جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
۲۰:۳۳ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۲۳۶۰
سیاست داخلی

تعلیق یک ساله اجرای حکم ١٣ ماه و یک روز حبس سعید قاسمی!

سعید قاسمی,تعلیق یک ساله حکم حبس سعید قاسمی
حکم حبس ١٣ ماه و یک روز حبس سردار سعید قاسمی تعلیق شد.

به گزارش دیده بان ایران، قاضی محمد جعفر غفاری رئیس شعبه ۱۰۰۵ دادگاه کیفری دو تهران؛ بارِ دیگر بزهکاری سعید قاسمی را در توهین و تهدید به قتل  رضا گلپور محرز دانسته و تاکید نمود که وکلای مدافع قاسمی یعنی حمیدرضا محمدی کرکان فرزند رحمت و علی پارسا فرزند بهرام  هیچگونه دلیل محکمه پسندی بر نقض دادنامه غیابی بدوی ارائه نداده اند و دادنامه صادره با ملاحظه مجدد محتویات پرونده و اخذ اظهارات طرفین و ملاحظه مدارک ارائه شده ضمیمه پرونده و ملاحظه دو عدد سی دی ضمیمه پرونده و ملاحظه محتویات آن صحیحاً و مطابق مقررات صادر گردیده و ایرادی بر آن مشهود نمی باشد.

پیشتر قاضی غفاری رئیس شعبه ۱۰۰۵ مجتمع قضایی ولیعصر تهران، در خصوص اتهام سردار بازنشسته سعید محمد قاسمی لنگرودی دائر بر توهین و تهدید به قتل و تجاوز موضوع شکایت رضا گلپور چمرکوهی نویسنده و فعال رسانه‌ای ؛ وقوع دو بزه انتسابی به نامبرده را محرز تشخیص داد و بدلیل عدم حضور متهم در مراحل دادرسی به استناد قوانین مربوطه غیاباً سعید قاسمی را از بابت توهین به گلپور به پرداخت مبلغ سیزده میلیون و یک ریال جزای نقدی در حق دولت و از بابت تهدید به قتل و ضررهای جسمی و حیثیتی وارده به گلپور به سیزده ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم نمود، سعید قاسمی با استفاده از حمیدرضا محمدی کرکان و علی پارسا به عنوان وکلای مدافع خود تصمیم به واخواهی گرفت...

رضا گلپور در مصاحبه تلفنی با دیدبان اعلام داشت که متاسفانه با وجود تایید توهین و تهدیدات سخیف و زشت سعید قاسمی چه در دادنامه نخست و چه در دادنامه جدید ، تعلیق مجازات حبس سعید قاسمی را موجّه و منطبق با روح و شاکله قانون نمی یابم چرا که دلیل اعلام شده قاضی محترم ، در اعمالِ تعلیق ، در دادنامه جدید اینگونه عنوان شده است که "شاکی ( گلپور) بارها شفاهاً اظهار نمودند که اگر وی (قاسمی) عذرخواهی بکند من رضایت می دهم و من هم دلم نمی خواهد که وی بزندان برود و غیره النهایه دادگاه با توجه به فقد سابقه موثر کیفری و خدمات وی (قاسمی) در جاهای مختلف ، اجرای حبس را برای وی مناسب تشخیص نداده و ... مجموع حبس وی را به مدت یک سال تعلیق ساده می نماید و به نامبرده متذکر می گردد که چنانچه در ظرف یک سال مرتکب جرم عمدی موجب حد ، قصاص ، دیه یا تعزیر تا درجه هفت نشود محکومیت ... بی اثر می شود... و شروع مدت تعلیق هم پس از اجرای حکم جزای نقدی می باشد" 

گلپور ادامه داد با چنین فرضی هم نه تنها خود آقای سعید قاسمی بلکه وکلای مدافعش یعنی آقایان حمیدرضا محمدی کرکان فرزند رحمت و علی پارسا فرزند بهرام در هیچ مرحله ای از دادرسی ابراز ندامت و پشیمانی از توهین و تهدیدات به اینجانب ننموده اند تا چه برسد به عذرخواهی در فضای افکارعمومی و با حضور ارباب جراید! و بر این پایه بنده تشریفات قانونی ثبت اعتراض به این حکم تعلیق حبس را به دادگاه تجدیدنظر ارائه کرده ام" 

لازم به ذکر است در سخنرانی روز دهم اردیبهشت ۱۴۰۱ در مراسم رسمی تشییع جنازه مرحوم نادر طالب زاده اردوبادی ؛ که توسط رسانه های مختلف، به شکل زنده منتشر گردید ، سردار سعید قاسمی خطاب به رضا گلپور نویسنده مقاله انتقادی در سایت دیده بان ایران گفته بود : " ...آدم گیج و نامردی که براش[برای مرحوم طالب زاده] خزعبلات نوشتی و اینها... حقّ استغفارطلبی و اینها هم نداری...اینها تو رو دو مرتبه باید بِچِپونَنِت توی [زندان ] اوین ترتیبت و همونجا باید بِدَن!  و افشات می کنیم اونجا! لِهِت می کنیم! بخای فکر کنی تو جامعه بِچِرّی ارّه باد وِل بدی اینها...خاک تو سر جامعه ...به بی حجاب  ظریف و اینها هم کاری نداشته باشیم ، دهن تو رو ...آسفالت می کنیم..." که با پیگیری شکایت قانونی گلپور منجر به محکومیت حبس و جزای نقدی برای سعید قاسمی گردید.

  • 17
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش