دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
۱۸:۲۲ - ۲۳ آذر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۹۰۱۴۶۵
شبکه نمایش خانگی

گفت و گو با بازیگر نقش راضیه در سریال« آقازاده»/ امسال کنکور هنر دادم!

پردیس پورعابدینی,گفتگو با پردیس پورعابدینی
پردیس پورعابدینی، بازیگر نقش راضیه و مانلی در سریال «آقازاده» درباره نقش آفرینی خود در این باره گفت و گو کرد.

به گزارش دیده بان ایران، پردیس پورعابدینی درباره تجربه بازیگری خود گفت: این اولین تجربه تصویری من بود. قبل از آن در دو  تئاتر بازی کرده بودم.  آقای توفیقی بازی من در  تئاتر «قصه ظهر جمعه» به کارگردانی خانم  نسیم ادبی را دیده بودند بعد از حدود دو ماه تماس گرفتند و برای تست رفتم. تست‌های مختلفی داد و میدیدم که خاتنم های دیگری هم تست داده بودند. تا آخرین لحظه برایم قطعی نبود که در پروژه باشم. به من می گفتند حالا خیلی مطمئن نباش. ممکن است تغییرکنی. یک ماه مانده بود به کار که من برای این نقش قطعی شدم.  آن طور که بعدها آقای توفیقی به من و عوامل گفتند، سکانسی که در جریان تست‌دادن من نظرشان را جلب کرده بود، مربوط به یکی از سکانس‌های مشهد بود.

پورعابدینی گفت: من در دبیرستان رشته تجربی می‌خواندم اما دوست نداشتم در این رشته ادامه تحصیل بدهم. از دوران کودکی هنر را دوست داشتم. وقتی وارد آموزشگاه بازیگری آقای کیمیایی شدم  تصمیم گرفتم کنکور هنر بدهم و بازیگری بخوانم. البته در این میان پروژه «آقازاده» پیش آمد، اما ان‌شاالله امسال وارد دانشگاه می‌شوم تا بازیگری بخوانم.

این بازیگر جوان با  بیان اینکه می دانستم راه سختی را در پیش دارم و شاید به این زودی ها نتوانم به آن برسم افزود: با این که به خاطر اجرای تئاتر و بعد هم سریال «آقازاده» نتوانستم از کلاس‌های آقای کیمیایی به طور کامل استفاده کنم،اما همان مقدار هم خیلی به من کمک کرد. همین آموزش ها باعث شد من بدانم باید چه کار کنم. آقای کیمیایی خودشان  در دوره پیشرفته کلاس‌ها شرکت داشتند و متاسفانه من به خاطر اینکه سر کار رفتم  نتوانستم در این دوره ها شرکت کنم . اما در دوره های ما هم مستقیم نظارت داشتند و  یکسری از نکات را به من می گفتند.

شناخت گام به گام از «راضیه» و «مانلی»

پورعابدینی گفت: درابتدای کار من فقط می دانستم دو شخصیت «راضیه» و «مانلی» در یک سری چیزهای اساسی با هم فرق می کنند و هر چقدر داستان جلو می‌رود ممکن است با یکدیگر نقطه تلاقی داشته باشند. راستش در آغاز کاملاً  گنگ بودم و نمی‌دانستم چه اتفاقی می افتد.با کمک آقای توفیقی هر چه کار جلوتر رفت، کاراکترها را شناختم. از اواسط کار، دیگر توانستم درباره نقش با کارگردان صحبت کنم. چون می دانستم چه اتفاقاتی می افتد. در این زمینه  راهنمایی‌های آقایان توفیقی و عنقا  خیلی  تأثیر داشت. من وقتی وارد پروژه  آقازاده شدم، شناخت چندانی از پدیده  آقازاده‌ها نداشتم. خیلی چیزها را در این سریال متوجه شدم.

وی عنوان کرد: یک سری از سکانس‌ها بود که واقعا به لحاظ حس فکر می کردم کم می‌آورم. سکانسی بود که  با آقای تارخ نشسته بودیم. راضیه از زندان آمده بود و حالش خوب نبود. حاج رضا به او می گوید نگران نباش. همه چیز درست می شود. راضیه سرش را باید بالا بیاورد و بعد عذرخواهی کند و گریه کند. پلان ها را گرفتیم و حتی پلان آقای تارخ را هم گرفتیم. آخرین پلان مربوط به من بود. من پایین را نگاه می کردم و فکر می کردم الان واقعا حسم یاری نمی کند چطور باید گریه کنم. همان موقع آقای تارخ به من اشاره کردند که من به نگاه کن و من نگاه کردم و گفتند اصلا پلک نزن و فقط به من نگاه کن و به موقعیت و اتفاقاتی که افتاده است فکرکن. همان لحظه آقای تارخ گریه کرد و من اصلا انگار رفتم در یک دنیای دیگری و من هم گریه ام گرفت. خیلی این تمرین و تمرکز برای من ارزشمند بود.

پردیس پورعابدینی,گفتگو با پردیس پورعابدینی

بازیگر سریال آقازاده افزود: یک بار هم برای صدایم یک سری از سکانس ها را گرفتیم و بعد متوجه شدیم صدای من آنطور که باید نیست. باید کمی صدایم از دیافراگم بیرون بیاید و یک روز آقای توفیقی به من گفت آقای تارخ تو را کار دارد. رفتم و آقای تارخ با من تمرین کردند و کمک کردند من صدایم را از دیافراگم بیرون بدهم.

سکانس‌هایی از «آقازاده» که دوست داشتم

پورعابدینی درباره اینکه کدام یک از سکانس های بازی خود را دوست دارد، گفت: همان لحظه ای که نشستم و گریه کردم شکستم. خودم را جای آن کاراکتر که گذاشتم واقعا زانوهایم سست شد. آن دختر در ناامیدی غرق شده است. می گوید من نگران حامد هستم. اگر مردم یادشان برود حامد یادش نمی رود. سکانس دیگری بود که راضیه فکر می کند قرار است حامد به ملاقاتش برود اما می رود و می بیند که شریفه آمد است و قبل از آن هم دعوایی با او کرده است. من در پشت صحنه با خانم زنگنه سلام و احوالپرسی کردم اما به محض اینکه داخل اتاق ملاقات آمدند انگار شریفه خانمی شدند که با راضیه مشکل پیدا کرده است. وقتی رفتیم تمرین کنیم خانم زنگنه با همان لحن سرسکانس چند جمله در گوش من گفتند. در همان لحظه تا من برسم و دیالوگ برقرار شود جوری از شدت گریه می لرزیدم و برایم سخت بود. من هیچ دیالوگی در آن سکانس نداشتم. خانم زنگنه مونولوگ داشتند. آقای توفیقی دیدند که حس من حس درستی است و دارد پیش می رود تمرین را قطع کردند و گفتند برای برداشت اصلی برویم. خانم زنگنه در آن سکانس در پلان من حتی بیشتر با راضیه محکم تر حرف زدند تا حسی که باید به من منتقل شود.    

وی اظهار کرد: من تعریفی از سیاست ندارم. تازه دارم خودم را به عنوان پردیس پیدا می کنم. حالا اینکه بخواهم تعریفی از سیاست داشته باشم درست نیست. شاید بینش درستی در این باره نداشته باشم. من بیشتر به شخصیت راضیه نزدیک هستم. شاید  تا اندازه ای به راضیه که در شمال با مادربزرگش زندگی می کند نزدیک باشم یا به تعبیر بهتر، تلفیقی از راضیه ای که در شمال با مادربزرگش زندگی می کند و راضیه ای که با حامد است هستم.

پورعابدینی درپایان درباره اینکه آیا پیشنهادی برای بازی داشته است، گفت:  بله تماس هایی بوده است. فعلا از تجربه های آقا زاده استفاده می کنم و قدم بعدی برایم خیلی مهم است و انتظاراتی از من هست که باید آن را به سرانجام برسانم و اتفاق کمتری نیفتد. به همین دلیل تلاش می کنم با مشورت و تامل انتخاب کنم.

  • 11
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مازیار فلاحی,ازدواج مازیار فلاحی,عکس دختر مازیار فلاحی بیوگرافی مازیار فلاحی خواننده معروف ایرانی + تصاویر

تاریخ تولد: ۲۶ مهر ۱۳۵۳

سبک( ها): پاپ

ساز( ها): گیتار، پیانو

سال های فعالیت: ۱۳۸۶ تا کنون

ملیت: ایرانی

پیشه: خواننده، نوازنده، آهنگساز، تنظیم کننده، ترانه سرا

ادامه
امام موسی کاظم (ع),فرزندان امام موسی کاظم (ع),امام موسی کاظم شهادت (ع) زندگی نامه امام موسی کاظم (ع) هفتمین امام شیعیان دوازده امامی

زاده: ۲۰ ذی الحجه ۱۲۸ قمری

زادگاه: ابواء منطقه ای در میان مکه و مدینه

مذهب: شیعه

وفات: ۲۵ رجب ۱۸۳ قمری

محل دفن: کاظمین

ادامه
حامد حدادى,بیوگرافی حامد حدادى,عکس از حامد حدادى بیوگرافی حامد حدادى بسکتبالیست ایرانی + تصاویر

تولد: ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۶۴

زادگاه: اهواز

قد: ۲۱۸سانتی متر

ملیت: ایرانی

سمت: بسکتبالیست

ادامه
اردشیر بابکان,اردشیر بابکان جوان ترین پسر پاپک,درگذشت اردشیر بابکان زندگی نامه اردشیر بابکان بنیانگذار سلسله ساسانیان

زادگاه: اصطخر، پارس

سلطنت: ۲۲۴ – ۲۴۲

جانشین: شاپور یکم

درگذشت: ۲۴۲ میلادی

دین و مذهب: مزدیسنا

ادامه
امید عالیشاه,امید عالیشاه تراکتور سازی,امید عالیشاه به ذوب آهن بیوگرافی امید عالیشاه بازیکن فوتبال مارندرانی + تصاویر

محل تولد: ساری

متولد: ۲۰ دی ماه ۱۳۷۰

پست: هافبک- مهاجم سایه

ملیت: ایرانی

 قد: ۱۷۰ سانتیمتر

ادامه
تراویس کالانیک,زندگی نامه تراویس کالانیک,تصاویر تراویس کالانیک بیوگرافی تراویس کالانیک برنامه نویس مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۶ اوت ۱۹۷۶ 

زادگاه: لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

ییشه: از بنیانگذاران اوبر و رد سوش

شهرت: مدیرعامل اوبر

ادامه
دیبا زاهدی,عکس از دیبا زاهدی,بیوگرافی دیبا زاهدی بیوگرافی دیبا زاهدی بازیگر جوان سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۷ آذر ماه ۱۳۶۸ در تهران

پیشه: بازیگر

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته معماری

وضعیت تأهل: مجرد

ملیت: ایرانی

سالهای فعالیت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ادوارد اسنودن,محکومیت ادوارد اسنودن,بیوگرافی ادوارد اسنودن زندگینامه ادوارد اسنودن یکی از مشهوررترین هکرهای تاریخ

زاده: ۲۱ ژوئن ۱۹۸۳

زادگاه: ایلیزبت سیتی، کارولینای شمالی، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

سمت: مدیر سیستمهای رایانه ای و شبکه ای

دین: مسیحی

ادامه
وانگ جیانلین,سربازی وانگ جیانلین,عکس از وانگ جیانلین زندگینامه وانگ جیانلین تاجر و سیاست مدار چینی + تصاویر

زاده: ۲۴ اکتبر ۱۹۵۴

زادگاه: میانیانگ، سیچوآن

ملیت: چینی

تحصیلات: دانشگاه لیاولینگ

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
دیالوگ های جوکر,انواع دیالوگ های جوکر,بهترین دیالوگ های جوکر

برترین دیالوگ های جوکر جوکر یکی از بهترین و محبوب ترین شخصیت های شروری است که تا به حال خلق شده است جملات و دیالوگ های ماندگار جوکر را میتوان با تمام وجود درک کرد. انواع دیالوگ های جوکر جوکر شخصیت ابرشرور دنیای دی سی و بتمن است که اغلب مردم دنیا با شخصیت بد آن همزاد پنداری کرده اند و محبوبیت زیادی دارد. هیث لجر در فیلم شوالیه تاریکی و واکین فینیکس در فیلم جوکر ۲۰۱۹ به ایفای نقش این کاراکتر پرداخته اند. دیالوگ های جوکر فوق العاده اند و آنها را میتوان با تمام وجود درک کرد. در ادامه ۱۲ مورد از برترین دیالوگ های این شخصیت را گردآوری کرده ایم. ۱. دیالوگ های جوکر: زمانی که کار ها طبق نقشه پـیش بره هیچ کس وحشت زده نمیشه، حتی اگه اون نقشه، ترسناک باشه! ۲. بهترین دیالوگ های جوکر: چرا باید بخاطر رفتار خشنم عذر خواهی کنم. مگه اونایی که منو به این جا رسوندن ازم معذرت خواستن دیالوگ های جوکر جذاب ۳. دیالوگ های جوکر درباره ی مرگ: امیدوارم که مرگ من بیش از زندگی من سبب افزایش احساسات در بین مردم شود. ۴. نمونه ای از دیالوگ های جوکر: اگه از قبل اعلام کنی که مثلآ می خوای یه بیمارستان رو منفجر کنی خب وقتی این کار رو بکنی مردم ۵. دیالوگ های جوکر جذاب: من معتقدم هر چی که تو رو نکشه قوی ترت میکنه! ۶. دیالوگ های ماندگار جوکر: همه آدم ها مثل ماه هستند، قسمت تاریکی دارند که هیچوقت به کسی نشان نمی دهند. ۷. برترین دیالوگ های جوکر: بتمن: پس چرا میخوای منو بکشی؟ جوکر:هاهاها … من نمیخوام تورو بکشم! بدون تو چیکار باید کنم ؟ برم مکرر با دلالای مواد سر و کله بزنم ؟! نه. تو منو کامل میکنی ۸. دیالوگ های جوکر: من چیزی برای از دست دادن ندارم. دیگه هیچ چیز نمی تونه مرا آزار بده. زندگی من چیزی کمدی نیست. ۹. دیالوگ های فیلم جوکر: جوکر خطاب به بتمن: تو واسه اونا صرفا یه عوضی هستی … مانند من … فقط الآنه که بهت احتیاج دارن …زمانی که نخوانت …مثل آشغال میندازنت دور … ۱۰. کوتاه ترین دیالوگ های جوکر: ببین … من هیولا نیستم … من فقط یه وضعیت بحرانی ام … کوتاه ترین دیالوگ های جوکر ۱۱. دیالوگ های به یادماندنی جوکر: جنون مانند جاذبه زمینه، فقط یه هل کوچیک نیاز داره ۱۲. دیالوگ های جوکر درمورد اعتماد این روزا نمیشه به کسی اعتماد کرد، همه امور رو آدم خودش باید انجام بده انواع دیالوگ های جوکر گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش