پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۴:۰۱ - ۱۱ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۷۲۷
سیاست داخلی

منتجب نیا: اقدام آموزش و پرورش در جذب طلاب بزرگترین ضربه به روحانیت و حوزه های علمیه است

منتجب نیا,صحبت های منتجب نیا درباره استخدام طلاب در آموزش و پرورش
منتجب نیا گفت: اخراج اساتید نخبه و مجرب دانشگاه‌ها گسترش یافته و شامل دبیران و معلمان ارزشمند شده و اخیراً تحت عنوان تعدیل نیرو به سایر ادارات و مراکز دولتی نیز سرایت کرده و خالص سازی یا پاک‌سازی شدید و گسترده‌ای درحال وقوع می‌باشد.

به گزارش دیده بان ایران، حجت الاسلام رسول منتجب نیادبیرکل این تشکل سیاسی در سخنان پیش از دستور جلسه شورای مرکزی حزب متبوع خود، با محکوم کردن مجدد جنگ نابرابر غزه و حمایت آمریکا از نسل کشی رژیم صهیونیستی در این منطقه، وتوی بی شرمانه مصوبه سازمان ملل توسط آمریکا را یک فاجعه اخلاقی برشمرد و تصریح کرد: بنده از مسئولین کشور اکیداً می خواهم تا نامه حزب جمهوریت به سران سه قوه را در محکومیت جنایات اسرائیل مطالعه کنند و با دقت آن را مورد بررسی قرار دهند و در راستای تحقق موارد مطروحه در آن بکوشند؛ زیرا روی این نامه کار کارشانسی انجام شده است. البته من شنیدم که نامه جهت بررسی بیشتر به وزارت خارجه ارجاع شده است و امیدواریم نتایج خوبی در بر داشته باشد.

منتجب نیا همچنین با اشاره به سخنان رهبر انقلاب درباره انتخابات، اظهار داشت: از رهنمودهای مقام رهبری در مورد انتخابات به‌خصوص وقوع دیکتاتوری و هرج‌ومرج در صورت فقدان انتخابات تشکر می‌کنم و لکن ای‌کاش این بیانات پیش‌از ثبت‌نام نامزدها ابراز می‌شد تا نخبگان و چهره‌های شاخص با امیدواری وارد صحنه می‌شدند و ای کاش به سلامت انتخابات و بی‌طرفی و سعه صدر هیئت‌های اجرایی و نظارت و شورای نگهبان اشاره می‌شد تا شاهد رد صلاحیت فله‌ای میان معدود کاندیداهای مستقل و فرهیخته نبودیم. و مردم کشور برای حضور فعال پای صندوق رأی امیدوار می‌شدند و میدان رقابت برای همه جناح‌ها و اشخاص گشوده می‌شد تا کاندیداهای یک جناح و تفکر خاص، خود را بی رقیب نبینند.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ این فعال سیاسی در ارتباط با مسأله فساد در دولت سیزدهم گفت: به‌رغم شعارهای زیبا و فریبنده مسئولین در مبارزه ریشه‌ای با فساد، با کمال تأسف هرروز پرده‌ای از مفاسد، اختلاس و دزدی‌های کلان و میلیاردی برداشته می‌شود. چای دبش در دولت سیزدهم بیش‌از ۷۰ درصد کل ارز واردات را به جیب زده است و به قول برخی اقتصاددان‌ها اگر هرسال برای وارد کردن ۲۴۰ میلیون دلار لازم داشته به‌اندازه‌ی ۱۴ سال پیشاپیش ارز دریافت کرده‌است و هنوز کسی به قوه قضاییه معرفی نشده است. مفقود شدن هشت میلیون سکه بهار آزادی، مفقود شدن ۱۷ هزار میلیارد در شهرداری، گم شدن پرونده زمین سه هزارمتری در شمال تهران و صدور مجوز ساخت برج به‌سرعت در آن زمین، و ده‌ها مورد مشابه که در رسانه‌ها و فضای مجازی منعکس شده‌است. همه این حوادث نشانه نفوذ و رسوخ فساد در عمق دستگاه‌های حکومتی است و متأسفانه کتمان و پنهان سازی و عدم شفافیت و توضیح برای مردم، بر بی‌اعتمادی و سوءظن عمومی افزوده است.

وی ادامه داد: علی‌رغم وعده و شعار ساخت و واگذاری سالانه یک میلیون واحد مسکونی به مردم و مبارزه با گرانی و تورم و عدم تحقق آن وعده‌ها قیمت مسکن به‌طور متوسط در تهران ۸۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع اعلام گردیده و قیمت گوشت گوسفند کیلویی ۷۰۰ هزار تومان و نرخ تورم بالغ بر ۴۰ درصد اعلام شده‌است. سؤال ما از مسئولان کشور این است که قشر آسیب‌پذیر و ۸۰ درصد زیر خط فقر در دولت شما تهیه منزل و گوشت و مرغ و امثال آن را به‌عنوان یک آرزو و فقط در خواب باید مشاهده کند؟ مسئول این وضعیت فلاکت‌بار کیست؟ و اگر این روند ادامه یابد بر سر ملت چه خواهد آمد؟ بازهم با جرأت و جسارت دم از مهار و کنترل تورم و افزایش رشد اقتصادی می‌زنید؟ یاللعجب!

منتجب نیا افزود: هم‌زمان با کاهش صادرات نفت و عدم تحقق درآمدها چند اقدام صورت‌گرفته است. اول: دستور وزیر نفت به زیرمجموعه خود که هیچ‌گونه اطلاعاتی درمورد تولید و صدور نفت اعلام نکنند. دوم: نفت را به خریدار منحصربه‌فرد خود یعنی چین با تخفیف هر چه بیشتر می‌فروشند. سوم: در برنامه هفتم توسعه بخش بالادستی صنعت نفت به چند شرکت خاص که جزء نهادهای فراقانونی هستند داده‌شده است. چهارم: پس‌از عدم توفیق دولت نهم و دهم در انحلال وزارت نفت و ادغام آن در وزارت نیرو به روشی دیگر سعی در انحلال آن وزارت دارند. آیا چه دستی پشت ماجرا است و چه نقشه‌ای برای این سرمایه حیات نسل کنونی و نسل‌های بعد کشیده شد است. الله اعلم!

دبیرکل حزب جمهوریت در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به جذب سه هزار طلبه معلم توسط وزارت آموزش و پروش گفت: امسال حداقل چند هزار طلبه فاقد سابقه تدریس و ناآشنا با جامعه و جوانان را برای تدریس در مدارس آموزش‌وپرورش جذب و استخدام کرده‌اند. البته مشاور وزیر گفته بعد از پذیرش متوجه شدیم که سه هزار نفر از معلمان طلبه هستند! مزاح فرمودند. این اقدام بزرگ‌ترین ضربه به حیثیت روحانیت و حوزه‌های علمیه است و در آینده‌ای نزدیک آثار منفی و تخریبی آن را خواهند دید. چون با وجود آن‌همه تحصیل‌کرده دانشگاهی و فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان به‌کارگیری طلاب بدون سابقه تدریس و به‌دور از مقتضیات زمان و روحیات جوانان جز ایجاد اختلاف و بدبینی و کینه و عداوت نسبت‌به طلاب هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. حتماً می‌دانید حضرت امام (ره) طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور وقت ورود روحانیون به دانشگاه‌ها را ممنوع کردند. امید است در پس این اقدام نقشه و توطئه‌ای علیه روحانیت و حوزه‌ها نباشد!

وی ادامه داد: اخراج اساتید نخبه و مجرب دانشگاه‌ها گسترش یافته و شامل دبیران و معلمان ارزشمند شده و اخیراً تحت عنوان تعدیل نیرو به سایر ادارات و مراکز دولتی نیز سرایت کرده و خالص سازی یا پاک‌سازی شدید و گسترده‌ای درحال وقوع می‌باشد. متأسفانه شنیدم که در پتروشیمی چوار ایلام چند نفر از اخراجی ها دست به خودکشی در محل کار زده اند. با این اوصاف اخیراً هم دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آرزو کرده‌است که قانون یا مصوبه ای همه مسئولان کشور را مجبور به انجام اعتکاف کند. ظاهراً به‌دنبال حجاب اجباری، اعتکاف اجباری و بسیاری از واجبات و مستحبات اجباری خواهد آمد. خدا اسلام و مسلمین را از این اندیشه‌ها حفظ کند.

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی با انتقاد از سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران در قبال روسیه خاطرنشان ساخت: طبق گفته آقای ابوطالبی، روسیه طی پنج ماه دو بار تمامیت ارضی ایران را نسبت‌به جزایر سه‌گانه زیر سوال برده است و وزیر خارجه تنها با این جمله که ما در موضوع تمامیت ارضی ایران با هیچ‌کسی تعارف نداریم، پاسخ داده است و به گفته‌ی آقای ناصر نوبری سفیر سابق ایران در شوروی: «روس‌ها نگرانی جدی درباره عواقب رفتارهایشان مثل بیانیه درمورد جزایر سه‌گانه ندارند. روس‌ها از منطقه جارو شده بودند، اما سوار بر مرکب ایران وارد منطقه شدند و به این ارزیابی رسیده‌اند که ایران در مسیر یک‌طرفه به سمت شرق است. و تصور می‌کنند که ایران در شرایطی قرار دارد که جز هیاهو کار دیگری نمی‌کند.» آیا این مفهوم سیاست نه شرقی و نه غربی است که امام بزرگوار برای همیشه کشور اعلام کرد؟ و نگرانی برخورد روس نتیجه شیفتگی برخی مسئولان و افتادن در دامان استکبار شرق نیست؟ آیا فکر کردید که با نماز در کاخ کرملین، جهان را فتح کردید؟ چه شرق و چه غرب بر سر منافعش از پشت به ملت ما خنجر می‌زند. به همین دلیل هم مردم ما به دنبال استقلال بوده و هستند.

منتجب نیا طی سخنان خود همچنین از مسئولین خواست تا درباره پدیده هک شدن پمپ بنزین ها و همچنین آلودگی هوای تهران و برخی کلانشهرها به صورت شفاف و قانع کننده برای مردم توضیح دهند تا این مسائل تبدیل به دست‌آویزی برای رسانه های بیگانه نشود.

وی در پایان تأکید کرد: مسئولین نباید خود را بی‌نیاز از مشورت دلسوزان ببینند و غرق در گزارشات غیرواقعی شوند. همان گزارشاتی که مورد سوء استفاده رسانه های بیگانه قرار می‌گیرد. زمان دولت آقای روحانی، صدا و سیما مدام در حال انتقاد بود اما در دولت آقای رئیسی گویا کاری جز چاپلوسی ندارد. صدا و سیمایی که زیر نظر رهبری است نباید مروج گزارشات دروغ باشد و با پول بیت المال نفاق را رواج دهد. ما همواره در مواقع خطر هشدار دادیم و وظیفه داریم تا زنگ خطر را به صدا درآوریم تا بلکه گوش شنوائی در کشور پیدا شود.

  • 18
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۳
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
آموزش و پرورش کاملا اشتباه فاحشى را مرتکب مى شود و فکر مى کند که والدين در مقابل آن ساکت مى مانند
مملکت نابود شد تا رفت
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش