سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۳۰۳۰۰۰۵

کار در دبی؛ کشوری عربی و آینده دار

کار در دبیکار در دبی
دبی، به عنوان قلب تپنده تجارت و گردشگری در خاورمیانه، فرصت‌های شغلی متعددی را برای افراد متخصص و جاه‌طلب از سراسر دنیا فراهم می‌کند. اگر به دنبال ارتقای سطح درآمد و تجربه‌ی زندگی در شهری مدرن و پررونق هستید، کار در دبی می‌تواند انتخابی ایده‌آل برای شما باشد. در این مقاله از سرپوش به بررسی شرایط کار در دبی می پردازیم.

کار در دبی

دبی شهری پر از فرصت و مکانی مناسب جهت کار و تجارت محسوب می شود، افرادی که قصد مهاجرت به امارات را دارند باید ابتدا ویزای خود را دریافت کرده و سپس اقدام به کسب مجوز کار کنند، البته اگر با ویزای جستوجوی کار وارد امارات می شوید شرایط متفاوت است. در دبی غالبا روند دریافت ویزا و مجوز کار برای مهاجران به وسیله کارفرمای اهل دبی صورت می گیرد، از طرفی کارفرما باید هزینه های مربوط به ویزا و مجوز را هم پرداخت کند. 

روند و شرایط اصلی که یک فرد خارجی برای کار در دبی پیش رو دارد به شرح زیر است:

- درخواست کارفرما برای اخذ تأییدیه استخدام کارکنان خارجی از وزارت کار

- صدور ویزا برای متقاضی جهت ورود به امارات متحده به‌مدت ۳۰ روز

- سفر به دبی و اقدام برای اخذ اقامت ظرف ۶۰ روز

- درخواست کارفرما برای اخذ مجوز کار یا کارت کار در دبی پس از ورود متقاضی به این کشور

- اقدام برای اخذ کارت شناسایی با استفاده از پاسپورت معتبر و ویزای دبی

- انجام معاینات پزشکی تعیین شده در بیمارستان‌های دولتی دبی

- اقدام برای اخذ ویزای اقامت در دبی پس از ارائه مدارک لازم به اداره تابعیت و اقامت دبی (DNRD) و درج ویزای اقامت در پاسپورت کشور مبدأ

- امکان شروع فعالیت کاری در دبی پس از برآورده کردن تمام شرایط و اخذ اقامت و مجوز کار دبی

این شرایط برای افرادی است که می خواهند برای یک کارفرما در دبی کار کنند، از طرفی دبی یکی از شهرهای عالی برای تجارت نوآورانه همراه با رقابت سالم در بازار کار است به همین دلیل پتانسیل بالایی جهت کسب و کار و سرمایه گذاریی دارد. 

چرا کار در دبی را انتخاب کنیم؟

امارات متحده عربی، به ویژه شهر درخشان دبی، به آهنربایی برای متخصصان و کارجویان جاه‌طلب در سراسر دنیا تبدیل شده است. این شهر پر زرق و برق، با آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده، سواحل خیره‌کننده و بیابان‌های سحرآمیز، ترکیبی بی‌نظیر از نوآوری، تجمل و فرصت‌های شغلی استثنائی را ارائه می‌دهد. کار در دبی نه تنها به معنای دریافت حقوق و مزایای رقابتی است، بلکه دروازه‌ای است به سوی تجربه‌ای بی‌نظیر در قلب خاورمیانه.

دبی به عنوان قطب اقتصادی منطقه، میزبان طیف وسیعی از صنایع و شرکت‌های پیشرو است. از غول‌های نفتی و شرکت‌های لجستیکی چندملیتی گرفته تا استارت‌آپ‌های نوآور و شرکت‌های فعال در ح صنعت گردشگری و مهمان‌نوازی، همگی به دنبال جذب استعدادهای برتر هستند. کار در دبی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در حوزه‌ی کاری خود، در کنار بهترین‌ها فعالیت کرده و تجارب ارزشمندی کسب کنید.

برخی از صنایع پررونق در دبی شامل موارد زیر می باشند:

• صنعت نفت و گاز

• حمل‌ونقل و لجستیک

• بانکداری و امور مالی

• گردشگری و مهمان‌نوازی

• فناوری اطلاعات و ارتباطات

• خرده فروشی

• ساخت‌وساز و املاک

شرایط کار در دبیشرایط کار در دبی

مزایای کار در دبی

حقوق و مزایای جذاب:

دبی به داشتن سطح بالای درآمد و مزایای شغلی شهرت دارد. حقوق و دستمزدها در این شهر، به طور کلی، بالاتر از میانگین منطقه است. بسته به تخصص، سابقه کاری و میزان تحصیلات شما، می‌توانید انتظار دریافت حقوق و مزایای قابل توجهی را داشته باشید. متوسط حقوق در دبی ۱۶۷۷۵ درهم در ماه است، با این حال، هزینه زندگی در دبی بسیار بالا بوده به همین دلیل باید صرفه هزینه به درآمد را نیز درنظر گرفت، البته این هزینه ها به اندازه شهرهایی مانند نیویورک نیست. 

معافیت از مالیات بر درآمد:

یکی از جذابیت‌های منحصر به فرد کار در دبی، معافیت از مالیات بر درآمد شخصی است. این بدان معناست که بخش قابل توجهی از درآمد شما صرف مالیات نخواهد شد و می‌توانید قدرت خرید بیشتری داشته باشید.

فرصت‌های رشد و توسعه شغلی:

دبی شهری پویا و رو به رشد است. شرکت‌های فعال در این شهر همواره به دنبال جذب و پرورش استعدادهای برتر هستند. کار در دبی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در محیطی چالش‌برانگیز رشد کرده و مهارت‌های خود را ارتقا دهید.

سبک زندگی ایده‌آل:

دبی با داشتن زیرساخت‌های مدرن، مراکز خرید لوکس، رستوران‌های بین‌المللی و رویدادهای مهیج، سبک زندگی ایده‌آلی را به شما ارائه می‌دهد. پس از ساعات کاری می‌توانید از تفریحات متنوعی لذت ببرید و از زندگی در شهری مدرن و پر انرژی لذت ببرید.

کار اداری در دبیمزایای کار در دبی

انواع ویزا برای کار در دبی

دبی به عنوان قطب اقتصادی و تجاری خاورمیانه، به نیروی کار متخصص از سراسر دنیا نیاز دارد. برای کار در دبی، اتباع خارجی باید ویزای کار مناسب را دریافت کنند. انواع مختلفی از ویزاهای کار در دبی وجود دارد که هر کدام شرایط و الزامات خاص خود را دارند.

در این بخش به معرفی برخی از مهم‌ترین انواع ویزای کار در دبی می‌پردازیم:

ویزای کار دبی (Employment Visa):

این نوع ویزا رایج‌ترین نوع ویزای کار در دبی است و برای افرادی صادر می‌شود که توسط یک کارفرمای اماراتی استخدام شده‌اند. کارفرمای شما در دبی موظف است برای شما درخواست ویزای کار کند. برای دریافت این ویزا، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

پاسپورت معتبر

فرم درخواست ویزای کار

قرارداد کاری

گواهی عدم سوءپیشینه

آزمایش‌های پزشکی

ویزای جستجوی کار دبی (Job Seeker Visa):

این نوع ویزا به افرادی که قصد دارند به دبی سفر کرده و در آنجا به دنبال کار باشند، اعطا می‌شود. ویزای جستجوی کار دبی به شما اجازه می‌دهد تا به مدت ۳ ماه در دبی بمانید و به دنبال شغل مناسب بگردید. برای دریافت این ویزا، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

پاسپورت معتبر

فرم درخواست ویزای جستجوی کار

اثبات تمکن مالی

بلیط رفت و برگشت

ویزای کار فریلنسر (Freelance Visa):

این نوع ویزا به افراد شاغل به صورت فریلنسر که قصد دارند در دبی فعالیت کنند، اعطا می‌شود. برای دریافت ویزای کار فریلنسر، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

پاسپورت معتبر

فرم درخواست ویزای کار فریلنسر

مجوز فعالیت به عنوان فریلنسر

اثبات تمکن مالی

ویزای کار استارت‌آپ (Startup Visa):

این نوع ویزا به کارآفرینان و بنیانگذاران استارت‌آپ‌ها اعطا می‌شود که قصد دارند در دبی کسب‌وکار خود را راه اندازی کنند. برای دریافت ویزای کار استارت‌آپ، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

پاسپورت معتبر

فرم درخواست ویزای کار استارت‌آپ

طرح توجیهی (Business Plan)

اثبات تمکن مالی

ویزای کار همسر (Dependent Visa):

این نوع ویزا به همسر افراد دارای ویزای کار دبی اعطا می‌شود. برای دریافت ویزای کار همسر، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

پاسپورت معتبر

فرم درخواست ویزای کار همسر

مدارک ازدواج

اثبات تمکن مالی

کار در دبی برای زناننکات کار در دبی

نکات مربوط به کاریابی و زندگی در دبی

جستجوی آنلاین:

وب‌سایت‌های کاریابی بین‌المللی و وب‌سایت‌های اختصاصی دبی، طیف وسیعی از فرصت‌های شغلی را ارائه می‌دهند. با ثبت رزومه خود در این وب‌سایت‌ها، می‌توانید آگهی‌های مرتبط با تخصص خود را مشاهده کرده و برای آن‌ها درخواست دهید. ملاحظات مهم قبل از کار در دبی کار در دبی، مانند هر کار دیگری، نیازمند برنامه‌ریزی و آگاهی از برخی نکات مهم است.

هزینه‌های زندگی:

هزینه‌های زندگی در دبی، به طور کلی، از سایر شهرهای ایران بالاتر است. قبل از مهاجرت به دبی، باید با در نظر گرفتن حقوق و مزایای خود، بودجه‌ای برای هزینه‌های زندگی، از جمله مسکن، غذا، حمل و نقل و سایر مخارج روزمره، تنظیم کنید.

قوانین و مقررات:

دبی کشوری با قوانین و مقررات خاص خود است. قبل از سفر به دبی، باید از قوانین و مقررات مربوط به کار، اقامت و زندگی در این کشور آگاهی کامل داشته باشید.

یادگیری زبان عربی:

اگرچه زبان انگلیسی در دبی به طور گسترده صحبت می‌شود، یادگیری زبان عربی می‌تواند به شما در برقراری ارتباط بهتر با افراد محلی و ارتقای تجربه‌ی کاریتان کمک کند.

آداب و رسوم:

دبی کشوری با فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود است. احترام به فرهنگ و آداب و رسوم محلی، از جمله پوشش و رفتار مناسب، برای داشتن تجربه‌ای مثبت در دبی ضروری است.

هزینه های تحصیلی در دبی:

دبی هم آموزش دولتی و هم خصوصی را ارائه می دهد، اگرچه ۹۰ درصد مدارس خصوصی هستند، تمام مدارس دولتی فقط برای اتباع امارات متحده عربی رایگان است و برای پسران و دختران اماراتی ۵ تا ۱۵ ساله اجباری است. از سال ۲۰۰۱، کودکان مهاجر می توانند در مدارس دولتی دبی تحصیل کنند.

هزینه های مدرسه می تواند از ۱۲۷۲۳ درهم تا ۶۴۰۹۳ درهم متغیر باشد. بسیاری از مدارس بین‌المللی مدیریت دوره‌ای را ارائه می‌دهند که به والدین اجازه می‌دهد در هر زمانی در طول سال تحصیلی درخواست دهند.

اکثر هفته‌های مدرسه از یکشنبه تا پنج‌شنبه، طبق هفته کاری، با ساعات کاری بسته آموزشی در مدرسه اجرا می‌شوند. دانش آموزانی که از زبان عربی نیستند باید تا کلاس ۹ (سن ۱۳ سالگی) در کلاس های زبان عربی شرکت کنند.

بازاریابی و کار در دبینکات کار در دبی

سخن پایانی درباره کار در دبی

کار در دبی می‌تواند فرصت‌های عالی برای رشد و توسعه شغلی، ارتقای سطح درآمد و تجربه‌ی زندگی در شهری مدرن و پویا را به شما ارائه دهد. با آگاهی از شرایط و الزامات کار در دبی، می‌توانید با برنامه‌ریزی مناسب، به این سرزمین فرصت‌های طلایی قدم بگذارید و مسیر موفقیت شغلی خود را هموار کنید.

گردآوری: بخش اشتغال سرپوش

  • 10
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش