دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
۰۹:۵۵ - ۱۰ آذر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۹۰۰۴۶۸
احزاب، تشکل ها، شخصیت ها

ميرلوحى:

ترامپ و تندروهاى داخلى تلاش می‌کنند راه بر بایدن و ایران برای مذاکره ببندند/مجلس به قعر امور رسیده است

چهره سیاسی اصلاح طلب
چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: ترامپ در آمریکا تلاش می‌کند راه را بر بایدن و مذاکره و برگشتش به برجام ببندد و هم اینکه تندروها در ایران تلاش می کنند راه تماس جمهوری اسلامی به بایدن را ببندند

 چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: ترامپ در آمریکا تلاش می‌کند راه را بر بایدن و مذاکره و برگشتش به برجام ببندد و هم اینکه تندروها در ایران تلاش می کنند راه تماس جمهوری اسلامی به بایدن را ببندند.

«سید محمود میرلوحی»، چهره سیاسی اصلاح طلب درباره مجلس یازدهم و اینکه آنها پس از حدود شش ماه روی کار آمدن، چه قوانینی تصویب کرده اند؟ به خبرنگار "نواندیش" گفت: فرآیند تشکیل مجلس یازدهم را همه می دانیم همه جزو منتقدین هستیم و معتقدیم که این نظارت استصوابی به جایگاه و شرایط انتخابات لطمه وارد کرد. نتیجه اش تقریبا همین می شود که ملاحظه می کنید که هم به مشارکت مردم آسیب وارد کرده و هم فضای رقابتی انتخابات را تضعیف کرده است. این مجلس نتیجه لیستی است که با ترس و واهمه از اینکه مبادا اصلاح طلبان لیست بدهند و خاتمی امضاء کند، به وجود آمده است.

او افزود: از این رو نه در تهران بلکه در سایر استان‌ها هم وضعیت به همین شکل است ۲۳۰ کرسی مجلس غیررقابتی بود و این سخن رییس جمهورِ و وزارت کشور است و ما فقط به عنوان رقبا، این سخن را مطرح نمی‌کنیم به هر حال اتفاقی است که افتاده لذا وقتی که مجلس یک مجلسی می شود که در واقع از پشتوانه حداکثری و از پشتوانه حزبی و ساختاری برخوردار نباشد طبیعی است که با دو شعار می‌آید و با دو شعار هم مسیرش تغییر می‌کند و نمی‌توان انتظار زیادی از این مجلس داشت.

وى افزود: جریان اصلاحات با همه نقدی که به این انتخابات دارد تلاش می‌کند به این دوستان در مجلس به دو دلیل کرونا و شرایط سخت کشور کمک کند.

میرلوحی با بیان اینکه مجلس بسیار از تراز قانون اساسی پایین آمده است، یادآور شد: یک زمانی حضرت امام می‌گفتند مجلس در رأس امور است اما متأسفانه در حال حاضر، مجلس به قعر امور رسیده است به هر حال تمایل نداریم مجلس تضعیف شود و فکر می کنیم باید جایگاه مجلس در جمهوری اسلامی محفوظ بماند.

عضو شوراى شهر تهران ادامه داد: به هر حال کسی بنای تضعیف این دوستان را ندارد اما به نظر می‌رسد که خودشان این بنا را دارند چون باورشان نمی شد که این گونه بتوانند مجلس را آن هم بعد از انتخابات مختلفی که سال ۹۴ و ۹۶ و شرایطی که در تهران پیش آمد، در اختیار بگیرند.

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت اضافه کرد: از این رو لیست شان هم به گونه‌ای بسته شد که وقتی آمدند هنوز نتوانستند از فضای انتخاباتی فاصله بگیرند و می‌توان گفت همچنان در دوران رقابت انتخاباتی به سر می برند و این پیروزی چون برایشان ناباورانه به نظر می‌رسد خیز ۱۴۰۰ هم گرفته اند یعنی می خواهند دو انتخابات را با همین دست فرمان، قبضه کنند لذا ملاحظه می کنید که شعارها اغلب شعارهای انتخاباتی ۱۴۰۰ است.

او با اشاره به اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس یازدهم عنوان کرد: مجلسی‌ها بین دو انتخابات تلاش می‌‌کنند مرتبا طرح های خلق الساعه مطرح کنند و براى فضای مجازی که امروز همه دنیا به آن وابسته هستند یک طرح می آورند يا می خواهند انتخابات ریاست جمهوری را از منظر خودشان اصلاح کنند تا راه را برای دیگران و رقبایشان ببندند.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر شلوغ کاری های سیاسی که امروز در مجلس یازدهم رخ می‌دهد، تشریح کرد: سالهاست که خود ما هم معتقدیم قانون انتخابات باید اصلاح شود و در اين رابطه پیشنهادى به رییس جمهور داده شد و رییس جمهور دستور تشکیل کارگروه تخصصی برای بحث رفراندوم دادند و روی این ها بحث شده است اما دقیقا آنها می خواهند همه این مسیر را عکس هم انجام دهند یعنی در ظرف همین مدت می خواهند قانون شوراها را به نحوی عمل کنند که بتوان مختصر تفاوتی که با نظارت استصوابی دارد بیاورند و به اینجا تعمیم دهند.

او با بیان اینکه تندروها تمایل داشتند ترامپ در کاخ سفید بماند و حالا که ترامپ رفته تقریبا خوشحال نیستند، بیان کرد: آنها این ناراحتی را نه تنها کتمان نمی‌کند بلکه اتهام زنی به رقبایشان و دولت را آغاز کرده‌اند مبنی بر اینکه اگر شما می خواهید تحریم ها را بردارید حق ندارید. چطور می‌شود که اگر ترامپ تحریم ها را آورده و این همه ظلم را به کشور تحمیل کرده، حالا برویم به جای ترامپ با کسی مثل فرانسه گفتگو کنیم! بنابراین روشن است که باید با جانشین ترامپ گفتگو کنیم و ببینیم که چه باید کرد و چه کسی باید این مسائل را حل کند.

این چهره سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: در واقع شعارها و تصمیماتشان نیز به نوعی است که عملا هم ترامپ در آمریکا تلاش می‌کند راه را بر بایدن و مذاکره و برگشتش به برجام ببندد و هم اینکه تندروها در ایران تلاش می کنند راه تماس جمهوری اسلامی به بایدن را ببندند و این نشان می دهد که اصلا اینها مشخص نیست که به نفع چه کسی می خواهند کار کنند.

  • 14
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرارسلان مطهری,امیرارسلان مطهری بازیکن استقلال,بیوگرافی امیرارسلان مطهری بیوگرافی امیرارسلان مطهری و عکسهای او

زادروز: ۱۹ اسفند ماه ۱۳۷۱

زادگاه: گرمسار، ایران

قد: ۱٫۸۰ متر

پست: مهاجم

ملیت: ایرانی

بیوگرافی امیرارسلان مطهری

امیرارسلان مطهری در روز ۱۹ اسفند ماه سال ۱۳۷۱ در گرمسار سمنان به دنیا آمد. او با توجه به علاقه شدید به فوتبال توانست در این رشته ورزشی بدرخشد و فوتبال را مانند بقیه ی فوتبالیست ها از کوچه و خیابان شروع کرد تا این که در سال ۱۳۸۷ زمانی که ۱۶ ساله بود در تیم استیل آذین تست داد. او ۱٫۸۰ متر قد دارد و در پست مهاجم بازی می کند. امیرارسلان مطهری یک بازیکن حرفه ای فوتبال است و بعنوان مهاجم برای تیم فوتبال استقلال تهران بازی می کند.

ادامه
مهدی عبدی,زندگینامه مهدی عبدی,بیوگرافی مهدی عبدی بیوگرافی مهدی عبدی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

زادگاه: ۹ آذر ماه ۱۳۷۷

زادروز: قائم شهر، ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتیمتر 

ملیت: ایرانی

ادامه
رهی معیری,زندگی نامه رهی معیری,زندگینامه کامل رهی معیری زندگی نامه رهی معیری یکی از شاعران غزلسرا

متولد: ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۲۸۸

مرگ: ۲۴ آبان ۱۳۴۷ تهران

تخلص: رهی

سبک: غزل

پیشه: شاعر

مذهب: اسلام

ادامه
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
آریانا هافینگتون,زندگینامه آریانا هافینگتون,بیوگرافی آریانا هافینگتون زندگینامه آریانا هافینگتون نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی - یونانی (+ تصاویر)

زاده: ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۵۰ ‏

زادگاه: آتن، یونان

ملیت: آمریکایی- یونانی تبار

حرفه: نویسنده، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی

تحصیلات: کارشناسی ارشد اقتصاد

ادامه
اسحاق جهانگیری,عکس از اسحاق جهانگیری,اصالت اسحاق جهانگیری بیوگرافی اسحاق جهانگیری (+ تصاویر)

زاده: ۱۳۳۶ 

زادگاه: جیرفت، استان کرمان

دین: اسلام

ملیت: ایرانی

محل تحصیل: دانشگاه کرمان (کارشناسی فیزیک)، دانشگاه صنعتی شریف (کارشناسی ارشد مهندسی صنایع)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران (دکترای مدیریت صنعتی)

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش