شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۱۲۰۰۶۳

بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

علیرضا مهمدیعلیرضا مهمدی
علیرضا مهمدی کی از کشتی گیران ایرانی است که در سال ۱۳۸۱ در خوزستان به دنیا آمد. وی از نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۳ نیز بود که توانست مدال نقره را کسب کند. در ادامه این مقاله از سرپوش به بیوگرافی علیرضا مهمدی می پردازیم.

چکیده بیوگرافی علیرضا مهمدی

نام کامل: علیرضا مهمدی

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

عکس های علیرضا مهمدیبیوگرافی علیرضا مهمدی

بیوگرافی علیرضا مهمدی

علیرضا مهمدی در سال ۱۳۸۱ در ایذه خوزستان به دنیا آمد. او از جمله کشتیگیران فرنگی ایران است که از طریق برادر کشتی گیرش با این رشته آشنا شد. وی پسری محجوب و خوش اخلاق است که به همین اخلاق در ورزش نیز شهرت دارد. خانواده این ورزشکار به خوشنامی و بخشنده بودن در ایذه شهرت دارند.

علیرضا مهمدی از جمله پدیده های کشتی ایران است که تابه حال مهاجرت نکرده و به وطن خود با وجود شرایط موجود پایبند مانده است. 

علیرضا مهمدی فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۹۲ زیر نظر ملک محمد بویری آغاز کرد و توانست در سال ۱۳۹۴ مدال طلای مسابقات جوانان جهان را به دست بیاورد. بسیاری از پیشکسوتان این عرصه معتقد هستند که او یک پدیده تازه کشتی است. 

مُهمدی همچنین سه چهار سالی می‌شود در اردوی تیم ملی هست و فقط به کسب مدال جهانی فکر می‌کند.

مسابقات جهانی علیرضا مهمدیکشتی های علیرضا مهمدی

منابع درآمد علیرضا مهمدی

علیرضا مهمدی درباره شغل و درآمد خود اعلام کرده است:

حمایتی از استان و شهرستان که نداریم و پدرم هزینه‌ می‌کند. او هم کارگر است و حتی شده پیراهن تنش را بفروشد، برای من این کار را می‌کند که به کشتی‌ام برسم. زمانی که قهرمان جوانان جهان شدم، یک حواله ۱۵ میلیون تومانی دادند که حتی یک درصد از هزینه‌های رفت و آمد ما به اردوی تیم ملی هم نمی‎شد.

کشتی های علیرضا مهمدیمسابقات علیرضا مهمدی

همچنین در مصاحبه ای دیگر اعلام می کند:

من سال گذشته قهرمان جوانان جهان شدم، بعد از آن در مسابقات کشوری کشتی گرفتم که با قهرمانی در آن رقابت‌ها، به همراه ملی‌پوش سال گذشته به تورنمنت رنکینگ‌دار زاگرب رفتیم و آنجا من به عضویت تیم آسیایی درآمدم. وی که در قزاقستان به عنوان سومی دست پیدا کرد، افزود: در آسیایی به حریف قرقیزستانی باختم. متأسفانه کشتی از دستم درآمد و روی یک حادثه شکست خوردم، وگرنه حریف گرجی را که برده بودم، کشتی‌گیر قرقیز را با اختلاف شکست داده بود.

افتخارات علیرضا مهمدیافتخارات علیرضا مهمدی

موفقیت های علیرضا مهمدی

قهرمانی آسیا ۲۰۲۳:

در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم حضور داشت. بعد از استراحت در دور اول در دور دوم و یک چهارم نهایی توانست حریف چینی خود هالیشان باهیجیانگ را با نتیجه هفت بر صفر شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر مقابل آکیلبک تالانتبیکوف از قرقیزستان مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. مُهمدی در این دیدار روهیت داهیا از هند را با نتیجه ۵ بر یک شکست داد و به مدال برنز رسید

بیوگرافی علیرضا مهمدیموفقیت های علیرضا مهمدی

قهرمانی کشتی جهان ۲۰۲۳:

علیرضا مهمدی در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۲۳ در وزن ۸۲ کیلوگرم  شرکت داشت و توانست مسابقه را با نتیجه ۸ بر صفر از برانکو کوواچویچ از صربستان ببرد سپس وارد مرحله یک چهارم نهایی شد و در این مرحله نیز در برابر  یاروسلاو فیلچاکوف اوکراینی قرار گرفت و با نتیجه ۴ بر ۱ وارد مرحله نیمه نهایی شد.

مهمدی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۱ میهایل برادو از مولادوی را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب رفیق حسینوف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از جمهوری آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.

علیرضا مهمدیعکس های شخصی علیرضا مهمدی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 10
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش