سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳
۰۹:۰۷ - ۱۴ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۹۱۳
اشتغال و تعاون

تفاوت موقعیت شغلی کارشناس فروش و اکانت منیجر چیست؟

تفاوت موقعیت شغلی کارشناس فروش و اکانت منیجر

امروزه فرقی نمی‌کند که به عنوان صاحب کسب و کار فعالیت داشته باشد یا به عنوان یک کارمند به دنبال شغل جدید بگردید؛ آن چیزی که در این بین اهمیت دارد، سطح مهارت‌ها و موفقیتی است که در این زمینه به دست می‌آورید. بنابراین اگر به عنوان صاحب کسب و کار و یا یک کارمند ساده به دنبال کسب درآمد در زمینه‌های مختلف هستید لازم است که مهارت‌های کافی را در این زمینه یاد بگیرید.

حتما تا الان عنوان اکانت منیجر و کارشناس فروش به گوش شما خورده و یا در آگهی‌های شغلی این دو عنوان را مشاهده کرده‌اید. اگر می‌خواهید به دنبال یک شغل مناسب و پردرآمد باشید، اکانت منیجر و کارشناس فروش بهترین گزینه است.

امروزه شرکت‌ها و هلدینگ‌های زیادی در زمینه این دو عنوان شغلی نیرو استخدام می‌کنند و نیاز به این دو عنوان شغلی بیش از پیش احساس می‌شود. شما می‌توانید با شرکت در دوره اکانت منیجری تمامی مهارت‌های لازم و آموزش مدیریت ارتباط با مشتری را یاد بگیرید.

ما سعی داریم در این مطلب درباره این دو عنوان شغلی و همچنین تفاوت اکانت منیجر و کارشناس فروش اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

اکانت منیجر و کارشناس فروش به چه کسی گفته می‌شود؟

قبل از بررسی این مطلب که تفاوت اکانت منیجر و کارشناس فروش در چیست، لازم است که ابتدا با تعریف این دو عنوان شغلی آشنا شوید.

اکانت منیجر

اکانت منیجر به شخصی گفته می‌شود که مدیریت امور مشتری در سازمان را بر عهده دارد. شما به عنوان یک اکانت منیجر این مهارت را در دوره مدیریت امور مشتریان یاد می‌گیرید. در واقع شما به عنوان یک اکانت منیجر یک پل ارتباطی بین مشتری و سازمان هستید و باید به شکل مستمر خدمات سازمان را به مشتریان ارائه بدهید.

به عبارت دیگر وظیفه اصلی شما به عنوان یک اکانت منیجر در سازمان، بررسی واکنش مشتریان، بازخورد و تحلیل آن در نتیجه پیشرفت و ترقی اهداف و فروش شرکت است. بنابراین در تفاوت اکانت منیجر و کارشناس فروش اولین موردی که مطرح می‌شود، تعریف این دو عنوان است. شما قبل از استخدام در شرکت باید ابتدا مفهوم اکانت منیجر را بشناسید و بتوانید با آن ارتباط برقرار نمایید.

کارشناس فروش

برای توضیح بهتر تفاوت اکانت منیجر و کارشناس فروش آشنایی شما با اصطلاح کارشناس فروش الزامی است. کارشناس فروش به شخصی گفته می‌شود که وظیفه ارائه توضیحات و ویژگی‌های مربوط به محصولات شرکت را بر عهده دارد. در واقع شما به عنوان کارشناس فروش باید بتوانید تمامی اطلاعات و ویژگی‌های یک محصول یا خدمات را به مشتریان عرضه کنید و از این طریق فروش شرکت را به بالاترین میزان ممکن برسانید.

تفاوت اکانت منیجر و کارشناس فروش

تفاوت اکانت منیجر و کارشناس فروش

حال که با تعریف اکانت منیجر و کارشناس فروش آشنا شدیم لازم است که تفاوت این دو عنوان شغلی را نیز بشناسیم. شناخت تفاوت اکانت منیجر و کارشناس فروش به شما کمک می‌کند تا در جایگاه شغلی خود، با جزئیات کامل وظیفه خود را انجام داده و از این طریق به راحتی به اهداف خود و شرکت برسید.

شما می‌توانید دردوره اکانت منیجر حرفه‌ای به طور کامل موارد مربوط به امور مشتریان را یاد بگیرید.

مهمترین تفاوت بین اکانت منیجر و کارشناس فروش این است که شما به عنوان کارشناس فروش بر روی هر مشتری یک بار زمان گذاشته و بعد از آن فروش خود را انجام می‌دهید

برعکس زمانی که در عنوان اکانت منیجر مشغول به کار هستید، بر روی هر مشتری چندین بار تبدیل انجام می‌دهید. در واقع شما در این جایگاه علاوه بر افزایش رضایت مشتری، خدمات جانبی را هم به او ارائه می‌دهید. برعکس کارشناس فروش که وظیفه جذب مشتری جدید را بر عهده دارد، اکانت منیجر صرفا به نگه داشتن مشتریان قدیمی اقدام می‌کند.

وظایف کارشناس فروش و اکانت منیجر

برای اینکه بتوانید تفاوت اکانت منیجر و کارشناس فروش را بهتر درک کنید، لازم است که به طور کامل با وظایف این دو شغل آشنا شوید.

وظایف اکانت منیجر

- مدیریت ارتباط با مشتری در زمینه‌های مختلف

- برقراری رابطه پایدار با مشتری

- توافق با مشتری برای رسیدن به بیشترین سود

- اطمینان دادن به مشتریان از طرف شرکت

- متقاعد کردن مستدل برای توسعه فعالیت‌های شرکت

- تنظیم گزارش دقیق ماهیانه و ارائه به شرکت

- تنظیم گزارش از وضعیت مشتریان

- تعامل و همکاری با تیم برای فروش مشتری

وظایف کارشناس فروش

- استقبال از مشتری و ایجاد رابطه مطمئن با او

- کمک به مشتری برای انتخاب یک محصول یا خدمات

- توضیح عملکرد محصول و خدمات عرضه شده به مشتری

- توضیح ضوابط و شرایط مربوط به خرید مشتری

- مذاکره در مورد قیمت محصول با مشتری

- تعریف اهداف فروش برای مشتری

- شرکت در جلسات فروش محصول یا خدمات

وظایف کارشناس فروش و اکانت منیجر

دوره برنادل

شما می‌توانید تمامی وظایف فوق و همچنین تفاوت اکانت منیجر و کارشناس فروش را در دوره اکانت منیجر یاد بگیرید. این دوره برای کارشناسان فروش نیز بسیار مناسب است. در این دو عنوان مسائلی مانند تحلیل مشکلات، خلأ‌های موجود، برنامه‌ریزی و مدیریت سایر تیم‌ها آموزش داده می‌شود تا بتوانید به راحتی نیازهای مشتری را برطرف نمایید.

در دوره برنادل برای شما به عنوان کارشناس فروش مهارت جذب مشتری جدید و برای اکانت منیجر مهارت نگه داشتن مشتریان قدیمی، استراتژی و کار با ابزارهای مدیریت پروژه مربوط به بیزینس، فروش، مارکتینگ و ... آموزش داده می‌شود.

شما به عنوان یک اکانت منیجر نیاز دارید که مهارت‌هایی از جمله داشتن تحلیل از نیاز مشتری و مرتفع کردن آن، ایجاد وفادارسازی مشتری، پشتیبانی از مشتری در چرخه‌ی استفاده از خدمت یا محصول و اعلام بهترین نظر یا مشورت متناسب با نیاز و دغدغه مشتری را یاد بگیرید. شرکت در دوره برنادل کمک می‌کند تا مهارت‌های فوق را به طور کامل آموزش ببینید.

شما می‌توانید با شرکت در دوره برنادل و یادگیری کامل نکات مربوط به تفاوت اکانت منیجر و کارشناس فروش در سازمان‌های زیادی از جمله آژانس‌های تبلیغاتی، استارت آپ‌ها و بیزینس‌های بزرگی که مشتری وی آی پی دارند استخدام شوید. مخاطب دوره برنادل می‌تواند اشخاصی مانند کارشناس پشتیبانی، مدیر اکانت، مدیر پروژه، مدیر اجرایی، روابط عمومی و مدیر مشتری crm نیز باشد.

لازم به ذکر است که در پایان این دوره به شما مدرک فنی حرفه‌ای برنادل داده می‌شود که می‌توانید از طریق آن در سازمان‌ها و هلدینگ های بزرگ و کوچک استخدام شوید.

آپدیت این دوره کاملا رایگان بوده و سرفصل‌های آن مطابق با آخرین نیازهای بازار کار است. شرکت در دوره برنادل محدود به زمان و مکان خاصی نیست و امکان پرداخت اقساطی شهریه آن ممکن است. بنابراین شما می‌توانید از هر منطقه و شهری در این دوره شرکت نمایید.

  • 15
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش