شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۴۶ - ۲۲ آذر ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۹۰۵۹۷۶
کشتی - وزنه برداری

عباس جديدی: يك روز دوباره به سياست باز خواهم گشت

عباس جديدی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری

عباس جديدي، همواره يكي از اعضاي جنجالي شوراي شهر تهران بود. كشتي‌گيري كه با اظهارنظرهاي عجيب خود همواره به سوژه رسانه‌ها و كاربران فضاي مجازي تبديل مي‌شد. ماجراي عكس او با منصور پورحيدري، حمله به هنرمنداني كه توانايي شكستن شاخ بز را ندارند و استفاده از كلمات جالبي مثل «فرزند ننه عقدي يا فرزند ننه صيغه‌اي»، از جمله جنجال‌هايي است كه جديدي در سال‌هاي اخير ايجاد كرده است.

 

او اين بار كانديداي رياست فدراسيون كشتي شده درحالي‌كه در حضور رقيباني مثل رسول‌خادم، كار دشواري براي كسب راي دارد. تلاش جديدي براي حضور در فدراسيون كشتي، شايبه‌هايي را ايجاد كرده كه او از دنياي سياست فاصله گرفته و به ورزش بازگشته است. با او تماس گرفتيم تا از دلايل كانديدا شدنش بپرسيم. گفت‌وگوي كشتي گير پيشين تيم‌ ملي را با «قانون» مي‌خوانيد.

 

ابتدا از برنامه‌هاي‌تان براي فدراسيون كشتي بگوييد. چه مشكلي در اداره كشتي ديديد كه تصميم گرفتيد كانديدا شويد؟

من برنامه مدوني تهيه كرده‌ام كه روز انتخابات درباره آن به طور مختصر صحبت خواهم كرد. در زندگي‌ام همواره با برنامه وارد كاري شده‌ام و اميدوارم فضا، فضايي نباشد كه شكل طناب‌كشي به خود بگيرد و به دور از جناح‌كشي‌هاي سياسي، انتخابات سالم برگزار شود. اميدوارم از محور عدل، عدالت و انصاف خارج نشويم و به نگاه مردم توجه كنيم.

 

چقدر اميدوار هستيد كه بتوانيد بالاترين راي را در انتخابات كسب كنيد؟ در واقع چه دليلي وجود دارد كه راي‌دهندگان شما را به سايرين ترجيح بدهند؟

آن‌هايي كه راي مي‌دهند، بايد بدانند كه راي‌هاي‌شان متعلق به خودشان نيست بلكه بايد خواسته‌هاي مردم را مورد توجه قرار دهند. آن‌ها بايد از راي مردم صيانت كنند. مردم انتظار دارند عزيزاني كه حق راي دارند، بهترين انتخاب‌شان را در صندوق بيندازند. ما نبايد به سمت كسي نگاه شخصي داشته باشيم و جبهه‌گيري كنيم. مردم ايران، مردم با دانشي هستند و همه مسائل را به خوبي مي‌بينند و تحليل مي‌كنند.

 

آن‌ها مي‌دانند كه شأن، منزلت و مقامي كه كشتي كشورمان داشت را چند سالي است از دست داده‌ايم. كادرفني و كادر اجرايي فعلي، تيمي را تحويل گرفت كه در تمام سطوح قهرمان بود. بعد از گذشت ۶ سال ما تيم نهم جهان را در اختيار داريم درحالي‌كه پيش از اين قهرمان بوديم. جوانان و نوجوانان در حال حاضر جايگاهي در جهان ندارند و بارها در قعر جدول رده‌بندي قرار گرفته‌اند.

 

مردم ايران، فهيم هستند و مي‌دانند كشتي، حال خوبي ندارد. اميدوارم در آينده هركسي سكان‌دار فدراسيون كشتي مي‌شود،‌ وقت، فكر و سرمايه‌اش را وقف كشتي كند و به تثبيت جايگاه خود نينديشد. اين اتفاق ظلمي به جامعه كشتي و اقدامي براي نابود كردن آن است. اگر ما خوب كار كنيم و قهرمان شويم، چه لابي كنيم و چه نكنيم، چه از خودمان تعريف كنيم و چه نكنيم، راي‌ها را خواهيم داشت. جامعه كشتي و مردم اگر ببينند تيم نتيجه خوبي مي‌گيرد،‌ از آن حمايت مي‌كنند.

 

ما به عنوان مسئولان چه در ورزش و چه در سياست نبايد به خودمان فكر كنيم بلكه بايد همراه مردم باشيم. اين اتفاقات با تخريب‌هاي سياسي جناح‌هاي مخالف، شدني‌ نيست. كارنامه بايد بيانگر عملكرد باشد.

 

يعني معتقديد اين نتايج حاصل عملكرد ضعيف فدراسيون فعلي كشتي است.

 

ضمن عرض خسته نباشيد به كادرمحترم فعلي فدراسيون، معتقدم هركاري توانسته‌اند، انجام داده‌اند. تلاش كرده‌اند اما به نظرم حاصل تلاش آن‌ها همين بوده است. ظرفيت‌شان همين بوده كه تيم قهرمان جهان را به تيم نهم تبديل كرده‌اند. نگاه ما اگر نگاه علمي و همراه با كادرفني تحصيل‌كرده باشد، آسيب‌ها شناسايي مي‌شود.

 

اگر به عنوان رييس فدراسيون انتخاب شويد، نخستين كاري كه مي‌كنيد چيست؟

بايد كارگروهي تشكيل شود و از همه اهالي كشتي دعوت كرد تا نظرات آن‌ها شنيده شود. تك محوري بودن در مديريت هيچ‌گاه جواب نمي‌دهد و بايد از مشورت ديگران نيز استفاده كرد.

 

اما تيم‌ملي كشتي با فدراسيون فعلي نيز نتايج درخشاني داشته و بارها عناوين قهرماني را كسب كرده است.

 

اگر چنين نتايجي حاصل شده، من آن را نتيجه زحمات گذشتگان مي‌بينم زيرا در شرايط فعلي ما هيچ‌گونه پشتوانه‌سازي انجام نداده‌ايم و در آينده ثمرات اين اتفاق را خواهيم ديد.

 

مشكل بزرگي كه در حال حاضر فدراسيون كشتي از آن گلايه دارد، بحث بودجه است. شما برنامه‌اي براي افزايش بودجه يا درآمدزايي نداريد؟

اقتصاد ورزش در حال حاضر بسيار مهم است و بايد به سمتي برويم كه فدراسيون‌ها خودكفا باشند. نبايد وقتي تيم نتيجه نمي‌گيرد مشكلات مالي از قبيل دير رسيدن بودجه را مطرح كنيم. به نظرم اين مسائل توجيه است و در شكست‌ها مطرح مي‌شود. ما بايد تلاش كنيم كه كشتي‌مان دوباره به جمع سه تيم برتر جهان برگردد. در اين راه دست نياز به سمت همه دراز مي‌كنيم و مي‌خواهيم از ظرفيت‌ همه استفاده كنيم.

 

با راي‌دهندگان لابي كرده‌ايد كه در انتخابات به شما راي بدهند؟ به هر حال لابي‌گري در انتخابات پديده مرسومي است.

 

شرايط بايد برابر باشد تا همه شانس يكساني داشته باشند. فضاي نابرابر شايبه‌هايي را ايجاد مي‌كند و به احتمال فراوان شاهد همين نتيجه‌هايي مي‌شويم كه در سال‌هاي اخير ديده‌ايم. مردم در حال حاضر هرگز اين جايگاه را قبول ندارند؛ جايگاهي كه سبب شد حتي نتوانيم راهي جام‌جهاني شويم. بايد علت و ايراد شناسايي و كاستي‌ها و معايب‌مان ترميم شوند. تا المپيك زمان زيادي باقي نمانده و مردم توقع‌شان بالاتر رفته است.

 

برخي معتقدند كانديداهاي فدراسيون كشتي به نحوي چيده شده‌اند كه در نهايت رسول خادم راي بياورد و دوباره رييس شود. شما با اين تئوري موافقيد؟

اجازه بدهيد بحث شخصي نكنيم. خادم نيز قهرماني است كه براي كشورمان مدال و افتخار آورده است. او همه ظرفيت‌هايش را به كار گرفته و هرگز نمي‌خواسته اين نتايج ضعيف حاصل شود. اميدوارم خادم و امثال خادم هرگز از كشتي فاصله نگيرند و در آينده نيز به اين ورزش كمك كنند. او بايد بداند اين انتخابات، دو راهي بهشت و جهنم است و بايد از راي مردم صيانت كند. او بايد بداند كشتي من در چه جايگاهي بوده و به چه جايگاهي رسيده است. روساي هيات‌هاي استاني بايد بدانند حتي اگر اعضاي خانواده از طرف من تعيين شده باشند، حق ندارند بدون تحقيق به شخص من راي دهند.

 

تلاش براي حضور در فدراسيون كشتي به عنوان رييس نشان مي‌دهد شما قيد سياست را زده‌ايد. آيا عمر سياسي عباس جديدي به پايان رسيد؟

بايد ديد سياست را با چه عينكي نگاه مي‌كنيد. من هرگز به سمت سياست‌بازي نرفته‌ام و از آن براي رسيدن به اهدافم استفاده نكرده‌ام. اما سياست‌ورزي با مقوله سياست بازي تفاوت عمده دارد. من همواره سياست‌هاي خودم را دارم و در هر جايگاهي باشم از آن استفاده مي‌كنم. بدون شك نمي‌توان درباره آينده نظر قطعي داد اما شايد دوباره به سياست بازگردم. من در شوراي شهر نيز در هيچ حزب، گروه و دسته‌اي نبودم. تنها عضو مستقل شورا بودم و از همين ناحيه نيز آسيب ديدم. من از منافع مردم دفاع مي‌كردم و ديديد كه با چه مشكلاتي دست و پنجه نرم كردم. گاهي برخي افراد از دست من ناراحت مي‌شدند اما به نظرم مشكلي وجود ندارد زيرا من به نفع حزب‌ها و گروه‌ها كار نمي‌كردم بلكه صلاح مردم را در نظر مي‌گرفتم. هرچند معتقدم گاه اشتباهاتي نيز داشته‌ام همان‌طور كه رييس جمهور نيز اشتباهي داشته و اين مسائل در سطح كلان همواره اتفاق مي‌افتد.

 

 

 

ghanoondaily.ir
 • 13
 • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۶ خرداد
  جی لیگ ژاپن
  سرزو اوزاکا - اوراوا ردز
  ۱۳:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۷ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  فیلادلفیا یونیون - اینتر میامی
  ۰۳:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  لهستان - هلند
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - دانمارک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  صربستان - انگلیس
  ۲۲:۳۰
 • سری آ برزیل
  کورینتیانس - سائوپائولو
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش