جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۹۹۱۱۰۰۰۱۵

آداب و طریقه ختم حدیث کسا

ختم حدیث کسا,روش ختم حدیث کسا,ختم حدیث کسا برای رفع گرفتاری هاختم حدیث کسا در عین سادگی متن، محتوایی غنی و برکات فراوان دارد
حدیث شریف کساء از احادیثی است که در عین سادگی متن و سجع زیبا دارای محتوایی غنی و آثار و برکات بسیار است که در متن آن به آن ها اشاره می شود. خیلی از افراد برای رفع مصایب، ازدواج و همینطور مستجاب شدن حاجات خود ختم حدیث کسا را انجام میدهند.

حدیث کسا

حدیث کساء، توسل به مقام شامخ ائمه است که شامل فضیلت های بسیار مى‏ باشد. واقعه حدیث کِساء در منزل ام سلمه، روی داد. پیامبراکرم (ص) درهنگام نزول آیه تطهیر، خود و خاندان خود را با پارچه ای پشمین( کِساء) پوشانید. کیفیت این حدیث به قدریست که میتوان آنرا در راستای معرفی پیشوایان و راهنمایان امّت اسلام و یکی از نقاط روشن و برجستۀ خصایص و فضایل اهل بیت گرامی معرفی کرد. در نزد علما و فقها به خصوص مراجع عظام تقلید حدیث کسا از اهمیت و جایگاه مخصوصی بهره مند بوده است به نحوی که بزرگان برای استجابت و دفع گرفتاری و بلا بدان سفارش و تأکید می کردند.
 

حدیث کسا، نشان از نقش مـحورى حضرت فاطمه (س) در عالم هستى دارد. در روایتى از اهل سنت، ابوهریره از رسول اكرم (صلی الله علیه و آله وسلم ) نقل مى كند:« بعد از آن كه حضرت آدم (ع) به عرش توجه كرد، پنج نور در آن دید و زمانى كه خداوند در خصوص این پنج نور پرسید، پاسخ شنید كه این پنج نور فرزندان تو هستند و به محبّت آن هاست كه تو را خلق كردم و اگر این ها نبودند بهشت و دوزخ، عرش و كرسى، آسمان و زمین، ملائکه و جنیان و آدمیان را خلق نمى كردم. اى آدم! به عزتم سوگند! اگر كسى به اندازه یك دانه ى خردل بغض و كینه ى آنها را در دل داشته باشد، وارد آتشش مى كنم. اى آدم! اینان برگزیده هاى مـن هـسـتند، من به واسطه ى آنها مردم را نجات مى دهم و هلاك مى گردانم. اى آدم! اگر حاجتى داشتى به وسیله ى آنها به من توسل بجوى.

ختم حدیث کسا برای رفع گرفتاری ها

ختم حدیث کسا به مدت یک هفته و از روز شنبه آغاز میشود و پس از هر روز که ادعیه خوانده شد، حاجت خود را از خداوند بخواهید و خدا را به ۵ تن قسم دهید.

- ختم حدیث کسا در روز شنبه:

برای ختم حدیث کسا در ساعت معینی این سوره را بخوانید و بعد ۲ رکعت نماز هدیه به حضرت محمد (ص) و پس از نماز، تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) را بخوانید.

شرایط ختم حدیث کسا,ختم حدیث کسا,طریقه ختم حدیث کساختم حدیث کسا را برای رفع گرفتاری ها و برآورده شدن حاجات بخوانید

- ختم حدیث کسا در روز یک شنبه:

دقت کنید در زمان ختم حدیث کسا دقیقا در همان ساعتی که روز شنبه حدیث کسا خوانده شده باید بخوانید و پس از آن ۲ رکعت نماز هدیه به امام حسن (ع) بخوانید و بعد تسبیحات حضرت زهرا (س) را بخوانید.

- ختم حدیث کسا در روز دوشنبه:

برای ختم حدیث کسا در روز دوشنبه دقیقا در همان ساعت روزهای قبل که این سوره خوانده شده باید بخوانید و پس از آن ۲ رکعت نماز هدیه به امام حسین (ع) بخوانید و بعد تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) را بخوانید.

- ختم حدیث کسا در روز سه شنبه:

در زمان ختم حدیث کسا در روز سه شنبه دقیقا در همان ساعت روزهای قبل که حدیث کسا خوانده شده باید بخوانید و پس از آن ۲ رکعت نماز هدیه به امیرالمومنین (ع) بخوانید و بعد تسبیحات حضرت زهرا (س) را بخوانید.

- ختم حدیث کسا در روز چهارشنبه:

ختم حدیث کسا دقیقا در همان ساعت روزهای قبل که این سوره خوانده شده باید بخوانید و پس از آن ۲ رکعت نماز هدیه به حضرت زهرا (س) بخوانید و بعد تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) را بخوانید.

طریقه ختم حدیث کسا,ختم حدیث کسا برای حاجت,ختم حدیث کساءختم حدیث کسا به مدت یک هفته و از روز شنبه آغاز میشود

- ختم حدیث کسا در روز پنجشنبه:

در روز پنج شنبه ختم حدیث کسا را دقیقا در همان ساعت روزهای قبل که خوانده شده باید بخوانید و پس از آن ۲ رکعت نماز هدیه به جبرائیل بخوانید و بعد تسبیحات حضرت زهرا (س) را بخوانید.

- ختم حدیث کسا در روز جمعه:  

برای ختم حدیث کسا در روز آخر دقیقا در همان ساعت روزهای قبل که این سوره خوانده شده باید بخوانید و پس از آن نماز امام زمان (عج) بخوانید و بعد تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) را بخوانید.

روش ختم حدیث کساء برای ازدواج

حدیث کسا را در شب جمعه بخوانید با این شرط که چادر را روی سرتان بیندازید و آرام آرام بخوانید و حضور امامان را تصور کنید و حاجت خود را از خداوند بخواهید که انشاء الله براورده شود و اگر دفعهء اول براورده نشد شب جمعه دوم ختم حدیث کسا را انجام دهد و اگر یاز هم براورده نشد شب جمعه سوم انجام دهد که انشاء الله تخلف ندارد. 

شرایط ختم حدیث کسا

هر چند در روایات معصومان شرایط و آداب خاصی برای ختم حدیث کسا بیان نشده است، ولی در نظر داشتن شرایط عام جلسات دعا و توسل، که در همان حالت تضرع و خشوع و انقطاع از همه کس و همه چیز بسوی خدا است، میتواند بر تأثیر این توسل بیفزاید.

ختم حدیث کسا,ختم حدیث کسا برای حاجت,روش ختم حدیث کساء برای ازدواجدر روایات معصومان شرایط و آداب خاصی برای ختم حدیث کسا بیان نشده

گردآوری: بخش مذهبی سرپوش

  • 28
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش