چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
۲۱:۳۳ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۲۶۰
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: از دولت می‌خواهم مشکلات را حل کند/ هرناندس: نمی‌توانم در مورد داوری صحبت کنم

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
سرمربی تیم فوتبال استقلال همچنان از مشکلات پرتعدادی که در فصل جاری با آنها دست به گریبان بوده است صحبت کرد و گفت، آبی‌پوشان از شنیدن کلمات زیبا خسته شده‌اند.

به گزارش تسنیم، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پس از برتری ۴ بر صفر استقلال مقابل نساجی و صعود آبی‌پوشان به فینال جام حذفی گفت: فکر می‌کنم که بازی خیلی عالی انجام دادیم و موقعیت گلزنی زیادی ایجاد کردیم و می‌توانستیم خیلی گل‌های بیشتری بزنیم. فکر می‌کنم با توجه به کیفیتی که در بازی داشتیم نتیجه منصفانه است.

این فصل تا به اینجا برای ما فوق‌العاده بوده است

وی ادامه داد: امروز ما یک قولی را از آقای کریمی برای بازیکنان، کادر فنی و کادر پزشکی گرفتیم. من بازیکنی را داشتم که شب نتوانست بخوابد. کسانی که در کادر پزشکی هستند هم شرایط خوبی ندارند. بعضی از آنها دو بچه دارند و با شرایط‌شان سخت است. این باورکردنی نیست که یک باشگاه دولتی نمی‌تواند حمایت لازم را داشته باشد. باشگاه ما مثل دو باشگاه بزرگ پرسپولیس و سپاهان حمایت نمی‌شود. من سعی می‌کنم این موضوعات را در ذهنم حل کنم، اما نمی‌توانم این موضوعات را از ذهنم خارج کنم. فقط با یک روحیه خانوادگی است که توانستیم یک فصل فوق‌العاده را داشته باشیم. این دومین فینالی است که برای قهرمانی داریم و امیدوارم که آن را ببریم، ولی الان این فصل با شرایطی که داشته برای ما فوق‌العاده بوده است. به تیمم بسیار افتخار می‌کنم و از دولت و کسانی که مسئولیت استقلال را دارند درخواست می‌کنم که مشکلات را برطرف کنند تا بتوانیم با همان شرایطی که بقیه دارند، کارمان را ادامه دهیم و بازی کنیم.

هواداران تنها حامی بزرگ ما هستند

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: همینطور می‌خواهم از هواداران‌مان تشکر کنم. امروز یک حمایت خیلی عالی از ما داشتند، از طرحی که در اول بازی با اسم من درست کردند، تشکر می‌کنم و خیلی افتخار می‌کنم. من استحقاق این کار را نداشتم و بازیکنان کار سخت را انجام دادند. این یک هیجان و افتخار است برای ما، این حس و حمایت خوبی که از باشگاه و تیم دارند، مسیری است که باید همیشه ادامه دهند، آنها تنها حامی بزرگ ما هستند.

در باشگاه ما همه قول می‌دهند، من باید تعهد را احساس کنم

ساپینتو در پاسخ به این سؤال که «ندای قلب شما چه می‌گوید؟ بعد از فینال جام حذفی در استقلال می‌مانید و یا باید منتظر رفتن شما باشیم؟»، گفت: من شرایطی ندارم که درباره آینده صحبت کنم، به خاطر اینکه من کسی نیستم که تصمیم‌گیرنده باشیم، تصمیم‌گیرنده مدیرعامل باشگاه است. از خیلی وقت پیش آقای کریمی می‌داند که من چه فکری می‌کنم و باید برای باشگاه در آینده چه کاری انجام دهیم. ما فقط درباره پول صحبت نمی‌کنیم و درباره خیلی چیزها، درباره آینده استقلال صحبت می‌کنیم. من باید این تعهد را احساس کنم، چون در باشگاه همه قول می‌دهند و کسی آن را انجام نمی‌دهد. بازیکنان، کادر فنی و من از این کلمات زیبا خسته شدیم، ما به عمل احتیاج داریم. خیلی‌ها صحبت می‌کنند و انجام نمی‌دهند، ولی بازیکنان صحبت نمی‌کنند و انجام می‌دهند. صحبت کردن راحت است، ولی انجام دادن خیلی سخت. همه از این قول‌ها خسته شدند و من هم از خیلی‌ چیزها و این قول‌ها خسته شدم. این چند روز را باید صبر کنیم و ببینیم وعده‌ای که آقای کریمی به تیم و بازیکنان داد، عملی می‌شود یا خیر.

وی در واکنش به صحبت‌های امروز کریمی که گفته است ساپینتو در استقلال می‌ماند، عنوان کرد: باید ببینیم.

اگر ممکن باشد از یامگا در فینال استفاده می‌کنیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که کریمی گفته است وکیل او تا دو روز آینده به تهران می‌آید برای تمدید قرارداد و اینکه یامگا به فینال می‌رسد یا خیر، خاطر نشان کرد: من درباره این موضوع صحبت نمی‌کنم، درباره کلیت شرایط من منتظر هستم. در دو روز گذشته تمرکزم روی بازی بود و نمی‌خواستم صحبت کنم. شاید بعد از بازی، امشب یا فردا با کریمی صحبت کنم و ببینم شرایط به چه صورت است. درباره یامگا هم باید بگویم که فردا برمی‌گردد تا با ما باشد و اگر ممکن باشد از او در فینال استفاده می‌کنیم. ما احساس خوبی داریم و باید ببینیم چه می‌شود.

بازیکنانم تا فینال تمرین را متوقف نمی‌کنند و تسلیم نمی‌شوند

ساپینتو در واکنش به طرح این موضوع که اگر تا دو روز آینده از سوی مدیریت باشگاه حمایتی صورت نگیرد و اتفاق تازه‌ای نیفتد، شاهد این خواهیم بود که بازیکنان اعتراض و اعتصاب کنند، گفت: امیدوارم که این اتفاق نیفتد، ولی خب هر چیزی ممکن است. بازیکنان تمرین را متوقف نمی‌کنند و تا فینال همه متمرکز هستند تا زندگی‌شان را برای استقلال بگذارند، حتی اگر شرایط صد درصدی را هم نداشته باشیم آن چیزی را که داریم، می‌گذاریم، ولی هیچ وقت تسلیم نمی‌شویم.

وی در پاسخ به این سؤال که ترجیح می‌دهد پرسپولیس به فینال بیاید و از این تیم انتقام بگیرد، یا اینکه تیمی که روی کاغذ شرایط بهتری دارد به فینال برسد، تصریح کرد: باید منتظر باشیم تا بازی فردا انجام شود. من نمی‌دانم که مقابل کدام تیم قرار می‌گیریم. البته که پرسپولیس تیم بهتری است، ولی در فوتبال هر اتفاقی ممکن است بیفتد.

من تنها نمی‌توانم مقابل همه بجنگم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این موضوع که روز اولی که به این تیم آمد گفت چهار جام می‌گیرد و تا الان یکی از آنها را فقط گرفته است، گفت: من نگفتم چهار جام می‌گیرم، بلکه گفتم سعی می‌کنم برای چهار جام بجنگم. بعد از آن یک نفر به من گفت که در آسیا حضور نداریم و یکی از آنها کم شد. البته این تقصیر من نبود و صحبت از چهار جام اشتباه است. سوپرجام را بردیم و نگذاشتند قهرمان لیگ شویم، همه کارشناسان می‌گویند که ۱۰ امتیاز از ما گرفتند، ولی از نظر من ۱۲ امتیاز بود. الان هم در فینال جام حذفی هستیم. آن چیزی که من قول دادم را انجام دادم. ما بازی باکیفیت و تهاجمی را انجام می‌دهیم، ولی من تنها نمی‌توانم مقابل همه بجنگم. خیلی به بازیکنانم به خاطر فصل فوق‌العاده‌ای که با هم داشتیم افتخار می‌کنم. آن زمانی که من این حرف‌ها را زدم فکر نمی‌کردم که سه مدیرعامل را عوض می‌کنیم و مشکلات سخت‌افزاری و مالی داریم. من قول دادم زمانی که به من قول‌هایی داده بودند و اگر می‌دانستم این مشکلات را داریم قول هیچ چیزی را نمی‌دادم.

امیدوارم ۳ تیم فوق‌العاده در فینال داشته باشیم

وی در پاسخ به این سؤال که ترجیح می‌دهد داور فینال خارجی باشد یا ایرانی، خاطر نشان کرد: من ترجیح می‌دهم که داور درجه یک و باکیفیت فینال را قضاوت کند. داور جدی، منصف و باتجربه که استحقاق فینال را داشته باشد و بتواند بازی را مدیریت کند. اگر ما ببازیم به خاطر اینکه تیم حریف بهتر باشد، مشکلی ندارم و به آنها تبریک می‌گویم. من بدون اینکه بخواهم به کسی بی‌احترامی کنم، امیدوار هستم که سه تیم فوق‌العاده در فینال داشته باشیم.

***

هرناندس: وقتی مقابل استقلال اشتباه کنید کارتان سخت می‌شود/ نمی‌توانم در مورد داوری صحبت کنم

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران به این نکته اذعان کرد که دریافت دو گل از استقلال باعث شده است تا ابتکار عمل از دست شاگردانش خارج شود.

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال

کارلوس هرناندس پس از شکست ۴ بر صفر تیمش مقابل استقلال در مرحله نیمه نهایی جام حذفی اظهار داشت: ما در بخش‌هایی از نیمه اول خوب کار کردیم، ولی گلی که از روی ضربه کرنر خوردیم و بعد از آن اشتباه ابراهیمی ما را مجبور کرد که پلن‌مان را عوض کنیم. بعد از اینکه روی اشتباهات‌تان از استقلال ۲ بر صفر عقب بیفتید، خیلی سخت می‌شود که  تیم‌ را جمع کرد.

وی در واکنش به این موضوع که پیش از بازی با استقلال گفته شده بود این بازی آخرین شانس حضور او روی نیمکت نساجی است، گفت: من نمی‌دانم، به من کسی چیزی نگفته است.

هرناندس درباره این موضوع که تیمش در دو بازی پشت سر هم از پرسپولیس و استقلال چهار گل دریافت کرد، با این اوصاف می‌تواند این دو تیم را با هم مقایسه کند، چون ممکن است که در فینال برابر هم بازی کنند، تصریح کرد: هر دو تیم، تیم‌های خوبی هستند و بازیکنان خیلی بزرگی دارند. هر تیمی که در دربی بهتر باشد، نتیجه می‌گیرد. هر دو تیم قوی هستند و شخصیت‌های متفاوتی دارند.

سرمربی تیم فوتبال نساجی در پاسخ به این سؤال که قضاوت داور تأثیری در نتیجه بازی با استقلال داشته است و اینکه در بازی با پرسپولیس هم دو بازیکن تیمش اخراج شدند، نظرش درباره قضاوت داور در آن بازی و مسابقه امروز را اینطور بیان کرد: من درباره داوری صحبتی نمی‌کنم و باید بگویم در هر دو بازی داور خوب قضاوت کرد. هر چه نظر داور باشد، همان است و من نمی‌توانم صحبتی داشته باشم.

 • 11
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱۲ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - چونبوک موتورز
  ۱۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - جمهوری چک
  ۱۶:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایتالیا - آلمان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آنتورپ - شاختار
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اتلتیکومادرید - فاینورد
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سلتیک - لاتزیو
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ستاره سرخ بلگراد - یانگ بویز
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دورتموند - آث میلان
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  پورتو - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  نیوکسل - پاری سن ژرمن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لایپزیش - منچسترسیتی
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۱۳ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - اوکراین
  ۰۳:۰۰
 • لیگ MLS آمریکا
  شیکاگو فایر - اینتر میامی
  ۰۴:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  شمس آذر قزوین - ذوب آهن
  ۱۷:۱۵
 • لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - تراکتور
  ۱۷:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الریاض - الشباب
  ۱۸:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  التعاون - الطائی
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال خوزستان - پیکان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - برایتون
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  اسپورتینگ - آتالانتا
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  فرایبورگ - وستهم
  ۲۰:۱۵
 • لیگ اروپا
  آ ا ک آتن - آژاکس
  ۲۰:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتفاق - الفتح
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  لیورپول - سن ژیلواز
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  آاس رم - سروت
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  مولده - بایرلورکوزن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ اروپا
  ویارئال - رن
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۱۴ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  کانادا - بلغارستان
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  مکزیک - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - اسلوونی
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - آرژانتین
  ۱۱:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - صربستان
  ۱۳:۵۵
 • والیبال انتخابی المپیک
  چین - هلند
  ۱۵:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - کوبا
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الاتحاد کلبا - حتا
  ۱۶:۵۰
 • لیگ برتر ایران
  هوادار - فولاد
  ۱۷:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - ابها
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  بنی یاس - الوحده امارات
  ۱۹:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایتالیا - ایران
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الاهلی عربستان
  ۲۱:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  مونشن گلادباخ - ماینتس
  ۲۲:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - آلمریا
  ۲۲:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  اوکراین - قطر
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش