چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
۱۵:۵۹ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۲۴۳۷
حوزه

استاد حوزه: دشمن کرونا و مسمومیت دانش آموزان را از قم شروع کرد | سپاه: امربه‌معروف محله‌محور برای ترویج حجاب در قم اجرا می‌شود

حجت الاسلام طالب پور استاد حوزه علمیه قم,حجاب اجباری در قم
حجت الاسلام طالب پور استاد حوزه علمیه قم: زمانی که دشمن در اغتشاشات به اهداف خود نرسید، یکی از مواردی که بخصوص در ماه های پایانی آشوب ها مطرح کرد، تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و محیط های علمی و آموزشی و کسب و کار بود که البته با هوشیاری دانش آموزان و خانواده ها، آشوبگران موفق نشدند به اهداف خود برسند، لذا به نظر می رسد و با اطلاعاتی که به دست آمده است این حرکت نیز ادامه آن موضوع است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت الاسلام محسن طالب پور استاد حوزه علیمه قم گفت:اوج گیری نقشه های دشمنان در ماه های اخیر علیه انقلاب اسلامی و جامعه اسلامی ایرانی از جمله حادثه مسمومیت و بدحالی دانش آموزان بود. حدود سه ماه است که موضوع مسمومیت دانش آموزان در مدارس کشور مطرح است. در این قضیه باید به چند نکته توجه کنیم، نکته اول این که این قضیه ادامه اهداف دشمن در اغتشاشات چند ماه گذشته است و با هدف از بین بردن امنیت روانی جامعه می باشد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که مسئله مسمومیت دانش آموزان در حقیقت ادامه اهداف دشمن در اغتشاشات است گفت: زمانی که دشمن در اغتشاشات به اهداف خود نرسید، یکی از مواردی که بخصوص در ماه های پایانی آشوب ها مطرح کرد، تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و محیط های علمی و آموزشی و کسب و کار بود که البته با هوشیاری دانش آموزان و خانواده ها، آشوبگران موفق نشدند به اهداف خود برسند، لذا به نظر می رسد و با اطلاعاتی که به دست آمده است این حرکت نیز ادامه آن موضوع است.

وی اضافه کرد: نکته دیگر این که هم چنان که موضوع شروع کرونا از سوی دشمنان انقلاب از قم مطرح شد و حوزه علمیه و علما را در این قضیه مورد بی مهری قرار دادند و اظهار داشتند چند نفر از طلاب غیر ایرانی (چین) به ایران آمده و این ویروس را در کشور پخش کردند موضوع دانش آموزان را نیز از قم شروع کردند که این نکته باید مورد توجه خانواده ها قرار گیرد.

کارشناس حوزوی عنوان کرد: عواملی که اخیرا در زمینه مسمومیت دانش آموزان دستگیر کرده اند نشان می دهد دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال ایجاد ناامنی و مشکلات روحی و روانی برای همه ملت هستند.

حجت الاسلام طالب پور با تأکید بر این که رسانه های بیگانه درصدد دامن زدن به این موضوع هستند تصریح کرد: از حدود ۶ هزار مدرسه که در سطح کشور وجود دارد، فقط برای ۶۰ تا ۷۰ مدرسه این مشکل به وجود آمد که بسیار آمار پایینی است اما بُعد رسانه ای آن توسط بیگانگان مورد توجه قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: در این تعداد مدارس نیز احیانا افرادی که دچار مشکل شده اند به صرف استفاده از سرم مشکل آنها حل شده و هیچ فردی دچار مسمومیت واقعی نشده و بیشتر مشکلات این موارد متاثر از تلقین یا به دلیل ترس بوده است و هیچ مورد فوتی و یا فردی نداشتیم، این به آن معنی است که این مسئله بیشتر شایعه و یک دروغ است و از آن طرف متاثر از ترسی است که در نوجوانان و جوانان و خانواده ها ایجاد شده است.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دستور اکید رهبر معظم انقلاب در برخورد قاطع با عاملان و مسببان این اتفاق گفت: این حرکت هم چنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند به دلی

وی افزود: در حوادث گذشته ای که در سطح جامعه رخ داد امکانات عمومی و همه اقشار درگیر بودند، اما این اتفاق افراد معصومی که هیچ گناهی ندارند و آنها را ترسانده اند و به تبع آن خانواده ها نیز نگران هستند درگیر شده اند و این به دور از انسانیت است، لذا رهبر انقلاب فرمودند اگر در آینده بررسی و تحقیق شود و نهادهای امنیتی به نتیجه برسند که افرادی عامدانه این کار را انجام داده اند این مسئله یک جرم نابخشودنی بوده و باید به اشد مجارات برسند و در عین حال فرمودند اگر افرادی دستگیر شدند و اثبات شد مغرضانه این کار را کردند حتی عفوی نیز بر آنها متصور نیست.

حجت الاسلام طالب پور به عفو رهبر معظم انقلاب درباره برخی از افرادی که فریب رسانه های بیگانه را در اغتشاشات چند ماه گذشته خورده بودند اشاره کرد و ادامه داد: ما شاهد بودیم که رهبر انقلاب پدری کردند و به دلیل این که افرادی از روی جهل و نادانی و تحت تاثیر رسانه های بیگانه در اغتشاشات حضور پیدا کردند را مورد عفو قرار دادند، اما این قضیه فرق می کند.

وی خاطر نشان کرد: رئیس قوه قضائیه نیز اخیرا در سفری که به استان اصفهان داشتند رسما اعلام کردند که اگر افرادی عامدانه و مغرضانه این شایعات را پخش می کنند به عنوان مفسد فی الارض با آنها برخورد می شود و حکم آن اعدام است یعنی اشد مجازات را در بردارد.

کارشناس مسائل سیاسی به پیگیری های وزیر کشور با همکاری آموزش و پرورش و وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: همان گونه که گفته شد هیچ گونه مورد مشخص اثبات شده ای نداشته ایم و برخی موارد نیز شایعه و دروغ بوده است و یا برخی از نوجوانان و جوان ها تحت تأثیر احساسات و برای جلب توجه یک سری مواد را در کلاس ها برده اند که آن هم بیشتر از سر ماجراجویی و جلب توجه بوده است.

 امربه‌معروف محله‌محور برای ترویج حجاب در قم اجرا می‌شود

 معاون اجتماعی سپاه استان قم: یکی از محورهای طرح کریمه اهل بیت اجرای طرح «آمر معروف محله خود باشیم» است. در قالب این طرح تمام پایگاه‌های مقاومت در سطح استان نسبت به سازماندهی شبکه آمران معروف و میزهای مهربانی اقدام می‌کنند به گونه‌ای که عمل به این فریضه بصورت محله محور و پایگاه محور انجام می‌پذیرد.

_

  • 11
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش