها نیم‌فصل همین اتفاق هم رخ داد و او درحالی‌که در ۱۱ بازی ۶ گل زده بود مورد توجه تیم بروژ بلژیک قرار گرفت و در ازای ۳.۵ میلیون یورو راهی این باشگاه پرافتخار شد. فضای فوتبال اروپا اما برای لئاندرو چندان آشنا نبود و به همین دلیل در نخستین فصل حضورش در بروژ نتوانست روند رو به رشدش را حفظ کند. ۱۴ بازی در لیگ و تنها یک پاس گل و در ادامه ۳ بار حضور در دیدارهای پلی‌آف لیگ این کشور تنها دستاورد او در یک‌فصل بازی برای این تیم بلژیکی بود. او البته در لیگ اروپا هم ۶ بازی برای تیمش انجام داد و در سالی که بروژ با تیم‌های ناپولی ایتالیا، میتیلند دانمارک و لژیا ورشو لهستان همگروه بود نتوانست کمکی برای صعود باشگاه بلژیکی از این گروه کند. او در ۳ بازی تیمش در ترکیب اصلی قرار داشت و در سه مسابقه دیگر هم به‌عنوان بازیکن تعویضی راهی زمین شد اما درنهایت گلی نزد تا بروژ با تنها یک برد برابر لژیا ورشو و دو تساوی ۵ امتیازی شده و در رتبه سوم گروه قرار بگیرد. به این ترتیب دوران حضورش در فوتبال اروپا کوتاه‌تر از چیزی شد که انتظارش را داشت و در انتهای فصل به صورت قرضی به پالمیراس برگشت. البته این تیم هم فقط نیم‌فصل از پریرا استفاده کرد و پس از زدن ۲ گل در ۱۰ بازی او را به بروژ پس فرستادند.

در ابتدای سال ۲۰۱۷ او به تیم رسیف که در سری A برزیل حضور داشت قرض داده شد اما در طول یک‌سال حضور در این باشگاه فقط در ۳ بازی به میدان رفت و در سایر مسابقات نیمکت‌نشین بود تا با خاطره‌ای تلخ این تیم را ترک کند. با شروع سال ۲۰۱۸ تیم چاپکوئنزه، تیم سابقش که مدت زیادی از فاجعه سقوط هواپیمای بازیکنانش نگذشته بود و هنوز نتوانسته بود با این بحران کنار بیاید دوباره به سراغ او رفت و این بار با انتقالی قرضی از بروژ به این باشگاه نقل مکان کرد. حضورش در این تیم بهترین فصلش تا آن زمان در سری A برزیل را رقم زد و پریرا در ۳۴ بازی ۱۱ گل زد اما این آمار خوب هم برای ماندنش در یکی از این دو تیم کافی نبود. بروژ که در این سال‌ها به‌دنبال خرید کاوه رضایی از شارلروا بود بالاخره برای این برزیلی مشتری پیدا کرد و او را به تیم ماتسوموتو یاماگا که در جی‌لیگ حضور داشت فروخت.

این بار حضور او در این تیم تنها نیم‌فصل طول کشید؛ چراکه با انتقالی قرضی به سانفرس هیروشیما، یکی از تیم‌های شناخته‌شده و مطرح ژاپن رفت و در یک‌سال‌و‌نیم بازی در این تیم رکورد عالی ۲۲ گل و ۴ پاس گل در ۳۸ مسابقه را از خود به‌جای گذاشت و فهمید که شاید باید خیلی زودتر راهی فوتبال آسیا می‌شد. لیاندرو با پایان مدت قرارداد قرضی‌اش به یاماگا برگشت و پس از یک‌سال حضور در این تیم که با ۵ گل زده در لیگ همراه بود پیشنهادی از گامبا اوزاکا دریافت کرد و به این تیم پیوست. قرارداد او با تیم جدیدش یک‌ساله بود و در این مدت او در ۲۳ بازی ۴ گل و دو پاس گل به ثبت رساند تا حالا مورد توجه یحیی گل‌محمدی قرار گیرد و این احتمال وجود دارد که پس از ۴ سال بازی در لیگ ژاپن، راهی دیگر لیگ مهم آسیایی شده و برای پرسپولیس بازی کند.

farhikhtegandaily.com
 • 16
 • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۱۱ فروردين
  لیگ برتر ایران
  سپاهان - صنعت نفت آبادان
  ۱۹:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  استقلال - ذوب آهن
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - پرسپولیس
  ۲۱:۱۵
 • بوندسلیگا آلمان
  آینتراخت فرانکفورت - بوخوم
  ۲۲:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  مایورکا - اوساسونا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  مارسی - مون پلیه
  ۲۲:۳۰
 • شنبه ۱۲ فروردين
  لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - لیورپول
  ۱۵:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  شالکه - بایرلورکوزن
  ۱۷:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برایتون - برنتفورد
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - لیدز
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - لسترسیتی
  ۱۷:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - فیورنتینا
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  چلسی - استون ویلا
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  کادیز - سویا
  ۲۰:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - دورتموند
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  العین امارات - شباب الاهلی امارات
  ۲۱:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  السیلیه - الدحیل
  ۲۲:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  یوونتوس - هلاس ورونا
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  الچه - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - الخلیج
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۱۳ فروردين
  لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - وایادولید
  ۱۷:۴۵
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - منچستریونایتد
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - آث میلان
  ۲۲:۱۵
ویژه سرپوش