یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
۱۴:۴۵ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۱۲۰۱
حوزه بهداشت و رفاه

هشدار؛ 'مرگ برای همسایه' نیست

شناسایی ۲۲۶۹ هزار بیمار جدید کرونا/ روند آرام افزایش مبتلایان به کرونا در کرمانشاه و گیلان

کیانوش جهانپور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۸۲۰۹ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز(جمعه) تا امروز(شنبه) ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۲۷ مورد بستری شدند. با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۲۰۹ نفر رسید.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۳۲ هزار و ۳۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

جهانپور افزود: همچنین ۲۵۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۰ هزار و ۱۲۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است. استان‌های هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار دارند. در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و ۶ استان فقط یک مورد فوتی بر اثر کووید۱۹ داشته اند.

جهانپور اظهار کرد: روند بهبودی بیماران روند بهتری را طی کرده است.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: وضعیت استان‌ها یکسان نیست. استان‌های معدودی درگیر طغیان بیماری هستند و برخی استان‌ها ممکن است که هفته‌ها از سپری کردن این مرحله عبور کرده باشند. با توجه به تفاوت استان‌ها، در استان‌هایی که وضعیت هشدار دارند، انتظار جدیت بیشتری از مردم داریم که نکات بهداشت فردی و عمومی و فاصله گذاری‌ها را رعایت کنند.

تب "کرونا" در کرمانشاه بالا و بالاتر می‌رود

کرمانشاه حالا دو هفته ای می‌شود که کرمانشاه در وضعیت "هشدار" کرونا قرار گرفته، وضعیتی که روز به روز به خاطر بی خیالی مردم و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بدتر شده و آمار مبتلایان هم هر روز در حال افزایش است.

ادامه این روند قطعا می تواند کرمانشاه را در زمره استانهای قرمز کشور قرار دهد. استانهایی که خطر کرونا در آنها بسیار جدی است و تعداد جانباختگان کرونا در آنها بالاست.

دکتر سارا شاه آبادی مدیرگروه کنترل بیماریهای مرکز بهداشت استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به قرار گیری استان کرمانشاه در وضعیت "هشدار" کرونا گفت: متاسفانه سیر صعودی مبتلایان کرونا همچنان ادامه دارد و وضعیت روز به روز بدتر می‌شود.

وی افزود: اگر مردم بصورت جدی پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، قرمز شدن وضعیت استان در بحث کرونا چیز دور از ذهنی نخواهد بود.

وی افزود: متاسفانه مشکل دیگر بسیاری مردم این است که تصور می کنند "مرگ برای همسایه" است و همین امر موجب شده بی خیال کرونا و خطراتش به امور روزمره زندگی خود بپردازند.

شاه آبادی تصریح کرد: مردم باید بدانند خطر کرونا جدی است و قطعا بیمار بدحال کرونایی نمی تواند جلو چشم آنها بیاید که ببینند و عبرت بگیرند و اگر می شد سری به بخش های ICU بیمارستانهای بیماران کرونایی بزنند قطعا وضعیت فرق می کرد و بیشتر رعایت موارد بهداشتی را داشتند.

این مسئول تصریح کرد: مردم باید بدانند تا زمان قطع کامل زنجیره کرونا، میزبان این مهمان ناخوانده هستیم و اصلا نباید تصور کنند در فصل گرما قدرت کرونا کم شده یا این ویروس ضعیف شده و باید همچنان با جدیت رعایت پروتکل های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند.

روند آرام افزایش مبتلایان به کرونا در گیلان/ انجام ۵۰۰ تست روزانه

گیلان معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا در کشور طی چند روز اخیر، گفت: در استان گیلان چند روزی است که با یک روند آرام رو به افزایش مبتلایان مواجه هستیم.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به احتمال آغاز موج دوم شیوع کرونا در کشور، اظهار کرد: منحنی ابتلا به کرونا در کشور یک بار در فروردین ماه به ۳۰۰۰ نفر رسید و اکنون دوباره با این تعداد مبتلا مواجه هستیم که می توان از آن به عنوان موج دوم یاد کرد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت تاکید ویژه ای بر رعایت اصول بهداشتی دارد، تصریح کرد: در استان گیلان چند روزی است که با یک روند آرام رو به افزایش مبتلایان مواجه هستیم؛ البته به شدت کشور نیست، اما اگر حفاظت فردی رخ دهند، این افزایش در گیلان نیز اتفاق خواهد افتاد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: اگر وضعیت رعایت فاصله گذاری فیزیکی به هم بخورد و عادی سازی روابط اجتماعی به وجود آید و مردم به میهمانی دعوت شوند و میهمان دعوت کنند و به مسافرت های غیر ضروری و اجتماعات مردمی بروند، حتما روند بستری مبتلایان به کرونا افزایش پیدا می کند که برای گیلان اصلا مناسب نیست.

حیدرزاده، از رصد روزانه جمعیت استان خبر داد و اضافه کرد: روزانه از حدود ۵۰۰ نفر از افرادی که طی دو هفته گذشته با بیماران کرونایی در تماس بودند، نمونه پی.سی.آر می گیریم.

وی با بیان اینکه طی پنج هفته گذشته آزمایش پی.سی.آر انجام شده است، گفت: با افزایش روزانه تعداد تست های مثبت کرونایی در هر ۵۰۰ نفر مواجه هستیم، یعنی در پنج هفته گذشته شش نفر به ازای هر ۱۰۰۰ نفر مثبت بودند و اکنون به ۴۲ نفر مثبت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر رسیده ایم.

معاون علوم پزشکی گیلان، تست های مثبت را بیشتر مربوط به مبتلایان سرپایی دانست؛ نه بستری در بیمارستان و اضافه کرد: اگر این روند ادامه پیدا کند طی ۱۰ روز آینده شاهد افزایش افراد بستری خواهیم بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرد:بیش از ۶۰ درصد موارد ابتلاء به کرونا در کرمان مربوط به جنوب استان است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در روزهای اخیر بیش از ۶۰ درصد موارد ابتلاء به کرونا در کرمان مربوط به جنوب استان است و باز بخش زیادی از آمار جنوب مربوط به یک شهرسان است که باید سخت گیری زیادی در آنجا قائل شد.

دکتر"حمیدرضا رشیدی نژاد" ظهر امروز شنبه ۱۷ خردادماه در ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: سخت گیری پروتکل های بهداشتی قطعی است و باید رعایت شود و نظارت صورت بگیرد.

وی افزود: این اصل لاینفک همیشه برقرار است و تاکید بر سخت گیریِ رعایت پروتکل ها داریم و هرجا این ضوابط را رعایت نکرد، تعطیل شود.

رشیدی نژاد با اشاره به شرایط شهرهای جنوبی استان کرمان تصریح کرد: با لحاظ کردن شرایط خاص می شود برخی محدودیت ها را از جمله تعطیلی ها اجرا و و به صورت موضعی و منطقه ای می توان رفت و آمدها را کنترل کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: در روزهای اخیر بیش از ۶۰ درصد موارد ابتلاء به کرونا در کرمان مربوط به جنوب استان است و باز بخش زیادی از آمار جنوب مربوط به یک شهرسان است که باید سخت گیری زیادی در آنجا قائل شد.

  • 9
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفی بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

ادامه
علی علیپور,تصاویر اینستاگرام علی علیپور,علی علیپور فوتبالیست بیوگرافی علی علیپور و موفقیت های آن در عرصه فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۰ آبان ماه ۱۳۷۴

محل تولد: قائم شهر

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتی متر

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
ویژه سرپوش