۱۲:۰۹ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۰۱۲۶
خارج از گود ورزش

محرمانه های «رضا پرستش» و لیونل مسی

رضا پرستش و لیونل مسی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران

«رضا پرستش» یا همان «مسی ایرانی» را کمتر کسی است که نشناسد، به ویژه اگر اهل فوتبال و طرفدار تیم بارسلونا و ستاره آن باشید. اولین بار پدرش متوجه شباهت عجیب پسرش به لیونل مسی فوتبالیست نامدار آرژانتینی شد و به او اصرار کرد تا عکس‌هایش را برای سایت‌های خبری و... ارسال کند. رضا که به اذعان خودش به این شباهت بی تفاوت بود، بنا به تاکید اطرافیانش این کار را انجام می‌دهد و فردای آن روز از یک سایت ورزشی برای حضورش در تحریریه این مجموعه دعوت می‌شود.

 

همین سرآغازی است برای معرفی یکی از مشهورترین بدل‌های ایرانی.

ستایش که چند روزی برای ضبط کاری در مشهد حضور داشت، فرصتی را برای این گفت وگو در اختیار ما قرار داد و در این مجال از برنامه‌های محرمانه اش و دیدار با مردی گفت که شباهتش به او، عامل شهرت امروز اوست.

 

ملاقات با مسی و ماجرای جلسات محرمانه

پرستش در همان ابتدای صحبت مان از علاقه اش به فوتبال می‌گوید: این طور نبوده که قبل از آمدن مسی، فوتبال در زندگی من نقشی نداشته باشد، اتفاقا فوتبال بازی می‌کردم و طرفدار بارسلونا بودم و طبیعتا حالا این طرفداری بیشتر شده است. اما تیم مورد علاقه داخلی را نمی‌توانم اعلام کنم و دلیل اش را خودتان بهتر می‌دانید که همان ایجاد حساسیت هاست.

 

وی گریزی به سفرش به اسپانیا برای ملاقات با مسی می‌زند. ملاقاتی که رسانه‌ها آن را با کم محلی این بازیکن به بدلش پررنگ کردند. با وجود این، او بیان می‌کند:  چندی پیش به دعوت باشگاه بارسلونا سفری به اسپانیا داشتم و دیداری با مسی انجام شد. در واقع آن‌ها خودشان برایم دعوت نامه فرستادند و تمام اتفاقات آن جا برایم هیجان انگیز بود. جلسات آن سفر کاملا محرمانه بود و اتفاقاتی   قرار است در آینده بیفتد که به وقتش به اطلاع هموطنانم می‌رسانم. فعلا نمی‌توانم جزئیات آن را به صورت شفاف بیان کنم. ماجرای آن سفر را همه می‌دانند اما پشت پرده‌هایش بماند برای بعد!

 

وی ادامه می‌دهد: اگر بخواهم از این سفر خاطره‌ای را بگویم، همان واکنش مردم خوب اسپانیا بود که عکس العمل و شادی شان با دیدن من و شباهتم به مسی، حتی از مردم کشورمان بیشتر بود و برایشان جذابیت عجیبی داشت‌. با آن شور و شوقی که آن‌ها عکس یادگاری می‌گرفتند، من هم به وجد می‌آمدم. در خارج از کشور وقتی می‌فهمیدند من‌ مسی نیستم جدای از این که می‌خندیدند، کلی هم استقبال‌ می‌کردند. می‌گفتند چون ملاقات با این بازیکن کار دشواری است، خوشحالیم که کسی هست که تا این‌اندازه شبیه اوست و همین عکس گرفتن برایشان شیرین و خاطره انگیز بود.

 

تغییرات ظاهری متناسب با چهره مسی اما مطابق با قانون

پرستش برای رسیدن به این شباهت هیچ گونه عمل جراحی انجام نداده است و تاکید می‌کند: تنها کاری که می‌کنم اصلاح مو و ریش‌ هایم است تا بیشتر شبیه او جلوه کنم. من حتی از کِرم صورت هم بدم می‌آید‌. اما وقتی مسی موهایش را کوتاه کند من هم مجبورم همان‌گونه پیش بروم البته این طور هم نیست که او هر تغییری در ظاهرش داد، من هم تبعیت کنم. اگر با مبانی فرهنگی جامعه و در اصطلاح عرف کشورم و قوانین جمهوری اسلامی همخوانی داشته باشد انجام می‌دهم، در غیر این صورت این کار را نمی‌کنم. برای مثال اگر روزی مسی تصمیم بگیرد روی صورتش خالکوبی کند، من نمی‌توانم این‌ تقلید را انجام دهم.

 

مسی در حرم امام رضا(ع)

وی از برخورد فوتبال دوستان در مواجهه با بدل سرشناس جهانی می‌گوید و بیان می‌کند: برخوردها عالی است. اتفاقا همین چند روز پیش مشهد بودم و به پابوسی حرم‌امام رضا(ع) رفتم. با این که دوستانم سعی کردند من را پوشش بدهند و استتار کنند تا شناخته نشوم اما خب فایده‌ای نداشت. لطف آن‌ها در حرم آقا هم شامل حالم شد. از قضا همان روز در حرم یک سری عرب زبان برای زیارت آمده بودند. قصد نماز خواندن داشتم که متوجه من شدند و با تعجب گفتند: مسی مگر تو مسلمانی؟ که برایشان توضیح دادم بدل او هستم و کلی عکس باهم گرفتیم. همین خوشحالی‌های کوچک و بزرگ در زمان عکس گرفتن، من را نیز خوشحال می‌کند و تمام این‌ها را لطف خدا می‌دانم. سفرم به مشهد جهت انجام یک سری کارهای تبلیغاتی برای جام جهانی بود.

 

اندر منافع بدل بودن

پرستش از ویژگی‌ها و منفعت‌های این‌شباهت نیز می‌گوید و بیان می‌کند: راستش را بخواهید از این شباهت هم برای کمک به مردم و هم برای تبلیغات استفاده می‌کنم. در این مدت پیشنهاد بازیگری زیاد داشتم. برای تبلیغات هم در فضای مجازی شاهد هستید که اتفاقات زیادی می‌افتد. در هنگام خرید هم همیشه سعی کرده‌ام به خاطر این موقعیتم تخفیف نگیرم مگر این که فروشنده به اجبار تخفیف بدهد. از او می‌پرسیم نگران نیست که مسی یک روز تصمیم به بازنشستگی و خداحافظی از میادین فوتبال بگیرد و خب آن وقت بدلش چه خواهد کرد؟

 

در پاسخ بیان می‌کند: فعلا که مسی توانمند و پرشور در حال بازی و کسب افتخارات متعدد است و چند سال دیگر هم در این فضا باقی خواهد ماند. اما صرف نظر از زندگی حرفه‌ای او من کارهای تبلیغاتی خودم را دنبال می‌کنم و فعالیت‌های دیگری نیز دارم و معتقدم بازنشستگی مسی تاثیر چندانی در زندگی من نخواهد داشت. هم اکنون در کلاس‌های بازیگری شرکت می‌کنم، در کنارش درسم را ادامه می‌دهم و به فراگیری مربیگری مشغولم. مغازه موبایل فروشی و مزون لباس دارم و کارهای طراحی زیادی انجام می‌دهم  و همه هویتم را به بدل مسی بودن خلاصه نکرده‌ام که نگران رفتنش از فوتبال باشم.

 

من شبیه مسی هستم نه خود او

او در ادامه  تاکید می‌کند: کسانی که شبیه شخصیت‌های سرشناس هستند نباید به این باور برسند که خود طرف هستند. من صرفا شبیه مسی هستم نه خودش که بخواهم در اصطلاح بادی در غبغب بیندازم و اخلاق و رفتارم را تغییر دهم. در ایران چندین بدل مشهور از شخصیت‌های معروف جهانی داریم اما نمی‌توانیم مانند انجمن‌ دوقلوها یا موفرفری ها، ساختاری مخصوص خودمان داشته باشیم. وی می‌افزاید: دوستان و اطرافیانم من‌ را هم به نام خودم صدا می‌زنند و هم به نام مسی و برایم فرقی ندارد چون می‌دانم که منظورشان من هستم( با خنده).

 

مسی گل نمی‌زند، ناسزایش را به من می‌گویند

از ستایش درباره کیفیت بازی مسی و واکنش مردم به آن می‌پرسیم، می‌خندد و تعریف می‌کند: تا دلتان بخواهد برای خوب یا بد بازی کردن مسی تعریف و عمدتا ناسزا شنیده ام. کافی است گل نزند در پیج شخصی من ناسزا می‌نویسند، گل بزند تشکر می‌کنند که دمت گرم چه گلی زدی. حتی خودم در پیجم برد بارسلونا را تبریک گفتم، طرفداران رئال مادرید حسابی عصبانی شدند و ناسزاها نثارم کردند. جالب است بدانید همین چند وقت پیش قهرمانی بارسلونا را تبریک گفتم و در کنارش برای رئالی‌ها نیز آرزوی موفقیت کردم تا در لیگ قهرمان بشوند، یعنی به قول معروف خواستم کاری کنم نه سیخ بسوزد نه کباب، اما بی فایده بود و دوباره طرفداران لیورپول و بایرمونیخ به پیجم حمله کردند خلاصه واکنش من به همه این اتفاقات خنده است چون مردم مان را دوست دارم.

 

جام جهانی روسیه و شوخی با فوتبالیست ها

وی در میانه صحبت‌هایش برایمان از خاطره‌ای جالب می‌گوید: قرار بود در یک روز و ساعت مشخص برای ضبط برنامه‌ای در یک لوکیشن خاص حاضر شوم. در مسیر، تشنگی امانم‌ را برید چون ساعت‌ها می‌شد آب نخورده بودم، سراغ سوپرمارکتی رفتم تا آب تهیه کنم اما به شدت شلوغ بود، از طرفی بقیه مسیر اتوبان بود و مغازه دیگری پیدا نمی‌شد، پس برگشتم تا از همان مغازه آبی تهیه کنم. به محض آن که وارد شدم، فردی گفت:«چطوری مسی؟» و شروع به عکس گرفتن‌ کرد. حدود ۲۰ دقیقه داخل آن مغازه گرفتار شدم و آن قدر دیر به سر فیلم برداری رسیدم که همه خوابشان برده بود و کلی دلخوری پیش آمد. او تاکید می‌کند:

 

مردم ما مهربان هستند و مرا به عنوان بدل مسی بازیکن محبوبشان پذیرفته‌اند و تا‌ وقتی آن‌ها مشتاق این نقش برایم باشند؛ من نیز هستم. بالاخره من هم مثل خیلی‌ها محبوبیت و شهرت را دوست دارم.  پرستش خبر خوشی به هوادارانش می‌دهد و می‌گوید: در جام جهانی روسیه نیز شرکت می‌کنم و برای رفتن اسپانسر دارم  و قرار است کارهای بامزه و هیجانی در فضای مجازی و حتی برای خبرگزاری‌ها انجام دهم که یکی از آن ها، شوخی با فوتبالیست‌ها یا با مردم‌ روسیه است.

 

 

 

khorasa​nnews.‎​com
 • 16
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.8 stars from 21 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
محسن ابراهیم‌ زاده,بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده,عکس‌های محسن ابراهیم‌ زاده بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده + عکس‌های فوق العاده جذاب از او

نام کامل: محسن ابراهیم‌زاده

تاریخ تولد: ۱۷ شهریور ۱۳۶۶

محل تولد: تربت حیدریه

تحصیلات: دیپلم

پیشه: خواننده و آهنگساز و ترانه سرا

سبک: پاپ

ادامه
مریم معصومی,بیوگرافی مریم معصومی,عکس های مریم معصومی بیوگرافی مریم معصومی + عکس‌های جدید و مصاحبه جذاب او

نام کامل: مریم معصومی

تاریخ تولد:۲۴ اسفندماه ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی

پیشه: بازیگر

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر، تلویزیون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۳۰ بهمن
  لیگ قهرمانان اروپا
  لیون - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لیورپول - بایرن مونیخ
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۱ اسفند
  هفته ۱۹ لیگ برتر ایران
  استقلال - پارس جنوبی جم
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اتلتیکو مادرید - یوونتوس
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  شالکه - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۲ اسفند
  لیگ اروپا
  زنیت - فنرباغچه
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • جمعه ۳ اسفند
  هفته ۱۹ لیگ برتر ایران
  پدیده شهر خودرو - سپیدرود
  ساعت: ۱۵:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید