چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۱۲۰۰۷۴

بیوگرافی احسان قربان زاده؛ خواننده تازه کار موسیقی پاپ ایران

احسان قربان زادهاحسان قربان زاده
احسان قربان زاده یکی از تازه ورودهای دنیا موسیقی سنتی است که سازهای  تنبک، باغلاما و گیتار را می نوازد. این هنرمند نزد افرادی مانند استاد غلامرضا تنها و استاد محمد رضا قبادی آموزش دیده است. در ادامه این مقاله از سرپوش به بیوگرافی احسان قربانی زاده می پردازیم.

چکیده بیوگرافی احسان قربان زاده

نام کامل: احسان قربان زاده

محل زندگی: تهران 

ملیت: ایرانی

حرفه: خواننده

سبک: پاپ و سنتی ایرانی

ساز: تنبک، باغلاما و گیتار

عکس احسان قربان زادهبیوگرافی احسان قربان زاده

علاقه و آموزش موسیقی احسان قربان زاده

احسان قربان زاده از همان دوران کودکی به خوانندگی علاقه پیدا کرد و به عنوان قاری قرآن و تک خوان گروه سرو مدرسه فعالیت می کرده است. این هنرمند خوانندگی و اصول مربوط به آن را نزد استادانی مانند استاد غفار ذابح آموزش دیده است، (ایشان به عنوان یکی از شاگردان محمدرضا شجریان مشغول تدریس هستند.) وی توانست با استعداد زیاد همراه با تلاش بی وقفه به عنوان شاگرد مسلط استاد غفار ذابح شناخته شود سپس تایید نواختن نار و تسلط به دستگاه های موسیقی را از استاد خود کسب کرد. 

درباره احسان قربان زادهعکس های احسان قربان زاده

یکی دیگر از افتخارات احسان قربان زاده در کلاس های موسیقی نواختن تار با ردیف میراز عبدالله بود که وی اذعان دارد از جمله خاطرات تکرار نشدنی اش محسوب می شود. همکاری با یک تیم مستعد و تازه نفس در زمینه تولید آثار متفاوت موسیقی در سبک پاپ از دیگر ویژگی های قابل توجه و بسیار مهم در روند فعالیت احسان قربان زاده بوده و توانسته است سکوی پرتاب استعدادهای کشف نشده و مهیا شدن مسیر دستیابی به موفقیت و اهداف آینده دار جوانان مشتاق و مستعد در این زمینه باشد.

احسان قربان زاده در خارح از کشوردرباره احسان قربان زاده

شروع فعالیت موسیقی احساس قربان زاده

فعالیت اصلی احسان قربان زاده اکنون در حوزه پاپ است اما وی همچنان به موسیقی سنتی علاقه دارد و در جوهره وجود خود آن را احساس می کند. تنها دلیل که وی را از سمت موسیقی اصلی ایرانی به سمت موسیقی پاپ سوق داد؛ تغییر سلیقه شنیداری جوانان ایرانی و تمایل آنها به شنیدن موسیقی پاپ، همچنین تغییرات در موسیقی اصیل ایرانی بوده است

براساس آنچه وی عنوان می کند نگهداری اصالت موسیقی سنتی و جذب مخاطبان امروزی با دنیایی متفاوت، کاری نسبتا دشوار است و تنها راه حل این موضوع تغییر در الگوی اولیه این سبک از موسیقی و ترکیب آن با موسیقی پاپ است. 

این هنرمند ایرانی معتقد است شنیده شدن و رضایت مخاطب و طرفداران، یکی از مهمترین سرلوحه های فعالیت وی در این زمینه بوده و توانسته است محبوبیت در جمعیت دوستداران را به وی هدیه نماید.

احسان قربان زاده در کنار دوستشاحسان قربان زاده خواننده پاپ ایرانی

سازهای احسان قربانی زاده

به طورکلی سه تا، تار و تنبک از جمله آلات موسیقی جدا نشدنی موسیقی اصیل ایرانی هستند که احسان قربانی زاده توانسته است بدون حضور استاد آنها را بیاموزد. ایشان بعد از یادگیری نواختن تنبک برای یادگیری باغلاما و گیتار اقدام کرد و توانست بخشی از ردیف های آوازی در موسیقی سنتی ایرانی را به نحو احسنت بیاموزد. 

آموختن و اجرای ردیف های آوازی و نواختن بی نظیر ساز های ایرانی در محضر اساتید بزرگواری چون مرحوم استاد غلامرضا تنها و استاد محمد رضا قبادی از دیگر افتخارات ثبت شده در کارنامه هنری این جوان با استعداد ایرانی است.

احسان قربان زاده در کویرآغاز فعالیت احسان قربان زاده

تلفیق موسیقی پاپ

یکی از دلایل موفقیت احسان قربان زاده در زمینه موسیقی پاپ به ایده های شخصی وی، همچنین تلفیق دنیای موسیقی و هنر با درک متقابل از مخاطبان است. وی به خوبی توانسته است همراه با حفظ علاقه مندی خود به موسیقی سنتی، اشعار و قطعه هایی از موسیقی پاپ را به کارهای خود اضافه کند تا به ذائقه طرفداران و علاقه مندان خوش بیاید. 

عکس های شخصی احسان قربان زادهسبک موسیقی احسان قربان زاده

احسان قربان زاده با احترام کامل به تمامی کسانی که از عرصه آواز و موسیقی امرار معاش دارند، پول و شهرت را لطمه زننده به محبوبیت دانسته و با حفظ فاصله از این ذهنیت، توانسته است به افق های روشنی از موفقیت و کامروایی نزدیک و نزدیک تر شود.

احسان قربان زاده در روسیهعکس های شخصی احسان قربان زاده

جذب مخاطبان خاص در دنیای موسیقی

براساس آنچه احسان قربانی زاده بیان می کند؛ موفقیت و رسیدن به اهداف در دنیای فانتزی هنرمندان به هدف، درک و تلاش در زمینه کاری وابسته است. ارائه آثار جذاب برای مخاطبان فقط از طریق احترام به فضای ذهنی مخاطب و درنظر گرفتن فضای پخش و استقبال از آثار ممکن خواهد بود. 

او می گوید که جذب مخاطبان خاص فقط با احترام و علاقه و در نظر گرفتن تطبیق آثار ارائه شده با جنس مخاطب ممکن است و رسیدن به این موضوع نیز خود افتخارآمیز خواهد بود. 

او می گوید از مهمترین دلایل موفقیت رد موسیقی ماندگاری است، او همیشه در تولید آثارش به دنبال جذب مخاطبان خاص با زاویه دید خودش است، همچنین احساس رضایت دائمی و ماندگاری آثار خلق شده را دلیل موفقیت در موسیقی و محبوبیت هنرمند می داند. 

ورزش کردن احسان قربان زادهعکس های اینستاگرامی احسان قربان زاده

آثار احسان قربان زاده

همه چی خوبه؛ یکی از اولین و متفاوت ترین آثار احسان قربان زاده است که طرفداران زیادی به خود جذب کرد. این اثر سبک الگویی برای تولید و ساخت قطعات دیگر نیز بوده است. 

حواست نیست، موهاتو میبندی، تو که نباشی، از چی میترسونی و ریمکس قطعه از چی میترسونی، از جمله دیگر آثار این هنرمند هستند که همه آنها با همکاری و تنظیم افراد سرشناس در موسیقی پاپ ایرانی تولید شدند. 

تولید موزیک ویدئو یکی دیگر از دلایل بسیار مهم موفقیت های آثار موسیقی، به ویژه موسیقی پاپ در نگاه این هنرمند جوان بوده و همواره تلاش بسیار زیادی به منظور تولید موزیک ویدئو در آثار این هنرمند انجام شده است.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش