جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۹۹۰۳۰۰۱۰۳

لاغری با طب سوزنی آری یا خیر؟

لاغری با طب سوزنی,لاغری با طب سوزنی گوش,روش لاغری با طب سوزنی الکتریکیلاغری با طب سوزنی به تنهایی و بدون رژیم و ورزش امکان پذیر نیست
لاغری با طب سوزنی در حقیقت تنظیم سوخت و ساز و عملکرد غدد بدن است. بسیاری از افراد معتقدند که طب ‌سوزنی یک روش درمانی مستقل برای کاهش وزن است، اما بسیاری دیگر معتقدند که این روش تنها زمانی تاثیرگذار است که با روش‌های استاندارد کاهش وزن (رژیم‌غذایی و ورزش) همراه شود.

تاریخچه طب سوزنی

طب سوزنی برای کاهش وزن اولین بار در سال ۱۹۹۸ در چین مورد بررسی قرار گرفت. آن زمان هنگام ورود غذاهای غربی به چین و محبوبیت یافتن آن در میان مردم بود. لاغری با طب سوزنی روشی است که با استفاده از آن می توان عملکرد غدد درون ریز و دستگاه گوارشی بیمار را بهبود بخشید و این کار باعث هضم و جذب و دفع غذایی بهتر و ایجاد احساس سیری سریع تر در بیمار می شود. 

امروزه طب سوزنی با نام‌های طب چینی و یا شرقی نیز شناخته می‌شود. طب سوزنی در حال حاضر نه تنها برای درمان بیماری‌ها به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه یک روش کارآمد برای رفع چاقی موضعی به خصوص در قسمت‌های پهلو‌ها و شکم به حساب می‌آید.

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یک روش درمانی برای درمان دردهای مزمن و ناراحتی ای عصبی بوده که با فرو کردن سوزن های نازکی در بدن انجام میشود. به گفته پزشکان طب سوزنی با فشار بر روی اعصاب ماهیچه ها و بافت ها آنها را تحریک کرده و این فرایند باعث ترشح مسکن های طبیعی در بدن میشود و دردهای مزمن را درمان می کند. راه‌های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد. یکی از موثرترین راه‌ها، لاغری با طب سوزنی است. این یک روش سنتی چینی برای کاهش وزن بوده که پایه آن بیشتر بر مبنای انرژی است تا سوزن. طب سوزنی در کنترل اشتهای فرد بسیار مؤثر است بنابراین با استفاده از طب سوزنی کمتر می‌خورید و در نتیجه وزن خود را کنترل می‌کنید. همچنین متابولیسم شما تقویت شده که خود باعث چربی‌سوزی و کاهش وزن می‌شود.

طب سوزنی با لیزر,لاغری با طب سوزنی,تاریخچه طب سوزنی یکی از موثرترین راه‌ها برای کاهش وزن، لاغری با طب سوزنی است

طب سوزنی چطور باعث لاغری و کاهش وزن می شود؟ 

با طب سوزنی، خالی شدن معده آهسته تر صورت می گیرد و معده دیگر خالی نمی ماند، بنابراین به طور طبیعی فرد همیشه احساس سیری می کند و تمایلی به خوردن ندارد؛ طب سوزنی با جلوگیری از حرکات دودی شکل روده و ترشح اسید معده، باعث کم شدن احساس گرسنگی و در نتیجه کاهش وزن می شود.

برنامه لاغری با طب سوزنی

عموماً درمان دو جلسه در هفته و به مدت ۸ تا ۱۲ هفته یا تا زمان رسیدن به وزن هدف ادامه می‌یابد. درمان شامل ترکیبی از اجرای طب سوزنی در ناحیه گوش و بدن است، سوزن‌هایی که در گوش فرو می‌رود، مکمل‌ها و گیاهان دارویی، ماساژ شکم، تمرینات تنفسی و توصیه‌های مربوط به غذا و سبک زندگی نیز از اجزای برنامه لاغری با طب سوزنی است. طب سوزنی دارای انواع گوناگونی است، اما پرکاربردترین انواع آن که در زمینه لاغری مورد بررسی قرار گرفته، عبارت است از: 

۱. لاغری با طب سوزنی گوش

روش لاغری با طب سوزنی گوش برای درمان بسیاری از بیماری ها و درد ها استفاده شده و همچنین در صورتی که پزشک طب سوزنی تشخیص دهد این روش برای بهبود مناسب است، ممکن است در طب معمولی سوزنی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از بیماری ها که با این روش قابل درمان و بهبود هستند شامل اعتیاد، اختلالات رفتاری، چاقی (کاهش سایز موضعی اندام و لاغری بدن و کنترل اشتها)، درد و … می شوند. وزن نیز ممکن است برای این مورد استفاده شود که به شکل سوزن های ۲ تا ۳ میلی متری دارای برچسب است که در داخل گوش متصل می شوند یا به صورت سوزن های مخصوص تا ۲۰ روز به همراه فرد در گوش او خواهد بود.

برنامه لاغری با طب سوزنی,طب سوزنی,لاغری با طب سوزنیدر روش لاغری با طب سوزنی گوش، سوزن های مخصوص در داخل گوش شخص میگذارند

۲. لاغری با طب سوزنی الکتریکی

در روش لاغری با طب سوزنی ممکن است از تحریک الکتریکی برای هر یک از نقاط بدن برای افزایش یا کاهش اندورفین و تحریک متابولیسم استفاده شود. سوزن‌ها ممکن است برای مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه متناسب با نیاز بیمار در بدن باقی بماند و سپس سوزن‌ها از بدن خارج می‌شود. برچسب‌ های نصب شده بر گوش در دوران درمان برای ادامه تحریک روی گوش باقی می‌ماند.

۳. لاغری با طب سوزنی لیزری

طب سوزنی با لیزر مبتنی بر مطالعات فتوبیولوژی، شیوه تاثیرگذاری نور بر موجودات زنده است. لیزرهای کم‌توان، موسوم به لیزرهای سرد، در اکثر کاربردهای طب سوزنی با لیزر به کار برده می‌شوند. از لیزر سرد در طول موج قرمز ۶۳۵ ناتومتر و آبی ۴۵۰  نانومتر و سبز ۵۳۲ نانومتر استفاده می‌شود. لیزر سرد موضع درمان را گرم نمی‌کند و پوست را نمی‌سوزاند. البته از لیزرهای مادون قرمز با طول موج ۱۰۰۰ ـ ۷۰۰ نانومتر که تولید گرما می‌کند، نیز استفاده می‌شود؛ اما نور مادون قرمز کاربرد چندانی در طب سوزنی لیزری ندارد. پژوهش‌ اشاره شده نشان داده است که طب سوزنی با لیزر ارزش درمانی رژیم غذایی و مداخله‌های ورزشی را برای بانوان دارای اضافه وزن و مبتلا به سندرم متابولیک در دوران پس از یائسگی افزایش می‌دهد. 

بیش از ۷۵ % متقاضیان لاغری که رفتار یا سبک زندگی خود را تغییر می‌دهند، به وزن ایده‌آل می‌رسند. متاسفانه به دلیل جنبه‌های روانی کنترل وزن نمی‌توان فردی را مجبور به ایجاد این تغییرات کرد. طب سوزنی با لیزر سرعت متابولیسم را افزایش می‌دهد و اشتها را سرکوب می‌کند و سبب لاغری می شود.

نقاطی که در روش لاغری با طب سوزنی موثر است

برای این که بتوان از روش لاغری با طب سوزنی استفاده کرد، باید نقاط خاصی را مورد توجه قرار داد که این نقاط عبارتند از: 

نقاط گردش خون برای لاغری

این نقاط از دیگر بخش‌هایی است که می‌توان با تنظیم گردش خون و بهبود آن، به کاهش چربی بدن به خصوص در نواحی شکم و پهلوها کمک کرد. این نقاط در حدود فاصله ۳ سانتی‌متری در دو طرف بالایی ناف قرار دارند. تحریک این نقاط سبب می‌شود تا گردش خون در ناحیه شکمی افزایش یابد و علاوه بر افزایش سوخت و ساز، فعالیت دستگاه گوارش نیز بهبود پیدا کند. اگر پس از طب سوزنی تا چند روز این نواحی را با انگشت ماساژ دهید، اثرات لاغری با طب سوزنی بهتر خود را نشان می‌دهند.

نقاط رفع کننده ورم‌های ناحیه شکمی

این نقطه در فاصله ۷.۵ سانتی متری زیر شکم واقع شده است. این نقطه در تحریک چربی سوزی بسیار تاثیر گذار است. این نقطه معمولا تحت آخرین رگ قرار دارد و پس از طب سوزنی شما را از انواع اختلالات گوارشی، زخم، درد کمر و اختلالات اشتهایی رهایی می‌دهد.

لاغری با طب سوزنی,لاغری با طب سوزنی الکتریکی,لاغری با طب سوزنی گوشتحریک نقاط شکم ترفندی برای لاغری با طب سوزنی است

نقاط گوش در طب سوزنی برای لاغری

 نقطه فشار گوش به کنترل اشتها کمک می‌کند. شما باید انگشت خود را روی انتهای فک قرار داده و فک را به سمت بالا و پایین حرکت دهید. تحریک کردن این نقطه از بدن روشی برای لاغری با طب سوزنی است.

 نقطه زیر زانو در طب سوزنی برای لاغری

کانال‌های انرژی در طب سوزنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از این کانال‌ها در زیر زانو قرار دارد و به نقطه زیر زانو معروف است. حدود چند سانتی‌متر زیر زانو و در ناحیه بیرونی پا، این ناحیه قرار دارد که برای کاهش وزن و چربی‌های شکم و پهلو به شما کمک شایانی می‌کند. تحریک این ناحیه سبب می‌شود تا فرآیند هضم و سوخت و ساز بهتر انجام گیرد. از این رو با بهبود عملکرد معده می‌تواند به راحتی ذخیره‌های چربی را در بدن کاهش دهد.

طب سوزنی با لیزر,لاغری با طب سوزنی,برنامه لاغری با طب سوزنیتحریک نقاط زیر زانو، بهترین روش لاغری با طب سوزنی

نقطه آرنج در طب سوزنی برای لاغری

نقطه بزرگ فشار روده در قسمت داخلی چین آرنج قرار دارد. این نقطه عملکرد روده را با از بین بردن گرما و رطوبت اضافی از بدن تحریک می‌کند و در نتیجه ترفندی برای لاغری با طب سوزنی است.

نقطه مچ پا در طب سوزنی برای لاغری

این نقطه طب سوزنی در قسمت داخلی پا در ۳ سانتی متری بالای مچ پای شما یعنی درست بالای استخوان قوزک پا قرار دارد. این نقطه به طور کلی برای عملکرد بهتر سیستم گوارش در کاهش وزن تاثیر گذار است.

زمان لازم برای اثر دهی لاغری با طب سوزنی

طب سوزنی از روش‌هایی است که در جلسات متعددی باید انجام گیرد اما از همان جلسات اول می‌توان اثر آن را به خوبی مشاهده کرد. شاید اولین تاثیر این نوع طب که به خوبی آن را حس می‌کنید، کاهش استرس و آرامشی است که از همان جلسه اول متوجه آن می‌شوید. معمولا توصیه می‌شود افراد برای کسب نتیجه مورد رضایت از لاغری با طب سوزنی هفته‌ای دو جلسه و کلا به مدت ۱۲ جلسه درمان را پیگیری کنند. البته همه این زمان‌ها و تخمین‌ها بستگی به نوع و درجه اضافه وزن افراد داشته و برای تعیین تعداد دقیق جلسات لازم است با کارشناس طب سوزنی مشورت کنید.

فواید لاغری با طب سوزنی

- لاغری با طب سوزنی علاوه بر تقویت کلیه ها و طحال و حفظ سلامتی بدن، از طریق باز کردن کانال های انرژی که موجب از بین بردن عوامل بیماری زا در داخل بدن می شود، باعث بالا بردن مقاومت بدن به منظور از بین بردن عوامل بیماری چاقی، تحریک نواحی خاصی از بدن نیز می گردد.

- از دیگر مزایای احتمالی لاغری با طب سوزنی می‌توان به بهبود علائم بیماری‌های مختلف، عوارض جانبی انگشت‌شماری، همراه نبودن با خطر تداخل دارویی و نتایج درازمدت مطلوب اشاره کرد.

- احساس آرامش و کاهش استرس از اولین اثراتی است که در طب سوزنی به خوبی احساس می‌شود.

- طب سوزنی علاوه بر کاهش وزن بدن می تواند با نابود کردن چربی ها به صورت موضعی نیز باعث لاغری و تناسب اندام شود. گفتنی است براساس صحبت های متخصصان طب سوزنی در چین این روش (لاغری با طب سوزنی) برای رفع چربی های اضافی مثل باسن، ران پا و سینه ها روش مناسبی است. 

- یکی از فواید لاغری با طب سوزنی بهبود دستگاه گوارش است که باعث می‌شود تا بسیاری از بیماری‌های دیگر که ناشی از هضم نامناسب غذا است نیز رفع شوند.

عوارض جانبی احتمالی لاغری با طب سوزنی

- برخی از عوارض احتمالی طب‌سوزنی که البته شایع نیستند، التهاب موضعی، التهاب تماسی پوست بر اثر استفاده از سوزن غیر فولادی، عفونت باکتریایی و التهاب غضروفی بر اثر فرو بردن سوزن در گوش است.

- طب سوزنی فقط باید توسط یک متخصص مراقبت بهداشت و درمان مجاز به طب سوزنی باشد و اگر توسط متخصص انجام نشود، احتمالا ممکن است عوارض جانبی شامل درد، خونریزی، کبودی، عفونت و آسیب و یا پیونگیری اعضای بدن به دلیل عمق نادرست سوزن ایجاد شود. 

- زایمان زودرس، عارضه ای است که در اثر تحریکات لاغری با طب سوزنی بر خانم های باردار ظاهر شده است.

- سوزن های استریل، یکبار مصرف (تک نفره) فقط باید در طول طب سوزنی استفاده شوند؛ اگر دچار اختلال خونریزی، سیستم ایمنی ضعیف، ضربان قلب یا مصرف دارو یا مکملهای خون (مانند وارفارین یا سیر) شدید، ممکن است نامزد خوبی برای طب سوزنی نباشید.

- اکثر متخصین متفق‌القول‌اند که طب سوزنی به تنهایی تاثیر چندانی بر لاغری ندارد و فقط در ترکیب با درمان‌های دیگر است که به لاغری کمک می‌کند. بنابراین لاغری با طب سوزنی چندان هم ساده نیست، اگر می‌خواهید لاغر شوید، باید کالری کمتری مصرف کنید، پرهیز غذایی داشته باشید و ورزش کنید. اگر برای لاغری فقط به طب سوزنی متکی باشید، مطمئناً ناامید خواهید شد.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

  • 12
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امین تارخ,بیوگرافی امین تارخ,عکس امین تارخ بیوگرافی امین تارخ و علت درگذشت او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۳۳۲/۵/۲۰

محل تولد: تهران

تاریخ درگذشت: ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

تحصیلات: مدرس رشته بازیگری 

همسر: منصوره شادمنش

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
پوریای ولی,زندگینامه پوریای ولی,بیوگرافی پوریای ولی زندگینامه پوریای ولی اسطوره جوانمردی و از نامدارترین پهلوانان ایران

تاریخ تولد: ۶۵۳ هجری قمری

محل تولد: گرگانج خوارزم

محل زندگی: خوارزم

شهرت: پوریای ولی

درگذشت: ۷۲۲ هجری قمری

آرامگاه: خوی

ادامه
امو بند,بیوگرافی امو بند,عکس های امو بند بیوگرافی و تصاویر اعضای امو بند + دانستنی های جالب درباره این گروه

حرفه: نوازندگی و خوانندگی

تاریخ شروع فعالیت: سال ۱۳۹۱ تا کنون

سبک موسیقی: پاپ

نخستین آلبوم: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ به نام آرام

نخستین کنسرت: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ در هتل نارنجستان شهر نور

ادامه
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
حضرت شعیب,زندگی نامه حضرت شعیب,خصوصیات حضرت شعیب زندگینامه حضرت شعیب در قران و روایات

سن: ۲۴۲

محل زندگی: مدین، ایکه

نام قوم: قوم مدین، قوم ایکه

آرامگاه: مکه؛ یمن؛ فلسطین؛‌ تستر

تکرار نام در قرآن: ۱۱

ادامه
مایکل دل,بیوگرافی مایکل دل,زندگینامه مایکل دل زندگینامه مایکل دل بنیانگذار شرکت رایانه ای دل

تاریخ تولد: ۲۳ فوریه ۱۹۶۵

محل تولد: هیوستون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

تحصیلات: مدرک دانشگاهی ندارد

حرفه: مؤسس، رئیس و مدیر عامل شرکت دل

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش