سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
۱۰:۱۴ - ۱۷ تير ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۴۰۹۹۰
مدیریت ورزش

آخرین گمانه زنی ها درباره تغییرات مدیریتی در استقلال پس از انتخابات ریاست جمهوری؛ مدیرعامل هلدینگ و نماینده‌اش در هیات مدیره استقلال تغییر می‌کنند؟!

علی عسگری,آخرین گمانه زنی ها درباره تغییرات مدیریتی در استقلال
پیش از انتخابات ریاست جمهوری، برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خبر می‌دادند که پس از انتخابات ریاست جمهوری ممکن است، در باشگاه استقلال، تغییرات مدیریتی اتفاق بیفتد.

به گزارش فوتبالی، با توجه به ترکیب کاندیداهای ریاست جمهوری و البته تمایلات سیاسی علی عسگری مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و احمد شهریاری مدیرعامل شرکت پارک‌های پتروشیمایی افق خلیج فارس که یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس است، به این می‌خورد که اگر هر کدام کاندیداها به غیر از پزشکیان رای می‌آوردند، علی عسگری و شهریاری در هلدینگ خلیج فارس بمانند اما حالا که کاندیدای اصلاح طلبان و میانه‌روها رای آورده و رییس جمهور شده، جایگاه علی عسگری و شهریاری، چندان محکم نخواهد بود. دلیل هم ساده است. وزیر نفت مطمئنا تغییر می‌کند و البته هلدینگ خلیج فارس، زیر مجموعه وزارت نفت است و با تغییر دولت باید منتظر تغییرات در این وزارتخانه و زیر مجموعه‌هایش باشیم.

از اواخر سال گذشته خبر رسیده بود که در پروسه خصوصی‌سازی سرخابی‌های پایتخت قرار است باشگاه استقلال به یک مجموعه ثروتمند به نام هولدینگ پتروشیمی خلیج فارس واگذار شود. این خبر باعث خوشحالی فراوان هواداران استقلال شده بود. هر چند همان روزها در مقطعی خبر آمد که این واگذاری انجام نخواهد شد و مالکیت این باشگاه به یکی از بانک‌ها می‌رسد. اما بالاخره در اوایل اردیبهشت ماه امسال استقلال رسما به هولدینگ پتروشیمی خلیج فارس واگذار شد و خوشحالی و امیدواری استقلال را به دنبال داشت. به هر حال این مجموعه‌، مجموعه‌ای است که سالانه ۱۳۶ هزار دلار درآمدزایی دارد و بخش قابل توجهی از هزینه‌های دولت را تامین می‌کند.

هواداران استقلال از این جهت خوشحال بودند که تصور می‌کردند مشکلات مالی این باشگاه با کمک این مجموعه ثروتمند حل خواهد شد. اما از وقتی هولدینگ اداره استقلال را بر عهده گرفت انتظارات هواداران این تیم برآورده نشده و بخشی زیادی از هواداران استقلال، می‌گویند وضعیت نه تنها با قبل از واگذاری فرقی نکرده بلکه در برخی موارد بدتر هم شده است. همانطور که گفته شد مدیریت هولدینگ بر عهده عبدالعلی علی عسگری رییس سابق سازمان صدا و سیما است. احمد شهریاری به عنوان نماینده هولدینگ در باشگاه استقلال حضور دارد و در همین مدت کوتاه تصمیم‌‌های مهمی در این باشگاه گرفته که اکثر آنها نتایج خوبی نداشته است. این گروه وقتی مالک استقلال شد، این تیم صدرنشین لیگ برتر بود اما تصمیمات شهریاری نماینده هلدینگ در این باشگاه و تغییر علی خطیر مدیرعامل وقت باشگاه، باعث شد آبی‌ها صدرنشینی را از دست بدهند و قهرمانی را به پرسپولیس تقدیم کنند.

تصمیم‌هایی که عمدتا با استقبال و توافق هواداران این باشگاه روبرو نشده و حتی پیامدهای خوبی هم نداشته است. برای همین هم هواداران استقلال به مدیران هولدینگ معترض هستند و حتی برخی معتقدند که یا باید نوع نگرش و مدیریت هولدینگ در استقلال تغییر کند یا باید آن دسته از مدیران این سازمان که برای باشگاه استقلال تصمیم‌گیری می‌کنند تغییر کند.

استقلال در فصل و انتقالات هم هنوز نتوانسته با بازیکنان بزرگش تمدید کند و فقط یکی دو بازیکن با جایگاه‌های پایین‌تر تمدید قرارداد کرده‌اند. جذب دو سه بازیکن خارجی با رزومه ضعیف هم صدای هواداران این تیم را درآورده تا جایی که باشگاه هنوز نتوانسته نام آنها را رسانه‌ای کند.

سایت روزنامه خبر ورزشی هم در این باره نوشته است: «هفته گذشته که انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده شد، فضای جامعه به سمتی رفت که این تصور شکل گرفت پزشکیان رای می‌آورد و در اتفاقی عجیب هلدینگ خلیج فارس که تحرکی در مورد انتخاب اعضای هیات مدیره نداشت، یه یکباره هیات مدیره جدید را با شتاب انتخاب و معرفی کرد و حالا هم قصد دارند فرشید سمیعی را به عنوان مدیر عامل این باشگاه انتخاب کند. شنیده می‌شود هلدینگ خلیج فارس برای اینکه درگیر استعلام‌های لازم برای نفر جدید نشود، قصد دارد حکم سمیعی را از سرپرست به مدیرعامل تبدیل کند ولی مساله اصلی این است که با انتخاب پزشکیان قطعا به زودی تمام مدیران ارشد هلدینگ تغییر می‌کنند.»

اما همانطور که گفته شد اتفاق بزرگی که دیروز در ایران افتاد به احتمال زیاد باعث تغییراتی در هولدینگ پتروشیمی خلیج فارس و به دنبال آن باشگاه استقلال خواهد شد! دیروز چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار شد و دکتر مسعود پزشکیان با کسب اکثریت آرا به عنوان رییس جمهور جدید کشور معرفی شد. علی عسگری و همراهانش در هلدینگ خلیج فارس همگی از جبهه اصولگراها هستند و قطعا دولت جدید اولین کاری که می‌کند تغییر مدیران همین جبهه است، چه کسانی که در وزارت‌خانه پست‌های بالا دارند و چه کسانی که در سازمان‌ها و هلدینگ‌های عظیم پست و منصب دارند.

دکتر پزشکیان به زودی کابینه خودش را معرفی خواهد کرد. یکی از وزرایی که او باید معرفی کند وزیر نفت است و از آنجا که هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس یکی از زیرمجموعه‌های وزارت نفت است، با تغییر وزیر نفت به احتمال زیاد در مدیریت هلدینگ هم تغییرات زیادی رخ خواهد داد. چرا که مدیران فعلی این مجموعه از نظر دیدگاه و نگرش سیاسی و جناحی به جبهه پایداری نزدیک هستند اما پزشکیان سیاست و نگرش کاملا متفاوتی با مدیران فعلی دارد و احتمال این که با آنها به همکاری ادامه بدهد اصلا وجود ندارد.

در نتیجه نفر اول مجموعه‌ای که مالک باشگاه استقلال است و نماینده این مجموعه در استقلال هم تغییر خواهد کرد. این برای باشگاه استقلال تغییر بزرگی است. چرا که در حیطه تصمیم‌گیران اصلی این باشگاه رخ می‌دهد. گمانه زنی‌های افراد نزدیک به باشگاه استقلال هم در ساعات گذشته و پس از روشن شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری از این قرار است که علی عسگری و احمد شهریاری در این باشگاه تمام شده است و آنها باید به زودی با استقلال خداحافظی کنند. البته برکناری این افراد از مدیریت در هلدینگ و هیات مدیره باشگاه استقلال یک طرف قضیه است. طرف دیگر ماجرا این است که ببینیم چه کسانی برای مدیریت در هلدینگ انتخاب می‌شوند و از میان آنها چه کسی نماینده هلدینگ در استقلال خواهد شد.

حالا راحت‌تر می‌توان فهمید چرا مدیران هلدینگ خلیج فارس اینقدر برای تعیین مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شتاب داشتند چون آنها به خوبی می‌دانند به زودی باید با مدیریت باشگاه استقلال خداحافظی کنند!

 • 16
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲۶ تیر
  هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  کویت - ایران
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  بحرین - عربستان
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - قطر
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  اردن - هند
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  ژاپن - کره جنوبی
  ۱۹:۳۰
 • چهارشنبه ۲۷ تیر
  دوستانه
  هارتس - تاتنهام
  ۲۱:۳۰
 • دوستانه
  والسال - استون ویلا
  ۲۲:۰۰
 • پنج شنبه ۲۸ تیر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - تورنتو
  ۰۳:۰۰
ویژه سرپوش