دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۰۸۹

بام تهران یکی از بهترین اماکن دیدنی تهران

بام تهران,بام تهران کجاست,آدرس بام تهرانبام تهران، بهترین مکان تماشای پایتخت از فراز بلندی هاست
بام تهران یکی از اماکن دیدنی تهران است.بام تهران یکی ازبهترین مکان های تماشای پایتخت از فراز بلندی هاست. بام تهران بعنوان مکانی برای گروه‌های گوناگون سنی شناسایی شد که در زمان نگرانی یا اضطراب به آن جا میروند تا اضطراب کار و زندگی را به کل فراموش کنند و در یک محیط آرام پیاده روی سبکی را هم تجربه کنند. 

بام تهران کجاست؟

شهرک بام تهران در شمالی ترین قسمت محدوده سعادت آباد و همجوار با مناطق کوی فراز و بالاتر از میدان بهرود واقع شده است؛ بنابراین اسم این شهرک در شهرداری تهران به ثبت رسیده است. در نزدیکی برج های این شهرک به علت مستقر شدن در دامنهٔ کوه و ارتفاعات شمالی تهران و باتوجه به آب و هوای خوب، مناطق تفریحی و توریستی متعددی بوجود آمده که شامل، بوستان پرواز و پارک ژوراسیک میباشد.این منطقه از نظر گروه بندی شهری در شهرستان شمیرانات و قسمتی از محله بزرگ و مرفه سعادت آباد است. 

بام تهران به بخش بالایی ولنجک(انتهای خیابان ولنجک) و قسمت ابتدای تله کابین توچال نیز گفته می شود. ولنجک از سمتِ شمال، به منطقه مرتفع توچال میرسد و از سمت جنوب به اتوبانِ پارک وی. همچنين ضلع شرقی به رود دره ی ولنجک محدود می شود و نواحی غربی ولنجک هم به درکه می رسد.

تفریحات در بام تهران,بام تهران,آدرس دقیق بام تهرانامکانات تفریحی در بام تهران

بام تهران در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و اگر از آن بالا به پائین نگاه کنید، میتوانید تهران را با همه برج های بلند و ساختمان های ریز و درشتش، درست زیر پایتان حس کنید. در صورتیکه به این نقطه از تهران می روید، میتوانید مطمئن باشید که سکوت دلچسب ، هوای بی نظیر و ارامش این منطقه، خستگی را از تنتان خارج می کند.

بام تهران مجموعه ای است که بین بخش پارکینگ تله کابین و ایستگاه اول آن به صورت جاده آسفالته بوده و به دلیل وجود مناظر زیبای کوهستانی و نیز دید زیبا از بالایی ترین نقطه شهر تهران موجب شده شهروندان تهران برای استفاده از طبیعت و مناظر زیبا، این جاده را بعنوان مسیری تفریحی و محلی برای پیاده روی انتخاب کنند.

امکانات تفریحی در بام تهران

بام تهران,سورتمه بام تهران,مکان های دیدنی در بام تهرانآرامش و سکوت در بام تهران

 به علت وجود مناظر زیبای کوهستانی و نیز دید زیبا از بالایی ترین نقطه شهر تهران، وظیفه برطرف کردن نیاز شهروندان به چشم‌انداز را بر عهده دارد تا این امکان برای همه تهران نشین ها و گردشگرانی که به آن سفر می کنند به خوبی بر طرف شود. همان طور که می دانید، چشم اندازهای زیبا، فراخ و جذاب جزء نیازهای روحی شهروندان است و تاثیری شگفت انگیز روی بیماری هایی مثل بیماری افسردگی می گذارد. 

مسیر پیاده روی ورودی توچال تا بام تهران از کنار جاذبه های مختلف آن مانند آبشار، پارک ها، زیپ لاین و توچال و... می گذرد و عبوری همراه با حضور تمام حواس شما را در پی دارد که باعث می شود مثل تماشای یک فیلم مستند طبیعت، حسابی حال و هوایتان عوض شود!

۱-  تماشای پایتخت از فراز بام تهران 

دیدنی های بام تهران,بام تهران,بازی در بام تهرانمسیر کوهستانی در بام تهران

جذاب ترین بخش بام تهران که خیلی ها با آن خاطره دارند و برای آن به اینجا می آیند، چشم انداز فوق العاده ای ست که از بام میتوان به تمام پایتخت داشت.

۲-  اسنو موبیل(Snowmobile)

یکی از جذاب ترین تفریح های توچال برای عاشقان سرعت و هیجان، اسنوموبیل سواری است. سواری این دستگاه زمانی که با ویراژ دادن در دل دامنه های پر برف همراه می شود، حس خاطره انگیزی را در دل به جای خواهد گذاشت. در‌صورتی‌که از طرفداران سرسخت سرعت و بالا بردن آدرنالین خون تان هستید این تفریح را به شما پیشنهاد می دهیم.

۳-  زیپ لاین( Zip Line)

تفریحات و هیجان بازی در بام تهران,تفریحات هوایی بام تهران,بام تهرانهیجان بازی زیپ لاین در بام تهران

زیپ لاین بام تهران، اوج هیجان و پرواز در اسمان را برایتان رقم می زند. زیپ لاین یکی از مهیج ترین تفریحات هوایی به شمار میرود ، زیپ لاین این منطقه گردشگری در تهران، در حدود ۲۰۰ متر طول دارد و شما را در ارتفاع ۶۰ متری زمین به پرواز در می آورد. باید بدانید که پرواز با زیپ لاین تجربه ای فراموش ناشدنی برای شما خواهد شد.

۴-  اسکیپ روم یا اتاق فرار 

بام تهران,بازی اسکیپ روم بام تهران,تصاویر بام تهراناتاق فرار بام تهران

در این مجموعه شما در یک اتاق حبس می شوید و بعد از آن باید باتوجه به سر نخ هایی که به شما میدهند  می توانید معمای نجات خودتان را از اتاق دربسته حل کنید، آن هم در یک مدت محدود. همین باعث می شود حس تعلیق و هیجان مفرطی در شما و دوستانتان ایجاد شود.

۵-  بانجی جامپینگ

بازی های مفرح در بام تهران,بام تهران,تفریحات جذاب بام تهرانبازی بانجی جامپینگ در بام تهران

این ورزش، یکی دیگر از تفریحات جذاب در بام پایتخت و اولین باشگاه بانجی جامپینگ (Bungee jumping) در کشور ایران است. این بخش از مجموعه تفریحی بام، یک سکوی پرش با ۴۰ متر ارتفاع دارد که در ابتدا، اموزش های اولیه توسط مربیان متخصص و حرفه ای به داوطلبان این بازي هیجان انگیز صورت می گیرد.

۶-  تله کابین توچال

دیدنی های بام تهران,بام تهران,جذابیت های بام تهرانایستگاه تله کابین توچال بام تهران

تله کابین توچال یک مجموعه با سابقه تفریحی_ ورزشی در تهران است که بویی از روزهای دودی و پر ترافیک پایتخت نبرده است. تله کابین توچال در بام تهران، بر روی دامنه جنوبی رشته کوه های البرز قرار دارد. تله کابین توچال یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تهران است. این تله کابین دارای چهار ایستگاه و سه مسیر تله کابین است که به هم متصل شده و با مجموع ۷۵۰۰ متر طول، یکی از طولانی ترین تله کابین های جهان را دارد.

۷-  سورتمه بام تهران

سورتمه در بام تهران,بام تهران,آدرس بام تهرانهیجان بازی سورتمه بام تهران

سورتمه توچال را یک شرکت آلمانی به اسم شرکت ویگاند در سال ۹۴ ساخته است. این سورتمه ۱۴۲۰ متر طول دارد و سواری با آن هیجان زيادي را به شما وارد خواهد کرد. هنگام سواری این سورتمه، حواستان باشد که لبخند بر لب داشته باشید، به دلیل آن که دوربین مخصوص سورتمه از شما در حین سواری عکس می گیرد. در انتهای مسیر، مسوولان این سورتمه عکس را به شما نمایش خواهند دارد و در صورت تمایل میتوانید آن را بخرید.

۸-   باشگاه تیر اندازی بام تهران

در ابتدای راه بام تهران و مسیر سلامتی، در حین راه به نخستین تفریحی که بر می خورید باشگاه تیراندازی این مجموعه میباشد و رو به روی بوستان سلامتی ۱ قرار گرفته است. در این باشگاه امکان تیر اندازی با کمان و دارت برای علاقه مندان وجود دارد ، همچنين دوستداران این ورزش میتوانند از کلاس های اموزشی این باشگاه هم استفاده کنند و در مسابقات تفریحی و حرفه ای آن شرکت داشته باشند، کلاس های اموزشی این مجموعه به صورت مقدماتی و تکمیلی برگزار می شود.

امکانات تیراندازی با کمان و دارت به صورت تفریحی برای آقایان و بانوان در هر رده سنی در این مجموعه فراهم شده است و هم این باشگاه برای علاقه مندان به فعالیت در این رشته ها به صورت حرفه ای زیر نظر مربیان با تجربه کلاسهای آموزشی برگزار می کند.

۹- پیست اسکی توچال

بام تهران,توچال بام تهران,پیست اسکی بام تهرانتجربه هیجان اسکی در توچال بام تهران

از مشهورترین پیست های اسکی در کشور ایران،  پیست اسکی توچال است. برای انتخاب زمان مناسب سفر به تهران باید به زمستان و زیبایی و شور و هیجان موجود در پیست های اسکی این شهر بیشتر فکر کرد. پیست اسکی توچال که مهم ترین و البته مجهزترین پیست اسکی در ایران محسوب می گردد، با داشتن امکانات تفریحی مثل اسکی، تله کابین و تله سیژ شرایط بسیار خوبی را برای سفر به این شهر فراهم نموده اند.

۱۰-پارک ژوراسیک تهران

پارک های متنوع در بام تهران,بام تهران,پارک دایناسورها در بام تهرانپارک دایناسورهای متحرک در بام تهران

 پارک دایناسورهای متحرک محیطی مفرح و هیجان انگیز برای خانواده ها به ویژه کودکان و نوجوانان فراهم آورده که در فاصله ای اندک از شهرک بام تهران واقع شده است.

دسترسی به بام تهران

در‌صورتی‌که تصمیم رفتن به بام تهران با وسیله نقلیه عمومی را دارید، میتوانید از خط چهار اتوبوس های تندروی تهران و یا از تاکسی هایی که از بزرگ راه چمران عبور می کنند استفاده کنید.راه دیگر این است که خود را به میدان تجریش برسانید و در میدان تجریش سوار تاکسی های بام تهران شوید.

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 18
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهدی شیری,بیوگرافی مهدی شیری,مهدی شیری بازیکن بیوگرافی مهدی شیری بازیکن فوتبال ایرانی (+ تصاویر)

رادگاه: تهران

زاده: ۱۱ بهمن ۱۳۶۹

ملیت: ایرانی

پست: دفاع راست، وینگر راست

قد: ۱.۷۱ متر

ادامه
امام زین العابدین (ع),زندگی نامه امام سجاد (ع),زندگینامه امام سجاد علیه السلام زندگینامه امام سجاد (ع)، چهارمین امام شیعیان

زادگاه: مدینه

زاده: ۵ شعبان ۳۸ هجری قمری

درگذشته: ۱۲ محرم ۹۵ هجری قمری.

محل دفن: قبرستان بقیع،  مدینه

علت شهادت: مسمومیت

ادامه
امبر هرد,طلاق امبر هرد,آثار امبر هرد بیوگرافی امبر هرد (+ تصاویر)

زادگاه: ۲۲ ماه آوریل ۱۹۸۶

زاده: آستین، تگزاس

ملیت: آمریکایی

والدین: دیوید کلینتون هرد- پاتریشیا پیج

محل تحصیل: آکادمی کاتولیک سنت مایکل

سال های فعالیت: ۲۰۰۳

ادامه
آنگلا مرکل,زندگینامه آنگلا مرکل,زندگی نامه آنگلا مرکل زندگینامه آنگلا مرکل (+ تصاویر)

زاده:۱۷ ژوئیهٔ ۱۹۵۴

زادگاه:هامبورگ، آلمان غربی

شغل:صدراعظم آلمان 

اقامتگاه:برلین،  آلمان

محل تحصیل:دانشگاه لایپزیگ ( لیسانس علوم)

ادامه
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
ویژه سرپوش