چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
۱۱:۲۱ - ۲۹ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۲۰۸۹
چهره ها در سینما و تلویزیون

«باغبان» خانه، متهم اصلی قتل مهرجویی و همسرش؛ او توسط فرد یا افرادی اجیر شده است

داریوش مهرجویی,قتل داریوش مهرجویی
شنیده‌های اعتماد خبر از این می‌دهد افرادی که به عنوان متهم و عامل اصلی این جنایت بازداشت و اعتراف کردند، ممکن است توسط فرد یا افرادی اجیر شده باشند ولی هنوز این موضوع از سوی مراجع قضایی تایید نشده است.

«ما ۹ ماه اروپا بودیم و تازه برگشتیم. ما اصلا با کسی رفت و آمدی نداریم.» اینها بخشی دیگر از صحبت‌های وحیده محمدی‌فر همسر داریوش مهرجویی دو روز قبل از قتل در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد است.

جنایت وحشتناک ۲۲ مهر ماه در زیبادشت کرج، از تهدید با چاقو از سوی فردی ناشناس علیه مهرجویی و همسرش از یک هفته پیش از قتل شروع و با کشتن این دو از طریق متهمان که از سوی پلیس اعلام شده باغبان و کارگر خانه مهرجویی بوده، پایان یافت. مهرجویی و همسرش دو روز بعد از مصاحبه با «اعتماد» شنبه شب در ۲۲ مهر ماه حدود ساعت ۹ الی ۱۰ توسط افرادی در ویلای شخصی‌شان با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیدند. خبر تقریبا یکی، دو ساعت پس از حادثه فضای مجازی و رسانه‌ها را منفجر کرد و افکار عمومی خصوصا جامعه هنری را در بهت و شوک فرو برد. پلیس یک روز بعد از انتشار خبر قتل این دو زوج هنری؛ سه نفر، دو روز بعد هفت نفر و سه روز بعد ۱۰ نفر را به عنوان مظنون دستگیر کرد.

البته یک منبع آگاه در مورد تعداد مظنونان بازداشت شده توسط پلیس به «اعتماد» گفت اینکه رسانه‌ها اعلام کردند؛ حدود ۱۰ نفر به عنوان مظنون در این پرونده بازداشت شده بودند، صحیح نیست!‌ «حدود ۲۰ نفر» بازداشت شده بودند. این منبع آگاه در ادامه گفت: «متهم اصلی پرونده قتل مدت‌ها به عنوان کارگر به خانه قربانیان رفت و آمد داشت و پس از سرقت خانه مهرجویی و شکایت او، این فرد دستگیر شد و از مهرجویی کینه به دل گرفت. عامل اصلی جنایت شب حادثه با همدستی سه نفر دیگر به این خانه رفته و جنایت هولناک را رقم زدند. آنها ابتدا داریوش مهرجویی را کشته و بعد سراغ همسرش رفته و با او درگیر شده و در نهایت وحیده محمدی‌فر را به قتل رساندند.»

شنیده‌های «اعتماد» خبر از این می‌دهد؛ افرادی که به عنوان متهم و عامل اصلی این جنایت بازداشت و اعتراف کردند، ممکن است توسط فرد یا افرادی اجیر شده باشند ولی هنوز این موضوع از سوی مراجع قضایی تایید نشده است. روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه؛ سعید منتظرالمهدی، سخنگوی فراجا اعلام کرد: «قاتل اصلی که جزو دستگیرشدگان پلیس بود پس از انجام اقدامات فنی و شناسایی اعتراف و به قطعیت رسید.»

چند ساعت بعد حسین فاضلی‌هریکندی، رییس کل دادگستری استان البرز نیز به میزان گفت: «تعداد متهمان اصلی پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش به ۴ نفر رسید. متهم چهارم که روز پنجشنبه دستگیر شده اموال مسروقه را همراه داشته است. در صحنه قتل مرحوم داریوش مهرجویی و همسرش، ۴ نفر حضور داشتند که در بازداشت به سر می‌برند. ۳ نفر از این افراد در روزهای گذشته دستگیر شده بودند و نفر چهارم که در صحنه قتل حضور داشت با دستور قضایی بازداشت شد. همراه فردی که روز پنجشنبه بازداشت شده است، چاقو و ۲ عدد گوشی تلفن همراه و چند قطعه طلای همسر داریوش مهرجویی کشف شده است. همزمان آثار به جامانده در صحنه قتل مرحوم داریوش مهرجویی جهت بررسی به آزمایشگاه تشخیص هویت پلیس آگاهی فراجا ارسال شد.

همچنین در بازجویی‌های صورت گرفته چند نفر اقاریری در خصوص قتل و نحوه آن داشتند. علاوه بر اقرار متهمان حسب تایید و اعلام آزمایشگاه تشخیص هویت پلیس آگاهی فراجا برخی آثار به جامانده از صحنه قتل از جمله نمونه خون و بزاق نیز قبلا جهت بررسی به آزمایشگاه ارسال شده بود که با نمونه خون و بزاق تعدادی از متهمان علاوه بر اقرار، ادله و قرائن دیگر همچون مطابقت نمونه آثار به جامانده و برداشت شده از صحنه قتل و خانه مقتولان با متهمان بازداشت شده وجود دارد.

تحقیقات انجام شده تاکنون حکایت از آن دارد که علت و انگیزه قتل به جهت وجود اختلافات شخصی بین متهمان و مقتولان بوده است. بعد از انجام تحقیقات بازسازی صحنه جرم با تشخیص بازپرس ویژه پرونده صورت خواهد گرفت.»

پس از صحبت‌های رییس کل دادگستری استان البرز، حدود ساعت ۵ عصر ماموران و مقامات پلیس کرج با ماشین‌های مخصوص وارد ویلای مهرجویی و همسرش شدند. بازسازی صحنه جرم صرفا با حضور خبرنگار صدا و سیما صورت گرفت و ماموران اجازه ورود به خبرنگاران دیگر را برای گزارش از بازسازی صحنه جرم ندادند.

اما سایت جنایی روز گذشته در مورد جزییات جدید این جنایت نوشت: «بعد از اینکه پلیس مختصات تلفن همراه و محدوده تقریبی حضور چهارمین متهم را به دست آورد، برای اینکه به‌طور دقیق محل حضور او را ردزنی کند از شهروندی که با این متهم و همچنین مهرجویی آشنایی داشت، کمک گرفت.

این شهروند که خود از باغداران قدیمی منطقه است با متهم تماس گرفت و با به ‌کار بردن اصطلاحات باغداری و چاه‌کنی از متهم خواست برایش در باغ چاه بکند. مرد باغدار چنان حرفه‌ای با متهم که چاه‌کن است، صحبت کرد که توانست او را قانع کند و با هم قرار گذاشتند.

این در حالی است که مرد باغدار با ماموران به‌طور کامل هماهنگ بود. این‌گونه بود که متهم محل حضورش را به مرد باغدار گفت و پس از آن ماموران بالای سر او حاضر شدند و او را بازداشت کردند. بعد از این بازداشت، پلیس محل اقامت متهم را بازرسی و دو تلفن همراه وحیده محمدی‌فر و داریوش مهرجویی، مقداری طلا و آلات قتاله را پیدا و ضبط کرد.»

این سایت همچنین از اطلاعات به دست آورده از یک شهروند شهرک درباره باغبان متهم به قتل مهرجویی در ادامه نوشت: «مردی که به عنوان باغبان داریوش مهرجویی معرفی شده باغبان او نبوده، بلکه باغبان صاحب قبلی خانه باغ داریوش مهرجویی بوده و با مختصات دقیق خانه آشنایی داشته است. ما دو نفر از متهمان را بعد از دستگیری شناسایی کردیم. همین که به محل آورده شدند مردم آنها را شناختند. اینها از بچگی اینجا بودند و ما همگی آنها را می‌شناختیم.» این در حالی است که وحیده محمدی‌فر به «اعتماد» گفته بود: «قبلا باغبانی داشتیم که از ما خیلی سرقت کرد.»

از لحظه‌ای که خبر قتل داریوش مهرجویی و همسرش در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر شد هم اتهامات زیادی به روزنامه اعتماد وارد شد و هم اخبار ضد و نقیضی در راستای خبر قتل و متهمان پرونده در رسانه‌ها منتشر می‌شد.

در وضعیتی که هنوز بسیاری در شوک قتل مهرجویی و همسرش آن‌ هم با شیوه‌ای دلخراش بودند، خبر دستگیری قاتل در شهرهای مرزی ایران منتشر شد، خبری که دفتر سخنگوی پلیس چند ساعت بعد طی اطلاعیه‌ای آن را تکذیب کرد. با این وجود ساعات پایانی شب ۲۵ مهر ماه مجدد خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه قاتل این خانواده معروف بازداشت شد؛ یکی از خبرنگاران پایگاه خبری رکنا در شبکه اجتماعی نوشت: «قاتل دستگیر شده. او یک نفر است و بر اساس برخی گمانه‌زنی‌ها از اتباع نیست.»

این ادعای خبرنگار رکنا در حالی بود که وحیده محمدی‌فر قبل از قتل چه در پست اینستاگرام شخصی خود و چه در مصاحبه با خبرنگار «اعتماد» عنوان کرده بود شخصی که شب ۱۶ مهر ماه پشت شیشه‌های مات در ورودی خانه چسبیده بود و خانواده را با چاقو تهدید کرده بود «لهجه ایرانی» نداشته است. البته ساعاتی بعد حساب اینستاگرامی پایگاه خبری رکنا در توضیحات تکمیلی نوشت: «شنیده‌های خبرنگار رکنا حاکی است که قاتل یک نفر بوده و براساس برخی گمانه‌زنی‌ها از اتباع نیست، خبرنگار برای تایید این خبر با دفتر سخنگوی پلیس تماس گرفت که این خبر نه تایید و نه تکذیب شد.»

روز بعد جام‌جم آنلاین خبر رکنا را تکذیب کرد، جام‌جم آنلاین در حساب تلگرامی خود نوشت: «پیگیری خبرنگار جام‌جم نشان می‌دهد خبری که دیشب (۲۵ مهر) درباره دستگیری قاتل داریوش مهرجویی و همسرش منتشر شده، صحت ندارد.» روز پنجشنبه ۲۷ مهر ماه مجدد خبرگزاری رکنا از قول یک منبع آگاه اعلام کرد: «باجناق‌های مهرجویی به خاطر اختلافات مالی که با آن مرحوم داشتند، سه نفر را اجیر کرده بودند تا آنها را به قتل برسانند.»انتشار این خبر ساعتی بعد طی بیانیه‌ای از سوی خانواده مهرجویی تکذیب شد. خانواده مهرجویی در این بیانیه عنوان کردند: «هیچ یک از اعضای خانواده محمدی‌فر با داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر اختلافات مالی نداشتند و هیچ یک از اعضای این خانواده بازداشت نشدند.» انتشار این خبر نادرست باعث شد تا علیه خبرگزاری رکنا اعلام جرم صورت بگیرد و مدیر مسوول آن به مراجع قضایی احضار شود.

بخشی از گفت‌وگوی «اعتماد» با وحیده محمدی‌فر

او در بخشی از گفت‌وگوی روز پنجشنبه (دو روز قبل از قتل) گفت: «قبلا خودمان «باغبانی» داشتیم که از ما سرقت کرد. بعدا متوجه شدیم که هم باغبان ما بوده و هم باغبان همسایه کناری ما. او را تحویل پلیس دادیم، اما همسایه کناری ما باغبان را بخشید و او آزاد شد. با توجه به اینکه برادر او دزد و همدستش هم بود به ما اطلاع دادند که باید او را پیدا کنیم و تحویل پلیس بدهیم. برادر باغبان ما در این شهرک کار می‌کند چرا باید خیلی راحت برای خودش آزاد باشد. ما اینجا از دست این افراد خیلی مصیبت کشیدیم، اما در مورد سنتور و یکسری وسایلی که فقط یک هنرمند ارزش آن را می‌تواند درک کند، باید گفت که به سرقت رفته و سرقت هم کار «خودی» بوده است. البته وکیل‌مان آقای سروری پیگیر آن است، اما قرار شده ما به طرف نگوییم تا از او بازجویی کنند.»

همچنین مرحومه در مورد پستی که در اینستاگرام خود منتشر کرد، توضیح داد: من احساساتی شدم و آن پست را در صفحه اینستاگرامم منتشر کردم. واقعا نمی‌دانم!...

صحبت‌های رییس پلیس آگاهی فراجا پس از وقوع جنایت

محمد قنبری، طی گزارشی از نتایج تحقیقات اولیه ماموران پلیس آگاهی اعلام کرد: «درگیری اولیه در این قسمت از ساختمان بوده و مرحوم مهرجویی به صورت دمر روی زمین افتاده است. همچنین بر اساس شواهد به دست آمده ما احتمال می‌دهیم که خانم از قسمت (هال) فرار کرده و وارد اتاق خواب شده است، آثار این‌جور نشان می‌دهد و در نهایت جسد همسر مرحوم مهرجویی نیز در اتاق خواب و مقابل تخت افتاده است. این حادثه از سوی دختر مرحوم به پلیس اطلاع داده شد. دختر مهرجویی حوالی ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز شنبه (۲۲ مهر) از خانه خارج و گویا به یک گالری رفته و وقتی به خانه بازگشته با چنین صحنه‌ای مواجه شده است. تصاویری که از داخل خانه داریوش مهرجویی و همسرش منتشر شده، نشان‌دهنده به‌هم‌ریختگی خانه و جست‌وجو در مدارک و اشیای داخل آن است. به نظر می‌رسد که متهم یا متهمان دنبال پول و مدارک بودند، اما اینکه چیزی بردند یا نه تا حالا آماری به ما ندادند و دختر ایشان چیزی در مورد سرقت به ما اعلام نکردند.»

ماجرای گزارش «اعتماد»

۱۶ مهر ماه همسر داریوش مهرجویی از تهدید شخصی ناشناس با چاقو و سرقت از خانه‌شان خبر داد و با این ادبیات در پست اینستاگرامی خود نوشت: «ساعت ۸ امشب فاجعه بود. داشتم به زندگی می‌رسیدم و اینکه شام چی بزارم. همسرم خواب بود. مونا بیرون. خانه در سکوت یهو دیدم سگ‌مون چیلی بد داره پارس می‌کنه. احساس خطر کردم. در آشپزخانه را تازه قفل کردم. بعد دیدم چیلی رفته جلوی در ورودی خانه و بد عصبانی است. رفتم دیدم در پشت شیشه‌های مات پنجره از پشت یک نفر چسبیده به در. اول فکر کردم شوخی است. گفتم کی هستی؟ هیچی نگفت. هی گفتم تو کی هستی؟ حرف زشتی زد و ناگهان چاقویی از پشت سایه روشن مات پنجره به من نشان داد. گفتم الان زنگ می‌زنم ۱۱۰... گفت بزن، ولی حساب‌تون رو می‌رسم. لهجه ایرانی نداشت. فورا به نگهبانی شهرک زنگ زدم. رسیدند ولی طرف فرار کرده بود، اما من رو با چاقو تهدید کرد. این چند وقت مورد دستبرد هم قرار گرفتیم. از گوشی بگیر تا لپ‌تاپ و البته دو سنتور با اسم و عکس داریوش مهرجویی و بهرام رادان برای چند سال پیش پروژه سنتوری دو. اینجا اعلام می‌کنم خرید و فروش این دوتا سنتور غیرقانونی و دزدی است. اینها هیچ، اما من همسر داریوش مهرجویی پیشکسوت هنر مملکت آیا باید تهدید بشم با چاقو؟ از دولت خواهش می‌کنم به داد ما برسه، چون اینجا در این شهرک هیچکی انگار براش مهم نیست یعنی کاری از دست‌شون برنمیاد. هنوز رنگم عین گچ، اما از پسش براومدم.»

یک روز بعد ۱۷ مهر ماه خبرنگار «اعتماد» با همسر مهرجویی ارتباط برقرار کرد تا از حادثه‌ای که شب قبل برای‌شان رخ داده توضیح بدهد، اما او که از آن تهدید حال روحی مناسبی نداشت مصاحبه را به یکی، دو روز بعد موکول کرد و در نهایت روز پنجشنبه از ماجرایی که برای‌شان پیش آمد با «اعتماد» صحبت کرد. «اعتماد» پس از مصاحبه با همسر مهرجویی بر اساس بخشی از صحبت‌های او در شماره ۵۶۰۲ در گزارشی با عنوان «دزدان، سنتور علی سنتوری را دزدیدند» نوشت: «شب حادثه حدود ساعت ۸ در حالی که خانه در آرامش کامل بود ناگهان متوجه سر و صدای سگ‌مان در حیاط خانه شدم. سریع در ورودی آشپزخانه را قفل کردم. تا اینکه متوجه شدم مقابل در ورودی ساختمان یک نفر با چاقو به شیشه‌های مات پنجره چسبیده است. هر چه از او خواستم خودش را معرفی کند هیچی نگفت.

موبایلم نزدیکم نبود، ولی سعی کردم سرعت عمل داشته باشم. با صدای بلند گفتم؛ الان به ۱۱۰ زنگ می‌زنم. او هم در پاسخ به این حرف من گفت خب زنگ بزن. ترسیده بودم تا گفتم الو ۱۱۰ سارق فرار کرد. وقتی او در جواب به من گفت خب زنگ بزن، متوجه شدم؛ لهجه ایرانی ندارد. بعد از فرار سارق با نگهبانی شهرک تماس گرفتم. آنها هم سریع خودشان را به حیاط خانه ما رساندند و شروع به گشتن حیاط و کوچه‌های اطراف کردند، اما کسی را ندیدند. البته مدتی پیش هم یکسری وسایل از جمله سنتور مربوط به فیلم سنتوری را از خانه ما سرقت کردند که در حال حاضر وکیل همسرم پیگیر کارهای قانونی این موضوع است.»

  • 16
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش