۱۱:۴۲ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۰۳۷۲
لیگ برتر و جام حذفی

قلعه نویی بعد از عقد قرارداد میلیاردی با سپاهان: با خدا معامله کردم و به خاطر دل مردم به سپاهان رفتم!

امیر قلعه نویی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه بازیکنی از ذوب آهن در لیست او نیستند، به خط خوردن جنجالی چند ملی‌پوش اشاره کرد و گفت: ۴ سال پیش حقیقی کجا بازی می‌کرد که فیکس تیم ملی در جام جهانی شد؟

به گزارش مهر، امیر قلعه نویی درباره حضورش در تیم سپاهان بعد از یکسال کار در ذوب آهن به رادیو تهران گفت: این حرفهایی که می زنم عین واقعیت است. سال خوبی در ذوب آهن داشتم. از تک تک اعضای این تیم تشکر می کنم که در شرایط بد از من حمایت کردم. یکی از روزهای بد من روزی بود که ۴ گل خوردیم و شرایط جدول خوب نبود ولی مجموعه ذوب آهن از من حمایت کردند و از آنها تشکر می کنم.

 

به خاطر دل مردم برگشتم

وی ادامه داد: خدا را گواه می گیرم اگر این جابجایی شده است برای دل مردم است. شاید من هم قابل نبودم. این سه روز خیلی تحت فشار روحی قرار گرفتم. مردم اصفهان از من درخواست داشتند. به گذشته برگشتم و دیدم در سپاهان هم شروع خوبی نداشتم ولی مردم حمایت کردند. هر سالی در اصفهان بودم طرفداران احترامم را نگه داشتند.

 

آسیا را رها کردم و به سپاهان رفتم

سرمربی سپاهان تاکید کرد: در ذوب آهن تیم را دوم تحویل دادم. اختلاف مالی آنچنانی بین سپاهان و ذوب آهن نبود.  الان هم تیم دوم را داده ام و  تیم چهاردهم را گرفته ام. هر مربی دوست دارد برند آسیایی داشته باشد ولی من به سپاهان رفتم.

 

قلعه نویی تاکید کرد: نهالی کاشتیم که بارور شد و نگرش ها عوض شد ولی با خدا معامله کردم! امیدوارم خدا هم کمک کند سپاهان را به جایگاه واقعی برسانم.

 

با خدا معامله کردم!

وی درباره اینکه سعید آذری اصرار داشت ذوب آهن کار را با قلعه نویی ادامه می دهد و گویا به خاطر مسائل مالی از ذوب آهن جدا شده است، گفت: اصلا بحث بودجه نبود. همه آنچه که ما خواستیم آذری و هیات مدیره انجام دادند. آن بالایی می داند من به خاطر مردم رفتم. از آذری تشکر می کنم. برنامه ای داده بودم به ذوب آهن که تا قبل از بازی با استقلال تمام بندها را انجام دادند ولی بعد از بازی آخر در فشار  روحی قرار گرفتم و گفتم با خدا معامله کنم!

 

امیدوارم لیاقت مردم اصفهان را داشته باشم

سرمربی سپاهان درباره اینکه منظورش از دل مردم چیست؟ گفت: بحث این است که مردم خواستند و گفتند تیم ما خوب نیست و بیا کمک کن! در فضای مجازی و صفحه شخصی من آنقدر آمدند و پیام دادند. ان شاءالله که لیاقت سپاهان و مردم اصفهان را داشته باشیم. ذوب آهن را تیم خودم می دانم. آنجا آرامش بود.

 

به محرم نویدکیا پیشنهاد دادم

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال استفاده از محرم نویدکیا در سپاهان به عنوان مربی این تیم، گفت: من استقبال می کنم. همیشه بهترین مربیان دنیا از گواردیولا بگیر تا آنچلوتی کسانی بودند که در دوران بازیگری هافبک بازیساز بوده اند. شک نکنید علی کریمی هم مربی بزرگی می شود. محرم نویدکیا هم یک هافبک بازیساز بود. هرجا می روم دوست دارم اثرگذار باشم. محرم را می شناسم. این دیگر بستگی به خودش دارد. من پیشنهادم را داده ام. باید با خودش هم صحبت کنم. محرم به باشگاه حرفهایی زده و باید با او صحبت کنم ببینم درست بوده است یا خیر. این تیم برای محرم است. باید با بازیکنانمان نمادسازی کنیم. مثلا ابراهیم صادقی نماد سایپا شد. ذوب آهن هم با رجب زاده و قاسم حدادی فر این کار را کرد.

 

از خسرو بپرسید داشت کجا می رفت

سرمربی سپاهان درباره اینکه گفته می شود به دنبال انتقال کی روش استنلی مهاجم ذوب آهن به سپاهان است، خاطرنشان کرد: خیلی دوستان یکسری حرفها می زنند. سال اولی که از استقلال به سپاهان رفتم کدام بازیکن را بردم؟ حافظه جوان ها یاری نمی کند. خود خسرو و جانواریو نمی خواستند در استقلال بمانند. از خود خسرو بپرسید که کجا داشت می رفت. او گفت نمی خواهم در استقلال بمانم. خودش هم گفت اگر حتی شما مرا به سپاهان نبری، در استقلال نمی مانم.

 

قلعه نویی افزود: یک سئوال از شما دارم. آیا بازیکنی که آزاد شود، حق ندارید او را بگیرید؟ من کلی می گویم. راجع به ذوب آهن می گویم.

 

من جلوی تمدید قرارداد کی‌روش را نگرفتم

وی درباره این خبر که اعلام شده کی روش استنلی قصد داشته قراردادش را با ذوب آهن تمدید کند ولی شما برای جلوگیری از این کار وقت کُشی کرده اید، گفت: به روح مادرم چنین چیزی نیست. اینها مثل داستان خسرو حیدری و جانواریو است که برای آدم درست می کنند. آیا وقتی رفتم تراکتورسازی آندو و جاسم کرار را استقلال از تراکتور نگرفت؟ این جزو اصول حرفه ای است. یک باشگاه می خواهد تیمش را تقویت کند. استقلال هم دو ستون اصلی تراکتور را گرفت. آیا من جایی گلایه کردم؟ این کار حرفه ای است.

 

سرمربی سپاهان با بیان اینکه عده ای به نسل جدید دروغ می گویند، تصریح کرد: می گویند قلعه نویی وقتی به سپاهان رفت، بازیکنان را هم با خودش برد. خسرو می خواست جای دیگری برود ولی من او را به سپاهان بردم.

 

لیست خریدی از ذوب آهن ندارم

قلعه نویی ادامه داد: من لیستی از ذوب آهن برای خرید ندارم ولی به مردم دروغ نگوییم. کسانی هستند که نه دین دارند نه خانواده، این حرفها را مطرح می کنند.

 

به پدیده زنگ زدم گفتم ایمانی را نگه دارید

وی در ادامه صحبتهایش به ذکر یک خاطره از جدایی اکبر ایمانی از پدیده پرداخت و گفت: رضا مهاجری (سرمربی پدیده) را روی خط بیاورید. اکبر ایمانی می خواست از پدیده جدا شود. او یک ماه قبلش با ما صحبت کرده بود چون بندی در قراردادش داشت که اگر قراردادش را نمی گرفت می توانست جدا شود. همان موقع ما زنگ زدیم مجید نوروزی که ایمانی می خواهد جدا شود. من به کادر پدیده گفتم پولی قرض کنید و بدهید تا این بند از قرارداد ایمانی خود به خود از بین برود و او در پدیده بماند. ما این کارها را در فوتبال کردیم ولی بازهم این حرف و حدیثها را ایجاد می کنند.

 

درباره «ساکت» زیاده روی کردم!

قلعه نویی همچنین به اتفاقات بازی ذوب آهن با استقلال و حذف ذوب از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

 

وی درباره اینکه آیا هنوز معتقد است محمدرضا ساکت دبیر فدراسیون فوتبال خواستار حذف کردن قلعه نویی بوده است؟ گفت: من نگفتم می خواهند حذفم کنند. آقای ساکت با سعید آذری تماس گرفت گفت شما چرا - در بحث دعوای کی روش و قلعه نویی - وسط آمدی. البته بنده در این مسئله زیاده روی کردم و باید صحت و سقمش را در بیاورم. آذری هم آدمی نیست که دروغ بگوید.

 

استقلال و پرسپولیس فیلتر جامعه هستند

سرمربی سابق ذوب آهن ادامه داد: من فیلم بازی با استقلال را دیدم. اعتقادم این است که به خاطر مشکلات سیاسی و اقتصادی و دلار ۸ هزار تومانی، استقلال و پرسپولیس شده اند فیلتر جامعه! همین پنج سال پیش ما از آقای افشارزاده مدیرعامل وقت استقلال ۱۰۰ میلیون خواستیم که به ما نداد. خدا نکند این نگاه سیاسی برداشته شود. آنوقوت ببینید چه شرایطی برای دو تیم ایجاد می شود.

 

داور بازی با استقلال را که دیدم یقین کردم برنده نمی شویم

قلعه نویی ادامه داد: استقلال و پرسپولیس باید همیشه بالا باشند چون از آسیب ها جلوگیری می کنند. روز بازی استقلال با ذوب آهن هم همین اتفاق افتاد. داور را که دیدم یقین پیدا کردم برنده نمی شویم. خدا را شکر یکسری کارشناسان حقیقت را گفتند. اینها شرافت و عدالت را فدای فضای مجازی نکردند.

 

کجا به کی روش توهین کردم؟

سرمربی سپاهان همچنین به ماجرای تیم ملی و دعوای رسانه ای با کارلوس کی روش پرداخت و گفت: قبل از بازی (ذوب آهن با استقلال) گفتم چه خوب بود اسامی تیم ملی را بعد از بازی ما اعلام می کردند. کجا به کی روش توهین کردم؟ آیا این توهین است که بعدش هم یک مسلمانِ عمر و عاصی بیانیه بدهد؟

 

در تیم ملی ایثار کردم؛ حالا شدم غیر ایرانی؟!

قلعه نویی افزود: من که بدون قرارداد رفتم مالزی و یکسال سرمربی تیم ملی بودم و در رنکینگ آسیا هم اول بودیم؛ آن موقع ما ایثار کردیم به خاطر مردم ایران ولی حالا شما شدید ایرانی و مسلمان و ما شدیم غیر ایرانی و غیر مسلمان؟

 

۵۰۰ میلیون خواستید تا ...

وی خطاب به فردی که او را مسلمانِ عمر و عاصی خطاب کرده بود، گفت: شما که از یک مدیر باشگاهی ۴۰ میلیون باج می گیری؛ شما که وقتی یک باشگاه می خواست خصوصی سازی کند گفتی ۵۰۰ میلیون می گیرم علیه آن باشگاه بد ننویسم.

 

رئیس فدراسیون نداشتیم سرمربی تیم ملی بودم

قلعه نویی مجددا به زمان سرمربیگری اش در تیم ملی اشاره کرد و اظهار داشت: چه کسی آمده مسئولیت فوتبالی را بگیرد که تعلیق باشد و رئیس فدراسیون نداشته باشد؟ شما ایرانی هستید. خدا را شکر ما مثل شما نیستیم که از خیلی چیزها استفاده کنیم.

 

۴ سال پیش علیرضا حقیقی کجا بود؟

وی به خط خوردن سیدجلال حسینی، سیدحسین حسینی و وریا غفوری از تیم ملی هم واکنش نشان داد. قلعه نویی گفت: من تاکنون راجع به این سه بازیکن دخالت نکرده ام. سه بازیکن خط خورده اند و اگر نگویم دلم می سوزد. این ربطی به من ندارد ولی ما ۴۰ سال در این فوتبال بودیم. سید حسین حسینی رکورددار کلین شیت در لیگ بود و در تیم ملی قرار نگرفت؛ پس ۴ سال پیش علیرضا حقیقی کجا بود که برای تیم ملی در جام جهانی بازی کرد؟

 

غفوری اندازه سه بازیکن است

سرمربی سپاهان تاکید کرد: وریا غفوری که سمت راست با کیفیت بازی می کند.  اگر وریا را به خودتان به جام جهانی ببرید در واقع سه بازیکن با خودتان برده اید. سیدجلال حسینی هم می توانست در جام جهانی عصای دست سرمربی باشد.

 

همین بلا را با خسرو حیدری سرم آوردند!

قلعه نویی ادامه داد: می خواهم برای اولین بار بگویم. همین بلا را سر من (در زمان سرمربیگری استقلال) با خسرو آوردند. هر روز خسرو می آمد و در اینباره صحبت می کرد و می گفت مصدوم هستم. 

 

ریش دارند ولی دین ندارند

وی همچنین مجددا به کسانی که علیه او بیانیه نوشته بودند، گفت: کسی که دین ندارد و فقط ریش می گذارد، باید هم جوابش را بدهم.

 

هوادار واقعی تماس گرفت و معذرت خواهی کرد

سرمربی سابق ذوب آهن درباره هجمه ای که علیه او بعد از بازی رفت با استقلال در آسیا ایجاد شد و اینکه آیا هنوز از هواداران استقلال دلخور است؟ گفت: هوادار کسی بود که تماس گرفت و از من معذرت خواهی کرد. آنهایی که توهین کردند بچه هستند. من با استقلال زندگی کرده ام؛ از نداری و دسته سه بگیر تا قهرمانی در آسیا. من آنها را استقلالی نمی دانم. فرهنگ استقلال فرهنگ منطق و معرفت است. دو سه تا در فضای مجازی به بچه های دهه ۸۰ خط می دهند. از آنها هم ناراحت نیستم.

 

از افتخاری گلایه دارم

قلعه نویی در پایان تاکید کرد: من از آقای افتخاری مدیرعامل استقلال گلایه دارم. ایشان مسلمان است. نباید به کسانی که دنبال سهم خواهی هستند اجازه بدهد به تیم بچسبند. از طرفداران واقعی استقلال اصلا ناراحت نیستم ولی از مسئولانش ناراحتم. نباید بگذارند این آدمها به بدنه باشگاه استقلال بچسبند.

 

 

 • 9
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.8 stars from 12 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
بهنام صفوی,بیوگرافی بهنام صفوی,عکس‌های بهنام صفوی بیوگرافی بهنام صفوی + عکس همسر و پسرش

نام کامل: بهنام صفوی

تاریخ تولد: ۱۵ تیرماه ۱۳۶۲

محل تولد: شیراز

تحصیلات: مدرک کارشناسی رشتهٔ مهندسی عمران

فعالیت: خوانندگی، نوازندگی،تنظیم کننده و آهنگساز

سبک موسیقی: پاپ

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
محسن ابراهیم‌زاده,بیوگرافی محسن ابراهیم‌زاده,عکس‌های محسن ابراهیم‌زاده بیوگرافی محسن ابراهیم‌زاده + عکس‌های فوق العاده جذاب از او

نام کامل: محسن ابراهیم‌زاده

تاریخ تولد: ۱۷ شهریور ۱۳۶۶

محل تولد: تربت حیدریه

تحصیلات: دیپلم

پیشه: خواننده و آهنگساز و ترانه سرا

سبک: پاپ

ادامه
میلاد کی‌مرام,بیوگرافی میلاد کی‌مرام,عکس های میلاد کی‌مرام بیوگرافی میلاد کی‌مرام + مصاحبه و عکس‌های جدید

نام کامل: میلاد کی مرام

تاریخ تولد: ۴ اردیبهشت ۱۳۶۵ 

زادگاه: بندر انزلی، گیلان 

سال های فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون 

مدرک تحصیلی: مهندس الکترونیک 

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
بهنام بانی,بیوگرافی بهنام بانی,عکس‌های بهنام بانی بیوگرافی بهنام بانی + رمز موفقیت او در عرصه موسیقی

نام کامل: بهنام بانی

تولد: ۱۱ مهر ۱۳۶۶  

ملیت: ایران

سبک‌: پاپ

حرفه: خوانندگی

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
فاطمه گودرزی,بیوگرافی فاطمه گودرزی,عکس فاطمه گودرزی بیوگرافی فاطمه گودرزی + مصاحبه

نام کامل: فاطمه گودرزی

تاریخ تولد:۱۳۴۲/۴/۱۹

محل تولد:تهران

تحصیلات: دیپلم اقتصاد

فعالیت: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

همسر:عبدالرضا گنجی

ادامه
بیوگرافی شهره سلطانی,شهره سلطانی,عکس‌های شهره سلطانی بیوگرافی شهره سلطانی + ماجرای کافه پر حاشیه‌اش

نام کامل: شهره سلطانی

سال تولد: ۱۳۴۸

محل تولد :بجنورد

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، خواننده، نوازنده سنتور و پیانو

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
بهنوش بختیاری,بیوگرافی بهنوش بختیاری,عکس بهنوش بختیاری بیوگرافی بهنوش بختیاری + جزئیاتی از زندگی شخصی

نام: بهنوش

نام خانوادگی: بختیاری

تاریخ تولد: ۱۳۵۴/۲/۲۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس زبان فرانسه

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
الیزابت دوم,ملکه سلطنتی بریتانیا,ملکه انگلیس الیزابت دوم (ملکه انگلیس)

نام کامل: الیزابت الکسندرا مری

سلطنت: ۶ فوریه ۱۹۵۲ – تاکنون

تاجگذاری: ۲ ژوئن ۱۹۵۳

همسر: شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبرو

پدر: جرج ششم

 

ادامه
اندیشه فولادوند,بیوگرافی اندیشه فولادوند,عکس های اندیشه فولادوند بیوگرافی اندیشه فولادوند + مصاحبه

نام کامل: اندیشه فولادوند

تاریخ تولد: ۷ /۷/ ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

زمینه فعالیت: بازیگر، شاعر، موسیقی‌دان

مدرک تحصیلی: لیسانس فلسفه 

نام پدر: فرهاد فولادوند (شاعر)

ادامه
پرستو صالحی,بیوگرافی پرستو صالحی,عکس‌های جدید پرستو صالحی بیوگرافی پرستو صالحی + عکس‌های جدید

نام: پرستو صالحی

نام اصلی: الهام صالحی سیاوشانی

تاریخ تولد: ۹/۹/۱۳۵۶

محل تولد: تهران

زمینه فعالیت: بازیگری

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته نمایش

ادامه
حافظ،زندگینامه حافظ،بیوگرافی حافظ زندگینامه حافظ + تصاویری از حافظیه

نام کامل: خواجه شمس الدين محمد بن بهاءالدّين حافظ شيرازي

محل تولد: شيراز

تاريخ تولد: ۷۲۷ قمري

تاريخ فوت: ۷۹۲ قمري

لقب: حافظ، لسان الغيب، ترجمان الاسرار، لسان العرفا و ناظم الاوليا

عنوان: شاعر

ادامه
بیوگرافی محسن چاوشی,عکس‌های جدید محسن چاوشی,محسن چاوشی بیوگرافی محسن چاوشی + عکس همسر و پسرش

نام و نام خانوادگی : محسن چاوشی حسینی

تاریخ تولد : ۸ مرداد ۱۳۵۸

محل تولد : خرمشهر

پیشه: خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده، ترانه‌سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۸۲

سبک: پاپ، راک، الکترونیک، ترنس، رگی و...

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۳۰ دی
  جام ملت های آسیا
  اردن - ویتنام
  ساعت: ۱۴:۳۰
 • جام ملت های آسیا
  تایلند - چین
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • جام ملتهای آسیا
  ایران - عمان
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • دوشنبه ۱ بهمن
  جام ملت های آسیا
  ژاپن - عربستان
  ساعت: ۱۴:۳۰
 • جام ملت های آسیا
  استرالیا - ازبکستان
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • جام ملت های آسیا
  امارات - قرقیزستان
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۲ بهمن
  جام ملت های آسیا
  قطر - عراق
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • جام اتحادیه
  بنفیکا - پورتو
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • چهارشنبه ۳ بهمن
  لیگ برتر والیبال
  شهرداری ورامین - فولاد سیرجان
  ساعت: ۱۶:۰۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید