پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
۱۳:۰۰ - ۰۵ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۳۰۲
سایر ورزشها

روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو

فینالیست شدن پنج ووشوکار و کسب یک نقره و ۴ برنز/ صعود فوتبال و هندبال

بازی های آسیایی,روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو
روز چهارم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو با صعود پنج ووشوکار ایران به فینال و کسب یک نقره و ۴ برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش تسنیم، روز چهارم بازی‌های آسیایی امروز (چهارشنبه پنجم مهرماه) برگزار شد و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.

در مسابقات امروز تیم فوتبال امید با برتری ۲ بر صفر برابر تایلند به مرحله یک چهارم راه یافت. تیم هندبال نیز با تساوی ۲۳-۲۳ برابر عربستان جواز صعود به مرحله بعد را کسب کرد.

 الهه منصوریان، شجاع پناهی، افشین سلیمی، محسن محمدسیفی و یوسف صبری ۵ نماینده ووشو کشورمان بودند که گام به دیدار نهایی گذاشتند و فردا برای کسب مدال طلا به مصاف رقبای خود می‌روند.

امروز همچنین زهرا کیانی در ووشو مدال نقره را بر گردن آویخت و شهربانو منصوریان در ووشو،‌ مهران برخورداری  ملیکا میرحسینی و متین رضایی در تکواندو برنز گرفتند تا روز چهارم برای ایران با یک نقره و ۴ برنز به پایان برسد. بدین ترتیب جمع مدال‌های ایران تا پایان روز چهارم به ۱۵ مدال (یک طلا، ۵ نقره و ۹  برنز) رسید.

فردا (پنجشنبه) کاروان ایران این فرصت را دارد تا با کسب طلا در رشته ووشو تعداد طلاهای خود را افزایش دهد.

نتایج لحظه به لحظه ورزشکاران کشورمان به شرح زیر است:

فوتبال:

تیم فوتبال امید ایران در مرحله یک‌هشتم نهایی، به مصاف تایلند رفت و با پیروزی ۲ بر صفر مقابل این حریف، گام به مرحله یک‌چهارم نهایی گذاشت. ارسلان مطهری در دقیقه ۱۵ و یاسین سلمانی در دقیقه ۸۲ از روی نقطه پنالتی برای تیم ایران گلزنی کردند.

شاگردان رضا عنایتی در مرحله یک‌چهارم نهایی، روز یکشنبه ۹ مهر ماه به مصاف برنده دیدار تیم‌های هنگ‌کنگ و فلسطین خواهند رفت.

شطرنج:

در دور هشتم مسابقات شطرنج رپید، مبینا علی‌نسب مقابل «یاکو بایوا» از ازبکستان به پیروزی دست یافت و سید محمدامین طباطبایی مقابل «نگوین» از ویتنام به تساوی رسید.

در دور نهم طباطبایی مقابل «برسامینا» از فیلیپین پیروز شد و علی‌نسب در دیدار با «ژانسایا عبدالمالک» از قزاقستان شکست خورد.

هندبال:

تیم هندبال ایران در سومین دیدار خود به مصاف عربستان رفت و به تساوی ۲۳-۲۳ رسید و با یک برد مقابل مغولستان و یک باخت مقابل ژاپن به عنوان تیم دوم راهی دور بعدی مسابقات شد.

بسکتبال سه نفره:

تیم ملی بسکتبال سه نفره ایران با ترکیب علیرضا شریفی، احسان دلیرزهان، محمد رحیمی و امیر حسین یازرلو به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه ۲۲ بر ۱۳ به پیروزی رسید و به رده دوم جدول صعود کرد.

تنیس روی میز:

* امیرحسین هدایی در دور نخست از بخش انفرادی به مصاف «عبیدالله سلطانوف» از تاجیکستان رفت و این حریف را ۴ بر صفر ( ۱۱ بر ۴، ۱۱ بر ۵، ۱۱ بر ۸ و ۱۱ بر ۶) شکست داد و مقتدرانه گام به مرحله یک‌شانزدهم نهایی گذاشت.

بازی های آسیایی,روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو

تیراندازی:

* در پایان بخش سرعت و دقت تپانچه ۲۵ متر بانوان، هانیه رستمیان با امتیاز ۵۸۴ در رده ششم ایستاد و فینالیست شد. دو تیرانداز از چین، دو تیرانداز از هند، یک تیرانداز از چین تایپه، سنگاپور و کره‌جنوبی در کنار رستمیان در فینال حضور دارند. همچنین گلنوش سبقت‌اللهی با ۵۶۶ امتیاز در رده ۳۱ و زینب طوماری با ۵۴۳ امتیاز در رده ۳۹ ایستادند.

هانیه رستمیان در دیدار فینال در رده ششم قرار گرفت.

بازی های آسیایی,روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو

در مرحله مقدماتی تفنگ سه وضعیت زنان، آرمینا صادقیان با مجموع امتیاز ۵۸۵.۲۵ در رده یازدهم قرار گرفت. نجمه خدمتی با امتیاز ۵۸۲.۲۷ در رده پانزدهم و الهه احمدی با امتیاز ۵۷۵.۲۳ در رده بیست و نهم ایستادند و از صعود به مراحل بالاتر بازماندند. تیم تفنگ سه وضعیت زنان با مجموع امتیاز ۱۷۴۲ در رده ششم قرار گرفت.

شنا:

* متین سهران شناگر ۲۱ ساله تیم ملی در ماده ۲۰۰ متر آزاد در گروه سوم مقدماتی با زمان ۱:۵۳.۵۷ دقیقه در میان ۸ شناگر ششم شد. سهران در میان ۳۶ شناگر این ماده در جایگاه بیستم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.

* مهرشاد افقری شناگر ۲۱ ساله تیم ملی در گروه چهارم مقدماتی ماده ۱۰۰ متر پروانه با زمان ۵۴.۰۷ بین ۸ شناگر پنجم شد. افقری با ثبت این زمان در میان ۲۹ شناگر ماده ۱۰۰ متر پروانه در جایگاه سیزدهم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.

تکواندو:

* مهران برخورداری در رقابت‌های وزن ۸۰- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، به مصاف امید سهاک از افغانستان رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۷ بر صفر و ۱۵ بر ۲ مقابل حریف خود به برتری دست یافت.

نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف دِو سه‌آ از فیلیپین رفت و در دو راند متوالی از سد حریف گذشت. برخورداری در راند نخست ۱۲ بر صفر به برتری رسید و در راند دوم نیز در حالی که ۱۳ بر ۷ از حریف خود جلو بود، تکواندوکار فیلیپینی پنج اخطاره شد تا برخورداری به نیمه‌نهایی صعود و مدال برنزش را قطعی کند.

مهران برخورداری در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه ۲ بر یک مغلوب پارک دارنده مدال طلا و برنز جهان از کره‌جنوبی شد تا همچنان تکواندو ایران در حسرت مدال طلا باقی بماند.. راند نخست این دیدار با نتیجه ۶ بر ۳ به سود پارک به پایان رسید، اما در راند دوم مهران برخورداری ۱۱ بر ۸ جبران کرد و سرنوشت مسابقه را به راند سوم کشاند، اما در این راند نیز ۱۰ بر ۱۰ مغلوب شد و به مدال برنز رسید.

* ملیکا میرحسینی در رقابت‌های وزن ۶۷- کیلوگرم بانوان در دور نخست به مصاف ایندیرا باسنت از نپال رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۱۴ بر یک و ۹ بر صفر به برتری دست یافت.

میرحسینی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف جولیانا الصادق دارنده مدال برنز المپیک توکیو و نقره جهان از اردن رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۵ بر ۴ و ۳ بر ۳ از سد حریف نامدار خود گذشت. میرحسینی با صعود به دیدار نیمه‌نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد.

نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم تکواندو بانوان در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه ۲ بر یک مغلو فیروزا سادیکوا از ازبکستان شد و از راهیابی به دیدار نهایی بازماند. راند نخست این دیدار با برتری ۳ بر ۲ حسینی به پایان رسید، اما راند دوم ۱۳ بر ۱۰ به سود تکواندوکار ازبکستانی به پایان رسید. در راند سرنوشت‌ساز سوم نیز میرحسینی ۱۸ بر ۶ شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

* در رقابت‌های وزن ۶۸- کیلوگرم، متین رضایی پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف کورمانعلیف از قرقیزستان رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۱۹ بر ۶ و  ۱۹ بر ۱۲ از سد حریف خود گذشت.

رضایی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف چنمینگ ژیائو از چین رفت و در پایان یک دیدار بسیار نزدیک موفق به برتری ۲ بر یک شد. راند نخست ۱۴ بر ۷ به سود حریف چینی‌ به پایان رسید، اما متین رضایی راند دوم را ۱۲ بر ۱۲ به سود خود به پایان رساند تا سرنوشت این دیدار به راند سوم کشیده شود. در راند سوم نیز در حالی که رضایی تا ثانیه‌های پایانی از حریف خود عقب بود موفق به برتری ۱۵ بر ۱۴ شد تا ضمن صعود به دیدار نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را قطعی کند.

نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی  با نتیجه ۲ بر یک مغلوب زید عبدالکریم از اردن شد و با کسب مدال برنز به کار خود پایان داد. راند نخست این دیدار با برتری ۱۴ بر ۱۰ تکواندوکار اردنی به اتمام رسید، اما رضایی در راند دوم ۷ بر ۶ پیروز شد. در راند سوم نیز تکواندوکار اردنی ۸ بر ۵ نماینده کشورمان را شکست داد و پیروز این مسابقه لقب گرفت.

ووشو:

* حسین قبله‌نما در بسته "دائوشو_گوئن‌شو" مردان به مصاف حریفان خود رفت و در پایان با نمره ۱۹.۱۱۹ در رده ششم قرار گرفت و موفق به کسب مدال نشد. در این فرم ورزشکاری از چین با نمره ۱۹.۶۲۶ به عنوان نخست دست یافت. ورزشکارانی از سنگاپور و اندونزی با امتیازهای ۱۹.۴۷۶ و ۱۹.۴۶۶ دوم و سوم شدند.

در ادامه پیکارهای روز چهارم ووشو بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو، زهرا کیانی در بسته "جین‌شو-چیانگ‌شو" به مصاف حریفان خود رفت. نماینده شایسته کشورمان با عملکردی درخشان و با نمره ۱۹.۴۳۶ به مدال نقره تالو بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو دست یافت. در این فرم ورزشکار چینی با امتیاز ۱۹.۶۰۰ اول شد و نماینده ویتنام ۱۹.۴۲۶ با نمره در رتبه دوم ایستاد.

بازی های آسیایی,روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو

* در مرحله نیمه‌نهایی الهه منصوریان در وزن ۵۲- کیلوگرم ساندا مقابل «تاریسا دی فلورنتینا» از اندونزی قرار گرفت و حریف را ناک‌اوت کرد و راهی دیدار نهایی شد. ملی‌پوش کشورمان صبح فردا (پنجشنبه) در فینال به مصاف نماینده چین و قزاقستان خواهد رفت.

* شجاع پناهی در وزن ۶۰- کیلوگرم ساندا به دلیل حاضر نشدن حریف فیلیپینی‌اش  به دیدار فینال رسید.

* شهربانو منصوریان در وزن ۶۰- کیلوگرم ساندا مقابل «ژیائو وی وو» قرار گرفت و با شکست برابر نماینده نماینده چین به مدال برنز قناعت کرد.

* افشین سلیمی با برتری برابر سئونگ جین جئون نماینده کره‌ جنوبی سومین فینالیست ووشو ایران لقب گرفت تا فردا در دیدار نهایی به میدان برود.

* محسن محمدسیفی در وزن ۷۰ کیلوگرم ساندا مقابل هوان یی ژانگ از چین تایپه به میدان رفت و با شکست حریف به فینال رسید و در آستانه کسب چهارمین مدال طلای خود در تاریخ این رقابت‌ها قرار گرفت. محمدسیفی در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ سه مدال طلا بدست آورده بود.

* یوسف صبری در وزن ۷۵ کیلوگرم ساندا مقابل نصرت‌الله حبیبی از افغانستان قرار گرفت که با شکست حریفش به دیدار فینال بازی‌های آسیایی رسید.

بوکس

* طوفان شریفی بوکسور وزن ۹۲ کیلوگرم ایران برابر عدی الهنداوی نماینده اردن به پیروزی رسید.

 • 12
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گوستاوو بلانکو بیوگرافی گوستاوو بلانکو بازیکن مهاجم آرژانتینی

تاریخ تولد: ۵ نوامبر ۱۹۹۱

محل تولد: مندوسا، آرژانتین

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: استقلال

شماره پیراهن: ۹

ادامه
جواد خواجوی بیوگرافی جواد خواجوی کمدین پرطرفدار ایرانی (+تصاویر)

چکیده بیوگرافی جواد خواجوی

نام کامل: جواد خواجوی

تاریخ تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۷۱

محل تولد: مشهد

حرفه: کمدین، بازیگر و دوبلور

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته سینما

ادامه
کیم تهیونگ کیم تهیونگ از اعضای گروه محبوب BTS

تاریخ تولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵

محل تولد: دگو، کره جنوبی

حرفه: خواننده، ترانه سرا، بازیگر و مدل 

ژانر: آراندبی، نئو سول، ایندی پاپ، کی-پاپ

ساز تخصصی: آواز

آغاز فعالیت: ۲۰۱۳ تاکنون

ادامه
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱۵ آذر
  لیگ قهرمانان آسیا
  هانوی اف سی - اوراوا ردز
  ۱۵:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  ووهان تری تاونز - پوهانگ استیلرز
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر والیبال
  ایفاسرام اردکان - گیتی پسند
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  فولاد سیرجان - پیکان تهران
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  هورسان رامسر - نیان الکترونیک
  ۱۶:۰۰
 • جام حذفی آلمان
  بایرلورکوزن - پادربورن
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی آلمان
  ساربروکن - آینتراخت فرانکفورت
  ۲۰:۳۰
 • لیگ کاپ پرتغال
  استوریل - پورتو
  ۲۱:۳۰
 • جام حذفی آلمان
  اشتوتگارت - دورتموند
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  مارسی - لیون
  ۲۳:۳۰
 • پنج شنبه ۱۶ آذر
  لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - تراکتور
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  ذوب آهن - مهرام
  ۱۶:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  ضمک - الاتحاد
  ۱۸:۳۰
 • اردیویسه هلند
  آیندهوون - هیرنفین
  ۲۱:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الشباب - الاتفاق
  ۲۱:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  برست - استراسبورگ
  ۲۳:۰۰
 • اردیویسه هلند
  فاینورد - وولندام
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۱۷ آذر
  لیگ برتر ایران
  ملوان - شمس آذر قزوین
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  پیکان - ذوب آهن
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - آلومینیوم اراک
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الجزیره امارات - عجمان
  ۱۶:۱۵
 • لیگ برتر پرتغال
  ویزلا - براگا
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الوحده امارات - الوصل امارات
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  شباب الاهلی امارات - الامارات
  ۱۹:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الریاض
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الطائی - الهلال
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - آدانا دمیراسپور
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  بنفیکا - فارنسی
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  یوونتوس - ناپولی
  ۲۳:۱۵
ویژه سرپوش