یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۳:۰۳ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۱۵۵۰
ایران

دوازده بازیکن استقلال باید بروند!

تیم استقلال,نقل و انتقالات باشگاه استقلال
استقلال با مشکل بزرگی در لیست بزرگسالان خود روبرو شده و علاوه بر اینکه حداقل ۶ بازیکن این تیم باید از لیست کنار گذاشته شوند، با جذب هر بازیکن نیز یک نفر دیگر به آن ۶ بازیکن اضافه می‌شود.

به گزارش ورزش سه، پس از پایان لیگ بیست و سوم، برنامه‌ریزی تیم‌ها برای آغاز فصل آینده شروع شده است. استقلال که لیگ را در هفته‌های پایانی به پرسپولیس واگذار کرد، در اندیشه جبران ناکامی در فصل قبل است اما واقعیت امر این است که ابتدا باید جلسات میان مدیران هلدینگ خلیج فارس و جواد نکونام به سرانجام برسد و دو طرف به یک نتیجه مشخص دست پیدا کنند.

اما جدا از اینکه چه کسی برای فصل بعد روی نیمکت استقلال خواهد نشست، آبی‌ها با یک بحران بزرگ برای تهیه لیست بازیکنان بزرگسال خود مواجه شده‌اند. اخبار غیررسمی مبنی بر افزایش لیست بازیکنان بزرگسال از ۱۹ نفر به ۲۰ بازیکن شنیده می‌شود که در صورت تأیید این اخبار، آبی‌ها باز هم نیازمند جدایی حداقل ۶ بازیکن خود هستند.

این در شرایطی است که استقلال به‌طور قطع بازیکنان جدیدی نیز جذب می‌کند. در واقع به ازای هر بازیکن جدید بزرگسال، یک نفر دیگر به جمع ۶ جدا شده قطعی این تیم اضافه می‌شود. به‌طور مثال اگر آبی‌ها ۶ بازیکن جدید بزرگسال را جذب کنند، ۶+۶ نفر یعنی دوازده بازیکن باید از این تیم جدا شوند.

در زیر به بررسی لیست استقلال برای فصل بعد می‌پردازیم:

* دروازه‌بانان / ۲ بازیکن بزرگسال:

استقلال در تابستان گذشته محمدرضا خالدآبادی را به عنوان سهمیه زیر ۲۳ سال جذب کرد اما این بازیکن برای فصل بعد جزء سهمیه بزرگسالان به شمار می‌رود. طبق قوانین لیگ برتر، متولدین ۱۰ دی ۱۳۸۰ به بعد برای لیگ آینده به عنوان سهمیه زیر ۲۳ سال محسوب می‌شوند و از آنجایی که خالدآبادی متولد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۰ بوده، در نتیجه جزء سهمیه بزرگسال به شمار خواهد آمد.

آبی‌ها در این پست نیز سیدحسین حسینی را دارند که با توجه به محدودیت در جذب بازیکنان بزرگسال، حضور دو دروازه‌بان بزرگسال به نظر منطقی نمی‌آید و احتمالا شاهد جدایی خالدآبادی به صورت قرضی باشیم.

* مدافعان / ۵ بازیکن بزرگسال:

با احتساب روزبه چشمی، استقلال پنج مدافع میانی بزرگسال دارد. محمدحسین مرادمند، ایمان سلیمی، آرمین سهرابیان و رافائل سیلوا دیگر بازیکنان این پست هستند. شاید در این پست شاهد یک جدایی در لیست استقلال باشیم.

* بازیکنان کناری / ۵ بازیکن بزرگسال

استقلال به طور قطع حداقل ۲ جدایی را در این پست خواهد داشت. میلاد فخرالدینی، جعفر سلمانی، ابوالفضل جلالی، صالح حردانی و سامان تورانیان بازیکنانی هستند که جزء سهمیه بزرگسال به شمار خواهند رفت. تورانیان متولد ۲۱ آذر ۱۳۸۰ است و به‌خاطر ۲۰ روز، نمی‌تواند در سهمیه زیر ۲۳ سال قرار بگیرد، چرا که بالاتر نیز گفته شد که متولدین ۱۰ دی ۱۳۸۰ به بعد در این دسته قرار می‌گیرند.

* هافبک‌ها / ۶+۲ بازیکن بزرگسال

مهدی مهدی‌پور که به دلیل پارگی رباط صلیبی نیم فصل نخست لیگ بعد را از دست می‌دهد، از بازیکنان بزرگسال این پست محسوب می‌شود و آبی‌ها حداقل تا نیم فصل مشکلی بابت کنار گذاشتن او ندارند. اما علاوه بر او، نفراتی چون محمدحسین زواری، امیرعلی صادقی، آرش رضاوند، امید حامدی‌فر، زبیر نیک‌نفس در جمع نفرات بزرگسال قرار می‌گیرند.

قانونی که برای تورانیان و خالدآبادی ذکر شد، برای امیرعلی صادقی و محمدحسین زواری نیز صدق می‌کند و بسیار بعید به نظر می‌رسد که آنها فصل بعد در استقلال ماندگار شوند. ضمن اینکه رضا میرزایی پس از پایان دوران مصدومیت و منتظر محمد با پایان قرارداد قرضی، به استقلال بازخواهند گشت و باید تکلیف آنها مشخص شود.

* بازیکنان هجومی / ۵+۱ بازیکن بزرگسال

کوین یامگا نیز شرایطی مشابه مهدی‌پور دارد و حداقل تا نیم فصل از میادین به دور خواهد بود. برای ادامه همکاری با او، باید پزشکان تصمیم‌گیری کنند. پیمان بابایی، آرمان رمضانی، جلال‌الدین ماشاریپوف، مهرداد محمدی، گوستاوو بلانکو نیز در جمع بازیکنان بزرگسال این تیم قرار می‌گیرند.

* بازیکن زیر ۲۳ سال:

در حال حاضر، استقلال تنها محمدجواد کیا، مجتبی فراشبندی، علی رحیمی و سینا عامری از جمله بازیکنان ناشناخته و زیر ۲۳ سال استقلال هستند که در فصل قبل هرگز برای این تیم به میدان نرفتند.

بدین ترتیب باید گفت که در مقطع فعلی، استقلال ۲۶ بازیکن بزرگسال دارد که حتی اگر سهمیه آن برای فصل بعد از ۱۹ بازیکن به ۲۰ بازیکن افزایش یابد، آبی‌ها حتی بدون جذب بازیکن جدید نیز باید ۶ نفر از این افراد را از لیست خود کنار بگذارند. وضعیت مهدی‌پور و یامگا مشخص است و قطعا حداقل در نیم فصل نخست لیگ بعد حاضر نخواهند بود. با این وجود، باز هم باید شاهد جدایی حداقل ۴ بازیکن از لیست زیر باشیم. همانطور که بالاتر نیز گفته شد، طبیعتا با جذب هر بازیکن جدید بزرگسال، یک نفر دیگر نیز باید استقلال را ترک کند.

لیست بازیکنان بزرگسال استقلال فارغ از اینکه کدام بازیکنان با این تیم قرارداد دارند و یا قرارداد کدام یک از آنها به پایان رسیده، به شرح زیر است:

۱- سیدحسین حسینی، ۲- محمدرضا خالدآبادی، ۳- آرمین سهرابیان، ۴- محمدحسین مرادمند، ۵- رافائل سیلوا، ۶- ایمان سلیمی، ۷- روزبه چشمی، ۸- سامان تورانیان، ۹- جعفر سلمانی، ۱۰- میلاد فخرالدینی، ۱۱- ابوالفضل جلالی، ۱۲- صالح حردانی، ۱۳- امید حامدی‌فر، ۱۴- امیرعلی صادقی، ۱۵- محمدحسین زواری، ۱۶- آرش رضاوند، ۱۷- منتظر محمد، ۱۸- مهدی مهدی‌پور، ۱۹- رضا میرزایی، ۲۰- زبیر نیک نفس، ۲۱- کوین یامگا، ۲۲- پیمان بابایی، ۲۳- گوستاوو بلانکو، ۲۴- آرمان رمضانی، ۲۵- مهرداد محمدی و ۲۶- جلال‌الدین ماشاریپوف

لازم به ذکر است که هنوز سازمان لیگ به صورت رسمی میزان سهمیه بازیکنان هر رده تیم‌ها را اعلام نکرده است اما طبق سندی که چندی پیش منتشر شده بود، تیم‌ها قادر به جذب ۱۹ بازیکن بزرگسال، ۶ بازیکن زیر ۲۳ سال و ۶ بازیکن زیر ۲۱ سال بودند. ضمن اینکه یک سهمیه ۶ نفره تحت عنوان سایر بازیکنان برای بازیکنان سرباز قرضی، تیم ب و آکادمی (ثبت شده در رده پایه همان باشگاه) اختصاص می‌یابد که فاقد محدودیت سنی است. البته همانطور که در چند مرحله و در متن بالا ذکر شد، گفته می‌شود قرار است سهمیه بازیکنان بزرگسال از ۱۹ نفر به ۲۰ نفر افزایش یابد که این موضوع هنوز رسمی نشده است.

 • 18
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۳۰ تیر
  کی لیگ کره جنوبی
  چونبوک موتورز - اولسان اچ دی
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
 • سری آ برزیل
  فلامینگو - کریسیوما
  ۲۲:۳۰
 • سوپرلیگ آرژانتین
  ریسينگ کلاب - گودوی کروز
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۳۱ تیر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - شیکاگو فایر
  ۰۳:۰۰
 • دوستانه
  پاتوم تایلند - دورتموند
  ۱۶:۳۰
 • دوشنبه ۱ مرداد
  سوپرلیگ آرژانتین
  دفنسا و جاستیسیا - بوکاجونيورز
  ۰۲:۳۰
ویژه سرپوش