دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۰۴۰۰۰۶۱

روشهای موثر برای لاغری بازو (+ تمرینات ورزشی)

لاغری بازو,روشهای لاغری بازو,برای لاغری بازوسریعترین تمرینات ورزشی برای لاغری بازو
چنانچه به فکر لاغری بازو هستید و به ورزش هم علاقه ای ندارید میتوانید با یک رژیم غذایی صحیح و هدفمند بازوهایتان را آب کرده و اندامی زیبا داشته باشید. میلیون ها انسان در سر تا سر جهان به دنبال روش هایی برای لاغری بازو هستند. داشتن بازوهایی لاغر و سفت یکی از رازهای داشتن تناسب اندام است.

لاغری بازو

چربی بازو بطور کلی ناشی از انباشت چربی بیش از حد در این ناحیه است؛ رسوب چربی در دیگر قسمتهای بدن آسان است، ولی چربی زیاد در بازوها دشوار است بدین ترتیب رسوب تدریجی چربی در بازو منجر به چاقی بازوها می شود که روش های گوناگونی برای لاغری بازو هست که در ادامه برای شما شرح می دهیم.

دلایل چاقی بازو

افزایش سن یکی از علل بازوی چاق است بعد از سن ۲۰ سالگی، بدن ما تمایل به ذخیره چربی در قسمت های مختلف بدن دارد و عضلات لاغر کم می شوند. کاهش سوخت و ساز بدن یکی دیگر از علل بازوی چاق است. میزان سوخت و ساز با افزایش سن کم می شود. این وضعیت در آخر منجر به بازوی چاق می شود. فقدان فعالیت های جسمانی و انجام ورزش بطور مرتب همچنین منجر به تجمع چربی در بدن من جمله بازوها می شود. ورزش در منزل برای لاغری بازو (Home exercise for arm slimming) به شما کمک می کند تا در بازه زمانی کوتاه چربی های اضافه در این قسمت از بدن خود را ذوب کنید. البته به شرط این که این ورزش را بطور مداوم و همیشه انجام دهید. در صورتیکه بخواهید برای چند وقتی ورزش را مرتب انجام دهید و بعد آنرا رها کنید، هیچ تاثیری بر روی تناسب اندام شما نخواهد داشت.

تغییر در عادات غذایی برای لاغری بازو

برای لاغری بازوها باید تغییراتی در عادات غذایی نیز ایجاد شود از جمله:

۱. به تاخیر انداختن میزان مصرف پروتئین برای لاغری بازو: 

مصرف ۱۰ تا ۱۵ گرم پروتئین، طی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پس از تمرین های ورزشی، قدرت عضله سازیِ بدن را به حداکثر می رساند. از یک رژیم غذایی پیروی کنید که مملو از پروتئین کم چرب و سبزیجات فراوان باشد که این روشی موثر برای لاغر شدن بازو ها و بدن است.

لاغری بازو ها,لاغری بازو,ورزش هایی برای لاغری بازواضافه کردن چند وعده اضافی فیبر به رژیم غذایی شما می تواند باعث لاغری بازو شود

۲. تاثیر رژیم غذایی در لاغری بازو: 

تنها راه کاهش وزن این است که بیش از آنچه بدنتان انرژی مصرف می کند کالری بسوزانید. کاهش حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری از برنامه غذایی تان در هر روز به شما کمک خواهد کرد تا در هر هفته بین نیم تا یک کیلوگرم وزن کم کنید، که چربی های اضافه ی بازوهایتان را هم شامل می شود. بر مصرف انواع مواد غذایی در هر گروه غذایی تمرکز داشته باشید، سبزیجات، میوه، لبنیات کم چرب، غلات و پروتئین های بدون چربی جزء انواع مواد مغذی هستند و بدون این که کالری دریافتیتان را افزایش دهند گرسنگی شما را رفع خواهند کرد باعث لاغری بازوی شما میشوند.

۳. افزایش میزان فیبر مصرفی برای لاغری بازو

اضافه کردن چند وعده اضافی فیبر به رژیم غذایی شما میتواند سبب لاغری بازو شود و به شما در از دست دادن چربی اضافی بدن کمک کند. فیبر به آرامی از طریق دستگاه گوارش شما حرکت می کند، که سبب می شود مدت زمان لازم برای خالی کردن معده شما بیشتر شود و به شما کمک می کند حس سیری طولانی تری کنید. در یک بررسی افزایش فیبر روزانه به ۱۴ گرم در ۴ ماه سبب کاهش کل کالری دریافتی و ۱٫۹ کیلوگرم از وزن بدن بدون ایجاد تغییری دیگر می شود. میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دار، آجیل، دانه ها و حبوبات نمونه هایی از غذاهای مقوی و پر فیبر هستند که میتوانید بعنوان قسمتی از یک رژیم غذایی سالم از آن ها لذت ببرید.

۴. لاغری بازو با کاهش میزان کالری ها

برای کاهش چربی ها در یک ناحیه باید مقدار کالری دریافتی شما کمتر از کالری مصرفی تان باشد. این کار با کاهش ۵۰۰ کالری در روز ممکن است. به جز آن شما باید از طریق ورزش هم مقداری کالری بسوزانید. کاهش بیش از حد کالری هرگز توصیه نمی شود، به دلیل آن که باعث کاهش انرژی، خستگی و سرگیجه می شود. در روز حداقل ۸ لیوان آب بنوشید تا سوخت و ساز بدنتان فزونی یابد و چربی سوزی بیشتری داشته باشید. مصرف آب کافی در طول روز به لاغری بازوی شما نیز کمک می‌کند.

ورزش مناسب برای لاغری بازو,حرکات لاغری بازو,لاغری بازومصرف آب کافی در طول روز به لاغری بازو کمک می‌کند

۵. تاثیر خواب کافی در لاغری بازو

برای تقویت عضلات و لاغری بازو تنها کار کردن با وزنه کافی نیست. بعد از کار با وزنه، بدن احتیاج به استراحت دارد تا بتواند عضله را ترمیم کند و عضله جدید بسازد. عمده این بازسازی موقع خواب رخ می دهد. پژوهشگران، روزی حداقل ۷ ساعت خواب را توصیه می کنند. ولی بعضی افراد احتیاج به خواب بیشتری دارند.

روش های ساده و موثر برای لاغری بازو

در ادامه ورزش ها و تمرین های خاصی را برای لاغری بازو شرح خواهیم داد:

>> لاغری بازو با ماساژ دادن:

ماساژ برای لاغری بازو نیز یکی از کاربردهای این روش است که به شکسته شدن و تضعیف بافت چربی کمک می کند. از مزیت های ماساژ برای قسمت های بازو میتوان به کاهش بافت چربی به صورت تدریجی اشاره کرد. در نتیجه پوست چروکیده و دچار سلولیت نمی شود. برای درمان و جلوگیری از تجمع سلول های چربی در این مرحله از ماساژ لاغری كافی است با حركت های دورانی روی عضله بازو از سمت آرنج به طرف شانه حركت كنید. این تكنیك ماساژ لاغری را ۳ تا ۵ دقیقه روی عضلات بازو تكرار كنید و تلاش كنید عضلات درونی و بیرونی بازو را درگیر كرده و باعث افزایش حرارت و متابولیسم سلول های این ناحیه شوید. فراموش نكنید كه همین حركات را در بازوی دست دیگر هم تكرار كنید.

لاغری بازو,ورزش لاغری بازو,ورزش برای لاغری بازوماساژ دادن روشی مناسب برای لاغری بازو است

>> شنا ورزشی برای لاغری بازو:

شنا برترین راه برای شکل دادن بدن و آب کردن چربی بازو است. این ورزش سبب کاهش قابل توجه وزن در بازه زمانی کوتاهی می شود. شنا صرفا سبب لاغری سریع بازو نمی شود، بلکه چربی های بدنتان را نیز کاهش می دهد. ورزشی موثر برای تقویت شانه ها، عضله ی دو سر بازو، ماهیچه های عقبی و عضله ی سه سر بازو میباشد که منجر به سفت شدن ماهیچه های بازو و لاغری بازو می شود و به این ترتیب چربی اضافی را از بین می برد و عضلات بازو را تقویت می کند. همچنین، شنا دارای فواید متعددی برای سلامت کلی بدن است.

>> لاغری بازو با طب سوزنی:

همچنین استفاده از طب سوزنی هم میتواند در لاغری بازو و رفع بازوهای آویزان کمک کند. طب سوزنی باعث تقویت متابولیسم و در نتیجه سوخت و ساز چربی ها می شود. از طرفی طب سوزنی با تحریک تولید هورمون های اندورفین به تقلیل استرس و همچنین کاهش سطح انسولین و چربی سوزی کمک می کند. استفاده از طب سوزنی در کنار دیگر تمرین های ورزشی و البته رژیم غذایی سالم در تقلیل چربی سازی و همچنین چربی سوزی بسیار موثر خواهد بود. حداقل هفته ای ۲- ۳ جلسه برای رسیدن به نتیجه مورد نظر لازم است. از همه مهم تر لازم است که طب سوزنی در کنار فعالیت منظم ورزشی و تغییر عادات غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

>> لاغری بازو با رقصیدن:

رقص، ساده ترین راه برای لاغری بازو است. این فعالیت بسیار لذتبخش و جالب است. در طول رقص، اجازه می دهیم که بدن به شیوه ای آزاد حرکت کند و با ریتم پیش برود. خیلی از حرکات کششی و تمرین های موجود در رقص سبب لاغری بازو می شود؛ همچنین، فایده رقص این است که سلامت عمومی و روحی- روانی شما را نیز بهبود می بخشد.

>> لاغری بازو با انجام تمرینات هوازی:

علاوه بر تمرین های هدفمند برای لاغری بازو، تمرینات هوازی مثل دویدن و یا دوچرخه سواری نیز به سوزاندن چربی های اضافی بدن و همینطور افزایش سوخت و ساز بدن و نیز سفت شدن ماهیچه ها کمک می کنند. ورزش های هوازی حتی به سوختن چربی بیشتر و سفت شدن چربی بازو هم کمک خواهند کرد.

>> لاغری بازو با طناب زدن:

طناب زدن یکی از آسان ترین روشها برای لاغری بازو است. تلاش کنید روزی ۱۰۰ بار طناب بزنید و موقع انجام آن دستان خود را تکان دهید.

ورزش برای لاغری بازو,لاغری بازو,تمرینی برای لاغری بازو هاطناب زدن، آسان ترین روش برای لاغری بازو

>> لاغری بازو با تمرین بالا بردن بازو و پا در جهت مخالف:

روی زانوها بنشینید و کف دست ها روی زمین قرار دهید. دست ها را نیز را بطور مستقیم در زیر شانه های خود قرار دهید. یک دست و یک پا را را تکیه گاه قرار دهید و دست و پای دیگر را به طرف جلو و عقب بکشید، یعنی هم زمان با کشیدن دست، یکی از پاها را هم به طرف عقب بکشید. این حرکت را چند ثانیه نگه دارید و این بار با دست و پای مخالف این کار را تکرار کنید. انجام این حرکت در طول روز سبب لاغری بازو می شود.

تمرینی برای لاغری بازو ها,حرکات ورزشی برای لاغری بازو,لاغری بازوانجام تمرینات ورزشی برای لاغری بازو

>> لاغری بازو با انجام حرکت بازوی سه سر:

این تمرین کمک می کند تا چربی انباشته شده در عضله سه سر، قسمت پشتی بازوها را بسوزانید؛ این منطقه مستعد رسوب چربی است. این ورزش نه تنها چربی زیادی سه سر را می سوزاند، بلکه سبب می شود تا بازوهایتان خوش فرم شوند. این تمرین هوازی قدرتمندی است. برای این ورزش که مناسب لاغری بازو است، شما به هیچ تجهیزاتی احتیاج ندارید و بطور مستقیم روی زمین میتوانید آنرا انجام دهید. به این صورت بنشینید، پاهای خود را بگیرید و به هم بچسبانید. دستان خود را بر روی زمین قرار دهید، شانه هایتان را از هم باز کنید و پاها را پشت باسن بگذارید. انگشتان دستتان باید به باسنتان اشاره کنند. زانوهای خود را خم کنید و پاهای خود را روی زمین بگذارید. بازوهای خود را صاف کنید و باسنتان را بالا بیاورید. این کار وزنی را به روی بازوهایتان وارد می کند. با کمک دست راستتان که هنوز هم صاف است، آرنج چپ خود را خم کنید، باسنتان را پایین بیاورید. به زمین نباید برسد. اکنون همین حرکت را با بازوی دیگرتان تکرار کنید.

لاغری بازو,ورزش هایی برای لاغری بازو,لاغری بازو هاآموزش حرکت بازوی سه سر برای لاغری بازو

>> لاغری بازو با شیب عضله:

یکی دیگر از ورزش های مؤثر برای لاغری بازو، انجام حرکت ورزشی شیب عضله سه سر است. این ورزش را باید با کمک یک صندلی انجام دهید. همچنین میتوانید بدون صندلی و با کمک ۲ پا نیز آنرا در منزل انجام دهید. در این ورزش بر روی عضلات سه سر فشار زیادی وارد می شود که انقباض عضلانی و کشش آنرا به دنبال دارد. پس یک حرکت مؤثر برای لاغر کردن بازوهاست. طریقه ی انجام این ورزش به این صورت است:اول یک صندلی را در موقعیت ثابت بگذارید و بعد به اندازه ی ۳ قدم از آن دور بمانید. دست ها را به اندازه ی عرض شانه ها از هم جدا کنید و ۳- ۴ قدم از صندلی دور شوید. اکنون بدن خود را صاف و زانوها را خم کنید تا در ارتفاع صندلی یا میز قرار بگیرید. حالا آرنج خود را خم کنید و بدن خود را به پایین ببرید. این حرکت ورزشی را باید در طی روز ۳ ست ۲۰ تایی انجام دهید.

حرکات ورزشی برای لاغری بازو,لاغری بازو,روشهای لاغری بازویکی از ورزش های مؤثر برای لاغری بازو، تمرین شیب عضله می باشد

>> حرکت پوش آپ تمرینی برای لاغری بازو:

حرکت پوش آپ، برترین حرکت برای لاغر و قوی کردن بازوها است. پوش آپ معمولی به نیرومند ساختن عضلات کمک می کند. امکان دارد انجام حرکت پوش آپ و حفظ تعادل در ابتدا اندکی سخت باشد. بهتر است حرکت پوش آپ را با برقراری تعادل روی دست ها و زانوها (به جای دست ها و انگشتان پا) تمرین کنید. برای انجام این ورزش برای لاغری بازو: اول با پوش آپ زانو شروع کنید. بعد راحت تر میتوانید پوش آپ روی انگشتان پا را انجام دهید. حرکت پوش آپ سبب تقویت عضلات شده و تا جای ممکن عضلات را لاغر می کند. برای کسب بهترین نتیجه، هر روز سه مرتبه و در هر مرتبه، ۱۰ بار این حرکت را انجام دهید.

تمرینی برای لاغری بازو ها,ورزش برای لاغری بازو,لاغری بازوتمرین پوش آپ، یک حرکت عالی برای لاغری بازو

>> حرکت قیچی برای لاغری سریع بازو:

حرکت قیچی بازو نوعی تمرین برای گرم کردن است. این تمرین مثل این است که یک قیچی باز و بسته می شود. حرکت قیچی، بهترین ورزش کاردیو برای لاغری بازو است. به  این صورت: بازوها را به دو طرف بکشید و آنها را جلو بیاورید به طوریکه از یکدیگر عبور کنند. بازوهای خویش را باز کنید و این تمرین را مجدداً انجام دهید به طوریکه این دفعه دست چپ در بالای دست راست قرار داشته باشد. پاها را درست مثل دست ها حرکت دهید و اجازه دهید که آنها از هم جدا باشند. این تمرین را هر روز به صورت ۳ ست ۱۰ تایی انجام دهید.

لاغری بازو,لاغری بازو ها,ورزش مناسب برای لاغری بازوحرکت قیچی، بهترین ورزش کاردیو برای لاغری بازو است

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 11
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش