پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۱۶:۳۳ - ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۳۶۴
چهره ها در سینما و تلویزیون

تغییر طرز فکر در مورد چاقی و لاغری در عصر اوزمپیک

درباره‌ی خانواده‌ی کارداشیان: رازی که تا به حال فاش نشده بود

راز خانواده کارداشیان,اندام خانواده کارداشیان
اخیرا عمری راز پشت چنین لاغری چشمگیری را با فالوئرهایش در میان گذاشت: او اصرار داشت که اعضای خانواده کارداشیان و احتمالا سایر سلبریتی‌ها سماگلوتاید ماده فعال داروی اوزمپیک را مصرف کرده اند. او نوشت این دارو در اصل برای دیابت است، اما برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد و همه درباره آن صحبت می‌کنند. او نوشت"ظاهرا کیم و کلویی سال گذشته مصرف اوزمپیک را آغاز کرده اند".

اندام ایده آل زنانه تا یک دهه پیش تحت تاثیر تصاویر اینستاگرام و اندام اعضای خانواده کارداشیان قرار گرفت. زنان جوانان در سراسر اینترنت این الگو را نسخه برداری کردند.

به گزارش فرارو به نقل از نیویورکر، دانا عمری" متخصص تغذیه و اینفلوئنسر اینستاگرام در هیوستن با مستندسازی عمل زیبایی افراد ثروتمند و مشهور ۲۵۰ هزار دنبال کننده جمع کرده است. او اخیرا متوجه شد که قطب نمای انسانی درباره استاندارد زیبایی در رسانه‌های اجتماعی در حال چرخش به سوی جهتی تازه‌ای است. کارداشیان‌ها در حال کم‌تر شدن بودند! اکنون ایده آل به سوی لاغرتر و سفیدتر بودن سوق پیدا کرده است و دیگر الگوی اندام خاندان کارداشیان که پیش‌تر در میان زنان سیاه پوست دیده می‌شد محبوبیت سابق را ندارد. "کیم کارداشیان" نیز اخیرا پیش از مراسمی لباسی را پوشید که توسط مرلین مونرو پوشیده شده بود. او برای آن که بتواند این لباس را بر تن کند ۹.۵ کیلوگرم وزن کم کرد. "کلویی کارداشیان" که پیش‌تر درباره مبارزه با وزن اش صحبت کرده بود عکس‌های تولد چهل سالگی خود را منتشر کرده که در آن مانند یک باربی لاغر و بلوند به نظر می‌رسد. در سراسر اینستاگرام افراد ثروتمند و جذاب از نظر حرفه‌ای ترقوه‌ها و قفسه سینه را نشان می‌دهند.

اخیرا عمری راز پشت چنین لاغری چشمگیری را با فالوئرهایش در میان گذاشت: او اصرار داشت که اعضای خانواده کارداشیان و احتمالا سایر سلبریتی‌ها سماگلوتاید ماده فعال داروی اوزمپیک را مصرف کرده اند. او نوشت این دارو در اصل برای دیابت است، اما برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد و همه درباره آن صحبت می‌کنند. او نوشت"ظاهرا کیم و کلویی سال گذشته مصرف اوزمپیک را آغاز کرده اند".

اوزمپیک که توسط شرکت نوو نوردیسک تولید می‌شود بخشی از یک کلاس در حال گسترش از دارو‌ها به نام آگونیست‌های گیرنده GLP-۱ است که به طور چشمگیری درمان دیابت و چاقی را تغییر داده است. اوزمپیک توسط سازمان غذا و دارو صرفا برای درمان دیابت نوع ۲ مورد تایید قرار گرفته است وضعیتی که نود درصد از کل موارد دیابت را تشکیل می‌دهد و از سال ۲۰۱۷ میلادی به این سو در دسترس بوده است. نام آن اکنون به طور خلاصه برای کل دسته دارو‌های مرتبط با کاهش وزن مورد استفاه قرار می‌گیرد. نوو نوردیسک در پایان سال ۲۰۲۲ میلادی اعلام کرد که رشد درآمدی پنجاه درصدی در بازار جهانی داشته است.

این دارو‌ها هورمونی به نام پپتید ۱ شبه گلوکاگون را تقلید می‌کنند که تولید انسولین را تحریک می‌کند و تولید گلوکاگون را که باعث افزایش قند خون می‌شود سرکوب می‌کند. بدن به طور طبیعی GLP-۱ را بعد از غذا آزاد می‌کند و این هورمون به مغز حرکت می‌کند و باعث ایجاد احساس سیری می‌شود. دارو‌های GLP-۱ به طور موثر این حس سیری را تزریق می‌کنند و هم چنین سرعت تخلیه غذا از معده را کاهش می‌دهند. بیماران معمولا رهایی از هوس و ناتوانی در پرخوری بدون بیماری را گزارش می‌دهند.

یک نظر دهنده در گروهی اینترنتی درباره افرادی که از سماگلوتاید استفاده می‌کنند نوشته بود:" من متقاعد شده ام که این اساسا جایگزین سیگنالی شده که بدن من در تمام زندگی از دست داده ام". یکی از اعضای یک گروه آنلاین به نام Lose the Fat نوشت:"تن‌ها چیزی که می‌توانم بگویم این است که جای تعجب نیست که افراد لاغر فکر می‌کنند افراد سنگین وزن اراده ندارند. در واقع مغزشان به آنان می‌گوید که دست از خوردن بکشند. من پیش‌تر در این باره هیچ گونه ذهنیتی نداشتم".

بیش از ۴۰ درصد از آمریکایی‌ها چاق هستند و یازده درصد آنان به دیابت نوع ۲ مبتلا شده اند. هر دو بیماری شامل اختلال عملکرد متابولیک هستند: دیابت نوع ۲ با مقاومت در برابر انسولین مشخص می‌شود صفتی که با افزایش چربی در فرد ایجاد می‌شود. مقاومت به انسولین منجر به قند خون بالا می‌شود که خطر سکته مغزی، بیماری قلبی، آسیب عصبی و ... را افزایش می‌دهد. چاقی با نرخ بالاتر سرطان، آپنه خواب و بیماری کبدی مرتبط است. برای افرادی که با این خطرات زندگی می‌کنند دارو‌های جدید ممکن است یک موهبت الهی باشند. دکتر "کول بارفیلد" متخصص داخلی در نشویل به "نیویورکر" می‌گوید:"این دارو‌ها پیشگامانه هستند. برای این شرایط بیماران را در معرض خطر حوادث قلبی عروقی عمده قرار نمی‌دهند".

با این وجود، مصرف این نوع دارو‌ها عوارضی نیز به همراه دارند. عوارض جانبی اولیه (اسهال، استفراغ، یبوست، سرگیجه، حالت تهوع) می‌تواند برای فرستادن افراد به اورژانس کافی باشند. مصرف کنندکان این دارو‌ها هم چنین می‌توانند ریزش مو را تجربه کنند که ناشی از کاهش وزن سریع است. در موارد نادر مصرف کنندگان دارو ممکن است دچار نارسایی کلیه، پانکراتیت یا انسداد روده شوند.

نکته دیگر آن که دارو‌های GLP-۱ گران هستند و مصرف کنندگان باید ماهانه بیش از هزار دلار برای خرید آن پول خرج کنند و شرکت‌های بیمه نیز اغلب هزینه آن را پوشش نمی‌دهند چرا که دارو‌های کاهش وزن الزامی نیستند و از همین رو تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. با این وجود، بارفیلد می‌گوید یک سال پیش شاهد افزایش بیمارانی بود که اوزمپیک را می‌خواستند. او می‌گوید:"من گمان می‌کنم که تقاضا زمانی رخ داد که سلبریتی‌ها در تیک تاک درباره نتایج استفاده از اوزمپیک صحبت کردند".

"اندی کوهن" تهیه کننده تلویزیونی در سپتامبر در توئیتی نوشت:"همه ناگهان ۱۱ کیلوگرم وزن کم کرده اند، اما وقتی مصرف اوزمپیک را قطع کنید چه خواهد شد"؟ با این وجود، سلبریتی‌ها عموما این اتهام را رد کرده اند. "کلویی کارداشیان" در اینستاگرام نوشت که ۵ روز هفته ساعت ۶ صبح برای تمرین ورزشی بیدار می‌شود.

عمری این انکار‌ها را خنده دار دانست. می‌توان جهان متفاوتی را تصور کرد که در آن کشف سماگلوتاید ابزاری قدرتمند برای باز کردن گره‌ای از تمایلات ژنتیکی، نیرو‌های محیطی و رفتار‌هایی که برای افزایش وزن بیش‌تر قلمداد شود. ما ممکن است متابولیسم و اشتها را به عنوان حقایق بیولوژیکی بشناسیم تا انتخاب‌های اخلاقی.

افزایش نرخ دیابت نوع ۲ و چاقی در سراسر جهان می‌تواند معکوس شود. در جهان واقعی که ما در آن زندگی می‌کنیم افرادی که بیشتر به سماگلوتاید نیاز دارند اغلب برای دریافت آن تلاش می‌کنند و به نظر می‌رسد که ورود آن کم‌تر توجه عمومی به معنای چاق بودن را برانگیخته است تا تجدید نظر در مورد لاغری.

انقلاب صنعتی به طور فزاینده‌ای سبک زندگی بی تحرک و دسترسی آسان‌تر به مواد غذایی را ایجاد کرد البته سایز‌های استاندارد لباس نیز تاثیرگذار بودند. صنعت رژیم غذایی جان گرفت: عصاره تیروئید در قرص‌ها بسته بندی شد و با نام‌های مختلف فروخته شدند. سالن‌های کاهش وزن وجود داشتند که در آن زنان می‌توانستند گوشت‌های خود را غلطانده و توسط ماشین‌ها فشرده سازند. مجلات زنانه این ایده را که سفیدی درجه یک را می‌توان از طریق بدن لاغر نشان داد و وحشتی از چربی و فرهنگ‌هایی که برای آن ارزش قائل بودند را بیان می‌کردند. در مقاله‌ای منتشر شده در سال ۱۸۹۷ میلادی به چاق بودن به عنوان یک جنایت و بدشکلی اشاره شده بود و استدلال شده بود که یک زن چاق موفقیت اجتماعی نخواهد داشت.

با این وجود، از دهه ۱۹۶۰ میلادی کارزار علیه انگ قلمداد کردن چاقی آغاز شد. با این وجود، تمایل به لاغری از هر طریق ممکن از جمله مصرف آمفتامین‌ها و پیروی رژیم غذایی شامل گریپ فروت یک اصل تقریبا اساسی در اجتماعی شدن زنان باقی مانده است.

در دهه نود میلادی وب سایت‌های طرفدار بی اشتهایی در اینترنت افزایش یافتند. در اوایل دهه دو هزار میلادی دختران نوجوان برای داشتن عضلات شکمی ماند شکم "بریتنی اسپیرز" با وسواس دراز و نشست انجام می‌دادند. در دهه ۲۰۱۰ میلادی زمانی که اعضای خاواده کارداشیان بدن منحنی شان را نشان می‌دادند همزمان چای و ملین‌های تناسب اندام را می‌فروختند. نتیجه مطالعه هاروارد با تکیه بر داده‌هایی که از افراد می‌خواهد کلمات و تصاویر را در دسته‌های خوب و بد طبقه بندی کنند نشان داد که تعصب ضمنی علیه افراد چاق در واقع از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ میلادی افزایش یافته است.

ترس فرهنگی از چربی در پیامد‌های منفی مرتبط با آن نقش دارد. حدود یک سوم از پزشکان در بررسی‌ای اشاره کردند که بیماران چاق شان را به عنوان "درخت" یا "تنبل" قلمداد می‌کنند. همین موضوع باعث شرمندگی افراد دچار اضافه وزن و مراجعه کم‌تر آنان به پزشکان می‌شود.

چاقی با فقر ارتباط دارد و بزرگسالان سیاه پوست و لاتین تبار بیش از سفید پوستان چاق هستند. نگرش عمومی نسبت به افراد چاق باعث می‌شود که بیزاری نسبت به افراد فقیر و غیر سفید پوستان به عنوان نگرانی اخلاقی بیان شود.

با این وجود، گاهی اوقات به اشتباه این گونه قلمداد شده که اگر چاقی به خودی خود زشت نیست نباید به ارتباط بین سلامتی و افزایش وزن توجه کرد.

در واقع، هم لاغری و هم چاق بودن می‌تواند نتیجه بی نظمی در غذا خوردن باشد و هر دو در نهایت خطرناک هستند. نتیجه مطالعه‌ای صورت گرفته در سال ۱۹۵۸ میلادی در هفت کشور نشان داد که رابطه‌ای بین رژیم غذایی و سلامت قلب وجود دارد. تحلیل داده‌ها نشان داد که افراد بسیار لاغر و بسیار سنگین وزن در معرض بیش‌ترین خطر برای ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند. پس از آن شاخص توده بدنی به عنوان معیاری برای تناسب اندام مطرح شد. با این وجود، فرمول طراحی شده برای این شاخص مردان اروپایی را مدنظر قرار داده بود و برای نشان دادن سلامت زنان و افرادی که سیاه پوست، لاتین تبار یا آسیایی تبار هستند دقت کمتری داشته است. به طور کلی، این شاخص بر یک همبستگی دقیق وزن به سلامت دلالت دارد که در واقع وجود ندارد.

در مطالعه‌ای تازه صورت گرفته درباره شاخص توده بدنی مشخص شد یک سوم افرادی که شاخص توده بدنی طبیعی داشتند معیار‌های متابولیک ناسالم نداشتند و تقریبا نیمی از افرادی که از نظر فنی اضافه وزن داشتند از نظر متابولیک سالم بودند.

حدود یک چهارم افرادی که به عنوان چاق طبقه بندی شده بودند نیز سالم بودند. یک بدن سالم به طور کلی می‌تواند به مغز سیگنال بدهد که غذای کافی داشته باشد، اما این سیستم سیگنالینگ ممکن است معیوب باشد یا آسیب ببیند. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد چاقی و آن چه که اکثر افراد نمی‌دانند این است که در فرآیند افزایش وزن مدار عصبی مغز که وزن را تنظیم می‌کند آسیب می‌بیند. هیپوتالاموس نشانه‌هایی از التهاب و آسیب را نشان می‌دهد.

او توضیح داد که نظریه غالب این است که "کالری بیش از حد به سرعت وارد می‌شود و به اعصابی آسیب می‌رساند که به هورمون‌هایی که وزن بدن را کنترل می‌کنند پاسخ می‌دهند. "

یکی از این هورمون‌ها لپتین است که در چربی بدن تولید می‌شود و به مغز سیگنال می‌دهد که زمان توقف غذا فرارسیده است. با این وجود، اگر چربی را اضافه کنید عرضه بیش از حد لپتین می‌تواند باعث شود بدن شما نسبت به آن حساس شود و مغزتان به اشتباه باور کند که دچار گرسنگی هستید.

بدن شما سعی می‌کند با کاهش متابولیسم و افزایش اشتها سیستم را دوباره متعادل کند. پس از آن که فرد به اندازه کافی وزن اضافه کرد تا وارد این چرخه انحراف متابولیک شود کاهش وزن و حفظ آن در درازمدت صرفا از طریق رژیم غذایی و ورزش تقریبا غیر ممکن می‌شود.

اکنون شرکت نوو نوردیسک حدود صد میلیون دلار برای تبلیغات مرتبط با اوزمپیک هزینه کرده است و سالانه تقریبا ده میلیون دلار برای لابی کردن هزینه می‌کند. تمرکز اصلی این لابی‌ها قانون پیشنهادی درمان و کاهش چاقی است که از سال ۲۰۱۲ میلادی سالانه در جلسات کنگره معرفی می‌شود و مدیکر (برنامه ملی بیمه اجتماعی ایالات متحده) را ملزم می‌سازد که در کنار سایر درمان‌ها دارو‌های کنترل وزن مزمن را پوشش دهد. با پیش بینی تصویب این لایحه در چند سال آینده پیش بینی شده که درآمد ایالات متحده از این نوع دارو‌ها تا پایان دهه چهارصد برابر افزایش یابد.

  • 12
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش