پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
۱۶:۱۴ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ کد خبر: ۹۵۱۲۰۴۸۳۹
چهره ها در سینما و تلویزیون

بدرقه افشین یداللهی به سمت آرامگاه ابدی با پرچم ایران/ افشین این بار به جاده بن‌بست رسید

اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران,بدرقه افشین یداللهی به سمت آرامگاه
جمعی از هنرمندان، مسئولان و دوستداران افشین یداللهی برای تشییع پیکر او در مقابل تالار وحدت گردهم آمدند.

به گزارش خبرآنلاین، صبح روز جمعه ۲۷ اسفند تالار وحدت میزبان مراسم وداع با افشین یداللهی شد تا روی دست علاقه‌مندانش به خانه ابدی‌ در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شود.

 

جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون و اهالی شعر و ادب برای تشییع پیکر این هنرمند در مقابل تالار وحدت حاضر شدند.

 

در مراسم تشییع افشین یداللهی هنرمندان و چهره‌های چون محمدسریر رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی ایران، علیرضا رئیس دانایی، رئیس انتشارت نگاه و ناشر کتاب‌های افشین یداللهی، احسان خواجه‌امیری، فردین خلعتبری، حسن فتحی، امیریل ارجمند، الهام پاوه‌نژاد، پرستو صالحی، امیر تاجیک، یغما گلرویی، شجاع‌پور، نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی، ایازی قائم مقام وزیر بهداشت، قاسم جعفری، داود گنجه‌ای، رجبعلی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان، علیرضا عصار، محمد سلمانی، دکتر چراغعلی، اهورا ایمان، نیلوفر لاری‌پور، بابک صحرایی، امید صباغ، مزدا انصاری و ..... حضور داشتند.

 

بنابر گزارش «ایسنا»، هاشمی وزیر بهداشت و درمان و مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد از جمله مسئولان حاضر در مراسم بودند.

 

به گفته مجری مراسم، افشین یداللهی وصیت کرده است،پرچم ایران دور تابوت او باشد.

 

مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد در سخنانی گفت: «او شاعری خوش‌ذوق، خوش‌قریحه، جوان و تاثیرگذار بود که امروز دیگر در بین مانیست.»

 

او سپس درگذشت افشین یدالهی را ضایعه‌ای بزرگ برای جامعه هنری دانست و افزود: «ما در جامعه هنری به خصوص پاپ، در حوزه محتوی مشکلات زیادی داریم، اما افشین یدالهی یکی از تکیه گاه‌هایمان در این حوزه بود، او کلمات را به زیبایی کنار هم می‌گذاشت. او یکی از با اخلاق‌ترین هنرمندان ایران بود، یکی ازبهترین‌ها که وجودش همیشه پر از آرامش، ذوق و انگیزه بود که هیچ‌گاه از هیچ‌کاری خسته نمی‌شد و آن‌قدر هر کاری را ادامه می‌داد تا به نتیجه برسد.»

 

مرادخانی ادامه داد: «تنها کاری که ما امروز می‌توانیم برای او انجام دهیم دعای خیر است، همه کارهای او تا امروز، نامش را تا ابد در حوزه فرهنگ ایران جاودانه می‌کند.»

 

علی‌رضا زالی، رئیس کل سازمان نظام‌پزشکی کشور نیز روز تشییع افشین یداللهی را محزون‌ترین آخرین جمعه سال دانست و گفت: «افشین بالاخره اسیرِ منِ بیگانه نشد و امروز شاهد عروج او هستیم، او همیشه می‌گفت جاده‌ها به بن‌بست می‌رسند، تلخ است که بگوییم او هم در جاده به بن‌بست رسید. در واقع تلخ‌ترین زمان این است که اصل حادثه از دست رفت.»

 

او ادامه داد: «امسال دیگر برای سوگواری رمقی برای هیچ کدام‌مان باقی نمانده است. حوادث تلخ جمعی و فوت‌های ناباورانه برای همه ما سخت‌اند و چقدر سخت است که رویداد آخر با از دست دادن افشین یداللهی تکمیل شد.»

 

او یداللهی را یک شخصیت فرهنگی، علمی و پزشکی دانست و افزود: «چهره افشین در عصر حاضر آنقدر خصایص و وجوهات مختلف داشت که از هر زاویه که به آن نگاه کنیم به جز خوبی نمی‌توانیم ببینیم. او یک طبیب مهرورز، خوشنام و مردم‌دوست بود. او معتقد بود مطبش مهم‌ترین جایگاه زندگی او و هویت او است.»

 

زالی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه روان‌پزشکان اصولا در معرض مواجهات و تاملات بخشی از دردمندان جامعه هستند، با این وجود باید سنگ صبوری برای بیماران‌شان باشند، گفت: «او تا لحظه آخر به زیبایی این قدم را برداشت. افشین یک طبیب حاذق بود و اصولا با یک تحلیل روانکاوانه و علاج جویانه به درمان بیمارانش می‌پرداخت.» 

 

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه امروز جامعه پزشکی در کنار جامعه فرهنگی و هنری کشور سوگوار از دست دادن افشین یداللهی است، گفت: «ترانه‌های وی اوجِ نظم، طراوت و شادابی بود. او می‌گفت ترانه‌هایم باید محبت، عشق و امید را ترویج دهد، اما باید در کنارش از پوچی و پراکندگی یاس نیز جلوگیری کنم.»

 

او ترانه‌های یدالهی را برجسته از پارادایم نوین در ترانه‌های امروز دانست و افزود: «توجه او نسبت به به روز رسانی علم روانپزشکی باعث شده بود تا در ترانه‌هایش نیز این خصوصیت را ببینیم.»

 

زالی شخصیت افشین یداللهی را یک شخصیتی پنج‌وجهی و بسیار ستودنی دانست و گفت: «رزومه او مملو از اتفاقات خوب و کاراکتری متبلور از خصایص انسانی است.»

 

او گفت: «شهریور سال ۹۲ افشین یداللهی به عنوان پزشک نمونه برتر انتخاب شد و جایزه و تقدیرنامه‌ خود را از دستان مرحوم هاشمی رفسنجانی دریافت کرد.»

 

سیدعباس سجادی، رئیس مرکز آفرینش‌های هنری نیاوران نیز که به عنوان مجری صحبت می‌کرد، در ادامه مراسم گفت: «افشین یداللهی دُردانه‌ ترانه ایران بود. او با رفتنش ترانه را داغدار کرد. او برای ما نمونه‌ای از نجابت، صداقت و دوستی بود. به قول قیصر امروز واژه‌ها برای بیان حجم این فاصله لال‌اند.»

 

او همچنین درگذشت افشین یداللهی را به جامعه پزشکی و روانپزشکان ایرانی تسلیت گفت و ادامه داد: «روز گذشته پنج‌شنبه ۲۶ اسفند آخرین جلسه خانه ترانه بود. او خیلی پیش‌تر جلسه روز گذشته را به پایان رسانده و گفته بود که به خاطر پایان سال دیگر این جلسه را برگزار نکنند اما دیروز درِ فرهنگسرای ارسباران باز شد و این بار بدون افشین یداللهی آخرین جلسه سال ۹۵ خانه ترانه با یاد او برگزار شد.»

 

او همچنین از برگزاری نخستین جلسه خانه ترانه در ۲۴ فروردین ۹۶ در فرهنگسرای ارسباران خبر داد و گفت: «آن جلسه که قطعا موسوم به خانه ترانه افشین یداللهی خواهد بود، با یاد او برگزار می‌شود.»

 

اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران,بدرقه افشین یداللهی به سمت آرامگاه

او از تبعات حادثه تلخ درگذشت یداللهی را داغدار شدن جامعه نظام پزشکی و روانپزشکان ایرانی و به کما رفتن حال همسر و برادر همسر وی در صانحه تصادف دانست.

 

او یداللهی را حلقه اتصال بسیاری از ترانه‌سرایان دانست و گفت: «او مانند نخ تسبیح همه ترانه‌سرایان را به یکدیگر حلقه کرد.»

 

سجادی به آخرین پیام افشین یداللهی در اینستاگرام خود که درباره درگذشت علی معلم بود نیز اشاره کرد و ادامه داد: «قرار بود دوم فروردین با افشین، محمدرضا فروتن و تعدادی از دوستان هنرمندش به ارمنستان برویم تا هفته‌ هنری ایران در این کشور برگزار کنیم. او خواست یک همراه یعنی همسرش را نیز با خود ببریم که همه کارهای پروازشان نیز انجام شد، اما افشین زودتر از ما پرواز کرد.»

 

به گفته او قرار است در این هفته فرهنگی از طرف سفارت ایران در ارمنستان یادواره‌ای برای افشین یداللهی برگزار شود.

 

او تاکید کرد: «ما از این به بعد با افشین زندگی می‌کنیم. از پدر و برادرش درخواست می‌کنم آثار بعدی او را گردآوری کرده و در اختیار دوستدارانش قرار دهند.»

 

مهدی ایوبی ترانه‌سرا و یکی از دوستان نزدیک یداللهی نیز در سخنانی گفت: «افشین یداللهی دو خانه داشت. یکی خانه شخصی همراه با خانواده‌اش و دیگری خانه ترانه که برای آن زحمت‌های زیادی کشید.»

 

او ادامه داد: «هر جا و هر وقت هر کدام از ما و دوستانش به حضورش نیاز داشتیم، بالای سرمان بود. معتقدم امروز مهم‌ترین خواسته او توجه به مهم‌ترین دستاوردش یعنی خانه ترانه افشین یداللهی است.»

 

او افزود: «افشین یدالهی ۱۸ اسفند از من خواسته بود تا همه‌ برنامه‌هایش از بیستم اسفند به بعد را کنسل کنم و گفت من از ۲۰ اسفند به بعد دیگر نیستم. او از امروز برای همیشه از بین ما رفت.»

 

خشایار اعتمادی، خواننده نیز پیام وزیر ارشاد، رضا صالحی امیری را قرائت کرد.

 

همچنین محمدرضا فروتن که تعدادی از اشعار افشین یداللهی را خوانده است، در سخنانی کوتاه گفت: «من فقط یک رفیق را از دست ندادم یک لشکر رفیق را از دست دادم. می‌خواهم بگویم بخش زیادی از زندگی‌ام را مدیون دکتر افشین هستم.»

 

این بازیگر سینما ادامه داد: «او همیشه همراهم بود و کمکم می‌کرد. حتی ادامه تحصیلم را مدیون او هستم. او دردهای اجتماعی را همیشه باور می‌کرد و برای درمانش با مردم همراهی و همدردی داشت. او یکی از معجزات زندگی من بود.»

 

علیرضا قربانی نیز در سخنانی با بیان اینکه رفتن افشین یداللهی باورکردنی نیست، گفت: «همه خاطرات خوبی از او داریم. فکر نمی‌کنم کسی را پیدا کنم که از افشین گله‌ای داشته باشد. قرار بود فردا شب او در کنسرت من در تالار وحدت حضور داشته باشد. مطمئن هستم که او امروز ناظر ماست. دلمان برایت تنگ می‌شود.»

 

قربانی در ادامه به احترام افشین یداللهی قطعاتی را خواند.

 

آرش یداللهی، برادر او نیز در سخنانی کوتاه و با تشکر از همه کسانی که برای مراسم تشییع برادرش به تالار وحدت آمدند، گفت: «می‌دانم که برادرم در فرهنگ ایران زنده است و یادگارهای فرهنگی و هنری‌اش همیشه پایدار خواهد بود.»

 

در پایان مراسم که اغلب سخنرانان با حالت گریه و تاسف سخن می‌گفتند، قطعه‌ای از یکی از شعرهای افشین یداللهی که باصدای خود او خوانده شده بود، پخش و همزمان پیکر او روی دستان اعضای خانه ترانه به سمت بهشت زهرا و قطعه هنرمندان تشییع شد.

 

پس از آن حجت‌الاسلام دعایی بر پیکر افشین یداللهی نماز خواند و این ترانه‌سرا به قطعه هنرمندان بدرقه شد.

 

افشین یداللهی ترانه‌سرا در سن ۴۸ سالگی و در پی سانحه تصادف در ۲۵ اسفند درگذشت. در راه برگشت از هشتگرد، کامیون با ماشین‌ او تصادف کرد که در پی این موضوع، یداللهی ضربه مغزی شد و از دنیا رفت.

 

یداللهی متولد ۲۱ دی‌ ۱۳۴۷ در اصفهان و بزرگ‌شده تهران، پزشک متخصص اعصاب و روان و از ترانه‌سرایان معروف بود. او برای تیتراژ بسیاری از سریال‌های تلویزیونی ترانه‌هایی سروده بود.

 

کتاب‌های «روزشمار یک عشق»، «امشب کنار غزل‌های من بخواب»، «جنون منطقی»، «حرف‌هایی که باید می‌گفتم و... تو باید می‌شنیدی» و «مشتری میکده‌ای بسته» از این ترانه‌سرا به جا مانده است.

 

مراسم ترحیم افشین یداللهی از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ روز یکشنبه ۲۹ اسفند برپا خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

  • 9
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
میخایلو مودریک ستاره نوظهور در دنیای فوتبال؛ میخایلو مودریک

تاریخ تولد: ۵ ژانویه ۲۰۰۱

محل تولد: کراسنوراد - اوکراین

شهرت: میشا

حرفه: فوتبالیست 

باشگاه: چلسی

پست: وینگر

ادامه
دیالوگ ونزدی,دیالوگ سریال ونزدی,دیالوگ هایی از ونزدی

دیالوگ ونزدی ونزدی ( Wednesday) مجموعه ای تلویزیونی در ژانر کمدی، ترسناک، ماوراء طبیعی و داستان بلوغ است که بر اساس شخصیت ونزدی آدامز ساخته شده‌ است. جنا اورتگا در نقش ونزدی آدامز، یک دختر ۱۶ ساله که دارای قدرت‌های فرا حسی است. او به دلیل ایجاد شرارت در مدارس دیگر به آکادمی نِوِرمور فرستاده می‌شود. یکی از ویژگی های ونزدی این هست که به هیچ کسی اهمیت نمی دهد و نگرانی های دیگران برای او ارزشی نداره و بسیار حاضر جواب است. در ادامه این مقاله سرپوش  به معروف ترین دیالوگ های سریال ونزدی پرداخته ایم. دیالوگ معروف از ونزدی آدامز: آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان گیری را میبرند. دیالوگ های سریال ونزدی: من فکر نمیکنم از همه بهترم، فقط اینکه از تو بهترم دیالوگ ونزدی  به دوستش: هر وقت حالم بهم خورد به تو فکر میکنم. دیالوگ هایی از ونزدی: من طوری رفتار می‌کنم که انگار مهم نیست اگر کسی من رو دوست نداشته باشه. در اعماق وجودم پنهانی از آن لذت می برم. دیالوگ هایی از ونزدی آدامز: من به انتقام باور دارم، معمولا هم خیلی گرم و با درد زیاد درستش می‌کنم. حاضرجوابی های ونزدی: دوست شما بودن باید با یک برچسب هشدار دهنده همراه باشد. دیالوگ های به یاد ماندی ونزدی آدامزی جالب ترین دیالوگ های ونزدی:  احساسات مساوی با ضعف است. دیالوگ هایی مشهور در سریال ونزدی: ونزدی دختر رویاهای شما نیست. او کابوس شماست. دیالوگ جذاب ونزدی: جالب ترین گیاهان در سایه رشد می کنند. پاسخ های ونزدی به دوستانش: من به بهشت یا جهنم اعتقاد ندارم، اما به انتقام اعتقاد دارم! دیالوگ مشهور ونزدی آدامز: هرکس کفش های پاشنه بلند را اختراع کرد، به وضوح یک شکنجه گر در کنارش بوده. دیالوگ های کاراکتر اصلی سریال ونزدی: تو دلیلی هستی که میفهمم چقدر ضروری است که هرگز خود را از دست ندهم. گردآوری: بخش هنر و سینما بیتوته

ویژه سرپوش