سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
۱۳:۲۷ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۰۸۷
لیگ برتر و جام حذفی

ساپینتو: می خواهم در استقلال بمانم/ پیشنهاد تیم قطری به سرمربی آبی‌ها

ریکاردو ساپینتو,سرمربی استقلال
ریکاردو ساپینتو مایل است قرارداد او از سوی باشگاه استقلال تمدید شود و این را دیروز در بیانیه چند بندی که برای هواداران استقلال منتشر کرد، نشان داد.

 به گزارش ورزش سه، ریکاردو ساپینتودر جریان فصلی که گذشت، تنها یک بار برای جدایی از استقلال عزمی راسخ داشت. زمانی که آجرلو به عنوان مدیر عامل باشگاه استقلال که زمینه ساز حضورش در ایران شده بود، با تصمیم وزارت ورزش و جوانان باشگاه را ترک کرد. بعد از این اتفاق ریکاردو ساپینتو در ملاقات حضوری با آجرلو اعلام کرد، علاقمند است، قرارداد وی و دستیارانش با تعامل آنها و باشگاه فسخ شود و تهران را ترک کنند، اما مدیر عامل برکنار شده از ریکاردو ساپینتو خواست در استقلال بماند و کار را دنبال کند.

ریکاردو ساپینتو در جریان فصل می توانس، همان راهی را برود که استراماچونی رفت. قانون پرداخت به موقع پول و اقدام سرمربی برای شکایت به فیفا در صورت عدم دریافت مطالبات در موعد مقرر در قرارداد ریکاردو ساپینتو وجود داشت اما ترجیح این مربی پرتغالی ماندن در استقلال بود. به  این خاطر که تیم او هر چه از دور برگشت می گذشت، در فاز تهاجمی به تیم بهتری تبدیل می شد و دیدید که در پایان هم با ۵۲ گل زده عنوان بهترین تیم درفاز تهاجمی را به خود اختصاص داد. ریکاردو ساپینتو و بازیکنان استقلال وقتی دیدند اعتراضات و اعتصابات آنها کارساز نیست، از جایی به بعد بی خیال پول شدند و تنها برای قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی بازی کردند. دو جامی که در پایان نصیب پرسپولیس شد نه استقلال. البته با این شرایط هم بازیکنان استقلال و حتی ریکاردو ساپینتو عملکرد خود را قابل دفاع می دانند. به طور مثال روزبه چشمی بارها ودر مصاحبه های خود گفت؛ مشکلاتی که امسال ما با آن دست و پنجه نرم کردیم هر تیم دیگری جای ما بود در لیگ برتر دهم هم نمی شود. حذف از آسیا، ۶ ماه بی پولی و تعویض پی در پی مدیر عامل و ...

ریکاردو ساپینتو هم در پایان بازی با پرسپولیس در فینال حذفی از شاگردانش تشکر کرد و خطاب به آنها گفت؛ برای من تک تک شما مایه افتخار هستید. به این خاطر که یک فصل با مشکلات جنگیدید و در یک شرایط سخت پا به پای من پیش آمدید و شایسته قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی بودید و تلاش خودد را هم کردید اما نشد و ما نمی توانستیم در همه جبهه ها بجنگیم و...

۱۸۸۲۰۰۰

رفتار باشگاه استقلال بعد از دیدار پایانی به نسبت پیش از برگزاری بازی نهایی جام حذفی تغییر کرد. محمد حسین زرندی، مدیر رسانه باشگاه استقلال پیش از بازی با پرسپولیس به خبرنگاران از قول حجت کریمی گفت که مذاکرات با ریکاردو ساپینتو برای تمدید قرارداد مثبت بوده است. پیش از این هم سرپرست مدیر عاملی باشگاه استقلال گفته بود؛ ریکاردو ساپینتو تنها گزینه ما برای تمدید قرارداد است اما بعد از بازی حرف های او زمین تا آسمان تغییر کرد و پرده از اختلافات جدی خود با ریکارو ساپینتو برداشت. اختلافاتی که البته ریکاردو ساپینتو دیروز در بیانیه ای که منتشر کرد و در اختیار ورزش سه قرار گفت، آنرا تکذیب کرد. او در این بند از بیانیه از اشتیاق خود  برای ادامه حضور در استقلال صحبت کرد. بار دیگر آنرا مرور می کنیم: « ۶-انعطاف پذیری در مقابل تغییرات منطقی در شرایط هر یک از طرفین اگر یک میل مشترک وجود داشته باشد، امکان‌پذیر است و در هر مذاکره‌ای معمول است. از طرف خودم باید بگویم که معتقدم تمایلم را با صبر، سخت‌کوشی و فداکاری نشان دادم، علی‌رغم اینکه دستمزدم را برای ۸ ماه دریافت نکردم، علی‌رغم همه چالش‌ها و مشکلات فصل گذشته. همچنین علی‌رغم فرصت‌های شغلی دیگری که از منطقه خاورمیانه و اروپا داشتم انتخاب اول من ادامه کار در چنین تیم فوق‌العاده‌ای بود. نماینده‌های من در این مورد به باشگاه اطلاع دادند؛ بنابراین اگر علاقه مشابهی در باشگاه هم وجود داشته باشد و آنها آماده باشند که با همدیگر برای رسیدن به بالاترین نقطه فوتبال آسیا تلاش کنیم، رسیدن به یک توافق مشترک راضی کننده در مدت چند روز به آسانی ممکن است اما اگر آنها موافق گرفتن چنین تصمیمی نیستند یا به هر دلیلی می‌خواهند بیشتر و بیشتر صبر کنند، آن وقت زمان باارزش از دست می‌رود. به همین خاطر صبر بیشتر معنی ندارد.»

۱۸۸۲۶۰۸

ریکاردو ساپینتو در فصل اول حضور خود در استقلال، در تیمی که خود نبسته بود، قهرمان سوپر جام شد، مشکلات مالی را به جان خرید و اردوی تیم را ترک نکرد و از همه بازیکنان خواست همه توان خود را برای موفقیت تیم بگذارند. تا هفته های پایانی لیگ برتر یکی از مدعیان قهرمانی بود و تیمش با ۵۲ گل زده عنوان بهترین تیم در فاز تهاجمی لیگ برتر را به خود اختصاص داد و در جام حذفی هم تنها چند دقیقه برای فتح جام کم آورد. اگر چه او دو جام را از دست داد اما در فصل اول حضور در استقلال مدعی هر دو جام بود و باتجربیاتی که کسب کرد، به طور حتم می تواند در آینده کارنامه بهتری از خود به جا بگذارد، به خصوص با تیمی که خود می بندد. خیلی از مربیان خارجی در فصل اول حضور خود در یک تیم ایرانی از رسیدن به جام باز می مانند. نمونه اش مورایس در سپاهان. او نه در لیگ برتر قهرمان شد و نه در جام حذفی. برانکو در فصل اول حضور در پرسپولیس و...

در این بین نظرات تماشاگران هم شرط است. آنچه که مسلم است به همان اندازه که ریکاردو ساپینتو اشتیاق دارد، در استقلال بماند به نظر باشگاه اصرار به پایان این قرارداد دارد. شاید به خاطر تنش هایی که ریکاردو ساپینتو در کنار خط ایجاد می کند که زمینه ساز برخی از این تنش ها نیمکت تیم حریف هستند که این هم با اجرای یک بند سفت و سخت در قرارداد قابل حل است. به طور مثال کسر ۱۰ درصد از قرارداد با هر جلسه محرومیت انضباطی و... اما اگر قرار به عدم تمدید قرارداد ریکاردو ساپینتو باشد بهانه ها زیاد است.

مقصد ساپینتو مشخص شد؛ پیشنهاد تیم قطری برای سرمربی آبی‌ها

ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی استقلال بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل پرفراز و نشیب در این تیم، سرانجام ایران را ترک کرد.

ساپینتو نه تنها در مسابقات لیگ برتر به جام نرسید و بعد از پرسپولیس و سپاهان در رده سوم قرار گرفت که حتی در جام حذفی هم کاری از پیش نبرد و با قبول شکست برابر پرسپولیس در فینال، این قهرمانی را هم به رقیب دیرینه واگذار کرد.

با باخت استقلال به پرسپولیس در فینال، انتقادها از این مربی پرتغالی بالا گرفت و حتی سرپرست مدیرعاملی استقلال اعلام کرد که پیشنهاد ساپینتو را برای بالا رفتن مبلغ قراردادش نپذیرفته.

این در حالی است که ساپینتو هم شب گذشته تاکید کرد که همچنان منتظر باشگاه استقلال می‌ماند و قصد دارد یک فصل دیگر در این تیم مربیگری کند؛ هرچند که نشانه‌های باشگاه استقلال حاکی از این است که این قرارداد تمدید نخواهد شد.

همزمان با این اتفاقات سایت sportal یونان خبر داد ساپینتو مذاکراتی با باشگاه الغرافه قطر داشته تا جانشین «پدرو مارتینز» مربی پرتغالی این تیم بشود.

این خبر از آنجا برای سایت sportal اهمیت داشته که هر دو مربی سابقه کار در تیم‌های یونانی را داشته‌اند.

به نوشته این سایت، مارتینز بعد از کسب نتایج ضعیف از الغرافه کنار گذاشته می‌شود و احتمالاً ساپینتو راهی این تیم خواهد شد.

 • 10
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱۰ مهر
  لیگ قهرمانان آسیا
  آلمالیق - نیروی هوایی عراق
  ۱۵:۳۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - خلیج فارس ماهشهر
  ۱۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نسف قارشی - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  سپاهان - الاتحاد
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - باشاک شهیر
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - استقلال تاجیکستان
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - پرسپولیس
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - چلسی
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۱۱ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - بلغارستان
  ۰۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  صربستان - مصر
  ۰۷:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  هلند - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - ترکیه
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - کانادا
  ۱۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  کاوازاکی - اولسان هیوندای
  ۱۳:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - تونس
  ۱۳:۵۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شاندونگ تایشان - یوکوهاما مارینوس
  ۱۵:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ایران - قطر
  ۱۶:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نوبهار نامانگان - مومبای سیتی
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی روسیه
  لوکوموتیو مسکو - روستوف
  ۱۷:۴۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نساجی مازندران - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الفیحا - پاختاکور
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سالزبورگ - رئال سوسیداد
  ۲۰:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  کپنهاگن - بایرن مونیخ
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - بنفیکا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لانس - آرسنال
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچستریونایتد - گالاتاسرای
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ناپولی - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آیندهوون - سویا
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۱۲ مهر
  والیبال انتخابی المپیک
  برزیل - آلمان
  ۰۳:۰۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آرژانتین - بلژیک
  ۰۸:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  آمریکا - تونس
  ۱۰:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  لهستان - مکزیک
  ۱۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اوراوا ردز - هانوی اف سی
  ۱۳:۳۰
 • والیبال انتخابی المپیک
  ژاپن - ترکیه
  ۱۳:۵۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - چونبوک موتورز
  ۱۵:۳۰
ویژه سرپوش