۱۶:۰۰ - ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۴۸۴۸
سایر ورزشها

اتفاق بی‌سابقه در پی اظهارنظر انتقادی رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری

قمری نقره‌داغ شد!

خسرو قمری,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش
فدراسیون دوچرخه‌سواری سال گذشته و در بازی‌های آسیایی جاکارتا برخلاف پیش‌بینی و قول‌هایی که به کادر سرپرستی داده بود، به‌زعم کارشناسان ورزش، ضعیف‌ترین نتیجه کاروان را گرفت و نشان داد هیچ برنامه‌ریزی مدون و شناخت درستی از وضعیت تیم‌های خود نداشته و ندارد.

فدراسیون دوچرخه‌سواری مدت‌هاست نتایج قابل قبولی نمی‌گیرد و به‌هیچ‌وجه انتظارات را برآورده نمی‌کند. آنها در بازی‌های آسیایی و دیگر تورنمنت‌های اعزامی هم نتیجه قابل توجهی کسب نکردند اما پس از تمام این ناکامی‌ها هیچ‌گاه به اظهارنظر واضح و صریح از جانب مسوولان سطح اول ورزش منجر نشده بود. با این حال حرف‌های اخیر رییس فدراسیون جنجالی به‌پا کرد و واکنش تند کمیته ملی المپیک را در پی داشت. قمری در پی لغو اعزام تیمش به رقابت‌های قهرمانی آسیا، کمبود بودجه و عدم اختصاص منابع مالی از سوی کمیته ملی المپیک را علت این ماجرا عنوان و از این کمیته انتقاد کرد؛ انتقادی که برایش گران تمام شد و او در ادامه مجبور شد به‌نوعی صحبت‌هایش را پس بگیرد!

 

صحبت‌های خسرو قمری و انتقادی که نسبت به کمیته ملی المپیک و عدم تخصیص بودجه کافی برای اعزام تیم دوچرخه‌سواری به رقابت‌های آسیا مطرح کرد، واکنش تند و بی‌سابقه‌ای را از جانب این کمیته در پی داشت؛ بیانیه‌ای که تا به امروز سابقه نداشت و کمیته ملی‌المپیک در یکی از موارد معدود، پا را از شفاف‌سازی و توضیحات صرف فراتر نهاد و به‌صراحت از شیوه مدیریت در این فدراسیون انتقاد کرد.

 

قمری هم چندساعتی پس از این بیانیه، همه کاسه‌کوزه‌ها را بر سر روابط عمومی‌اش شکست و اعلام کرد قدردان تمام زحمات کمیته ملی المپیک است!

 

بیانیه بی‌سابقه

کمیته ملی المپیک با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اظهارات رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری واکنش نشان داد. مصاحبه تند خسرو قمری درباره پرداخت نشدن بودجه این فدراسیون و مشکلات مالی موجود در راه اعزام تیم استقامت دوچرخه‌سواری به قهرمانی آسیا با واکنش تند کمیته ملی المپیک روبه‌رو شد.

 

کمیته ملی المپیک با انتشار بیانیه‌ای به نقد مدیریت فدراسیون دوچرخه‌سواری پرداخت و از سوء‌مدیریت فدراسیون دوچرخه‌سواری انتقاد کرد: «کمیته ملی المپیک طبق لیست واریزی‌های موجود توانست جزو معدود ارگان‌هایی باشد که بودجه خود را به‌صورت صددرصد دریافت و در همین راستا بودجه تمام فدراسیون‌ها از جمله فدراسیون دوچرخه‌سواری را به‌صورت تمام و کمال پرداخت نماید. اتفاقا بخش قابل توجهی از بودجه سال ۹۷ در تاریخ ۲۷ اسفندماه به حساب فدراسیون واریز گردید که رییس فدراسیون می‌توانست در صورت برنامه‌محور بودن و داشتن پیش‌بینی‌های لازم همین مبلغ را برای تهیه بلیت یا سایر هزینه‌های اعزام تیم هزینه کند. طبق فهرست پیوست مشخص است کمیته ملی المپیک برای حمایت ویژه از این رشته در نیم‌سال نخست سال ۹۷ بیش از ۸۰درصد بودجه فدراسیون را به حسابش واریز کرد و تمامی هزینه‌های اعزام به بازی‌های آسیایی را نیز متقبل شد و در راستای شفاف‌سازی تمام پرداخت‌ها را روی خروجی سایت کمیته قرار داد. با این تفاسیر و با استناد به این موضوع که همگان در جریان بودجه واریزی به تک‌تک فدراسیون‌ها قرار دارند این سوال پیش می‌آید که شاید رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری از منابع و ورودی و خروجی حساب فدراسیون مطلع نیست!؟»

 

در این بیانیه همچنین کمیته ملی با اشاره به عملکرد دوچرخه‌سواری در بازی‌های آسیایی از ادامه حمایت از این فدراسیون با وجود کسب نتایج ضعیف خبر داده است: «فدراسیون دوچرخه‌سواری سال گذشته و در بازی‌های آسیایی جاکارتا برخلاف پیش‌بینی و قول‌هایی که به کادر سرپرستی داده بود، به‌زعم کارشناسان ورزش، ضعیف‌ترین نتیجه کاروان را گرفت و نشان داد هیچ برنامه‌ریزی مدون و شناخت درستی از وضعیت تیم‌های خود نداشته و ندارد. کمیته ملی المپیک علی‌رغم کسب نتیجه منفی این رشته در بازی‌ها، بر حسب وظیفه اخلاقی به حمایت خود از رییس فدراسیون تا پایان سال ۹۷ ادامه داد و تمام کمک‌های پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده را به حساب فدراسیون واریز کرد.»

 

در بخش دیگری از این بیانیه تند کمیته ملی المپیک آمده است: «ارتباط مستمر با مجموعه مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و مسوولان کمیته ملی المپیک به‌منظور حمایت و همکاری دوجانبه پیش‌شرطی اجتناب‌ناپذیر برای هر مجموعه فدراسیون موفق است که در خصوص دوچرخه‌سواری باید عنوان کنیم بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا هیچ برنامه، تقویم و گزارش عملکردی به‌صورت مکتوب و حتی شفاهی به این مجموعه نرسیده که پیرو آن برنامه‌ریزی برای پرداخت در سال آتی تنظیم شده باشد. ضمن اینکه تمام افرادی که شناختی از بودجه و تخصیص دارند به‌خوبی می‌دانند که هنوز ریالی از بودجه سال ۹۸ از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به‌هیچ ارگان و نهادی پرداخت نشده و این طبیعی است که در فروردین‌ماه تخصیصی صورت نگیرد اما ادبیات ریاست فدراسیون دوچرخه‌سواری که از این موضوع آگاه است و به‌خوبی می‌داند تخصیص‌ها از اردیبهشت‌ماه صورت می‌گیرد در این برهه از زمان که آرامش و همدلی خوبی در بدنه ورزش شکل گرفته نوعی باج‌خواهی به‌حساب می‌آید.»

 

در ادامه این بیانیه، به‌صراحت از شیوه مدیریت در این فدراسیون انتقاد شده است: «جدای از تمامی موارد ذکرشده و نتایج حاصله این رشته طی چند سال اخیر، نظرات کارشناسان، پیشکسوتان و قهرمانان این رشته همگی نشان‌دهنده سوءمدیریت و نبود برنامه‌ای راهبردی و استراتژیک، سردرگمی و روزمرگی در تمامی زمینه‌ها بخصوص بحث مالی در این رشته است و چه بسا رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری بتواند با به‌کارگیری نیروهایی متخصص و جوان، خلاق و صاحب صلاحیت از بدنه همین رشته در حوزه‌های مختلف بخصوص حوزه مالی، از بحران موجود خارج شود.

به‌واقع مشخص است رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری قصد دارد ناکامی قطعی این رشته طی یک سال اخیر را با فرافکنی و اظهارات غیرواقعی، متوجه نهادهای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و سوءمدیریت خود را انکار کند.»

 

قمری: بیشترین توجه

به دوچرخه‌سواری از جانب

کمیته بوده است!

قمری همچنین مطالب منتشرشده در فضای مجازی در خصوص این فدراسیون و کمیته ملی المپیک را ناشی از کم‌تجربگی مجموعه روابط عمومی فدراسیون عنوان کرد!

قمری سال ۹۷ را با وجود کمبودها بهترین سال از لحاظ نظم و انضباط منابع مالی برای فدراسیون دوچرخه‌سواری دانست و گفت: «وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در زمان‌های مختلف منابع لازم را تخصیص دادند و ما توانستیم سال ۹۷ را با تمام مشکلات به‌خوبی به پایان برسانیم.»

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری ادامه داد: «با وجود تمام مشکلات اقتصادی و نوسانات ارزی، سال گذشته نهایت همکاری از سوی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نسبت به این ورزش صورت گرفته که ما قدردان آنها هستیم.»

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری همچنین در خصوص پاسخ کمیته ملی المپیک گفت: «شاید این شائبه برای مسوولان کمیته ملی المپیک پیش آمده باشد که ما قدردان حمایت‌های مالی آنها نیستیم و من اعلام می‌کنم در سال ۹۷ بیشترین توجه از سوی کمیته به فدراسیون ما شده است.»

new​spaper.iran-varzeshi.‎​com
 • 16
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.6 stars from 22 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ سرمربی جدید پرسپولیس

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنجشنبه ۶ تیر
  جام ملت های آفریقا
  مصر - کنگو
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • قهرمانی کمتر از ۲۱ سال اروپا
  آلمان - رومانی
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • قهرمانی کمتر از ۲۱ سال اروپا
  اسپانیا - فرانسه
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • جمعه ۷ تیر
  والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  استرالیا - روسیه
  ساعت: ۱۴:۳۰
 • والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  ایران - صربستان
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • جام ملت های آفریقا
  مراکش - ساحل عاج
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • شنبه ۸ تیر
  والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  بلغارستان - ایران
  ساعت: ۲۲:۱۰
 • یکشنبه ۹ تیر
  والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  ایران - آمریکا
  ساعت: ۱۸:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید