چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۷۰۰۰۳۱

طریقه خواندن نماز حاجت از ائمه ی اطهار

نماز حاجت,نماز حاجت موثر,روش خواندن نماز حاجتاگر حاجتی از خدا دارید و برای رسیدن به آن نمی‌دانید چه کنید نماز حاجت بخوانید
نماز حاجت برای رفع گرفتاری ها و حل مشکلات همچنین برآورده شدن حاجات توسط پیامبر اسلام و امامان معصوم (علیه السلام) معرفی شده است. تمامی انسانها در زندگی خود آرزوها و حاجت های برآورده نشده ای دارند که همیشه در صدد رسیدن به آن ها هستند در صورتیکه با خلوص نیت، خواسته تان را از خداوند طلب کنید قطعاً حاجت روا می شوید.

نماز حاجت

برای رسیدن به حاجت راههای زیادی مانند دعاها و ذکرها وجود دارد، یکی از این راه ها هم نماز حاجت است. در ادامه با بعضی از روش  های خواندن نماز حاجت آشنا میشوید.

نماز حاجت روز پنجشنبه از رسول خدا (ص):

از پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) روایت است که هر کس نماز حاجت را در روز پنج شنبه بخواند و در آخر نماز در حالیکه به سجده رفته است حاجت خود را از خداوند بخواهد، حاجتش حتی اگر جابه جا شدن کوهها یا نزول باران هم باشد مستجاب خواهد شد. در مقام و حکمت این نماز هر چه قدر بگوییم کم گفته ایم و برای درک بهتر مقام این نماز در نزد خدواند متعال، به این روایت از پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) اکتفا می کنیم که فرموده اند: هر کس این نماز را بخواند و چیزی از خدا نخواهد، رواست که خداوند بر او خشم کند و اما نکاتی که باید در خواندن این نماز جهت دستیابی به اجر واقعی به آن توجه کرد:

۱- این نماز حاجت را با حضور قلب واقعی بخوانید.

۲- روش خواندن این نماز حاجت را در طول هفته تمرین کنید تا بتوانید بدون هیچگونه اشکالی آنرا بخوانید.

۳- برنامه روز پنج شنبه خود را طوری تنظیم کنید که استراحت کافی داشته باشید و به هنگام خواندن این نماز حاجت هیچگونه حس خستگی و کسالت در شما نباشد تا بتوانید نماز را کامل و بدون هیچ اشتباهی بخوانید.

۴- در تعداد سوره ها توجه کنید و از خواندن بیشتر یا کم تر سوره ها جهت احتیاط در این نماز حاجت پرهیز کنید.

نماز حاجت بسیار مجرب,نماز حاجت,نماز حاجت مجربنماز حاجت امام جواد برای رفع حاجات دنیوی، دور کردن بلا و گرفتاری‌ها است

>>نحوه خواندن نماز حاجت:

نماز حاجت، از دو نماز ۲ رکعتی و اعمال پس از نماز تشکیل شده است:

- نیت نماز حاجت: نماز حاجت روز پنج شنبه قُرْبَةُ اِلي اَللَّهُ.

بهتر است «بین دو نماز» و همچنین «بین نماز دوم و اعمال بعد از نماز» فاصله نیفتد و از سخن و عمل اضافی پرهیز کنید.

- نماز اول: در رکعت اول پس از نیت نماز حاجت، یکبار سوره ی حمد را بخوانید و ۱۱ مرتبه سوره ی توحید (قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ) و بعد همانند نمازهای معمولی به رکوع و سجود بروید. در رکعت دوم یکبار سوره ی حمد را بخوانید و ۲۱ مرتبه سوره ی توحید و پس از آن قنوت نمازهای معمولی را بخوانید و سپس به رکوع و سجود بروید و پس از سجده دوم، تشهد و سلام بگویید و نماز اول را تمام کنید.

- نماز دوم: در رکعت اول پس از نیت نماز حاجت، یکبار سوره ی حمد را بخوانید و "۳۱ مرتبه سوره ی توحید" و سپس همانند نماز قبل به رکوع و سجود بروید. در رکعت دوم، یکبار سوره ی حمد را بخوانید و "۴۱ مرتبه سوره ی توحید" را تلاوت کنید و بعد از آن قنوت بخوانید و به رکوع و سجود بروید و سپس سجده دوم، تشهد و سلام بخوانید و نماز را تمام کنید.

- بعد از دو نماز حاجت: بعد از سلام نماز دوم، اعمال زیر را به جا آورید: در حالت نشسته "۵۱ مرتبه سوره توحید" را تلاوت کنید و بعد از آن "۵۱ صلوات" بفرستید و سپس به سجده رفته و در حالت سجده صد مرتبه "یا الله" بگویید و بعد از آن در همان حالت سجده، حاجت خود را خداوند متعال بخواهید.

مجرب ترین نماز حاجت,نماز حاجت از امام باقر (ع),نماز حاجتامام صادق فرمود برای خواندن نماز حاجت اول از هر کاری غسل کنید

>> سه چیز از خدا بخواهید:

شما در سجده آخر نماز حاجت هر چه دوست دارید میتوانید از خدا بخواهید ولی بهتر آنست که حوائج خود را به ترتیب زیر از خداوند طلب کنید و اطمینان قلبی داشته باشید که حاجات شما برآورده خواهد شد:

- اول: تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عج) از خداوند طلب کنید (به دلیل آن که این نماز حاجت در بعد از ظهر پنج شنبه خوانده می شود).

- دوم: در حق دیگران و هر آنکه محتاج دعای شماست در نماز حاجت دعایی کنید (به دلیل آنکه دعای افراد در حق یکدیگر سریعتر مستجاب می شود).

- سوم: هر آنچه برای خود میخواهید در این نماز حاجت از خداوند طلب کنید ضمن این که یادتان باشد برترین دعا؛« عاقبت به خیر شدن» است.

نحوه خواندن نماز حاجت امام جواد 

نماز حاجت امام جواد (ع) یکی از نماز های توصیه شده در کتب دینی برای مستجاب شدن حاجات به خصوص رفع حاجات دنیوی، دور کردن بلا و گرفتاری ها است. نماز امام جواد (ع) دو رکعت است که در هر ركعت حمد یك مرتبه و توحید هفتاد مرتبه خوانده میشود. سید بن طاووس در جمال الاسبوع برای هر یک از ائمه علیهم السلام نمازی با دعا ذکر نموده است. دعای پس از پایان نماز حاجت جواد الائمه به شرح زیر می باشد:

اللَّهُمَّ رَبَّ الْأَرْوَاحِ الْفَانِیَةِ وَ الْأَجْسَادِ الْبَالِیَةِ

اى خداى آفریننده روحهایى كه از جهان فانى رفته و بدنهاى كهنه پوسیده شده

أَسْأَلُكَ بِطَاعَةِ الْأَرْوَاحِ الرَّاجِعَةِ إِلَى أَجْسَادِهَا (أَحِبَّائِهَا)

درخواست مى‏ كنم به طاعت روحهایى كه به امر تو به بدن باز مى ‏گردند

وَ بِطَاعَةِ الْأَجْسَادِ الْمُلْتَئِمَةِ بِعُرُوقِهَا وَ بِكَلِمَتِكَ النَّافِذَةِ بَیْنَهُمْ‏

و به طاعت بدنهایى كه بعد از تفرق با عروق و اعضاء همه ملتئم و مجموع مى‏گردند و به امر نافذ تو میان آن ها

وَ أَخْذِكَ الْحَقَّ مِنْهُمْ وَ الْخَلاَئِقُ بَیْنَ یَدَیْكَ یَنْتَظِرُونَ فَصْلَ قَضَائِكَ‏

و به آن حقى كه تو از همه باز خواهى گرفت در حالى كه خلایق در پیشگاه حضور تو منتظر حكم تو

وَ یَرْجُونَ رَحْمَتَكَ وَ یَخَافُونَ عِقَابَكَ‏

و امیدوار رحمت تو و ترسان از عقاب تواند

صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

درود فرست بر محمد و آل محمد

وَ اجْعَلِ النُّورَ فِی بَصَرِی وَ الْیَقِینَ فِی قَلْبِی‏

و نور در چشم من و یقین و ایمان در قلب من

وَ ذِكْرَكَ بِاللَّیْلِ وَ النَّهَارِ عَلَى لِسَانِی وَ عَمَلاً صَالِحاً فَارْزُقْنِی‏

و ذكر دائم خود را به شب و روز بر زبان من جارى كن و عمل صالح روزى من گردان

نماز حاجت,طریقه خواندن نماز حاجت,نماز حاجت مهمخواندن نماز حاجت از رسول اکرم و مداومت بر ذکرهای مهم برای حاجت روایی بسیار مجرب است

نماز حاجت حضرت موسی بن جعفر (ع)  

نماز حضرت باب الحوائج به جهت براورده شدن حاجات خوانده میشود. در کتاب منتخب الادعیه از فاضل یزدی مکتوب است برای برآورده شدن حاجات نماز حاجت باب الحوائج به جا آورده شود که آن ۲ رکعت است. در هر رکعت پس ازحمد دوازده مرتبه سوره توحید را خوانده و بعد از نماز صد مرتبه صلوات بفرستد و بعد به سجده رفته و دوازده مرتبه بگوید: 

اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِحَقَّ الْمَحْبُوسِ فی سِجْنِ هارُونَ اَنْ تَقْضِیَ حاجَتی 

نماز حاجت از امام رضا

برای رسیدن به حوائج راههای مختلفی وجود دارد، یکی از این راهها نماز حاجت است. در ادامه نماز حاجت برای امور دشوار از امام رضا (ع) برایتان آورده ایم. حضرت امام رضا (ع) فرموده ‏اند:

هرگاه دچار امر دشوارى شدى، دو رکعت نماز حاجت بخوان؛ در یک رکعت «حمد» و «آیه الکرسى» و در رکعت دیگر «حمد» و «إنّا أَنْزَلْناهُ فی لَیْلَهِ الْقَدْرِ»، بعد ‏قرآن را بردار و بالاى سر خود قرار بده و بگو: أَللَّهُمَّ بِحَقِّ مَنْ أَرْسَلْتَهُ إِلى خَلْقِکَ، وَبِحَقِّ کُلِّ ایَهٍ فیهِ، وَبِحَقِّ کُلِّ مَنْ‏ مَدَحْتَهُ فیهِ عَلَیْکَ، وَبِحَقِّکَ عَلَیْهِ، وَلا نَعْرِفُ أَحَداً أَعْرَفَ بِحَقِّکَ مِنْکَ،

خداوندا؛ به حقّ کسى که او را بسوى آفریدگانت فرستادى، و به حقّ هر آیه ‏اى که در آن است، و به حقّ‏ هر کسى که او را در آن مدح و ثناء گفتى و به حقّ تو بر او، و کسى را نمى‏ شناسیم که آشناتر به حقّ تو از خودت باشد.

ده ‏مرتبه:« یا سَیِّدی یا اَللَّهُ»، ده مرتبه: بِحَقِّ مُحَمَّدٍ، ده مرتبه: بِحَقِّ عَلِیٍّ، ده ‏مرتبه: بِحَقِّ فاطِمَهَ، ده مرتبه: بِحَقِّ الْحَسَنِ، ده مرتبه: بِحَقِّ الْحُسَیْنِ، ده‏ مرتبه: بِحَقِّ عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ، ده مرتبه: بِحَقِّ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ، ده مرتبه: بِحَقِّ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ، ده مرتبه: بِحَقِّ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ، ده مرتبه: بِحَقِّ عَلِیّ ‏بْنِ مُوسى، ده مرتبه: بِحَقِّ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ، ده مرتبه: بِحَقِّ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ، ده مرتبه: بِحَقِّ حَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ، ده مرتبه: بِحَقِّ الْحُجَّهِ.

نماز حاجت مهم,نماز حاجت,نماز حاجت چیستیکی از راه‌های بسیار مجرب در برآورده شدن حاجات، خواندن نماز حاجت است

نماز حاجت از امام باقر (ع)

از امام محمد باقر (ع) گفته شده که هر کس حاجت مهمی دارد دو رکعت نماز حاجت بخواند و پس از نماز بگوید:

(یا اَبْصَرَ النّاظِرینَ وَ یا اَسْمَعَ السّامِعینَ وَ یا اَسْرَعَ الْحابِسینَ اِقْضِ حاجتی) و بعد حاجت خود را ازخدا بخواهد.

در روزگاری که خیلی ها برای حل مشکلاتشان دست به کارهای خرافی و بعضا غیر شرعی روی می آورند مرحوم آیت الله بهجت راه حلی کارآمد ارائه میدهند که نیاز به اعتقاد و مداومت دارد. از آیت الله بهجت پرسیده شد؛ برای روا شدن حوائج کدامیک از نمازهایی که برای حاجت ذکر کرده اند خوب است؟

گردآوری: بخش مذهبی سرپوش

  • 18
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی قائدی,مهدی قائدی بازیکن استقلال,عکس از مهدی قائدی بیوگرافی مهدی قائدی و حواشی او در تیم استقلال

تاریخ تولد: ۱۴ ماه آذر ۱۳۷۷

محل تولد: بوشهر

قد: ۱۶۶ متر

پست: وینگر

ملیت: ایرانی

ادامه
حضرت معصومه (س),محل دفن حضرت معصومه (س),زندگی نامه حضرت معصومه (س) زندگینامه حضرت معصومه (س) و علت وفاتش

زاده:۱ ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری

زادگاه: مدینه

درگذشت:۱۰ ربیع الثانی سال ۲۰۱ هجری قمری

محل دفن: شهر قم کشور ایران

طول عمر: ۲۸ سال

ادامه
استیون هاوکینگ,زندگی نامه استیون هاوکینگ,استیون هاوکینگ کیست زندگی نامه استیون هاوکینگ فیزیکدان و دانشمند معروف انگلیسی (+ تصاویر)

زاده: ۸ ژانویهٔ ۱۹۴۲

زادگاه: آکسفورد، انگلستان

محل زندگی: انگلستان

ملیت: انگلستان

درگذشت: ۱۴ مارس ۲۰۱۸ 

ادامه
احمد نوراللهی,احمد نوراللهی بازیکن پرسپولیس,ازدواج احمد نوراللهی بیوگرافی احمد نوراللهی یکی از بازیکن های لیگ برتر ایران

تولد: ۱۲ بهمن ۱۳۷۱

زادگاه: ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پُست: هافبک

ملیت: ایران 

ادامه
سینا حجازی,سینا حجازی بیوگرافی,عکس های سینا حجازی بیوگرافی سینا حجازی بازیگر و خواننده ایرانی سبک پاپ + مصاحبه و تصاویر خانوادگی

تاریخ تولد: ۱۳۶۱/۱۱/۰۳

محل تولد: اصفهان

سبک: پاپ، رگی

ساز: کوبه ای

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ملیت: ایران

ادامه
آقا محمد خان قاجار,زندگینامه آقا محمد خان قاجار,دلیل بیماری آقا محمد خان قاجار زندگی نامه آقا محمد خان قاجار اولین شاه دودمان قاجار در ایران

زادگاه: ۷ محرم ۱۱۵۵ ه‍.ق  

زاده: استرآباد

درگذشته: ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ ه‍.ق

آرامگاه: نجف

سلطنت: ۱۷۹۶ تا ۱۷۹۷ میلادی

دین: اسلام

ادامه
سیامک نعمتی,بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن پیکان,عکسهای سیامک نعمتی بیوگرافی سیامک نعمتی بازیکن فوتبال اهل ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ماه ۱۳۷۳

محل تولد: سوادکوه

پست: هافبک دفاعی - مهاجم

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۸ متر

ادامه
فریبا نادری,فریبا نادری و مسعود رسام,فریبا نادری بازیگر بیوگرافی فریبا نادری و چگونگی بازیگر شدن او (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۳ فروردین ماه ۱۳۶۳

پیشه: بازیگری و مدلینگ

سالهای فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

همسرها: مسعود رسام (فوت شده)، مهرداد طباطبایی

ملیت: ایرانی

ادامه
کایلی جنر,زندگی نامه کایلی جنر,عکسهای کایلی جنر بیوگرافی کایلی جنر زیباترین دختر ثروتمند جهان + تصاویر خانوادگی

زاده: ۱۰ آگوست ۱۹۹۷

زادگاه: لوس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا 

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

پیشه: شخصیت تلویزیونی، شخص طراز اول جامعه، مانکن

علت شهرت: عضو خانواده کارداشیان و جنر

ادامه
ویژه سرپوش