پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۶:۵۷ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۸۸۰
فیلم و سینمای جهان

۸ فیلم ترسناک پر از استرس و التهابی که هنگام تماشایشان به شدت عرق خواهید کرد

فیلم های ترسناک,فیلم های ترسناک سال 2022

برای طرفداران ژانر وحشت غیرمعمول نیست که انتظار ترس و لرزیدن را از ژانر محبوبشان داشته باشند اما وقتی حس و حال مضاعف استرس زا بودن و ۹۰ دقیقه ای که باعث می شود از ترس عرق کنید را به این ترکیب اضافه کنید، تجربه جدیدی خواهید داشت. از فیلم های ترسناک مملو از اکشن مانند The Purge: Anarchy تا فیلم های ترسناک روانشناختی مینیمالیستی و کم تنش تری مانند Mother!، انواع متفاوتی از فیلم های ترسناک وجود دارند که دلهره شما را به شدت بالا برده و باعث می شوند که بدنتان از استرس و ترس دچار عرق کردن شدید شود.

فیلم های ترسناک,فیلم های ترسناک سال 2022

برخی فیلم های ترسناک حتی اگر باعث افزایش ضربان قلبتان شوند نیز در زمره فیلم های خوب این ژانر قرار می گیرند و اکثر فیلم های این ژانر چیزی بیشتر از این کار نمی توانند انجام دهند. چه شما را روی صندلی تان نیم خیز کنند، باعث شوند ناخن هایتان را بجوید یا به شکل غیرقابل کنترلی عرق کنید، تردیدی وجود ندارد که برخی فیلم های ترسناک جایگاه ویژه در قلب ما به عنوان فیلم هایی دارند که اگر بهشان فرصت دهید می توانند باعث مرگتان شوند! در ادامه این مطلب شما را با برخی از این فیلم های ترسناک که هنگام تماشایشان از دلهره و استرس به شدت عرق می کنید آشنا خواهیم کرد.

۸- Us

فیلم های ترسناک,فیلم های ترسناک سال 2022

جوردن پیل با اولین تجربه کارگردانی خود به نام Get Out در سال ۲۰۱۶ طرفداران ژانر وحشت و سینمارو را غافلگیر کرد و سپس قدرت قابل توجه خود در ژانر وحشت را برای تثبیت ترس در مخاطبان با فیلم بسیار خوش ساخت و پیچیده اش به نام Us در سال ۲۰۱۹ تقویت نمود. این فیلم ترسناک در مورد یک شب مملو از خونریزی و کشتار است، وقتی خانواده ویلسون توسط خانواده ای از همزادها که ظاهراً همه چیز را در موردشان می دانند مورد حمله قرار می گیرند. Us یک فیلم بسیار خوش ساخت، دقیق و با ظرافت از ابتدا تا انتهاست و یک مخاطب نکته بین به سرعت متوجه پیام های زیرپوستی که در عمق فیلم Us کاشته شده اند خواهد شد.

از مبارزه مداوم شخصیت آدلاید با بازی لوپیتا نیونگو با نادیده گرفتن «اعداد فرشته» تا سمبولیسمی که در طراحی لباس همزادها دیده می شود، پیل با موفقیت توانسته به ترس از دیرباز تثبیت شده در ما از «دیگران» استفاده کرده و به شکلی موثر و خلاقانه از این ترس ها و اضطراب ها نهایت استفاده را ببرد. این فیلم تفاوت بسیاری با دیگر فیلم های این فهرست دارد، زیرا در واقع صرفاً به استفاده از خشونت و خونریزی تکیه نکرده و نقطه قوت اصلی آن از داستان قوی و طراحی دقیق سناریو می آید.

۷- Jigsaw

فیلم های ترسناک,فیلم های ترسناک سال 2022

در واقع آخرین فیلم فرانچایز اره، فیلم Jigsaw در سال ۲۰۱۷ یک بازگشت بسیار مورد نیاز از چیزی بود که در قسمت های قبلی به یک سناریو بسیار تکراری خنده دار و مضحک تبدیل شده بود. به عنوان نوری از امید برای یک فرانچایز در عمل مرده که تلاشی برای چیزی جدید و هیجان انگیز نداشت، Jigsaw در واقع نگاهی منحصربفرد به چیزی بود که می توانست شکست اسفبار یک فیلم باشد. این فیلم داستان تلاش های پنج شخصیت متفاوت برای زنده ماندن را روایت می کند که در دست یکی از بدنام ترین قاتلان سریالی بازی اره برقی گرفتار شده اند و مخاطب از ابتدا می داند که قرار است یک ۹۰ دقیقه مملو از استرس را تجربه کند.

بین مرگ های بی نقص و روایت های طولانی، این فیلم از فرانچایز Saw حفره ای در قلب ما ایجاد کرد که به سرعت التیام نمی یافت. مملو از سطح مشابهی از دشمنی و خشونت مانند فیلم های قبلی این فرانچایز، Jigsaw نه تنها به مخاطب خود اجازه می دهد تا ضربان قلبش به شدت بالا برود بلکه یک سناریو نسبتاً جذاب و احساس برانگیز دارد که همین موضوع باعث می شود برخلاف بسیاری از فیلم های فرانچایز اره، ارزش تماشا کرده داشته باشد.

۶- The Purge: Anarchy

فیلم های ترسناک,فیلم های ترسناک سال 2022

جای تردیدی نیست که همیشه می دانید در یک فیلم از فرانچایز Purge می دانید چه چیزی در انتظار شماست و The Purge: Anarchy نیز مطابق انتظار، آن همه تپش قلب و ضربان تندی که انتظار دارید را دریافت خواهید کرد. داستان این فیلم درست بلافاصله از اتفاقات اولین فیلم فرانچایز آغاز شده و در آن مخاطب با تعداد زیادی از شخصیت ها آشنا می شود که در نهایت همه آن ها در شب پاکسازی باید از هم محافظت کنند تا این تعطیلات ویرانگر سالانه را پشت سر بگذارند. شخصیت اصلی فیلم که روایت او جذاب تر به نظر می رسد، شخصیت لئو بارنز با بازی فرانک گریلو و داستان انتقام او از مردی است که پسر جوانش را یک سال قبل در جریان یک رانندگی در حالت مستی کشته است.

روایت کلی این فیلم این است که تعداد زیادی از افراد در خیابان ها پرسه می زنند که به دنبال انتقام هستند و این فیلم نسبت به فیلم قبلی فرانچایز Purge این انتقام جویی و کینه توزی را ده برابر می کند. حتی در شرایطی که چندین حفره داستانی در فیلم وجود دارد، زمانی که متوجه این گاف ها می شوید نیز ضربان قلب شما در اوج قرار خواهد داشت و این ارزشش را خواهد داشت. به عنوان ترکیبی بی نقص اکشن و ترس، The Purge: Anarchy ابایی از تنش و خونریزی ندارد و اگر به اندازه کافی از این فیلم سیر نشده اید باید بدانید که سه فیلم دیگر نیز در راه هستند!

۵- Mother!‎

فیلم های ترسناک,فیلم های ترسناک سال 2022

فیلم ترسناک روانشناختی دارن آرونوفسکی به نام Mother! در سال ۲۰۱۷ در همان روزهای اول انتشار باعث اختلاف نظر در میان منتقدان شد و در حالی که برخی آن را از بهترین فیلم های این ژانر در سال های اخیر می دانستند، برخی دیگر به خاطر معانی زیرپوستی به وضوح متظاهرانه و سمبولیسم کم کیفیتش مورد انتقاد قرار دادند. شکی نیست که فیلم Mother! وقتی بحث سینما باشد یک اثر قوی است و بدون شک در بخش سوم و پایانی خود توانسته محدودیت های سینماروها در ژانر وحشت را به چالش بکشد. حدود یک ساعت اول فیلم بسیار کند پیش رفته و به همین خاطر امکان می دهد که تنش بسیار بالایی با ابزارهای مختلف شکل گیرد، چه درگیری های لفظی بین شخصیت های خاویر باردم و جنیفر لارنس و اضافه کردن شخصیت های تصادفی به این ترکیب باشد یا تنها تعاملات بین این همه شخصیت که عجیب و گاهی اوقات کسل کننده می شود که تماشایشان دشوار است.

در بخش اعظم فیلم تقریباً هیچ اتفاق خاصی رخ نمی دهد که باعث می شود از خود بپرسید این همه ماجرا آیا به جایی خواهد رسید یا خیر و البته خیلی زود پاسخ این سوال را خواهید یافت. توانایی آرونوفسکی در به عرق انداختن بدنتان در جایی که نشسته اید، بدون اینکه حتی اتفاق مهمی روی صفحه نمایش رخ دهد، نشان دهنده استعداد خاصی است که کمتر فیلمسازی دارد و توانایی اش در بر هم زدن آرامش و تزریق التهاب به شما در اوج داستان فیلم مشهود است. نتیجه این همه استرس زایی در بخش اعظم فیلم قابل توجه است و آرونوفسکی می تواند خیالش راحت باشد که توانسته با مهارت و استادی یکی از تنش زاترین و دلهره آورترین سکانس های پایانی تاریخ سینما را خلق کند.

۴- The Vigil

فیلم های ترسناک,فیلم های ترسناک سال 2022

استرس زا هم به دلایل درست و هم غلط، فیلم The Vigil ساخته سال ۲۰۱۹ یک اضافه خوشایند به یک ژانر فرعی بسیار محدود از فیلم های ترسناک یهودی است. در حالی که بخش اعظم دیالوگ های فیلم به زبان ییدیش همراه با زیرنویس های انگلیسی است، برای کسانی که به تماشای فیلم هایی با زبان های متفاوت آشنایی ندارند، این فیلم به شکلی هوشمندانه لایه ای دیگر از استرس را به مخاطب تزریق می کند. داستان فیلم در مورد شخصیت یاکوف است، مرد جوانی که اخیراً جامعه یهودی ارتدوکسی در نیویورک را ترک کرده و در میانه شب از او خواسته می شود که شب را تا صبح در کنار یک شخص یهودی که تازه درگذشته، به صبح برساند.

فضای فیلم خودش به اندازه کافی استرس زا و به شدت تنگ و تاریک است در شرایطی که اکثریت اتفاقات فیلم در یک اتاق از خانه مرد متوفی روایت می شود. در کنار جامپ اسکرهای بسیار قوی و موثری که برای استرس زده کردن شجاع ترین طرفداران ژانر وحشت نیز کافی هستند، باید اعتراف کرد که در برخی از سکانس ها، آن چنان فضا تاریک است که تقریباً نمی توانیم اتفاقات را به وضوح ببینیم. علیرغم این نقطه ضعف اما، در کل فیلم The Vigil یک فیلم ترسناک بسیار خوش ساخت و هوشمندانه است که ارزش تماشا دارد.

۳- REC

فیلم های ترسناک,فیلم های ترسناک سال 2022

یک فیلم باکیفیت و ترسناک دیگر به ژانر ویدیو پیدا شده، فیلم اسپانیایی REC ساخته سال ۲۰۰۷ است که به طور کامل در زمان حاضر روایت شده و یکی از استرس زاترین فیلم های ترسناک قرن بیست و یکم را رقم می زند. این فیلم داستان یک گزارشگر و همکار فیلمبردارش را در یک گزارش شبانه روایت می کند که می توانست یک شب معمولی و آرام در مورد فعالیت های یک گروه از آتش نشانان باشد اما خیلی زود گروه خبری و آتش نشانان خود را در داخل یک آپارتمان می بینند که ویروسی بسیار مسری و مرگبار ناشناخته ای در آن شیوع یافته است.

خیلی زود در خواهید یافت که اکثریت این فیلم در واقع ۹۰ دقیقه تلاش برای حدس زدن این است که قربانی بعدی چه کسی خواهد بود و البته به چه شکلی. برخی جامپ اسکرهای بسیار ترسناک در سراسر این سطح از استرس زایی داستان پاشیده شده و البته کمبودی از لحاظ خونریزی و کشتار نیز نخواهیم داشت. حس کم بودجه بودن این فیلم باعث می شود که فضای فیلم بسیار ترسناک تر و استرس زاتر باشد، در حالی که ترکیب بازی های واقع گرایانه و فیلمبرداری لرزان باعث می شود که فضایی واقعی را در این فیلم ایجاد می کند.

۲- Ready Or Not

فیلم های ترسناک,فیلم های ترسناک سال 2022

فیلم Ready Or Not یک فیلم جدید بسیار غیرمنتظره و به شدت جذاب در ژانر وحشت بود که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و حال و هوای تمسخر و نقد زیرپوستی آن باعث شد که لحظات بسیار باکیفیت از کمدی شکل گیرد. این فیلم در مورد زوجی است که به تازگی ازدواج کرده و در عصر روز ازدواجشان هستند، الکس و گریس با خانواده آریستوکراتیک و به شدت ناکارآمد الکس وارد یک بازی قایم باشک می شوند، خانواده ای که ثروتشان را با انجام یک سری بازی های ترسناک در مهمانی ها بدست آورده اند. ظاهراً آن ها بر این باورند که عضو جدید خانواده شان در بازی خانوادگی شب مهمانی شان کارت بازی «قایم باشک» را برداشته و سپس شوهر باید قبل از طلوع آفتاب بمیرد والا بدشانسی به سراغ خانواده خواهد آمد.

بخش اعظم استرسی که در این فیلم به مخاطب تزریق می شود به خاطر غیرقابل پیش بینی بودن رفتار شخصیت هاست، به ویژه وقتی یکی از اعضای خانواده به شکل تصادفی یکی از کارکنان هتل را می کشد. واضح است که کل خانواده به دنبال خون عروس هستند اما هرگز نمی توانید تصور کنید که برای کشتن او حاضرند دست به چه کارهایی بزنند. مخاطب دائماً از خود می پرسد که ذات خرافاتی خانواده منطقی و موجه است یا خیر و به شکلی که دوست دارید هر دو طرف در پایان پیروز شوند که البته امکان رخ دادنش وجود ندارد. گریس که تا طلوع آفتاب مدام با موانع جدیدی برای بقا مواجه شود، با مقدار زیادی از خونریزی و موقعیت های خطرناک مواجه می شود. این فیلم به شدت خوش ساخت و هوشمندانه مقدار مناسبی از عرق را برای هر علاقمند به سینما ایجاد می کند و بدون شک بعد از تماشای آن لازم خواهید دید که مدتی به حال خود باشید.

۱- Inside

فیلم های ترسناک,فیلم های ترسناک سال 2022

فیلم Inside ساخته سال ۲۰۰۷ معنای واقعی عبارت یک فیلم استرس زاست، فیلمی به شدت التهاب آور و تکان دهنده که یکی از تازه ترین اضافات به جریان خشونت محض در ژانر وحشت فرانسه بود، جریانی که با خشونت مطلق، سکس و موضوعات تابو شناخته می شود و مورد آخر را می توان به وفور در فیلم Inside دید. بعد از اینکه نظاره گر مرگ شوهرش در یک حادثه رانندگی است، سارا که روزهای پایانی بارداری اش را می گذراند سعی دارد با اندوه از دست دادن شوهر کنار آمده و آینده اش به عنوان یک بیوه را بپذیرد. بخش اعظم فیلم در درون محدوده خانه سارا روایت می شود که حس واقعی ترس از فضاهای تنگ و تاریک را خلق می کند و این موضوع باعث می شود که آرام ماندن در هنگام تماشای فیلم بیش از پیش دشوار شود.

همراه با سارا متحمل تجربه ای بسیار هولناک و غیرقابل تحمل می شویم وقتی فردی که به زور وارد خانه اش شده تلاش می کند به منظور بیرون کشیدن نوزاد هنوز متولد نشده، سارا را بکشد. تماشای این فیلم به شدت استرس زاست و حس مداوم و دائماً رو به افزایش اضطراب و دلهره، تماشای زنی باردار که دائماً مورد حمله قرار می گیرد را دشوارتر می سازد. اگر واقعاً دنبال یک تجربه ۹۰ دقیقه ای به شدت ترسناک و استرس زا هستید، Inside همان فیلمی است که دنبالش می گردید.

  • 16
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش