سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
۰۹:۲۰ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۴۲۸۰
کشتی - وزنه برداری

طلایی: می‌خواهیم بین سه تیم برتر جهان باشیم

حضور کاوه برای هر تیمی قوت قلب است

محمد طلایی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری

محمد طلایی، مربی کاردان و کاربلدی است که تخصص ویژه‌ای در هدایت و رهبری تیم کشتی آزاد جوانان ایران دارد.

 طلایی در سال‌های اخیر دوبار توانست جوانان ما را در مسابقه‌های جهانی کرواسی و برزیل به مقام قهرمانی برساند. کشتی‌گیرانی چون حسن یزدانی و علیرضا کریمی که حالا به بزرگان کشتی دنیا تبدیل شده‌اند، تا همین چند سال پیش شاگردان او در تیم جوانان ایران بودند. طلایی کار خود را خوب بلد است و حکم کیمیاگری را دارد که می‌تواند مس را تبدیل به طلا کند. 

آقای طلایی، تیم کشتی آزاد ایران اعزامی به مسابقه‌های جهانی ۲۰۱۹ استونی در چه وضعیتی است؟

 زمان و فرصت زیادی برای آماده‌سازی تیم جوانان نداشتیم و همه ما در گیرودار و کش‌و‌قوس انتخاب رئیس جدید فدراسیون کشتی در چند ماه اخیر بودیم. به‌نظرم ترکش‌های بلاتکلیفی فدراسیون کشتی بیشتر از تیم ملی بزرگسالان به تیم جوانان اصابت کرد چراکه مسابقه‌های جهانی جوانان زودتر از بزرگسالان برگزار می‌شود. ما در یک فاصله زمانی حدود دو ماه و نیم توانستیم تیم کشتی آزاد جوانان را برای حضور در دو مسابقه قهرمانی آسیا در تایلند و قهرمانی جهان در استونی آماده کنیم. خوشبختانه در رقابت‌های آسیایی تایلند که حدود یک ماه پیش برگزار شد، به مقام قهرمانی رسیدیم.

ماجرای بلاتکلیفی فدراسیون کشتی واقعاً برای تیم جوانان بسیار اثرگذار بود؟

 چراکه نه، ما به همین دلیل فرصت حضور در دو تورنمنت بین‌المللی در کشورهای رومانی و لهستان را از دست دادیم و فقط توانستیم کشتی‌گیران خود را در جام بین‌المللی قهرمانان در ترکیه محک بزنیم. مسابقه‌های آسیایی تایلند هم تا حدودی حکم یک میدان بین‌المللی را برای محک زدن کشتی‌گیران ما داشت، البته کشتی‌گیران آسیایی کجا و حریفان جهانی ما کجا. ما به‌جای دو تورنمنت بین‌المللی یادشده که نتوانستیم در آنها حضور پیدا کنیم مجبور شدیم در یک دوره مسابقه داخلی چندجانبه با حضور تیم‌های استان‌های مازندران، تهران، شهرهای تابعه استان تهران، همدان و جوانان ایران در سالن ورزشی شهدای هفتم تیر تهران شرکت کنیم! البته در اینجا لازم است اشاره کنم در دوران بلاتکلیفی فدراسیون کشتی، حمید بنی‌تمیم و بهروز نعمتی سرپرستان موقت این فدراسیون برای آماده‌سازی تیم جوانان واقعاً کوتاهی نکردند و هرچه از دست‌شان برمی‌آمد برای تیم ما انجام دادند و من از زحمات این دو نفر بسیار ممنونم.

 برای انتخاب نفرات خود به‌صورت شورایی عمل کردیم و سعی شد بهترین کشتی‌گیران برای مسابقه‌های جهانی انتخاب شوند. آخرین انتخاب‌شده‌های ما امیرمحمد یزدانی و عبدالله شیخ‌اعظمی هر دو از مازندران به‌ترتیب در وزن‌های ۶۵ و ۷۹کیلوگرم بودند که روز یکشنبه همین هفته با تشکیل جلسه شورایی با حضور محسن کاوه مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد، من و سایر اعضای کادر فنی به عضویت تیم اعزامی به مسابقه‌های جهانی درآمدند و در نهایت ترکیب تیم بسته شد.

ترکیب و جمع‌‌بندی تیم چگونه است؟ آیا می‌توان به موفقیت این تیم در مسابقه‌های جهانی امیدوار بود؟

 کشتی‌گیران خوب و بااستعدادی در اختیار داریم که کسب مدال در استونی دور از دسترس آنها نیست. همه هدف ما این است که در استونی در بین سه تیم برتر جهان باشیم. در این بین اعضای کادر فنی تیم متشکل از اسماعیل پلویی که سرپرستی تیم را هم بر عهده دارد، احسان لشگری، اصغر بذری، مهدی برائتی، علی شکری‌پور و محمد رضایی زحمت فراوانی در این مدت برای آمادگی کشتی‌گیران ما کشیدند. در مجموع کشتی‌گیران خوبی داریم که اکثر آنها ۱۹ساله هستند و می‌توانند سال دیگر هم در تیم جوانان ایران همچنان کشتی بگیرند. از تیم سال گذشته فقط عباس فروتن، کشتی‌گیر مازندرانی در وزن ۹۷کیلوگرم در ترکیب تیم است که سال گذشته در مسابقه‌های جهانی جوانان در جمهوری اسلواکی به مقام قهرمانی رسید. او باتجربه‌ترین نفر تیم ما است.

تا چه حد می‌توان تیم جوانان ایران اعزامی به مسابقه‌های جهانی امسال در استونی را با تیم اعزامی به مسابقه‌های جهانی سال گذشته در جمهوری اسلواکی مورد مقایسه قرار داد؟

 من سال گذشته سرمربی تیم جوانان نبودم و در کادر فنی تیم ملی بزرگسالان کنار دست آقا رسول در پیکارهای جهانی بوداپست مجارستان بودم و اطلاع زیادی از وضعیت تیم سال گذشته جوانان ندارم. فقط می‌دانم تیم جوانان سال گذشته ما با سرمربیگری تقی اکبرنژاد در جمهوری اسلواکی به مقام سوم جهان دست یافت.

حضور محسن کاوه به‌عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد برای تیم جوانان مفید بوده است؟

 محسن کاوه بزرگ‌تر همه ماست و ما روزگاری در تیم ملی بزرگسالان ایران شاگرد او بودیم. همفکری و تجربیات او در این دو، سه هفته اخیر خیلی به ما کمک کرد. بودن محسن کاوه کنار هر تیمی قوت قلب برای آن تیم است. امیدوارم او در مسابقه‌های جهانی قهرمانی جوانان جهان در استونی در کنار جوانان کشتی ما و اعضای کادر فنی تیم باشد.

می‌دانیم خاطرات خوبی از سرمربیگری در تیم کشتی آزاد جوانان ایران دارید.

 پنج سال گذشته دو سال متوالی توانستم تیم جوانان ایران را در مسابقه‌های جهانی کرواسی و برزیل قهرمان جهان کنم. در سال سوم که مسابقه‌های جهانی در کرون فرانسه برگزار شد، کشتی‌گیر وزن ۵۵کیلوگرم تیم ما به‌خاطر کشتی نگرفتن با حریف اسرائیلی از دور رقابت‌ها حذف شد به همین دلیل از نظر امتیاز تیمی خیلی عقب افتادیم و تیم ایران لطمه خورد. در حالی که عنوان نایب‌قهرمانی جهان در کف ما بود، به مقام چهارم رسیدیم.

در تیم ۱۰نفره جوانان ایران اعزامی به مسابقه‌های جهانی استونی، هفت کشتی‌گیر از مازندران و سه کشتی‌گیر از تهران هستند، در واقع ترکیب این تیم را کشتی‌گیران مازندران و تهران تشکیل می‌دهند. این مسأله نشان می‌دهد کشتی در سایر استان‌ها بی‌رمق و کم‌کار شده است.

 کشتی به اصطلاح بالا و پایین زیاد دارد. شما حتماً خوب به یاد دارید در مسابقه‌های قهرمانی بزرگسالان جهان در سال ۱۹۹۴ در استانبول ترکیه که من به مدال نقره وزن ۵۷کیلوگرم رسیدم، حتی یک کشتی‌گیر از استان مازندران در ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران حضور نداشت. یک سال ممکن است استان مازندران نماینده‌ای در تیم نداشته باشد اما سال بعد چند نفر از این استان در ترکیب تیم باشند.

موردی که شما به آن اشاره کردید، یک مورد کاملاً استثنایی بود که شاید هرگز تکرار نشد. علت را در کم‌کاری برخی هیأت‌های کشتی استان‌ها نمی‌دانید؟

 من این مسأله را در کم‌کاری هیأت‌های کشتی زیاد دخیل نمی‌دانم. در واقع در جایگاهی نیستم که بخواهم درباره هیأت‌های کشتی صحبت کنم. البته استان مازندران مهد اصلی کشتی ایران است و همچون جمهوری داغستان روسیه دارای کشتی‌گیران فراوانی در تیم‌های رده‌های سنی مختلف است.

می‌دانم اصغر ثمربخش، رئیس کشتی استان مازندران در کار خودش واقعاً موفق است. در اینکه چرا برخی استان‌های کشتی‌خیز نماینده‌ای در تیم‌های ملی کشتی ایران ندارند، باید انستیتوی کشتی وارد عمل شود و این مسأله را به‌خوبی آسیب‌شناسی و بررسی کند. البته این را هم باید در نظر گرفت که مشکلات در بسیاری از استان‌ها و شهرستان‌ها خیلی بیشتر از مازندران و تهران است.

ناصر انصافی مقدم

newspaper.iran-varzes​hi.‎​com
 • 10
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۲۱ مرداد
  یک چهارم نهایی لیگ اروپا
  ولورهمپتون - سویا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۲۲ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  آتالانتا - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۲۳ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  لایپزیش - اتلتیکومادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • جمعه ۲۴ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  بارسلونا - بایرن مونیخ
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • شنبه ۲۵ مرداد
  لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - لیون
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش