دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۳:۰۰ - ۰۵ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۳۰۲
سایر ورزشها

روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو

فینالیست شدن پنج ووشوکار و کسب یک نقره و ۴ برنز/ صعود فوتبال و هندبال

بازی های آسیایی,روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو
روز چهارم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو با صعود پنج ووشوکار ایران به فینال و کسب یک نقره و ۴ برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش تسنیم، روز چهارم بازی‌های آسیایی امروز (چهارشنبه پنجم مهرماه) برگزار شد و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.

در مسابقات امروز تیم فوتبال امید با برتری ۲ بر صفر برابر تایلند به مرحله یک چهارم راه یافت. تیم هندبال نیز با تساوی ۲۳-۲۳ برابر عربستان جواز صعود به مرحله بعد را کسب کرد.

 الهه منصوریان، شجاع پناهی، افشین سلیمی، محسن محمدسیفی و یوسف صبری ۵ نماینده ووشو کشورمان بودند که گام به دیدار نهایی گذاشتند و فردا برای کسب مدال طلا به مصاف رقبای خود می‌روند.

امروز همچنین زهرا کیانی در ووشو مدال نقره را بر گردن آویخت و شهربانو منصوریان در ووشو،‌ مهران برخورداری  ملیکا میرحسینی و متین رضایی در تکواندو برنز گرفتند تا روز چهارم برای ایران با یک نقره و ۴ برنز به پایان برسد. بدین ترتیب جمع مدال‌های ایران تا پایان روز چهارم به ۱۵ مدال (یک طلا، ۵ نقره و ۹  برنز) رسید.

فردا (پنجشنبه) کاروان ایران این فرصت را دارد تا با کسب طلا در رشته ووشو تعداد طلاهای خود را افزایش دهد.

نتایج لحظه به لحظه ورزشکاران کشورمان به شرح زیر است:

فوتبال:

تیم فوتبال امید ایران در مرحله یک‌هشتم نهایی، به مصاف تایلند رفت و با پیروزی ۲ بر صفر مقابل این حریف، گام به مرحله یک‌چهارم نهایی گذاشت. ارسلان مطهری در دقیقه ۱۵ و یاسین سلمانی در دقیقه ۸۲ از روی نقطه پنالتی برای تیم ایران گلزنی کردند.

شاگردان رضا عنایتی در مرحله یک‌چهارم نهایی، روز یکشنبه ۹ مهر ماه به مصاف برنده دیدار تیم‌های هنگ‌کنگ و فلسطین خواهند رفت.

شطرنج:

در دور هشتم مسابقات شطرنج رپید، مبینا علی‌نسب مقابل «یاکو بایوا» از ازبکستان به پیروزی دست یافت و سید محمدامین طباطبایی مقابل «نگوین» از ویتنام به تساوی رسید.

در دور نهم طباطبایی مقابل «برسامینا» از فیلیپین پیروز شد و علی‌نسب در دیدار با «ژانسایا عبدالمالک» از قزاقستان شکست خورد.

هندبال:

تیم هندبال ایران در سومین دیدار خود به مصاف عربستان رفت و به تساوی ۲۳-۲۳ رسید و با یک برد مقابل مغولستان و یک باخت مقابل ژاپن به عنوان تیم دوم راهی دور بعدی مسابقات شد.

بسکتبال سه نفره:

تیم ملی بسکتبال سه نفره ایران با ترکیب علیرضا شریفی، احسان دلیرزهان، محمد رحیمی و امیر حسین یازرلو به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه ۲۲ بر ۱۳ به پیروزی رسید و به رده دوم جدول صعود کرد.

تنیس روی میز:

* امیرحسین هدایی در دور نخست از بخش انفرادی به مصاف «عبیدالله سلطانوف» از تاجیکستان رفت و این حریف را ۴ بر صفر ( ۱۱ بر ۴، ۱۱ بر ۵، ۱۱ بر ۸ و ۱۱ بر ۶) شکست داد و مقتدرانه گام به مرحله یک‌شانزدهم نهایی گذاشت.

بازی های آسیایی,روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو

تیراندازی:

* در پایان بخش سرعت و دقت تپانچه ۲۵ متر بانوان، هانیه رستمیان با امتیاز ۵۸۴ در رده ششم ایستاد و فینالیست شد. دو تیرانداز از چین، دو تیرانداز از هند، یک تیرانداز از چین تایپه، سنگاپور و کره‌جنوبی در کنار رستمیان در فینال حضور دارند. همچنین گلنوش سبقت‌اللهی با ۵۶۶ امتیاز در رده ۳۱ و زینب طوماری با ۵۴۳ امتیاز در رده ۳۹ ایستادند.

هانیه رستمیان در دیدار فینال در رده ششم قرار گرفت.

بازی های آسیایی,روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو

در مرحله مقدماتی تفنگ سه وضعیت زنان، آرمینا صادقیان با مجموع امتیاز ۵۸۵.۲۵ در رده یازدهم قرار گرفت. نجمه خدمتی با امتیاز ۵۸۲.۲۷ در رده پانزدهم و الهه احمدی با امتیاز ۵۷۵.۲۳ در رده بیست و نهم ایستادند و از صعود به مراحل بالاتر بازماندند. تیم تفنگ سه وضعیت زنان با مجموع امتیاز ۱۷۴۲ در رده ششم قرار گرفت.

شنا:

* متین سهران شناگر ۲۱ ساله تیم ملی در ماده ۲۰۰ متر آزاد در گروه سوم مقدماتی با زمان ۱:۵۳.۵۷ دقیقه در میان ۸ شناگر ششم شد. سهران در میان ۳۶ شناگر این ماده در جایگاه بیستم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.

* مهرشاد افقری شناگر ۲۱ ساله تیم ملی در گروه چهارم مقدماتی ماده ۱۰۰ متر پروانه با زمان ۵۴.۰۷ بین ۸ شناگر پنجم شد. افقری با ثبت این زمان در میان ۲۹ شناگر ماده ۱۰۰ متر پروانه در جایگاه سیزدهم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.

تکواندو:

* مهران برخورداری در رقابت‌های وزن ۸۰- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، به مصاف امید سهاک از افغانستان رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۷ بر صفر و ۱۵ بر ۲ مقابل حریف خود به برتری دست یافت.

نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف دِو سه‌آ از فیلیپین رفت و در دو راند متوالی از سد حریف گذشت. برخورداری در راند نخست ۱۲ بر صفر به برتری رسید و در راند دوم نیز در حالی که ۱۳ بر ۷ از حریف خود جلو بود، تکواندوکار فیلیپینی پنج اخطاره شد تا برخورداری به نیمه‌نهایی صعود و مدال برنزش را قطعی کند.

مهران برخورداری در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه ۲ بر یک مغلوب پارک دارنده مدال طلا و برنز جهان از کره‌جنوبی شد تا همچنان تکواندو ایران در حسرت مدال طلا باقی بماند.. راند نخست این دیدار با نتیجه ۶ بر ۳ به سود پارک به پایان رسید، اما در راند دوم مهران برخورداری ۱۱ بر ۸ جبران کرد و سرنوشت مسابقه را به راند سوم کشاند، اما در این راند نیز ۱۰ بر ۱۰ مغلوب شد و به مدال برنز رسید.

* ملیکا میرحسینی در رقابت‌های وزن ۶۷- کیلوگرم بانوان در دور نخست به مصاف ایندیرا باسنت از نپال رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۱۴ بر یک و ۹ بر صفر به برتری دست یافت.

میرحسینی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف جولیانا الصادق دارنده مدال برنز المپیک توکیو و نقره جهان از اردن رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۵ بر ۴ و ۳ بر ۳ از سد حریف نامدار خود گذشت. میرحسینی با صعود به دیدار نیمه‌نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد.

نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم تکواندو بانوان در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه ۲ بر یک مغلو فیروزا سادیکوا از ازبکستان شد و از راهیابی به دیدار نهایی بازماند. راند نخست این دیدار با برتری ۳ بر ۲ حسینی به پایان رسید، اما راند دوم ۱۳ بر ۱۰ به سود تکواندوکار ازبکستانی به پایان رسید. در راند سرنوشت‌ساز سوم نیز میرحسینی ۱۸ بر ۶ شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

* در رقابت‌های وزن ۶۸- کیلوگرم، متین رضایی پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف کورمانعلیف از قرقیزستان رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۱۹ بر ۶ و  ۱۹ بر ۱۲ از سد حریف خود گذشت.

رضایی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف چنمینگ ژیائو از چین رفت و در پایان یک دیدار بسیار نزدیک موفق به برتری ۲ بر یک شد. راند نخست ۱۴ بر ۷ به سود حریف چینی‌ به پایان رسید، اما متین رضایی راند دوم را ۱۲ بر ۱۲ به سود خود به پایان رساند تا سرنوشت این دیدار به راند سوم کشیده شود. در راند سوم نیز در حالی که رضایی تا ثانیه‌های پایانی از حریف خود عقب بود موفق به برتری ۱۵ بر ۱۴ شد تا ضمن صعود به دیدار نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را قطعی کند.

نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی  با نتیجه ۲ بر یک مغلوب زید عبدالکریم از اردن شد و با کسب مدال برنز به کار خود پایان داد. راند نخست این دیدار با برتری ۱۴ بر ۱۰ تکواندوکار اردنی به اتمام رسید، اما رضایی در راند دوم ۷ بر ۶ پیروز شد. در راند سوم نیز تکواندوکار اردنی ۸ بر ۵ نماینده کشورمان را شکست داد و پیروز این مسابقه لقب گرفت.

ووشو:

* حسین قبله‌نما در بسته "دائوشو_گوئن‌شو" مردان به مصاف حریفان خود رفت و در پایان با نمره ۱۹.۱۱۹ در رده ششم قرار گرفت و موفق به کسب مدال نشد. در این فرم ورزشکاری از چین با نمره ۱۹.۶۲۶ به عنوان نخست دست یافت. ورزشکارانی از سنگاپور و اندونزی با امتیازهای ۱۹.۴۷۶ و ۱۹.۴۶۶ دوم و سوم شدند.

در ادامه پیکارهای روز چهارم ووشو بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو، زهرا کیانی در بسته "جین‌شو-چیانگ‌شو" به مصاف حریفان خود رفت. نماینده شایسته کشورمان با عملکردی درخشان و با نمره ۱۹.۴۳۶ به مدال نقره تالو بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو دست یافت. در این فرم ورزشکار چینی با امتیاز ۱۹.۶۰۰ اول شد و نماینده ویتنام ۱۹.۴۲۶ با نمره در رتبه دوم ایستاد.

بازی های آسیایی,روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو

* در مرحله نیمه‌نهایی الهه منصوریان در وزن ۵۲- کیلوگرم ساندا مقابل «تاریسا دی فلورنتینا» از اندونزی قرار گرفت و حریف را ناک‌اوت کرد و راهی دیدار نهایی شد. ملی‌پوش کشورمان صبح فردا (پنجشنبه) در فینال به مصاف نماینده چین و قزاقستان خواهد رفت.

* شجاع پناهی در وزن ۶۰- کیلوگرم ساندا به دلیل حاضر نشدن حریف فیلیپینی‌اش  به دیدار فینال رسید.

* شهربانو منصوریان در وزن ۶۰- کیلوگرم ساندا مقابل «ژیائو وی وو» قرار گرفت و با شکست برابر نماینده نماینده چین به مدال برنز قناعت کرد.

* افشین سلیمی با برتری برابر سئونگ جین جئون نماینده کره‌ جنوبی سومین فینالیست ووشو ایران لقب گرفت تا فردا در دیدار نهایی به میدان برود.

* محسن محمدسیفی در وزن ۷۰ کیلوگرم ساندا مقابل هوان یی ژانگ از چین تایپه به میدان رفت و با شکست حریف به فینال رسید و در آستانه کسب چهارمین مدال طلای خود در تاریخ این رقابت‌ها قرار گرفت. محمدسیفی در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ سه مدال طلا بدست آورده بود.

* یوسف صبری در وزن ۷۵ کیلوگرم ساندا مقابل نصرت‌الله حبیبی از افغانستان قرار گرفت که با شکست حریفش به دیدار فینال بازی‌های آسیایی رسید.

بوکس

* طوفان شریفی بوکسور وزن ۹۲ کیلوگرم ایران برابر عدی الهنداوی نماینده اردن به پیروزی رسید.

  • 12
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • دوشنبه ۱ مرداد
    دوستانه
    الهلال - العربی
    ۱۹:۳۰
  • دوستانه
    اینتر - پرگولتزه
    ۲۰:۰۰
  • دوستانه
    کوشیچه - آاس رم
    ۲۱:۰۰
  • جام ملت های زیر ۱۹ سال اروپا ۲۰۲۴
    اسپانیا - فرانسه
    ۲۱:۳۰
  • جام ملت های زیر ۱۹ سال اروپا ۲۰۲۴
    ترکیه - دانمارک
    ۲۱:۳۰
  • بسکتبال دوستانه
    آمریکا - آلمان
    ۲۲:۳۰
  • سه شنبه ۲ مرداد
    لیگ قهرمانان اروپا
    لوگانو - فنرباغچه
    ۲۲:۰۰
  • دوستانه
    اسپورتینگ - سویا
    ۲۳:۰۰
ویژه سرپوش