سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
۱۷:۳۳ - ۰۱ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۰۶۹
لیگ برتر و جام حذفی

پاسخ فدراسیون فوتبال به ۴ باشگاه معترض برگزرای لیگ در شرایط کرونا

فدراسیون فوتبال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
فدراسیون فوتبال به نامه ی برخی از تیمها برای لغو مسابقات لیگ نوزدهو پاسخ داد.

روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره نامه باشگاههای تراکتور، ماشین سازی، شهر خودرو و نساجی به فدراسیون توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ورزش سه به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، در پی نامه اخیر باشگاه های تراکتور، ماشین سازی، شهر خودرو و نساجی درباره آغاز دوباره لیگ برتر، توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی منتشر می شود؛

۱_ وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا بارها در روزهای اخیر و باتوجه به افزایش شیوع ویروس بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و همینطور همزیستی با این ویروس منحوس تأکید کرده اند. روندی که قطعاً به شکل همه گیر در جامعه در جریان است و صنوف مختلف بر اساس شرایط موجود در حال طی مسیر هستند.

۲_ رئیس جمهور محترم در مورخ شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹ درباره آخرین وضعیت برگزاری مسابقات ورزشی در جلسه ستاد مبارزه با کرونا گفت: فعالیت های ورزشی در چارچوب پروتکل های بهداشتی آزاد می شود. البته فعالیت های ورزشی که بدون تماشاگر است. در فعالیت های ورزشی اجتماع مردم نخواهد بود و تماشاچی نخواهند داشت. وزارت بهداشت هم پروتکل ها را ابلاغ می کند.

به دنبال این موضوع و در روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت و رییس ستاد ملی مبارزه با کرونا در نشست خبری خود در باره مسابقات فوتبال گفت: در مورد فوتبال موضوع رعایت پروتکل ها بود که ما با وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به توافق رسیدیم و مراتب را به فدراسیون فوتبال دادیم و خودشان طبق آن عمل می کنند. دیروز بوندس لیگا آغاز شد و سری آ ایتالیا و لالیگا هم طبق پروتکل های کشورهایشان شروع می شود.» به دنبال این در مورخ ۶ خرداد سال ۹۹، سرپرست فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در نامه ای به باشگاه ها، هیأت های فوتبال و ادارات کل ورزش و جوانان استان ها زمان شروع تمرینات تیمها را طبق رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغ کرد:

بر این اساس، مبنای این ابلاغیه صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت در بحث شروع فعالیت های ورزشی بر اساس پروتکل های مطرح شده بود.

۳_ رئیس فیفا در پیام ویدیویی که روز ۱۸ خردادماه منتشر کرد گفت: پیرو آخرین پیامم، ضمن تشکر از شورای فیفا به خاطر فعالیت هایشان در دو ماه قبل، می خواهم از این فرصت استفاده کنم و شما را از فعالیت های انجام شده در فیفا مطلع کنم.همانطور که توصیه های پزشکی را ملاحظه کرده اید باید جهت ازسرگیری مسابقات از برنامه پیروی کنیم و مهمترین اصل را در ذهن داشته باشیم، یعنی سلامت بیش از هرچیز دیگری اهمیت دارد.همچنین این امکان که حال برای ۵ تعویض در اختیار دارید با همین هدف درنظرگرفته شده است. حفظ سلامتی، در این مورد یعنی سلامتی بازیکن ها است. ما باید از سلامت عموم نیز بعنوان یک اولویت محافظت کنیم در حالیکه نباید سلامتی بازیکنان، داوران و افرادی که در فعالیت های فوتبالی شرکت می کنند را فراموش کنیم.

فیفا به تصمیمی که شما با دولت ها و مسئولین سلامت کشورتان اتخاذ می کنید یا خواهید کرد اعتماد دارد.اظهارات اینفانتینو بیانگر تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی است. علاوه بر این روشن است حفظ سلامت بازیکنان، داوران و سایر عوامل درگیر اولویت کل جامعه فوتبال است و بر اساس دستور العمل ستاد ملی کرونا (corona) اقدام شده و باشگاهها مکلف به رعایت پروتکل های بهداشتی مدنظر ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند و در این راستا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم از هیچ کمکی دریغ نخواهند کرد و قطعا در کنار باشگاهها خواهند بود تا پروتکل های موردنظر فیفا رعایت شود.

فدراسیون فوتبال,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

۴_ ضمن احترام به باشگاههایی که بعضا نظر دیگری با اکثریت باشگاهها دارند، تأکید می شود فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بر اساس برآیند مجوزهای مسولین کشوری نسبت به برنامه ریزی برای شروع دوباره لیگ اقدامات لازم را انجام داده است.فراموش نکنیم فوتبال فقط لیگ برتر نیست.باشگاههای لیگ یک، دو، سه با صدور مجوزهای صورت گرفته در حال برنامه ریزی برای آغاز دوباره مسابقات شان هستند و صعود و سقوط آن ها به هم مرتبط است و در این فرآیند ۴ باشگاه نمی توانند برای بیش از ۱۴۰ باشگاه تصمیم گیری کنند.

۵_ روشن و مبرهن است که سلامت بشریت در شرایط فعلی حتی با حفظ قواعد مربوطه هم تضمین شده نیست.چه کسی میتواند در این وضعیت تضمین بدهد که حتی اگر کلیه الزامات را رعایت کرد و کوچکترین فعالیتی هم نداشت مبتلا نمی شود؟ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در تصمیمات خود در چارچوب منافع و مصالح اکثریت جامعه فوتبال را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی کرونا در نظر دارند... براین اساس و با توجه به موارد ذکر شده بار دیگر تاکید می شود فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خود را مقید به اجرا سیاست های کلی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا دانسته و با توجه به ابلاغیه صورت گرفته، مسابقات باشگاهی مطابق اعلام قبلی و با تاکید بر رعایت پروتکول های مربوطه برگزار خواهد شد و رعایت پروتکل ها برعهده باشگاههاست و ستاد کرونا در ورزش( فدراسیون پزشکی ورزشی) مسئولیت نظارت بر پروتکل های بهداشتی را داشته و دارد.چنانچه در جریان مسابقات ستاد ملی مبارزه با کرونا هر تصمیمی بگیرد فدراسیون و سازمان لیگ مکلف به اجرای آن هستند بدون این که بخواهد تفسیر غیرمعقول، غیرمنطقی و غیرقانونی و یا خارج از عرفی داشته باشند.

مجددا تأکید می نماییم تعامل، همراهی، رعایت دستورالعمل ها و الزامات ابلاغی و خودداری از هرگونه حاشیه ای در برقراری آرامش و اتمسفر ورزش فوتبال کشور بسیار مهم و امری ضروری است.

 • 16
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱۵ مرداد
  لیگ اروپا
  شاختار - وولفسبورگ
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • لیگ اروپا
  اینتر - ختافه
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۱۶ مرداد
  لیگ اروپا
  سویا - آاس رم
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • جمعه ۱۷ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  یوونتوس - لیون
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش