شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
۱۳:۲۹ - ۱۰ دي ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۰۰۸۵۲
چهره ها در سینما و تلویزیون

«عباس نادران» آقازاده جنجالی نماینده مجلس چگونه تهیه کننده سینمای ایران شد؟

عباس نادران,تهیه کنندگی عباس نادران در سینما
عباس نادران فرزند الیاس نادران در فرآیندی عجیب اکنون به تهیه کننده سینما تبدیل شده و امسال هم در جشنواره فیلم فجر با فیلم شادروان حضور دارد. او فرزندی است که خیلی مبانی سیاسی را نمی‌شناسند؛ چه آنکه هر زمان پدر در خانه صحبتی کرده و سفره درد دل باز کرده، او همان‌ها را توییت کرده و انتشار داده است. با این سابقه سیاسی شاید او در سینما موفق‌تر باشد!

به گزارش رویداد۲۴، اسامی حاضران در جشنواره فیلم فجر امسال که منتشر شد و نام چند آقازاده هم در میان آن دیده می‌شد؛ از جمله فرزند الیاس حضرتی و فرزند الیاس نادران که معلوم نیست با چه تخصصی به عنوان تهیه کننده در جشنواره حضور داشتند! هرچند در این جشنواره نام بسیاری از بزرگان سینمای کشور غایب بود. اما رسانه‌های اصولگرا، از این جشنواره استقبال کردند. مثل روزنامه فرهیختگان که در صفحه اول خود با تیتر «چهل سالگی، فصل نو سینما» به استقبال فیلم‌های حاضر در جشنواره رفته است.

روزنامه قدس با تیتر یک «ویترین متنوع چهلمین فجر سینمایی» از معرفی فیلم‌ها استقبال کرده است. روزنامه صبح نو هم با تیتر «سینما زنده می‌شود» نوشته است «حوزه هنری چهار فیلم در این دوره از جشنواره دارد که خودش احتمال پررنگ شدن فیلم‌هایی با فضای ارزشی را تقویت کرده است. از سوی دیگر، فیلم‌هایی در ژانر دفاع‌مقدس و موضوعات انقلاب هم وجود دارد. باتوجه به ضعف جشنواره در دوره‌های مختلف، این میزان فیلم در موضوعات گفتمانی را باید ارج نهاد. هرچند هنوز با نظر به اکران نشدن این فیلم‌ها، نمی‌توان نظری قطعی درباره کیفیت‌شان داد، اما لااقل تا بدین‌جا و از نظر حضور و ترکیب، باید این مساله را به فال نیک بگیریم که باتوجه به سیاست‌گذاری‌های نهاد‌های مختلف و از سوی دیگر، توجه هیات انتخاب به این موضوع، با ترکیب قابل‌توجهی روبه‌رو هستیم. امسال بیش از پنج فیلم با موضوعات انقلاب و دفاع مقدس در جشنواره حضور دارند که می‌تواند نویدبخش جدی‌تر شدن این فضا در سینمای ایران و آینده آن باشد. عمده فیلمسازانی که این فیلم‌ها را ساخته‌اند کارگردانانی جوان و تازه‌نفس هستند که در این جشنواره می‌توانند چشم‌انداز امیدبخشی از سینما داشته باشند.»

همانطور که صبح نو نوشته است، یکی از مهمترین اتفاقات جشنواره چهلم، حضور برخی نهاد‌ها در جشنواره است. حوزه هنری، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی که تعداد زیادی از سالن‌های سینما در تهران را نیز در اختیار دارد، با ۴ فیلم در جشنواره حاضر است. این چهار فیلم شامل «صورت فلکی» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، «دسته دختران» به کارگردانی منیر قیدی و تهیه‌کنندگی محمدرضا منصوری، «ضد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی و «شادروان» به کارگردانی حسین نمازی و تهیه‌کنندگی عباس نادران است. حسین نمازی کارگردانی که سرمایه فیلمش را از فرزند نادران گرفته است نیز پیش از این فیلمی به نام آپاندیس ساخته بود که در جشنواره فجر پذیرفته نشد و همچنین سریالی با موضوع حادثه منا ساخته است.

خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات می‌نویسد «شادروان از فیلم‌های قابل تأمل جشنواره است» کارگردان نسبتا گمنام این فیلم، حسین نمازی است که فیلم قبلی‌اش در جشنواره پذیرفته نشده بود، اما حالا با استفاده از یک تهیه‌کننده با نفوذ! شانس رقابت در این جشنواره را به دست آورده است!

شادروان به گفته کارگردانش روایتی شیرین از یک ملودرام اجتماعی در بستر خانواده‌ای حاشیه‌نشین است. سینا مهراد، گلاره عباسی، نازنین بیاتی، بهرنگ علوی، رویا تیموریان، رضا رویگری و بهرام ابراهیمی در آن به ایفای نقش می‌پردازند. اما مشهورترین نام در این فیلم برای اهالی سیاست، نام تهیه‌کننده آن است: عباس نادران فرزند الیاس نادران

الیاس نادران نماینده اصولگرای مجلس را بسیاری می‌شناسند. نادران تنها فردی بود که زمان بسته شدن لیست‌های انتخاباتی، هم مورد تایید جریان پایداری بود و هم مورد تایید تیم قالیباف. در نهایت البته یک لیست منتشر شد، اما مشخص نشد طی چه تحولاتی، هر دو گروه روی کنار گذاشتن نادران به توافق رسیدند و دست الیاس نادران از مسئولیت‌های حساس مجلس، خالی ماند. از همان زمان توییت‌های انتقادی عباس نادران علیه اصولگرایان شروع شد.

عباس نادران در صفحه توییتر خود به شدت به فرایند انتخابات ۱۴۰۰ انتقاد کرد و اعلام کرد در این انتخابات رای سفید به صندوق انداخته است. او همچنین برخی اکانت‌های پربازید جریان اصولگرا را اکانت‌های غیر رسمی یاسر جبرائیلی خوانده است که از طریق این اکانت‌ها، رفقای سابق خود را تهدید می‌کند.

به گزارش رویداد۲۴ زمانی هم که پدر به ریاست یکی از کمیسیون‌های اقتصاد یا برنامه و بودجه و صنایع در مجلس نرسید، ماجرا کمی پیچیده‌تر شد. آن زمان رابطه نادران و قالیباف خیلی شکرآب شد؛ این در حالی بود که قبل از آن هنگام رقابت حاجی بابایی و قالیباف برای ریاست مجلس، الیاس نادران مدام توییت می‌کرد و حمایت تمام‌قد خود از قالیباف را نشان می‌داد. اما وقتی ریاست هیچ کمیسیونی به نادران رسید، ناگهان عباس نادران توییتی تند علیه هیات رییسه مجلس منتشر کرد که در آن را به لابی بر سر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس متهم شده بود. در آن توییت گفته شده بود کارچاق‌کن‌ها دخالت داشته‌اند و بعد هم از شخصیتی تاثیرگذار نوشته بود بدون اینکه نامش را بنویسد و تنها از عبارت «شیخ» استفاده کرده بود. البته برای اهالی سیاست این کلمه یک معنی خاص داشت، با این حال در فضای عمومی همه سعی کردند چشمشان را به روی این نام ببندند و خیلی پیگیر آن نباشند.

دعواها بالاخره پای پدر هم به توییتر باز کرد و وقتی محمد مهاجری توییت کرد که «اگر آقای احمد توکلی رئیس سازمان دیده بان شفافیت، از الیاس نادران عضو دیگر این تشکیلات بخواهد درآستانه ورود به مجلس، لیست کلیه اموال منقول و غیرمنقول از جمله آپارتمان‌ها و املاک خود، همسر و فرزندانش در تهران و... را کاملاشفاف منتشر کند، حتما اطلاعاتش برای آقای توکلی هم جالب خواهد بود.» نادران پاسخ خود را با هشتگ همیشگی مهاجری آغاز کرد که «ما اصولگرا‌ها عادت کردیم هر وقت علیه فساد داد زدیم، فریاد عده‌ای به ظاهر خودی بلند شده! مهاجری، اطرافیانش و رئیسش را به مباهله دعوت می‌کنم مردم ما و شما را بهتر بشناسند! محمدرضا رحیمی زندگی‌ام را شخم زد. وزارت اطلاعات احمدی نژاد بازجویی کرد چیزی پیدا نکردند. شما هم چیزی گیرت نمیاد!»

بعد از این درگیری‌ها و به ویژه زمانی که فرزند نادران اتهامات تندی علیه اطلاعات سپاه مطرح کرد، رسانه‌های اصولگرا به شدت علیه عباس نادران موضع گرفتند. روزنامه جوان درباره فیلم اول نادران به نام شاه‌کش نوشت «در جدیدترین نمونه از حضور افراد نامربوط به سینما، شاهد تهیه‌کنندگی فیلمی از سوی یکی از وابستگان به چهره‌های مشهور سیاسی هستیم. فرزند ذکور یکی از چهره‌های شاخص یکی از دو جریان سیاسی غالب در کشور که سابقه سال‌های طولانی نمایندگی مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد، به واسطه تهیه‌کنندگی یک مستند، این بار قرار است تهیه‌کنندگی یک فیلم سینمایی را بر عهده بگیرد. این کار در حالی صورت می‌گیرد که گرفتن مجوز تهیه‌کنندگی برای فیلم اول، کمی پیچیده است.»

قبل از تهیه کنندگی فیلم شاه‌کش، فرزند الیاس نادران، هیچ سابقه‌ای در زمینه سرمایه‌گذاری در فیلم‌های سینمایی نداشته و تنها یک مستند با نام «لبیک» به کارگردانی وحید امیرخانی را در سال ۹۲ تهیه کرده که به راهپیمایی روز اربعین می‌پردازد و به همین دلیل مشخص نیست که چگونه سازمان سینمایی بدون توجه به قوانینی که وجود دارد، برای نادران مجوز تهیه کنندگی صادر کرده است.

عباس نادران در پاسخ به مدیرمسئول سایت انتخاب که از او پرسیده بود چطور مجوز تهیه کنندگی را به دست آورده است، نوشته «تنها در صورتی به این سوال پاسخ می‌دهد که اگر پاسخش قانع‌کننده بود، سوال کننده از شغلش استعفا بدهد!» بعد هم نوشته «فرزند عارف و داماد شریعتمداری چهره‌های سیاسی در سینما هستند اما او جز این گروه ژن برتر نیست!»

این مجادله البته با همین یکی دو توییت هم تمام نشد و ادامه یافت. یکی از سوال‌های فقیهی از نادران پرسید، این توییت بود: «ژن خوب محترم، مستاصل نشوید! به جای خلط عامدانه مبحث و فرار کم‌خردانه از پاسخ‌گویی، بفرمایید چگونه پروانه ساخت فیلم «شاه کش» را با وجود مخالفت شورای پروانه ساخت گرفتید و آقای داروغه‌زاده شخصاً پروانه داد؟ این چگونه سفارشی بود که همه را دور زدنند تا آقازاده پروانه بگیرد؟»

عباس نادران در زمان ارائه فیلم شاه‌کش به جشنواره فجر گفته بود اگر آقازاده بودم، این فیلم در بخش مسابقه جشنواره پذیرفته می‌شد. به نظر می‌رسد حالا این اتفاق افتاده است و در دوره ریاست اصولگرایان بر جشنواره فیلم فجر، امکان حضور فیلم فرزند الیاس نادران در جشنواره فراهم شده است.

  • 13
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش