۱۸:۵۳ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۲۸۰۰
لیگ برتر و جام حذفی

منصوریان: اگر نمی‌گذارند، چطور پرسپولیس ۳ سال قهرمان شد؟

علیرضا منصوریان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: نفر به نفر بازیکنان پرسپولیس را آنالیز کرده‌ایم، وقت مدارا در بازی فردا نداریم و باید به پیروزی برسیم.

به گزارش فارس، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در خصوص این بازی اظهار داشت: به کاروان پرسپولیس به خصوص آقایان باقری و پیروانی که همبازی من در تیم ملی بودند خوشامد می‌گویم. درباره تیم خودمان باید بگویم که وضعیت تیم ما فشرده است و روزمره روی تیم کار کردیم. نفر به نفر تیم پرسپولیس را نسبت به بازی آخر آنالیز کردیم. 

وی ادامه داد: ما اندیشه‌های آقای کالدرون را کاملاً آنالیز و بررسی کردیم و فردا برای هر اتفاقی آماده هستیم. شرایط ما به گونه‌ای است که از فضای تاکتیکی بیرون رفته‌ایم و تبدیل به یک خانواده شده‌ایم. در تیم ما همه برای یکی و یکی برای همه می‌جنگد. 

سرمربی ذوب‌آهن درباره اینکه آمارهای تقابل او با پرسپولیس به سود او بوده است، افزود: ما همه تیم‌ها را خیلی خوب آنالیز می‌کنیم. برخی از تیم‌ها شرایطی دارند که باید ۲-۳ بازیکن آنها را مدنظر داشت اما تیم‌هایی مثل سپاهان، استقلال، پرسپولیس و تراکتور به گونه‌ای هستند که کل تیم آنها نفرات کلیدی هستند و باید همه بازیکنان‌شان را مدنظر داشته باشیم. موفقیت در این بازی‌ها عزم بیشتری می‌خواهد چرا که انرژی مثبت از سوی رسانه‌ها و افکار عمومی برای این بازی وجود دارد و به دلیل پخش مستقیم بازی از تلویزیون خود به خود بچه‌ها انگیزه بیشتری دارند اما باید با تمرکز بازی کنند.

وی افزود: ما باید کارهایی که در طول هفته آن را تمرین کردیم پیش ببریم. فردا با تیمی بازی داریم که سه قهرمانی متوالی دارد و تیم بزرگی است اما ما چه جلو بیفتیم و چه عقب بیفتیم برنامه‌هایی پیش‌بینی کرده‌ایم تا بتوانیم سه امتیاز فردا را بگیریم.

منصوریان درباره حمایت هواداران اصفهانی در بازی با پرسپولیس گفت: ما با سپاهان رقیب هستیم اما باید درد دل‌های آقای قلعه‌نویی را ادامه بدهم و بگویم که تماشاگران به ورزشگاه نمی‌آیند. ما شاید در خیلی از بازی‌ها نتیجه نگرفتیم اما کیفیت خوبی داریم هرچند که تیم سپاهان که در بحث کیفیت و نتیجه خوب عمل کرده هم استادیومش خالی است. این دغدغه من و آقای قلعه‌نویی است. ورزشگاه نقش جهان در داخل شهر قرار دارد اما ورزشگاه ما بیرون از شهر است. هرچند که این شانس را داریم که فردا ۹۰ به ۱۰ از تیم حریف پذیرایی کنیم. امیدوارم با یار دوازدهم بتوانیم به مصاف پرسپولیس برویم. چرا که در این صورت فرقی با تیم‌های صنعتی نداریم. فارغ از رنگ سبز و زرد امیدوارم فردا سپاهانی‌ها هم از جوانان ذوب‌آهن حمایت کنند. 

سرمربی ذوب‌آهن درباره اینکه پرسپولیس مقابل نساجی بازی نکرد و این مسئله باعث شده تا آنها بیشتر استراحت کنند، ادامه داد: طبعاً پرسپولیس با استراحت بیشتری نسبت به ما بازی می‌کند و آنها با تمرین مناسب‌تری به مصاف ما خواهند آمد اما برای ما ۹ بازی در سه روز سخت است. اگر امکانات سخت‌افزاری خوبی داشته باشیم می‌توان هر ۴-۵ روز یکبار بازی کرد اما در این شرایط واقعاً ۳-۴ روز یکبار سخت است که بازی کنیم. من جوان‌های خیلی خوبی دارم و درباره آنها دغدغه‌ای ندارم. اهداف ما پلکانی تعریف شده و برای کل لیگ و برای همه دقایق آن برنامه داریم. 

منصوریان درباره اینکه پرسپولیس بازی آخر خود در لیگ برتر را باخته اما ذوب آهن دو برد به دست آورده است، اظهار داشت:‌ طبعاً‌ در بازی خانگی برد می‌خواهیم و وقت نداریم که بخواهیم مدارا کنیم. در تیم ما همه بازیکنان خوب هستند و باید روبه جلو اما باهوش به مصاف پرسپولیس برویم. نباید بی‌گدار به آب زد چرا که هر آن می‌توان پرسپولیس را برد اما اگر عقب بیفتیم کار سخت می‌شود. مقابل تیم‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال نباید بی‌مهابا بازی کرد چرا که آنها با کلی تجربه و بازیکنان کاربلد بازی می‌کنند و ما برای گرفتن سه امتیاز فردا باید با حوصله بازی کنیم. 

وی درباره صعودش در رتبه‌بندی مربیان خاطرنشان کرد: این افتخاری است که امسال تیم ذوب‌آهن بهترین تیم ایرانی در آسیا شد. من در ویترین هستم اما ۱۵ نفر پشت‌سر من مشغول کار هستند که باید از کادر پزشکی، کادر ماساژ، کادر تدارکات، عوامل اجرایی باشگاه و ... بابت زحماتی که می‌کشند تشکر کنم. من به رتبه ۲۱۲ در بین مربیان جهان رسیدم و این افتخار بزرگی است. به نظر من به نسل ۲۰۰۶ به این طرف باید اعتماد کرد چرا که آنها می‌توانند حتی به رتبه ۸۰ در دنیا هم برسند. خوشحالم که با گذرنامه ایرانی به اینجا رسیدم و در شرایط سخت از همسرم خواستم تا امیر فرزندم در تهران به دنیا بیاید تا او هم گذرنامه ایرانی داشته باشد. همان زمان خیلی‌ها می‌خواستند فرزندشان در خارج از کشور به دنیا بیاید اما من این کار را نکردم تا او با گذرنامه ایرانی به جاهای بزرگ برسد.

منصوریان درباره صحبت‌های محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در تلویزیون افزود:‌ آقای انصاری‌فرد بسیار انسان اخلاق‌مداری است اما من به عنوان یک برادر کوچکتر از او گله دارم. به نظر من او در تلویزیون عصبانی شد و گفت که نمی‌گذارند پرسپولیس قهرمان شود. حالا این شائبه پیش می‌آید که آیا در سه بار قبلی پرسپولیس چطور قهرمان شد؟ این مسئله باعث شد تا خستگی به تن بازیکنان و مربیان بماند. ما به دنبال نشان دادن نماد و این کارهای هواداری نیستیم اما به نظر من آقای انصاری‌فرد در تلویزیون عصبانی شد. پرسپولیس زحمت کشید و سه سال قهرمانی آورد و اگر لیاقت داشته باشد امسال هم می‌تواند برای چهارمین بار متوالی قهرمان شود. 

وی تصریح کرد:‌ حرف آقای انصاری‌فرد من را نگران کرد که این حرف‌ها باعث می‌شود داور بازی فردا تحت فشار قرار بگیرد. آقای بیژن حیدری از بهترین داوران ایران است و از او می‌خواهم که فردا بهترین داوری عمرش را انجام دهد. ما چهار روز قبل با نفت مسجدسلیمان بازی کردیم اما همان داور پشت دروازه‌ای که برای نفت پنالتی گرفت پنالتی واضح روی بازیکن ما را نگرفت. اما ما در کنفرانس این حرف‌ها را نزدیم. ما ۱۲ امتیاز از دست دادیم اما همیشه به داوری احترام گذاشتیم. من نگران داوری بازی فردا هستم و امیدوارم که فشار افکار عمومی روی داور بازی اثر نگذارد و هر تیمی که محق است برنده شود.

سرمربی ذوب‌آهن افزود:‌ من از حق تیم خودم دفاع می‌کنم اما ما به دو دلیل نمی‌توانیم درباره داوری حرف بزنیم؛ دلیل اول اینکه ما این کار را انجام نمی‌دهیم و دلیل دوم این است که مدیرعامل باشگاه ما خودش از داوران لیگ برتر بوده است. به نظر من با فشارهایی که به داوران می‌آید و با ادامه این روند باید منتظر باشیم که در نیم‌فصل دوم داوران خارجی به فوتبال ما بیایند چرا که این مسائل کار داوران را سخت می‌کند. من گاهی در مسافرت‌ها با مدیرعامل باشگاه حرف می‌زنم و می‌بینم که داوران چه شرایطی دارند. داوران قشرمظلومی هستند چرا که حق  مصاحبه ندارند و فقط آقای ممبینی باید صحبت کند و موضوع دیگر اینکه در استادیوم‌ها همه به آنها توهین می‌کنند. باید ما هم خودمان را جای داوران بگذاریم. 

منصوریان در پاسخ به این سؤال که تیمش برای بازی مقابل پرسپولیس مصدومی دارد یا نه، گفت: احسان پهلوان از ناحیه همسترینگ دچار درد است اما او بازیکن همه فن‌ حریف ما است و فردا با ما خواهد بود. به محمدرضا خلعتبری هم برای اواخر بازی امیدوارم. امیدوارم که او بتواند جریان بازی را عوض کند و به همین خاطر از نیمه دوم به بازی می‌آید. 

وی درباره ساعت برگزاری بازی ذوب‌آهن مقابل پرسپولیس و سرمای بیش از اندازه در این ساعت خاطرنشان کرد: بازی در این ساعت باعث می‌شود کیفیت چمن بهتر شده و سرعت توپ بالاتر برود. درست است که هوای اصفهان در شرایط عادی ۷-۸درجه با تهران فرق دارد اما ورزشگاه فولادشهر بیرون شهر است و در ارتفاع قرار دارد که این مسئله باعث سرمای بیشتر می‌شد. به نظر من یک جای کار می‌لنگد. بازی سپاهان و استقلال در ساعت ۱۵ بود اما هواداران سخت به ورزشگاه می‌آیند. من از مردم اصفهان می‌خواهم که زاینده‌رود را رها کنند و به ورزشگاه بیایند.

 • 12
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۲ بهمن
  جام حذفی ایتالیا
  یوونتوس - آاس رم
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • جام اتحادیه فرانسه
  رنس - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۳ بهمن
  لیگ برتر بسکتبال
  مهرام - پتروشیمی بندر امام
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • جمعه ۴ بهمن
  هفته ۱۹ بوندسلیگا آلمان
  دورتموند - کلن
  ساعت: ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید