سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲
۱۸:۴۸ - ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۱۲۰۵
لیگ برتر و جام حذفی

ادعای جنجالی درویش: برنامه‌ریزی کرده‌اند که تیمی خاص قهرمان شود | گل محمدی: اتفاقات بازی‌های پرسپولیس فوتبالی نیست

ادعاهای حنجالی سرمربی و مدیرعامل پرسپولیس,پرسپولیس
مدیرعامل پرسپولیس مدعی شد که لیگ برتر فوتبال "برای قهرمانی یک تیم خاص، برنامه‌ریزی شده است."

به گزارش تسنیم، رضا درویش پس از تساوی بدون گل پرسپولیس مقابل آلومینیوم که در ورزشگاه آزادی رقم خورد، اظهار داشت:کسی که خودش به خواب زده، محال است بتوان بیدارش کرد. باید تبریک بگویم به آن طراحانی که برنامه‌ریزی کردند تا پرسپولیس طی ۶ هفته به حقش نرسد و از حق مسلم خود دور باشد. بنای‌شان این است که یک تیم خاص قهرمان شود و پرسپولیس نشود. من قبلا هم گفتم اگر ملاک فوتبالی باشد، هیچ تیمی به لحاظ فوتبالی قادر به شکست دادن ما نیست و من هم قادر به اختیار گرفتن ماورای فوتبال را ندارم.

وی افزود: هفته قبل اعضای هیئت رئیسه فدراسیون را در مجلس دیدم و آنها و رئیس رئیس این مسائل را گفتم، آنها پاسخ دادند که «حق با تو است». من می‌گویم ۶ تا حق با من به آنها می‌دهم و ۲ امتیاز به من بدهند. باید از آنهایی که این طراحی را کرده‌اند، بپرسند این الگو و طرحی که قرار است پرسپولیس قهرمان نشود و تیم دیگری به قهرمانی برسد، چیست؟

درویش ادامه داد: اگر یک هفته، دو هفته، سه هفته، چهارم هفته، پنج هفته و شش هفته اتفاقات داوری باشد، غیر طبیعی به نظر می‌رسد. حتماً یک دلیلی دارد و باید از آنها پرسید. متاسفانه در فدراسیون هم کسی پاسخگو نیست. اگر بخواهیم شکایت هم کنیم، چه کسی قرار است به آن رسیدگی کند؟

مدیرعامل پرسپولیس عنوان کرد: به نظر شما نباید اعتراض کرد؟ در صحنه مربوط به اخراج بیرانوند اولاً آن صحنه آفساید بود، دوماً صحنه خطرناک نبود که کارت قرمز بدهد، سوما چهار بازیکن تیم ما جلوتر از بیرانوند بودند.

وی با اشاره به صحنه مشکوک پنالتی روی دیاباته و ترابی گفت: چرا داور آن صحنه‌ها را پنالتی نگرفت؟ طفلک داور هم مقصر نیست، شاید به او می‌گویند و تابع اوامری است که به او ابلاغ می شود. این داور اشتباه کرد، داور بازی قبلی و داور دیدار جام حذفی چه؟ هر دو گل حریف ما در جام حذفی یا آفساید بود یا خطا. چگونه ممکن است که رئیس فدراسیون به این مسائل رسیدگی نکند؟ یا فوتبال اولویت‌شان نیست یا این اولویت روی چیزهای دیگر است. اگر اولویت فوتبال و هواداران باشد، یک کاری انجام می‌دهند. واقعاً چه کاری در این مدت انجام شد؟

درویش در پاسخ به این سوال که «آیا نگران داوری دیدار جام حذفی با سپاهان نیستید؟» گفت: احتیاجی نیست که نگران باشم، چون بنا نیست اجازه برد بدهند. فکر کردم به لحاظ فوتبالی می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم و بازیکن بگیریم، ولی وقتی قرار است نتایج به صورت غیر فوتبالی رقم بخورد، کاری نمی‌توان کرد. الان از گل‌محمدی چه توقعی می‌توان داشت؟ او چه کاری می‌تواند انجام بدهد؟ اگر بناست که زحمات او را با ۲ سوت به باد بدهند، مربی و مدیر و بازیکن که نقشی ندارند. وقتی قرار است جای دیگری تصمیم‌گیری شود، داور و سایر عوامل هم تابع هستند. من به آنها و تا قبل از اینکه جام تمام نشده، تبریک می‌گویم.

وی درباره لزوم استفاده از VAR خاطرنشان کرد: این مسئله به باشگاه‌ ربطی ندارد. وقتی استادیوم را اجاره می‌کنیم، ابزارش هم اجاره می‌شود. انحراف فوتبال این است که افکار را به سمت وار معطوف کنند. اگر داور هم ببیند که پنالتی است، باید خطا بگیرد و اگر نباشد، آیا می‌تواند پنالتی بگیرد؟ تو را به خدا اینگونه نگویید که اگر VAR باشد، همه دردها مداوا می‌شود. مگر وقت اضافه را VAR تعیین می‌کند؟ من نمی‌گویم VAR نباشد، این از الزامات است، ولی می‌گویم که اساساً تصمیم این است که اجازه ندهند کسی تیمی که فوتبالش بهتر است، برنده بیرون بیاید. وقتی این اساس باشد، خب بود و نبود VAR فرقی ندارد.

درویش در پایان گفت: اگر باز هم VAR آمد و اوضاع به همین‌گونه بود،  باید بگوییم که این بار چه چیزی بیاوریم؟ باید از آن کسی را تصمیم‌ساز است و می‌خواهد بازی‌ها به این شکل باشد، در اول فصل بپرسیم که تصمیم چیست و تکلیف خودمان را بدانیم که در چه سطحی مسابقه بدهیم.

 گل محمدی: اتفاقات بازی‌های پرسپولیس فوتبالی نیست

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اتفاقات بازی های ما فوتبالی نیست.

ادعاهای حنجالی سرمربی و مدیرعامل پرسپولیس,پرسپولیس

یحیی گل‌محمدی پس از تساوی بدون گل مقابل آلومینیوم اراک اظهار داشت: یک سال هم از داوری شکایت کنیم فایده ای ندارد. قضیه اصلا فوتبالی پیش نمی‌رود. متاسفانه اتفاقاتی می افتد که خیلی بودار و مشکوک است. شاید اگر من سرمربی پرسپولیس نبودم، شاید این اتفاقات نمی‌افتاد. 

وی افزود: یک سال و نیم با پرسپولیس قرارداد دارم و هیچکس هم نمی‌‌تواند مرا از این تیم تکان بدهد. نه هیات مدیره مان و نه درویش. مردم پشت پرسپولیس هستند. از تک تک هواداران عزیز عذرخواهی می‌کنم و می‌دانم چه حس و حالی دارید. 

سرمربی پرسپولیس عنوان کرد: از هفته آینده با نفرات امید به مسابقات می‌روم. متاسفانه در هفته‌‌های اخیر از داخل و بیرون تیم اتفاقاتی می‌افتد. این هم وضعیت داوری است که می‌دانند چه کسی را بگذارند. وقتی منصوریان آمد، یک نفر از من پرسید که او چه داوری است و فقط سر تکان دادم.

گل‌محمدی اضافه کرد: می‌دانند چه داورانی برای ما بگذارند. برای همه آن‌هایی که تصمیم گرفتند این اتفاق برای پرسپولیس بیفتد، جای تاسف دارد. برخی چیزها بین مردم و پرسپولیس وجود دارد که آن‌ها را نمی‌توانید بگیرید. 

وی عنوان کرد: همین طور ادامه می‌دهیم و با تیم امید به مسابقات می‌رویم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

سرمربی پرسپولیس درمورد اظهارات رضا درویش پس از بازی امروز، توضیح داد: هیچکس اراده ندارد یک تیم خاص قهرمان شود بلکه اراده این است به این دلیل که من سرمربی پرسپولیس هستم، تیم ما قهرمان نشود. خیلی واضح و روشن است.

گل‌محمدی درمورد اینکه آیا تصور نمی‌کند قهرمانی لیگ نوبتی شده حاضر به پاسخگویی نشد.

رحمتی: اگر پرسپولیس ۱۰ نفره نمی‌شد، برنده می‌شدیم

سرمربی آلومینیوم اراک می‌گوید بازی تیمش مقابل پرسپولیس، تحت تاثیر اخراج علیرضا بیرانوند قرار گرفت و اگر این دروازه‌بان اخراج نشده بود، تیمش شکست می‌خورد.

ادعاهای حنجالی سرمربی و مدیرعامل پرسپولیس,پرسپولیس

به گزارش ایسنا، مهدی رحمتی، سرمربی آلومینیوم اراک پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل پرسپولیس در هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد:‌ بازی را خیلی خوب شروع کردیم. زمانی که پرسپولیس ۱۱ نفره بود، هدف ما مشخص بود و روی مسائل خود کار کردیم و نگذاشتیم بازی پرسپولیس شکل بگیرد. من صحنه مشکوک به آفساید را ندیدم و شرایطی پیش آمد که بازی تحت تاثیر اخراج بیرانوند قرار گرفت. نیمه دوم را خوب شروع نکردیم و با تعویض‌هایمان خواستیم شرایط را عوض کنیم اما این اتفاق رخ نداد. شاید بخشی از این مساله تقصیر من بود. در ۲۰ دقیقه آخر بازی را از دست دادیم و نتوانستیم به حریف فشار بیاوریم. پرسپولیس تیم خوبی دارد و به این تیم خسته نباشید می‌گویم و به تیم خودمان هم خسته نباشید. اگر پرسپولیس ۱۰ نفره نمی‌شد، برنده بازی، تیم ما بود.

او ادامه داد: وقتی یک تیم ۱۰ نفره می‌شود و یک تیم ۱۱ نفره می‌ماند، انگیزه تیم ۱۰ نفره بیشتر می‌شود. تیم پرسپولیس از حمایت هواداران هم بهره می‌برد.  ما در بین دو نیمه به بازیکنان گوش‌زد کردیم که  داور به خاطر آن صحنه مشکوک به آفساید، ممکن است به بازیکنانی که یک کارت زرد دارند، کارت قرمز بدهد. این مسال ما را محتاط‌تر و دست به عصاتر کرد و انگیزه باقی ماندن پرسپولیس در صدر جدول باعث شد که ما نتوانیم موقعیت‌های زیادی خلق کنیم.

سیستمVAR از نان شب هم واجب‌تر است

رحمتی با اشاره به نبود سیستم کمک داور ویدیویی در ایران افزود: VAR از نان شب واجب‌تر است. هر چه جلوتر می‌رویم، این مساله حساس‌تر می‌شود و اتفاقات بیشتری رخ می‌دهد. در بازی‌های گذشته از داوری کم ضرر نکردم. آقا یحیی می‌گفت بازیکن ۴ متر در آفساید بود اما در بازی ما با هودار، ۲ متر پشت ۱۸ قدم خطا شده اما داور به ضرر ما پنالتی گرفت. در بازی با فولاد، ما گل آفساید خوردیم و سه امتیاز از دست دادیم. تیم‌های دیگر هم متضرر شده‌اند. فکر می‌کنم اصلی‌ترین کار فدراسیون فوتبال، آوردن VAR است تا به جامعه داوری کمک شود. اشتباه جزئی از فوتبال است. بازیکنان هم اشتباه می‌کنند اما چیزی که به خروج داوران از فشار کمک می‌کند، بحث VAR است. من صحنه مشکوک به آفساید را ندیدم و نمی‌دانم چه بگویم ولی به داور تبریک می‌گویم که تحت تاثیر این فشارها قرار نگرفت و بازی در نیمه دوم از دستش نرفت. شاید کس دیگری بود، تحت تاثیر آن اشتباه،‌ کلا روند نیمه دوم را تغییر می‌داد. ما به VAR در فوتبال‌مان نیاز داریم و از مسئولان خواهش می‌کنم با هر هزینه‌ای و هر طور که شده این سیستم را بیاورند چون دلخوشی مردمی که در سکو یا خانه هستند، فوتبال است و این برای ما مهم است.

 • 16
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
شما باید از داور تشکر کنی چون صحنه اخراج بیرانوند آفساید بود که شما باید بگی ندیدم و پنالتی رو ترابی به تایید کارشناسان داوری
مشاهده کامنت های بیشتر
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
گری وینر,بیوگرافی گری وینر,عکس های گری وینر گری وینرچاک کارآفرین و نویسنده موفق آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۷۵

محل تولد: اتحاد جماهیر شوروی

ملیت: آمریکایی- بلاروسی

حرفه: کارآفرینی، رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی

شناخته شده برای: کارآفرینی و نویسندگی

دارایی: ۱۶۰ میلیون دلار

ادامه
میترا رفیع,بیوگرافی میترا رفیع,زندگینامه میترا رفیع بیوگرافی میترا رفیع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

تولد:۱۲ آذر ۱۳۷۳

زادگاه:تهران

پیشه:بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تحصیلات:فوق لیسانس بازیگری

ملیت:ایرانی

ادامه
محمود صادقی,بیوگرافی محمود صادقی,عکس های محمود صادقی بیوگرافی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۱

محل تولد: الیگودرز، ایران

حرفه: سیاستمدار ایرانی

تحصیلات: دکترای حقوق خصوصی

حزب سیاسی: روحانیون مبارز

ادامه
زانکو,بیوگرافی زانکو,عکس های زانکو زانکو خواننده محبوب و جوان ایرانی

حرفه: خواننده

سبک فعالیت: پاپ

سال شروع: ۱۳۹۸

ساز تخصصی: گیتار

زانکو,بیوگرافی زانکو,تصاویر زانکوبیوگرافی زانکو

ادامه
میرفندرسکی,ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی,زندگینامه میرفندرسکی ابوالقاسم میرحسینی فندرسکی عارف و دانشمند دوران صفوی

تاریخ تولد: ۹۴۲ خورشیدی

محل تولد: فندرسک، گرگان، ایران

دلیل شهرت: دانشمند و حکیم

دوران زندگی: صفویه

وفات: ۱۰۱۹

محل دفن: تخت فولاد اصفهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۱ فروردين
  جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  چین - اندونزی
  ۱۲:۰۰
 • جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  کویت - قرقیزستان
  ۱۳:۳۰
 • جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  ژاپن - لبنان
  ۱۵:۰۰
 • جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا
  عمان - فلسطین
  ۱۶:۳۰
 • پنج شنبه ۳ فروردين
  جام ملت های اروپا
  ایتالیا - انگلیس
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  پرتغال - لیختن اشتاین
  ۲۳:۱۵
 • جمعه ۴ فروردين
  جام ملت های اروپا
  فرانسه - هلند
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  سوئد - بلژیک
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - لهستان
  ۲۳:۱۵
 • شنبه ۵ فروردين
  جام ملت های اروپا
  اسپانیا - نروژ
  ۲۳:۱۵
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - ولز
  ۲۳:۱۵
 • یکشنبه ۶ فروردين
  جام ملت های اروپا
  انگلیس - اوکراین
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  لوکزامبورگ - پرتغال
  ۲۲:۱۵
ویژه سرپوش