یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
۱۸:۴۱ - ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۳۳۹۶
لیگ برتر و جام حذفی

پاسخ کریم باقری به شایعات پایان کار در تیم ملی و حضور در پرسپولیس/قرارداد بستم دزدی که نکردم!

کریم باقری,پاسخ کریم باقری به شایعات
مربی پرسپولیس با اشاره به اینکه اولویت او در حال حاضر با توجه به قراردادش، پرسپولیس است.

به گزارش ورزش سه، کریم باقری با حضور دراگان اسکوچیچ و در روزهایی که سایه حذف از مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی نیز روی سر تیم ملی قرار داشت، به عنوان عضو کادرفنی کار را استارت زد و موفق شدند در نهایت جواز حضور در قطر را به عنوان یکی از سی و دو تیم این جام کسب کنند. با این حال اکنون بحث تغییرات در کادرفنی در آستانه جام جهانی بار دیگر به اوج خود رسیده و در تازه‌ترین بحث گفته می‌شود کریم باقری باید از بین تیم ملی یا پرسپولیس یکی را انتخاب کند. اسطوره فوتبال ایران با انتقاد از جو شکل گرفته و با اشاره به روزهای برزخی تیم ملی در مسیر جام جهانی، مدعی است چرا آن زمان که صعود تیم ملی به خطر افتاده بود چنین بحثی به میان نیامده است. او در این گفتگو به بحث عملکردش در تیم ملی و همچنین پرسپولیس که از وی با صفت "ناظم" توصیف شده است، پرداخته است که در ادامه گفتگوی وی با ورزش سه آن را خواهید خواند.

*چرا در این یک سال مشکلی برای حضور همزمان نبود؟

باقری در ابتدا راجع به شرایط پیش آمده و الزام برای انتخاب میان پرسپولیس و تیم ملی بیان کرد: من خبری ندارم و دوستان به من گفتند چنین اتفاقی افتاده و باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنم. اولا قرارداد من با فدراسیون تمام شده و منتظر هستم نسبت به قراردادم تسویه انجام دهند. من قراردادی ندارم و باید در خصوص این موضوع صحبت شود. چطور یک سالی که در کنار تیم ملی حضور داشتم نهادهای نظارتی نبودند و الان پیدا شده‌اند؟ چرا این موضوع الان مطرح می‌شود؟ من نمی‌دانم که کار چه کسی است و نمی‌خواهم به این مسائل ورود کنم. در این چند روزه شیطنت‌ها انجام شده و افراد دنبال منافع خودشان هستند و می‌خواهند این شخص را بیاورند و یا کس دیگری را ببرند.

*کار کردن در تیم ملی افتخار بزرگی است

او در ادامه در خصوص جایگزینی خداداد عزیزی اظهار داشت: برای جایگزینی من آقای عزیزی به عنوان گزینه مطرح است و ایشان را به جای من می‌آورند. چه من باشم یا آقای خداداد عزیزی و یا شخص دیگری باشد اولا باعث افتخار است که در کنار تیم ملی هستیم ولی همه چیز باید در سر جای خودش باشد و مرحله به مرحله پیش برود تا این حواشی به وجود نیاید. اما حالا به وجود آمده است و گفتند من خط خورده‌ام و نمی‌روم. این اتفاق می‌افتد و برای من خیلی مهم نیست. دوستان گفتند دنبال جايگزين من هستند. باید رک و راست بگویند شما لازم نیستید و می‌خواهیم شخص دیگری را بیاوریم. من ناراحت نمی‌شوم و کار کردن در تیم ملی افتخار بزرگی است و نصیب هرکسی نمی‌شود.

*همه می‌دانند اولویت من پرسپولیس است

باقری در مورد ادامه همکاری با پرسپولیس گفت: من گفتم با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارم؛ خودشان و همگی می‌دانند اولویت من باشگاه پرسپولیس است. بار قبل سرمربی محترم تیم ملی خواستند کنارشان باشم و خواسته خودشان و فدراسیون بود و به این صورت توافق کردیم که اردو به اردو و بازی به بازی کنار تیم ملی باشم و هیچ مشکلی نبود تا الان که دوستان می‌گویند مشکلی وجود دارد و باید یکی را انتخاب ‌کنی و این موضوعات پیش آمده است.

*قرارداد بستیم، دزدی که نکردم!

مربی تیم ملی در راه صعود به جام جهانی در مورد دستمزد خود برای همراهی تیم ملی و حواشی که برای آن شکل گرفته گفت: هنوز دریافت نکردیم و حال اگر دریافت هم کنم دزدی که نکرده‌ام! شما حساب و کتاب کنید ببینید مربیان و به خصوص کمک‌های خارجی چقدر دستمزد می‌گیرند؟ به سرمربی‌ها را کاری ندارم.  دستیاران خارجی که به ایران می‌آیند و کار می‌کند از ۱۰۰ هزار دلار کم‌تر می‌گیرند؟ حال اگر با این وضعیت حساب کنید ۳، ۴ یا ۵ میلیارد می‌شود. من می گویم بازی به بازی این اندازه بوده و درست است به چشم بعضی‌ می‌آید و پول زیادی است اما اگر در قبال افراد خارجی که آمدند حساب کنید من یک سوم آن‌ها گرفتم. این موضوع را هر ارگان یا شخصی که پخش کرده کار خلافی کرده است و غیر قانونی است. حرفه‌ای نیست که قرارداد من یا امثال من را بیرون می‌آورند و پخش می کنند. نباید چنین اتفاقاتی بیفتد. هر کسی این کار را کرده قطعا اشتباه کرده است و این کار حرفه‌ای نیست! چرا باید قرارداد من یا امثال من منتشر شود؟ من دزدی نکردم، بر سر قرارداد توافق کردیم و بر حسب توافق جلو آمدیم، خواسته خودشان بوده و خواسته من نبوده است.

*واقعیت‌ها را هم بنویسند

وی در خصوص اینکه زمانی به تیم ملی ملحق شد که کسی امیدی برای صعود به دور نهایی نداشت گفت: بعضی از دوستان که دنبال حاشیه نیستند و مطالب درست را می‌نویسند چرا این مسائل را بازگو نمی‌کنند و نمی‌نویسند؟ چرا چنین اتفاقاتی که قبلا بوده الان نیست؟ انتظارم این است دوستان واقعیت‌ها را بنویسند، قبلا چه بوده و الان چه شده است. صعود تیم ملی ماحصل تلاش یک کار تیمی بوده است و قبل از اینکه آقای اسکوچیچ و تیمش حاضر شوند، تیم ملی در مرحله حذف زودهنگام قرار داشت، آن زمان بحث نهاد نظارتی نبود اما الان که همه چیز خوب پیش می‌رود این حرف‌ها را به میان آورده‌اند.

*چون هاشمیان سالم کار می‌کند تحویلش نمی‌گیرید؟

باقری در واکنش به رفتارهای صورت گرفته با هاشمیان نیز بیان کرد: آقایان فدراسیون، وحید هاشمیان الان چند روز است به تهران آمده ولی چرا کسی خبری از هاشمیان نمی‌گیرد؟ چون سالم کار می‌کند، باج نمی‌دهد و بله نمی‌گوید باید او را تحویل نگیرید؟ وحید هاشمیان بازیکنی بوده که امثال بازیکنان فعلی آرزوی‌شان است یک دقیقه مثل او در بوندسلیگا و تیم بایرن مونیخ بازی کنند. مگر می‌شود وحید هاشمیان را در ایران حساب نکنید و به او بی اعتنایی کنید؟ مگر می‌شود برای او که بزرگ فوتبال ایران است پرواز اکونومی بگیرید و برای بازیکنان بیزینس بگیرید. بحث بازیکنان نیست و آنها هم البته باید بهترین امکانات برای‌شان تعریف شود تا کاملا حرفه‌ای در تیم ملی حاضر شوند اما این رفتار درستی درباره آقای هاشمیان نیست. کسانی که حاشیه ندارند و سالم کار می‌کنند را کسی تحویل نمی‌گیرد. اصلا این اتفاقات دیده نمی‌شود و چرا باید در فوتبال ما رخ دهد؟ تا کِی باید باندبازی باشد و هرکسی هرچه می‌خواهد بگوید.

*چه کسی اسم ناظم را روی من گذاشته؟

باقری در مورد انتقادی که به او در خصوص کم مصاحبه کردن وارد می‌شود و همچنین صحبت‌هایی که در مورد ناظم بودنش در تیم‌ها مطرح است گفت: چرا من باید ناظم باشم، این اسم را چه کسی گذاشته؟ سرم را پایین انداخته‌ام، منِ کریم باقری مربی با زمانی که فوتبال بازی می‌کردم فرق می‌کنم. من الان به عنوان کمک مربی تیم هستم. با علی دایی شروع کردم و با برانکو چهار سال بودم، بعدش آقای کالدرون آمد و سپس آقای گلمحمدی سرمربی شد و در تیم ملی هم در کنار کادر آقای اسکوچیچ. هرکس آمده نفر اصلی خودش کنار او بوده و من به عنوان مربی کار را دنبال می‌کنم و شخص اول مربیگری نیستم. در مربیگری باید جایگاه خودت را بدانی و نسبت به آن جلو بروی. من که نمی‌توانم در مربیگری هر کار خواستم بکنم ولی این دوستان لطف کردند و گذاشتند کنارشان در پرسپولیس و حالا تیم ملی باشم‌. اینکه یک چیزهای چرت و پرتی مطرح می‌شود برای من اهمیتی ندارد. این اسم‌ها را در خبرگزاری‌ها و برخی صفحات مجازی می‌گویند و برای من مهم نیست‌. احترام متقابل خیلی خوب است؛ همیشه سعی کردم این احترام بین من و مربی و میان من و بازیکنان تیم باشد. من هم به مربی و هم به بازیکن احترام می‌گذارم و با هیچ کسی مشکلی نداشتم.

*در اتفاقات تبریز همه چیز عیان است

کریم باقری در پایان راجع به اتفاقات تبریز و دیدار دو تیم پرسپولیس و تراکتور اظهار داشت: در تبریز خودتان همه چیز را دیدید و صحبتی نمی‌ماند. اتفاقات خوبی نیفتاد و متاسفانه باید بگوییم که خوب نبود. کالبد شکافی این ماجرا بماند برای کمیته انضباطی و کسانی که قرار است تشخیص دهند‌ و تصمیم بگیرند.

 • 9
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
عکس حضرت علی اصغر,حضرت علی اصغر ع,حضرت علی اصغر زندگی نامه حضرت علی اصغر؛ نوزاد شش ماهه امام حسین

محل تولد: مدینه، حجاز

درگذشت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل شهادت: کربلا، عراق

مدفن: حرم حسین بن علی

نام پدر: حسین بن علی

نام مادر: رباب بنت امرئ القیس

ادامه
بیوگرافی بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین اللهی,دکتر بهرام عین‌اللهی بیوگرافی بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت دولت سیزدهم

زاده: ۱۰ بهمن ۱۳۳۷

سمت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شروع فعالیت : ۳ شهریور ۱۴۰۰

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۹ خرداد
  قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا
  -
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ والیبال ملت‌ها
  اسلوونی - هلند
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آرژانتین - ژاپن
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  استرالیا - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - بلغارستان
  ۲۱:۳۰
 • چهارشنبه ۱ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - فرانسه
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آلمان - ایتالیا
  ۱۵:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  برزیل - لهستان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - آمریکا
  ۲۱:۳۰
 • پنج شنبه ۲ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  فرانسه - هلند
  ۰۷:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  چین - آلمان
  ۱۱:۳۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  لهستان - کانادا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  صربستان - برزیل
  ۱۸:۰۰
 • لیگ والیبال ملت‌ها
  آمریکا - ایران
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۳ تیر
  لیگ والیبال ملت‌ها
  ایران - برزیل
  ۱۸:۰۰
ویژه سرپوش