یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
۱۴:۴۵ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۱۰۳۰۰۹
سیاست داخلی

آیت الله جنتی: مردم تحمل گرسنگی و تشنگی را دارند

احمد جنتی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم حاضرند از جانشان بگذرند، ولی از دینشان نگذرند تصریح کرد: مردم تحمل گرسنگی و تشنگی را دارند، ولی تحمل شکست انقلاب را ندارند.

آیت الله احمد جنتی در مراسم چهلمین سالروز ورود تاریخی امام خمینی به میهن در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: سلام بر روح پاک امام‌مان حضرت امام خمینی (ره)، سلام بر شما امت امام که از پرچم افراشته امام نگهبانی کردید، و از امانتی که امام به شما سپرد پاسداری کردید، سلام بر شهدای ما، سلام بر جانبازان ما، سلام بر کسانی که در راه حق ٨ سال جنگیدند و آبروی دشمن را بردند و عزت اسلام را افزون کردند، آنها جان در راه خدا دادند، سلام بر امام که راه شهادت را باز کرد، امیر مؤمنان می‌فرمایند جهاد یکی از درهای بهشت است که این در مخصوص اولیای ویژه خدا است، از این در فقط اولیای ویژه وارد بهشت می‌شوند، امام ما این در را باز کرد، این در از عاشورای حسینی بسته شده بود، بعد از شهادت امام حسین (ع) در شهادت و جهاد بسته شده بود.

 

وی افزود: در دوران خلفای عباسی و اموی و خلفای دیگر مسئله جهاد و شهادت مطرح نبود، مسئله ایثار مطرح نبود، امام این در بسته شده را به دست توانای خود باز کرد، امام (ره) کاری کرد که در تاریخ غیر از انبیا و ابراهیم و پیامبران دیگر بی نظیر است، برای اسلامی که عزت خودش را از دست داده بود قدم بر داشت، اسلامی که مایه عقب ماندگی عنوان می‌شد و غربی‌ها این را تاکید داشتند و مسلمانان باور کرده بودند که اگر عزت می‌خواهیم باید به سوی علم و صنعت و غرب برویم.

 

جنتی ادامه داد: آنها باور کرده بودند که اسلام برای ١٤٠٠ سال پیش بود و به درد امروز نمی‌خورد و امروز باید به سوی غرب رفت، امام اسلام را عزیز کرد، نشان داد که اگر عزت و قدرت و بهشت و دنیای با رفاه می‌خواهید باید به اسلام بپیوندید به مردم یاد داد که شعار حسینی داشته باشید و از ذلت بپرهیزید، چرا غرب بر شما حکومت کند؟ این ذلت را دور کنید آن هم به برکت اسلام، مردم دعوت امام را لبیک گفتند، خیر دنیا و آخرت بر شما مردم باد، مردم به امام گفتند بله ما می‌میریم، اما ذلت نمی‌پذیریم، این شعار به شعار همه اقشار تبدیل شد، با این عرت امام قرآن خدا و پیامبر (ص) را دوباره زنده کرد، امام بر این باور تاکید داشت که اسلام می‌تواند حکومت کند، امام قدرتی به وجود آورد که اکنون شاهد آن هستید، چهل سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد، در این چهل سال تمام دنیا تلاش کردند جلوی ما را بگیرند، حکومت اسلامی برای دنیا نامفهوم بود و می‌گفتند اسلام برای نماز و روزه است و اسلامی که بخواهد قدرت نظامی، سیاسی و اجتماعی باشد را منکر می‌شویم.

 

رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه بیان کرد: همه شرق و غرب متحد شدند که طرح حکومت اسلامی طرح بی بنیادی است و عملی نیست و به زودی منهدم می‌شود و نمی‌تواند پایدار باشد، اینها اینگونه فکر می‌کردند، ولی شاهد بودند که قدرت اسلام باقی ماند، آنها در این چهل سال تلاش کردند قدرت ما را بشکنند، ولی نتوانستند، این برای دنیا درس و عبرت است.

 

وی افزود: شما شاهد تلاش دشمن هستید، تلاش دارند قدرت اسلام را بشکنند، ٨ سال با ما جنگ کردند، باور نداشتند با ضعف نظامی که داشتیم بتوانیم تاب بیاوریم انقلاب و اسلام، انسان ساخت، امام بزرگوار یاد امام علی (ع) و پیامبر (ص) و امام حسین (ع) را زنده کرد، هر چه از امام بگوییم کم گفتیم، توصیه می‌کنم هر چه می‌توانید امام را بشناسید، باید خدا و پیامبر و معصومین و سپس امام خمینی را بشناسیم، از امام درس بندگی بگیریم، امام بالاترین سیاستمدار بود، سیاست امام را هیچ یک از غربی‌ها نتوانستند بشکنند، امام لحظه شناس بود راه دشمن را می‌شناخت و راه آنها را سد می‌کرد، امام عابد بود و وضعیت خاصی بین خود و خدا داشت، اهل نماز با حضور قلب و اهل دعا و مناجات بود، هم عبادت می‌کرد و هم حکومت می‌کرد و درس اداره مملکت را به مسئولین می‌داد.

 

جنتی در ادامه گفت: هر جا گره‌ای بود مقامات پیش ایشان می‌رفتند و امام (ره) گره را باز می‌کرد، مسئولین ما خود اهل سیاست بودند، ولی جایی اگر گیر می‌کردند به امام (ره) مراجعه می‌کردند و امام (ره) مشکل را حل می‌کرد، آثار امام را بخوانید، صحیفه امام را بخوانید به نفع دنیای شما و آخرت است، این آثار برای همیشه زنده است، وصیت امام درسی برای مسئولین و مجلس و دولت و قوه قضائیه و نظامیان و فرهنگیان است. این درس همیشه زنده است، بلاتشبیه مثل قرآن که درس زندگی است این هم راه قرآنی است.

 

وی خاطرنشان کرد: این قدرتی که خدا به شما مردم داده و به اسلام داده شکست ناپذیر است تا ما به راه امام و اسلام پایبندیم این قدرت پابرجاست. آمریکای لعنتی هر کاری می‌تواند می‌کند، تحریم‌ها را ببینید، از جنگ نظامی گذشتند و جنگ روانی را آغاز کردند، قصد دارند افکار مردم را نسبت به اسلام بد کنند، می‌خواهند حیا و عفت را از بین ببرند، به کشورها می‌گویند با ایران همکاری نکنید، خدا ریشه اینها را بکند و نابودشان کند، اینها مست دلارهای نفتی هستند، هر چه آمریکا بگوید آنها کمکشان می‌کنند، اما نمی‌توانند و نخواهند توانست به اهداف خود دست پیدا کنند.

 

وی عنوان کرد: ما مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم، در اوایل انقلاب از هر طرف به ما حمله می‌شد، چقدر بزرگان و مردم توسط منافقین کشته شدند؟ تجزیه طلب‌ها حرکت کردند تا کشور از هم تجزیه شود، همه اینها شکست خوردند، تروریست‌ها آمدند و مسلمانان و مردم را کشتند، ولی کاری از پیش نبردند، آنها شکست خوردند و اسلام باقی ماند، اکنون همه این کارها را می‌کنند تا مردم را از پا در آورند، برای ما مشکلات اقتصادی ایجاد می‌کنند تا مردم نان برای خوردن نداشته باشند تا این فکر ایجاد شود که باید آمریکا بیاید تا وضعیت را درست کند، قصد دارند این باور را که قدرت شما تمام شده و نوبت ما است به مردم و برخی مسئولین تزریق کنند، می‌گویند اگر آب و نان می‌خواهید ما بیایم و به شما بدهیم، مردم حاضرند از جانشان بگذرند، ولی از دینشان نگذرند.

 

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: مردم تحمل گرسنگی و تشنگی را دارند، ولی تحمل شکست انقلاب را ندارند مردم در مقابل دشمن مقاومت کردند، اکنون باید قدر خود را بدانیم، مشکلات معیشتی هم داریم که قسمتی مربوط به دشمن و قسمتی مربوط به خودمانی‌ها است، برخی یا کار بلد نیستند یا ُعرضه کار ندارند یا به فکر خود هستند، امروز شاهد هستیم که اموال بیت المال را در موضوع ارز غارت کردند، البته آنها را محاکمه کردند، دنیا طلبی در برخی مسئولین نفوذ کرده، برخی مقامات باور کردند نمی‌توانیم کشور را اداره کنیم مگر با کمک آمریکا، آمریکا خودش در اداره کشور خود مانده، این همه گرسنه در آمریکا است، ملیون‌ها گرسنه دارد، وضعیت آمریکا رو به افول است، متحد آنها گوش به حرفشان نمی‌دهند، ما نباید از آمریکا بترسیم نباید از خودمان ناامید شویم، مشکلات قابل حل است، مقام معظم انقلاب فرمودند که ما مشکل غیر قابل حل نداریم، نباید باور کنیم که ما نمی‌توانیم.

 

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امام فرمودند ما می‌توانیم، پس ما می‌توانیم قدرت دشمنان را بشکنیم ما می‌توانیم قدرت دلار را بشکنیم و وضع مملکت را آباد کنیم، چقدر در این مملکت در انقلاب به مردم خدمت شد این خدمت در دنیا بی نظیر است، ببینید کجای دنیا یک حکومت ٤٠ سال با دشمن جنگید و پا برجا ماند، دشمنان و جهان معتقد بودند اسلام نمی‌تواند حکومت کند اینگونه افکار را مسموم می‌کردند، ولی اسلام ماند، پس ما می‌توانیم، این مملکت مشکلاتی داشت، ولی به برکت انقلاب همه جا برق کشی و گاز رسانی شد، ١٠٠ ها هزار کیلومتر راه سازی شد، آب سالم ایجاد شد، تلفن ایجاد شد، همه روستاها به غیر از مواردی که به ندرت است برق رسانی شد، بخوانید چقدر در این دوران از سوی نهادها به مردم خدمت شده است، صدا و سیما باید اینها را منتشر کند. ما باید نهی از منکر را مورد توجه قرار دهیم، و به مسئولینی که به فکر شکمشان هستند فریاد بزنیم که سر سفره شهدا نشسته‌اید، چرا مشکل‌ها را حل نمی‌کنید؟ شما به مردم بدهکارید، این مردم باید همیشه مطالبه داشته باشند، مسئولین به مردم بدهکار هستند، مشکلات قابل حل است فقط صبر می‌خواهد، دنیا دریای پر موج است ما باید موج شکن باشیم، ما می‌توانیم.

 

جنتی همچنین یادآور شد: ما جوان پر استعداد زیادی داریم غربی‌ها این جوانان را می‌دزدند، چون خودشان این جوانان را ندارند، از جوانان استقبال می‌کنند، ما دارای قدرت نیروی انسانی و جوانان با استعداد هستیم البته اگر اجازه بدهند آنها قدرت را در دست بگیرند و به صحنه بیایند، باید سیاست کلی ما این باشد افراد ناتوان به کنار روند و جوانان جایگزین شوند، همچنین وحدت کلمه هم باید مورد توجه باشد، اختلاف به نفع هیچکس نیست، از با خود در افتادن نفعی نمی بریم، اختلاف نظر داریم ولی باید وحدت بین مسئولین مردم مورد توجه باشد، اگر مسئولین با هم درگیر شوند این به مردم هم سرایت می‌کند، باید از تفرقه پرهیز کنیم.

 

وی تاکید کرد: ما باید بدانیم خدا کمک‌مان می‌کند، امام را خدا آفرید و تربیت کرد جنگ را خدا فتح کرد، حجاب مرز خداست، شکستن مرز خدا به نفع کسی نیست، باید جلوی ربا و ثروت افزونی‌های اشتباه گرفته شود، چرا باید عده‌ای حقوق نجومی بگیرند و عده‌ای گرسنه باشند؟ خدا عمر رهبری را افزون کند، کمر بسته مانند کوه مقابل دشمن ایستاده و با غرب می‌جنگد و از سویی باید با ربا خواران و قدرت طلبان و بی بند و باری‌ها بجنگد، این فضای مجازی را چه کسی باید اصلاح کند؟ جز دولت و حکومت؟ چرا اینقدر باید این فضا باز باشد که جوانان منحرف شوند و موجب افزایش طلاق شود، در این فضا فحشاء آموزش داده می‌شود، از این فضا باید به نفع مردم و انقلاب استفاده شود، باید فضای مجازی را به دست بگیریم.

 

 

baharnews.ir
  • 16
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش