چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
۲۱:۳۳ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۲۶۰
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: از دولت می‌خواهم مشکلات را حل کند/ هرناندس: نمی‌توانم در مورد داوری صحبت کنم

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
سرمربی تیم فوتبال استقلال همچنان از مشکلات پرتعدادی که در فصل جاری با آنها دست به گریبان بوده است صحبت کرد و گفت، آبی‌پوشان از شنیدن کلمات زیبا خسته شده‌اند.

به گزارش تسنیم، ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پس از برتری ۴ بر صفر استقلال مقابل نساجی و صعود آبی‌پوشان به فینال جام حذفی گفت: فکر می‌کنم که بازی خیلی عالی انجام دادیم و موقعیت گلزنی زیادی ایجاد کردیم و می‌توانستیم خیلی گل‌های بیشتری بزنیم. فکر می‌کنم با توجه به کیفیتی که در بازی داشتیم نتیجه منصفانه است.

این فصل تا به اینجا برای ما فوق‌العاده بوده است

وی ادامه داد: امروز ما یک قولی را از آقای کریمی برای بازیکنان، کادر فنی و کادر پزشکی گرفتیم. من بازیکنی را داشتم که شب نتوانست بخوابد. کسانی که در کادر پزشکی هستند هم شرایط خوبی ندارند. بعضی از آنها دو بچه دارند و با شرایط‌شان سخت است. این باورکردنی نیست که یک باشگاه دولتی نمی‌تواند حمایت لازم را داشته باشد. باشگاه ما مثل دو باشگاه بزرگ پرسپولیس و سپاهان حمایت نمی‌شود. من سعی می‌کنم این موضوعات را در ذهنم حل کنم، اما نمی‌توانم این موضوعات را از ذهنم خارج کنم. فقط با یک روحیه خانوادگی است که توانستیم یک فصل فوق‌العاده را داشته باشیم. این دومین فینالی است که برای قهرمانی داریم و امیدوارم که آن را ببریم، ولی الان این فصل با شرایطی که داشته برای ما فوق‌العاده بوده است. به تیمم بسیار افتخار می‌کنم و از دولت و کسانی که مسئولیت استقلال را دارند درخواست می‌کنم که مشکلات را برطرف کنند تا بتوانیم با همان شرایطی که بقیه دارند، کارمان را ادامه دهیم و بازی کنیم.

هواداران تنها حامی بزرگ ما هستند

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: همینطور می‌خواهم از هواداران‌مان تشکر کنم. امروز یک حمایت خیلی عالی از ما داشتند، از طرحی که در اول بازی با اسم من درست کردند، تشکر می‌کنم و خیلی افتخار می‌کنم. من استحقاق این کار را نداشتم و بازیکنان کار سخت را انجام دادند. این یک هیجان و افتخار است برای ما، این حس و حمایت خوبی که از باشگاه و تیم دارند، مسیری است که باید همیشه ادامه دهند، آنها تنها حامی بزرگ ما هستند.

در باشگاه ما همه قول می‌دهند، من باید تعهد را احساس کنم

ساپینتو در پاسخ به این سؤال که «ندای قلب شما چه می‌گوید؟ بعد از فینال جام حذفی در استقلال می‌مانید و یا باید منتظر رفتن شما باشیم؟»، گفت: من شرایطی ندارم که درباره آینده صحبت کنم، به خاطر اینکه من کسی نیستم که تصمیم‌گیرنده باشیم، تصمیم‌گیرنده مدیرعامل باشگاه است. از خیلی وقت پیش آقای کریمی می‌داند که من چه فکری می‌کنم و باید برای باشگاه در آینده چه کاری انجام دهیم. ما فقط درباره پول صحبت نمی‌کنیم و درباره خیلی چیزها، درباره آینده استقلال صحبت می‌کنیم. من باید این تعهد را احساس کنم، چون در باشگاه همه قول می‌دهند و کسی آن را انجام نمی‌دهد. بازیکنان، کادر فنی و من از این کلمات زیبا خسته شدیم، ما به عمل احتیاج داریم. خیلی‌ها صحبت می‌کنند و انجام نمی‌دهند، ولی بازیکنان صحبت نمی‌کنند و انجام می‌دهند. صحبت کردن راحت است، ولی انجام دادن خیلی سخت. همه از این قول‌ها خسته شدند و من هم از خیلی‌ چیزها و این قول‌ها خسته شدم. این چند روز را باید صبر کنیم و ببینیم وعده‌ای که آقای کریمی به تیم و بازیکنان داد، عملی می‌شود یا خیر.

وی در واکنش به صحبت‌های امروز کریمی که گفته است ساپینتو در استقلال می‌ماند، عنوان کرد: باید ببینیم.

اگر ممکن باشد از یامگا در فینال استفاده می‌کنیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که کریمی گفته است وکیل او تا دو روز آینده به تهران می‌آید برای تمدید قرارداد و اینکه یامگا به فینال می‌رسد یا خیر، خاطر نشان کرد: من درباره این موضوع صحبت نمی‌کنم، درباره کلیت شرایط من منتظر هستم. در دو روز گذشته تمرکزم روی بازی بود و نمی‌خواستم صحبت کنم. شاید بعد از بازی، امشب یا فردا با کریمی صحبت کنم و ببینم شرایط به چه صورت است. درباره یامگا هم باید بگویم که فردا برمی‌گردد تا با ما باشد و اگر ممکن باشد از او در فینال استفاده می‌کنیم. ما احساس خوبی داریم و باید ببینیم چه می‌شود.

بازیکنانم تا فینال تمرین را متوقف نمی‌کنند و تسلیم نمی‌شوند

ساپینتو در واکنش به طرح این موضوع که اگر تا دو روز آینده از سوی مدیریت باشگاه حمایتی صورت نگیرد و اتفاق تازه‌ای نیفتد، شاهد این خواهیم بود که بازیکنان اعتراض و اعتصاب کنند، گفت: امیدوارم که این اتفاق نیفتد، ولی خب هر چیزی ممکن است. بازیکنان تمرین را متوقف نمی‌کنند و تا فینال همه متمرکز هستند تا زندگی‌شان را برای استقلال بگذارند، حتی اگر شرایط صد درصدی را هم نداشته باشیم آن چیزی را که داریم، می‌گذاریم، ولی هیچ وقت تسلیم نمی‌شویم.

وی در پاسخ به این سؤال که ترجیح می‌دهد پرسپولیس به فینال بیاید و از این تیم انتقام بگیرد، یا اینکه تیمی که روی کاغذ شرایط بهتری دارد به فینال برسد، تصریح کرد: باید منتظر باشیم تا بازی فردا انجام شود. من نمی‌دانم که مقابل کدام تیم قرار می‌گیریم. البته که پرسپولیس تیم بهتری است، ولی در فوتبال هر اتفاقی ممکن است بیفتد.

من تنها نمی‌توانم مقابل همه بجنگم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این موضوع که روز اولی که به این تیم آمد گفت چهار جام می‌گیرد و تا الان یکی از آنها را فقط گرفته است، گفت: من نگفتم چهار جام می‌گیرم، بلکه گفتم سعی می‌کنم برای چهار جام بجنگم. بعد از آن یک نفر به من گفت که در آسیا حضور نداریم و یکی از آنها کم شد. البته این تقصیر من نبود و صحبت از چهار جام اشتباه است. سوپرجام را بردیم و نگذاشتند قهرمان لیگ شویم، همه کارشناسان می‌گویند که ۱۰ امتیاز از ما گرفتند، ولی از نظر من ۱۲ امتیاز بود. الان هم در فینال جام حذفی هستیم. آن چیزی که من قول دادم را انجام دادم. ما بازی باکیفیت و تهاجمی را انجام می‌دهیم، ولی من تنها نمی‌توانم مقابل همه بجنگم. خیلی به بازیکنانم به خاطر فصل فوق‌العاده‌ای که با هم داشتیم افتخار می‌کنم. آن زمانی که من این حرف‌ها را زدم فکر نمی‌کردم که سه مدیرعامل را عوض می‌کنیم و مشکلات سخت‌افزاری و مالی داریم. من قول دادم زمانی که به من قول‌هایی داده بودند و اگر می‌دانستم این مشکلات را داریم قول هیچ چیزی را نمی‌دادم.

امیدوارم ۳ تیم فوق‌العاده در فینال داشته باشیم

وی در پاسخ به این سؤال که ترجیح می‌دهد داور فینال خارجی باشد یا ایرانی، خاطر نشان کرد: من ترجیح می‌دهم که داور درجه یک و باکیفیت فینال را قضاوت کند. داور جدی، منصف و باتجربه که استحقاق فینال را داشته باشد و بتواند بازی را مدیریت کند. اگر ما ببازیم به خاطر اینکه تیم حریف بهتر باشد، مشکلی ندارم و به آنها تبریک می‌گویم. من بدون اینکه بخواهم به کسی بی‌احترامی کنم، امیدوار هستم که سه تیم فوق‌العاده در فینال داشته باشیم.

***

هرناندس: وقتی مقابل استقلال اشتباه کنید کارتان سخت می‌شود/ نمی‌توانم در مورد داوری صحبت کنم

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران به این نکته اذعان کرد که دریافت دو گل از استقلال باعث شده است تا ابتکار عمل از دست شاگردانش خارج شود.

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال

کارلوس هرناندس پس از شکست ۴ بر صفر تیمش مقابل استقلال در مرحله نیمه نهایی جام حذفی اظهار داشت: ما در بخش‌هایی از نیمه اول خوب کار کردیم، ولی گلی که از روی ضربه کرنر خوردیم و بعد از آن اشتباه ابراهیمی ما را مجبور کرد که پلن‌مان را عوض کنیم. بعد از اینکه روی اشتباهات‌تان از استقلال ۲ بر صفر عقب بیفتید، خیلی سخت می‌شود که  تیم‌ را جمع کرد.

وی در واکنش به این موضوع که پیش از بازی با استقلال گفته شده بود این بازی آخرین شانس حضور او روی نیمکت نساجی است، گفت: من نمی‌دانم، به من کسی چیزی نگفته است.

هرناندس درباره این موضوع که تیمش در دو بازی پشت سر هم از پرسپولیس و استقلال چهار گل دریافت کرد، با این اوصاف می‌تواند این دو تیم را با هم مقایسه کند، چون ممکن است که در فینال برابر هم بازی کنند، تصریح کرد: هر دو تیم، تیم‌های خوبی هستند و بازیکنان خیلی بزرگی دارند. هر تیمی که در دربی بهتر باشد، نتیجه می‌گیرد. هر دو تیم قوی هستند و شخصیت‌های متفاوتی دارند.

سرمربی تیم فوتبال نساجی در پاسخ به این سؤال که قضاوت داور تأثیری در نتیجه بازی با استقلال داشته است و اینکه در بازی با پرسپولیس هم دو بازیکن تیمش اخراج شدند، نظرش درباره قضاوت داور در آن بازی و مسابقه امروز را اینطور بیان کرد: من درباره داوری صحبتی نمی‌کنم و باید بگویم در هر دو بازی داور خوب قضاوت کرد. هر چه نظر داور باشد، همان است و من نمی‌توانم صحبتی داشته باشم.

 • 11
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲۹ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - برزیل
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - ژاپن
  ۱۶:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ترکیه
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - گرجستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  پرتغال - جمهوری چک
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۳۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - فرانسه
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - آلبانی
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - طبیعت
  ۱۷:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - صربستان
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  آلمان - مجارستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - لهستان
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - سوئیس
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - کلومبوس کرو
  ۰۳:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - کانادا
  ۰۶:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش