شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
۱۵:۵۹ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۲۴۳۷
حوزه

استاد حوزه: دشمن کرونا و مسمومیت دانش آموزان را از قم شروع کرد | سپاه: امربه‌معروف محله‌محور برای ترویج حجاب در قم اجرا می‌شود

حجت الاسلام طالب پور استاد حوزه علمیه قم,حجاب اجباری در قم
حجت الاسلام طالب پور استاد حوزه علمیه قم: زمانی که دشمن در اغتشاشات به اهداف خود نرسید، یکی از مواردی که بخصوص در ماه های پایانی آشوب ها مطرح کرد، تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و محیط های علمی و آموزشی و کسب و کار بود که البته با هوشیاری دانش آموزان و خانواده ها، آشوبگران موفق نشدند به اهداف خود برسند، لذا به نظر می رسد و با اطلاعاتی که به دست آمده است این حرکت نیز ادامه آن موضوع است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت الاسلام محسن طالب پور استاد حوزه علیمه قم گفت:اوج گیری نقشه های دشمنان در ماه های اخیر علیه انقلاب اسلامی و جامعه اسلامی ایرانی از جمله حادثه مسمومیت و بدحالی دانش آموزان بود. حدود سه ماه است که موضوع مسمومیت دانش آموزان در مدارس کشور مطرح است. در این قضیه باید به چند نکته توجه کنیم، نکته اول این که این قضیه ادامه اهداف دشمن در اغتشاشات چند ماه گذشته است و با هدف از بین بردن امنیت روانی جامعه می باشد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که مسئله مسمومیت دانش آموزان در حقیقت ادامه اهداف دشمن در اغتشاشات است گفت: زمانی که دشمن در اغتشاشات به اهداف خود نرسید، یکی از مواردی که بخصوص در ماه های پایانی آشوب ها مطرح کرد، تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و محیط های علمی و آموزشی و کسب و کار بود که البته با هوشیاری دانش آموزان و خانواده ها، آشوبگران موفق نشدند به اهداف خود برسند، لذا به نظر می رسد و با اطلاعاتی که به دست آمده است این حرکت نیز ادامه آن موضوع است.

وی اضافه کرد: نکته دیگر این که هم چنان که موضوع شروع کرونا از سوی دشمنان انقلاب از قم مطرح شد و حوزه علمیه و علما را در این قضیه مورد بی مهری قرار دادند و اظهار داشتند چند نفر از طلاب غیر ایرانی (چین) به ایران آمده و این ویروس را در کشور پخش کردند موضوع دانش آموزان را نیز از قم شروع کردند که این نکته باید مورد توجه خانواده ها قرار گیرد.

کارشناس حوزوی عنوان کرد: عواملی که اخیرا در زمینه مسمومیت دانش آموزان دستگیر کرده اند نشان می دهد دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال ایجاد ناامنی و مشکلات روحی و روانی برای همه ملت هستند.

حجت الاسلام طالب پور با تأکید بر این که رسانه های بیگانه درصدد دامن زدن به این موضوع هستند تصریح کرد: از حدود ۶ هزار مدرسه که در سطح کشور وجود دارد، فقط برای ۶۰ تا ۷۰ مدرسه این مشکل به وجود آمد که بسیار آمار پایینی است اما بُعد رسانه ای آن توسط بیگانگان مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: در این تعداد مدارس نیز احیانا افرادی که دچار مشکل شده اند به صرف استفاده از سرم مشکل آنها حل شده و هیچ فردی دچار مسمومیت واقعی نشده و بیشتر مشکلات این موارد متاثر از تلقین یا به دلیل ترس بوده است و هیچ مورد فوتی و یا فردی نداشتیم، این به آن معنی است که این مسئله بیشتر شایعه و یک دروغ است و از آن طرف متاثر از ترسی است که در نوجوانان و جوانان و خانواده ها ایجاد شده است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دستور اکید رهبر معظم انقلاب در برخورد قاطع با عاملان و مسببان این اتفاق گفت: این حرکت هم چنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند به دلی

وی افزود: در حوادث گذشته ای که در سطح جامعه رخ داد امکانات عمومی و همه اقشار درگیر بودند، اما این اتفاق افراد معصومی که هیچ گناهی ندارند و آنها را ترسانده اند و به تبع آن خانواده ها نیز نگران هستند درگیر شده اند و این به دور از انسانیت است، لذا رهبر انقلاب فرمودند اگر در آینده بررسی و تحقیق شود و نهادهای امنیتی به نتیجه برسند که افرادی عامدانه این کار را انجام داده اند این مسئله یک جرم نابخشودنی بوده و باید به اشد مجارات برسند و در عین حال فرمودند اگر افرادی دستگیر شدند و اثبات شد مغرضانه این کار را کردند حتی عفوی نیز بر آنها متصور نیست.

حجت الاسلام طالب پور به عفو رهبر معظم انقلاب درباره برخی از افرادی که فریب رسانه های بیگانه را در اغتشاشات چند ماه گذشته خورده بودند اشاره کرد و ادامه داد: ما شاهد بودیم که رهبر انقلاب پدری کردند و به دلیل این که افرادی از روی جهل و نادانی و تحت تاثیر رسانه های بیگانه در اغتشاشات حضور پیدا کردند را مورد عفو قرار دادند، اما این قضیه فرق می کند.

وی خاطر نشان کرد: رئیس قوه قضائیه نیز اخیرا در سفری که به استان اصفهان داشتند رسما اعلام کردند که اگر افرادی عامدانه و مغرضانه این شایعات را پخش می کنند به عنوان مفسد فی الارض با آنها برخورد می شود و حکم آن اعدام است یعنی اشد مجازات را در بردارد.

کارشناس مسائل سیاسی به پیگیری های وزیر کشور با همکاری آموزش و پرورش و وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: همان گونه که گفته شد هیچ گونه مورد مشخص اثبات شده ای نداشته ایم و برخی موارد نیز شایعه و دروغ بوده است و یا برخی از نوجوانان و جوان ها تحت تأثیر احساسات و برای جلب توجه یک سری مواد را در کلاس ها برده اند که آن هم بیشتر از سر ماجراجویی و جلب توجه بوده است.

 امربه‌معروف محله‌محور برای ترویج حجاب در قم اجرا می‌شود

 معاون اجتماعی سپاه استان قم: یکی از محورهای طرح کریمه اهل بیت اجرای طرح «آمر معروف محله خود باشیم» است. در قالب این طرح تمام پایگاه‌های مقاومت در سطح استان نسبت به سازماندهی شبکه آمران معروف و میزهای مهربانی اقدام می‌کنند به گونه‌ای که عمل به این فریضه بصورت محله محور و پایگاه محور انجام می‌پذیرد.

_

  • 11
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
ویژه سرپوش