یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
۱۵:۵۹ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۲۴۳۷
حوزه

استاد حوزه: دشمن کرونا و مسمومیت دانش آموزان را از قم شروع کرد | سپاه: امربه‌معروف محله‌محور برای ترویج حجاب در قم اجرا می‌شود

حجت الاسلام طالب پور استاد حوزه علمیه قم,حجاب اجباری در قم
حجت الاسلام طالب پور استاد حوزه علمیه قم: زمانی که دشمن در اغتشاشات به اهداف خود نرسید، یکی از مواردی که بخصوص در ماه های پایانی آشوب ها مطرح کرد، تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و محیط های علمی و آموزشی و کسب و کار بود که البته با هوشیاری دانش آموزان و خانواده ها، آشوبگران موفق نشدند به اهداف خود برسند، لذا به نظر می رسد و با اطلاعاتی که به دست آمده است این حرکت نیز ادامه آن موضوع است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت الاسلام محسن طالب پور استاد حوزه علیمه قم گفت:اوج گیری نقشه های دشمنان در ماه های اخیر علیه انقلاب اسلامی و جامعه اسلامی ایرانی از جمله حادثه مسمومیت و بدحالی دانش آموزان بود. حدود سه ماه است که موضوع مسمومیت دانش آموزان در مدارس کشور مطرح است. در این قضیه باید به چند نکته توجه کنیم، نکته اول این که این قضیه ادامه اهداف دشمن در اغتشاشات چند ماه گذشته است و با هدف از بین بردن امنیت روانی جامعه می باشد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که مسئله مسمومیت دانش آموزان در حقیقت ادامه اهداف دشمن در اغتشاشات است گفت: زمانی که دشمن در اغتشاشات به اهداف خود نرسید، یکی از مواردی که بخصوص در ماه های پایانی آشوب ها مطرح کرد، تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و محیط های علمی و آموزشی و کسب و کار بود که البته با هوشیاری دانش آموزان و خانواده ها، آشوبگران موفق نشدند به اهداف خود برسند، لذا به نظر می رسد و با اطلاعاتی که به دست آمده است این حرکت نیز ادامه آن موضوع است.

وی اضافه کرد: نکته دیگر این که هم چنان که موضوع شروع کرونا از سوی دشمنان انقلاب از قم مطرح شد و حوزه علمیه و علما را در این قضیه مورد بی مهری قرار دادند و اظهار داشتند چند نفر از طلاب غیر ایرانی (چین) به ایران آمده و این ویروس را در کشور پخش کردند موضوع دانش آموزان را نیز از قم شروع کردند که این نکته باید مورد توجه خانواده ها قرار گیرد.

کارشناس حوزوی عنوان کرد: عواملی که اخیرا در زمینه مسمومیت دانش آموزان دستگیر کرده اند نشان می دهد دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال ایجاد ناامنی و مشکلات روحی و روانی برای همه ملت هستند.

حجت الاسلام طالب پور با تأکید بر این که رسانه های بیگانه درصدد دامن زدن به این موضوع هستند تصریح کرد: از حدود ۶ هزار مدرسه که در سطح کشور وجود دارد، فقط برای ۶۰ تا ۷۰ مدرسه این مشکل به وجود آمد که بسیار آمار پایینی است اما بُعد رسانه ای آن توسط بیگانگان مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: در این تعداد مدارس نیز احیانا افرادی که دچار مشکل شده اند به صرف استفاده از سرم مشکل آنها حل شده و هیچ فردی دچار مسمومیت واقعی نشده و بیشتر مشکلات این موارد متاثر از تلقین یا به دلیل ترس بوده است و هیچ مورد فوتی و یا فردی نداشتیم، این به آن معنی است که این مسئله بیشتر شایعه و یک دروغ است و از آن طرف متاثر از ترسی است که در نوجوانان و جوانان و خانواده ها ایجاد شده است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دستور اکید رهبر معظم انقلاب در برخورد قاطع با عاملان و مسببان این اتفاق گفت: این حرکت هم چنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند به دلی

وی افزود: در حوادث گذشته ای که در سطح جامعه رخ داد امکانات عمومی و همه اقشار درگیر بودند، اما این اتفاق افراد معصومی که هیچ گناهی ندارند و آنها را ترسانده اند و به تبع آن خانواده ها نیز نگران هستند درگیر شده اند و این به دور از انسانیت است، لذا رهبر انقلاب فرمودند اگر در آینده بررسی و تحقیق شود و نهادهای امنیتی به نتیجه برسند که افرادی عامدانه این کار را انجام داده اند این مسئله یک جرم نابخشودنی بوده و باید به اشد مجارات برسند و در عین حال فرمودند اگر افرادی دستگیر شدند و اثبات شد مغرضانه این کار را کردند حتی عفوی نیز بر آنها متصور نیست.

حجت الاسلام طالب پور به عفو رهبر معظم انقلاب درباره برخی از افرادی که فریب رسانه های بیگانه را در اغتشاشات چند ماه گذشته خورده بودند اشاره کرد و ادامه داد: ما شاهد بودیم که رهبر انقلاب پدری کردند و به دلیل این که افرادی از روی جهل و نادانی و تحت تاثیر رسانه های بیگانه در اغتشاشات حضور پیدا کردند را مورد عفو قرار دادند، اما این قضیه فرق می کند.

وی خاطر نشان کرد: رئیس قوه قضائیه نیز اخیرا در سفری که به استان اصفهان داشتند رسما اعلام کردند که اگر افرادی عامدانه و مغرضانه این شایعات را پخش می کنند به عنوان مفسد فی الارض با آنها برخورد می شود و حکم آن اعدام است یعنی اشد مجازات را در بردارد.

کارشناس مسائل سیاسی به پیگیری های وزیر کشور با همکاری آموزش و پرورش و وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: همان گونه که گفته شد هیچ گونه مورد مشخص اثبات شده ای نداشته ایم و برخی موارد نیز شایعه و دروغ بوده است و یا برخی از نوجوانان و جوان ها تحت تأثیر احساسات و برای جلب توجه یک سری مواد را در کلاس ها برده اند که آن هم بیشتر از سر ماجراجویی و جلب توجه بوده است.

 امربه‌معروف محله‌محور برای ترویج حجاب در قم اجرا می‌شود

 معاون اجتماعی سپاه استان قم: یکی از محورهای طرح کریمه اهل بیت اجرای طرح «آمر معروف محله خود باشیم» است. در قالب این طرح تمام پایگاه‌های مقاومت در سطح استان نسبت به سازماندهی شبکه آمران معروف و میزهای مهربانی اقدام می‌کنند به گونه‌ای که عمل به این فریضه بصورت محله محور و پایگاه محور انجام می‌پذیرد.

_

  • 11
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
ویژه سرپوش