پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
۱۳:۲۷ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۰۸۷
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: می خواهم در استقلال بمانم/ پیشنهاد تیم قطری به سرمربی آبی‌ها

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
ریکاردو ساپینتو مایل است قرارداد او از سوی باشگاه استقلال تمدید شود و این را دیروز در بیانیه چند بندی که برای هواداران استقلال منتشر کرد، نشان داد.

 به گزارش ورزش سه، ریکاردو ساپینتودر جریان فصلی که گذشت، تنها یک بار برای جدایی از استقلال عزمی راسخ داشت. زمانی که آجرلو به عنوان مدیر عامل باشگاه استقلال که زمینه ساز حضورش در ایران شده بود، با تصمیم وزارت ورزش و جوانان باشگاه را ترک کرد. بعد از این اتفاق ریکاردو ساپینتو در ملاقات حضوری با آجرلو اعلام کرد، علاقمند است، قرارداد وی و دستیارانش با تعامل آنها و باشگاه فسخ شود و تهران را ترک کنند، اما مدیر عامل برکنار شده از ریکاردو ساپینتو خواست در استقلال بماند و کار را دنبال کند.

ریکاردو ساپینتو در جریان فصل می توانس، همان راهی را برود که استراماچونی رفت. قانون پرداخت به موقع پول و اقدام سرمربی برای شکایت به فیفا در صورت عدم دریافت مطالبات در موعد مقرر در قرارداد ریکاردو ساپینتو وجود داشت اما ترجیح این مربی پرتغالی ماندن در استقلال بود. به  این خاطر که تیم او هر چه از دور برگشت می گذشت، در فاز تهاجمی به تیم بهتری تبدیل می شد و دیدید که در پایان هم با ۵۲ گل زده عنوان بهترین تیم درفاز تهاجمی را به خود اختصاص داد. ریکاردو ساپینتو و بازیکنان استقلال وقتی دیدند اعتراضات و اعتصابات آنها کارساز نیست، از جایی به بعد بی خیال پول شدند و تنها برای قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی بازی کردند. دو جامی که در پایان نصیب پرسپولیس شد نه استقلال. البته با این شرایط هم بازیکنان استقلال و حتی ریکاردو ساپینتو عملکرد خود را قابل دفاع می دانند. به طور مثال روزبه چشمی بارها ودر مصاحبه های خود گفت؛ مشکلاتی که امسال ما با آن دست و پنجه نرم کردیم هر تیم دیگری جای ما بود در لیگ برتر دهم هم نمی شود. حذف از آسیا، ۶ ماه بی پولی و تعویض پی در پی مدیر عامل و ...

ریکاردو ساپینتو هم در پایان بازی با پرسپولیس در فینال حذفی از شاگردانش تشکر کرد و خطاب به آنها گفت؛ برای من تک تک شما مایه افتخار هستید. به این خاطر که یک فصل با مشکلات جنگیدید و در یک شرایط سخت پا به پای من پیش آمدید و شایسته قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی بودید و تلاش خودد را هم کردید اما نشد و ما نمی توانستیم در همه جبهه ها بجنگیم و...

۱۸۸۲۰۰۰

رفتار باشگاه استقلال بعد از دیدار پایانی به نسبت پیش از برگزاری بازی نهایی جام حذفی تغییر کرد. محمد حسین زرندی، مدیر رسانه باشگاه استقلال پیش از بازی با پرسپولیس به خبرنگاران از قول حجت کریمی گفت که مذاکرات با ریکاردو ساپینتو برای تمدید قرارداد مثبت بوده است. پیش از این هم سرپرست مدیر عاملی باشگاه استقلال گفته بود؛ ریکاردو ساپینتو تنها گزینه ما برای تمدید قرارداد است اما بعد از بازی حرف های او زمین تا آسمان تغییر کرد و پرده از اختلافات جدی خود با ریکارو ساپینتو برداشت. اختلافاتی که البته ریکاردو ساپینتو دیروز در بیانیه ای که منتشر کرد و در اختیار ورزش سه قرار گفت، آنرا تکذیب کرد. او در این بند از بیانیه از اشتیاق خود  برای ادامه حضور در استقلال صحبت کرد. بار دیگر آنرا مرور می کنیم: « ۶-انعطاف پذیری در مقابل تغییرات منطقی در شرایط هر یک از طرفین اگر یک میل مشترک وجود داشته باشد، امکان‌پذیر است و در هر مذاکره‌ای معمول است. از طرف خودم باید بگویم که معتقدم تمایلم را با صبر، سخت‌کوشی و فداکاری نشان دادم، علی‌رغم اینکه دستمزدم را برای ۸ ماه دریافت نکردم، علی‌رغم همه چالش‌ها و مشکلات فصل گذشته. همچنین علی‌رغم فرصت‌های شغلی دیگری که از منطقه خاورمیانه و اروپا داشتم انتخاب اول من ادامه کار در چنین تیم فوق‌العاده‌ای بود. نماینده‌های من در این مورد به باشگاه اطلاع دادند؛ بنابراین اگر علاقه مشابهی در باشگاه هم وجود داشته باشد و آنها آماده باشند که با همدیگر برای رسیدن به بالاترین نقطه فوتبال آسیا تلاش کنیم، رسیدن به یک توافق مشترک راضی کننده در مدت چند روز به آسانی ممکن است اما اگر آنها موافق گرفتن چنین تصمیمی نیستند یا به هر دلیلی می‌خواهند بیشتر و بیشتر صبر کنند، آن وقت زمان باارزش از دست می‌رود. به همین خاطر صبر بیشتر معنی ندارد.»

۱۸۸۲۶۰۸

ریکاردو ساپینتو در فصل اول حضور خود در استقلال، در تیمی که خود نبسته بود، قهرمان سوپر جام شد، مشکلات مالی را به جان خرید و اردوی تیم را ترک نکرد و از همه بازیکنان خواست همه توان خود را برای موفقیت تیم بگذارند. تا هفته های پایانی لیگ برتر یکی از مدعیان قهرمانی بود و تیمش با ۵۲ گل زده عنوان بهترین تیم در فاز تهاجمی لیگ برتر را به خود اختصاص داد و در جام حذفی هم تنها چند دقیقه برای فتح جام کم آورد. اگر چه او دو جام را از دست داد اما در فصل اول حضور در استقلال مدعی هر دو جام بود و باتجربیاتی که کسب کرد، به طور حتم می تواند در آینده کارنامه بهتری از خود به جا بگذارد، به خصوص با تیمی که خود می بندد. خیلی از مربیان خارجی در فصل اول حضور خود در یک تیم ایرانی از رسیدن به جام باز می مانند. نمونه اش مورایس در سپاهان. او نه در لیگ برتر قهرمان شد و نه در جام حذفی. برانکو در فصل اول حضور در پرسپولیس و...

در این بین نظرات تماشاگران هم شرط است. آنچه که مسلم است به همان اندازه که ریکاردو ساپینتو اشتیاق دارد، در استقلال بماند به نظر باشگاه اصرار به پایان این قرارداد دارد. شاید به خاطر تنش هایی که ریکاردو ساپینتو در کنار خط ایجاد می کند که زمینه ساز برخی از این تنش ها نیمکت تیم حریف هستند که این هم با اجرای یک بند سفت و سخت در قرارداد قابل حل است. به طور مثال کسر ۱۰ درصد از قرارداد با هر جلسه محرومیت انضباطی و... اما اگر قرار به عدم تمدید قرارداد ریکاردو ساپینتو باشد بهانه ها زیاد است.

مقصد ساپینتو مشخص شد؛ پیشنهاد تیم قطری برای سرمربی آبی‌ها

ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی استقلال بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل پرفراز و نشیب در این تیم، سرانجام ایران را ترک کرد.

ساپینتو نه تنها در مسابقات لیگ برتر به جام نرسید و بعد از پرسپولیس و سپاهان در رده سوم قرار گرفت که حتی در جام حذفی هم کاری از پیش نبرد و با قبول شکست برابر پرسپولیس در فینال، این قهرمانی را هم به رقیب دیرینه واگذار کرد.

با باخت استقلال به پرسپولیس در فینال، انتقادها از این مربی پرتغالی بالا گرفت و حتی سرپرست مدیرعاملی استقلال اعلام کرد که پیشنهاد ساپینتو را برای بالا رفتن مبلغ قراردادش نپذیرفته.

این در حالی است که ساپینتو هم شب گذشته تاکید کرد که همچنان منتظر باشگاه استقلال می‌ماند و قصد دارد یک فصل دیگر در این تیم مربیگری کند؛ هرچند که نشانه‌های باشگاه استقلال حاکی از این است که این قرارداد تمدید نخواهد شد.

همزمان با این اتفاقات سایت sportal یونان خبر داد ساپینتو مذاکراتی با باشگاه الغرافه قطر داشته تا جانشین «پدرو مارتینز» مربی پرتغالی این تیم بشود.

این خبر از آنجا برای سایت sportal اهمیت داشته که هر دو مربی سابقه کار در تیم‌های یونانی را داشته‌اند.

به نوشته این سایت، مارتینز بعد از کسب نتایج ضعیف از الغرافه کنار گذاشته می‌شود و احتمالاً ساپینتو راهی این تیم خواهد شد.

 • 10
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  -
  ۱۱:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • فوتبال
  سویا - الاتحاد
  ۱۵:۳۰
 • راگبی هفت نفره المپیک ۲۰۲۴ پاریس
  آرژانتین - کنیا
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
 • فوتبال
  آژاکس - ویوودینا
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  بنفیکا - برنتفورد
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۵ مرداد
  اتومبیل رانی
  فرمول ۱ بلژیک - دور اول تمرینی
  ۱۵:۰۰
 • دوستانه
  نورنبرگ - یوونتوس
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال
  اسن - بایرلورکوزن
  ۲۰:۳۰
 • المپیک
  مراسم افتتاحیه - المپیک ۲۰۲۴ پاریس
  ۲۱:۳۰
 • شنبه ۶ مرداد
  دوستانه
  لیورپول - رئال بتیس
  ۰۳:۰۰
 • والیبال المپیک
  ژاپن - آلمان
  ۱۰:۳۰
 • بسکتبال المپیک
  استرالیا - اسپانیا
  ۱۲:۳۰
 • والیبال المپیک
  ایتالیا - برزیل
  ۱۴:۳۰
 • هندبال ساحلی
  آمریکا - کوبا
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید عراق
  ۱۶:۳۰
 • والیبال المپیک
  لهستان - مصر
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال
  اینتر - لاس پالماس
  ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش