پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۱۷:۰۷ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۶۹۴
فیلم و سینمای جهان

۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها؛ از Seoul Station تا Train To Busan

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

در حالی که شاید بسیاری سریال های کره ای را به خاطر درام های بامزه و رمانتیکش بشناسند، برخی از بهترین فیلم های ترسناک جهان نیز از کره جنوبی می آید و در ادامه این مطلب شما را با بهترین فیلم های ترسناک زامبی محور ساخته کره جنوبی آشنا خواهیم کرد. یکی از مورد انتظارترین فیلم های سینمایی سینمای کره جنوبی در سال ۲۰۲۰ فیلم زامبی محور Peninsula از سانگ هو یئون بود که دنباله ای بسیار مورد انتظار از فیلم پرفروش و بی نقص Train to Busan در سال ۲۰۱۶ بود. اما این ها تنها فیلم های ترسناک بی نقص ساخت کره جنوبی در سال های اخیر نبوده اند، فیلم هایی که برخی از آن ها در ژانر زامبی هستند. ژانر زامبی در کلیت آن در طول سال های اخیر محبوبیت خود را از دست نداده است و سریال هایی مانند All of Us are Dead و The Walking Dead نشان داده اند که ژانر زامبی هنوز پرطرفدار بوده به این زودی ها محبوبیت و حضورش را از دست نخواهد داد.

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

شاید کمی غلو به نظر برسد اما مخاطبان اغلب به دنبال فهرستی خوب از بهترین فیلم های زامبی محور کره ای هستند. با توجه به این که بخش اعظم ژانر ترسناک سینمای کره روی افسانه های قدیمی و فولکلور این کشور متمرکز است، بهترین فیلم های زامبی محور سینمای این کشور اغلب پیچشی به دنیای مردگان می دهند که آن ها را از فیلم های زامبی محور ساخته شده در کشورهای غربی متمایز می سازد. با این وجود، نتیجه این پیچش خلق برخی از ترسناک ترین فیلم های ژانر وحشت است که تا مدت ها بعد از تماشا در ذهن مخاطب باقی خواهند ماند. از آنتالوژی ها تا فیلم های حماسی، نمونه های بسیاری از فیلم های ترسناک ژانر زامبی در سینمای کره جنوبی وجود دارند که علاقمندان به این ژانر باید تماشا کنند. بدین ترتیب می خواهیم شما را با ۱۰ مورد از بهترین فیلم های ترسناک سینمای کره در ژانر زامبی آشنا کنیم.

۱۰- Horror Stories (2012)‎

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

فیلم Horror Stories یک فیلم آنتالوژی ترسناک کره ای است که بدون شک ترسناک ترین داستان را برای آخرین قسمت حفظ کرده و یکی از بهترین فیلم های زامبی محور سینمای کره جنوبی به شمار می آید. این فیلم داستان ورود همراه با زور به خانه، فرار یک بزهکار از زندان و یک داستان هشدار دهنده در مورد جراحی پلاستیک را روایت می کند و در پایان با یک روایت ترسناک در مورد زامبی ها به پایان می برد. به کارگردانی کوک و سان کیم، اپیزود Ambulance on the Death Zone از این فیلم در مورد دختری است که بعد از ابتلا به یک عفونت ناشناخته و مرگ در اثر آن، به یک زامبی ترسناک تبدیل می شود. مادر این دختر و متخصص اورژانسی که به منزل آن ها فرا خوانده می شود، با هیولایی مواجه می شوند که عواقب هولناکی برایشان در پی دارد. این فیلم ترسناک آنتالوژی چنان با استقبال مخاطبان مواجه شد که دو دنباله نیز داشت و هر کدام داستان های ترسناک منحصربفرد خودشان را داشتند، فیلمی که در نهایت به یک فرانچایز مشهور و موفق تبدیل شد.

۹- Seoul Station (2016)‎

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

به کارگردانی سانگ هو یئون که Train to Busan را در کارنامه داشت و در همان سال منتشر شد، انیمیشن ترسناک Seoul Station یک فیلم بلند زامبی محور است که به نوعی پیش درآمدی بر فیلم لایو اکشن ترسناک کارگردان است و یکی از بهترین فیلم های زامبی محور سینمای کره جنوبی به شمار می آید. داستان این فیلم یک روز پیش از اتفاقاتی روایت می شود که در قطار بوسان شاهد بودیم و مرکز شهر سئول را نشان می دهد که مورد حمله لشکری از زامبی ها قرار می گیرد. اکثر داستان در مورد شخصیت سوک گیو است، پدری که پیش از شیوع ویروس زامبی کننده تلاش دارد دختر گمشده اش هیو سان را پیدا کند. این فیلم انیمیشن فصلی هیجان انگیز در داستان فیلم های زامبی محور مدرن سینمای کره است که کسانی که از قطار بوسان خوششان آمده حتماً باید به تماشای آن بنشینند، فیلمی که رویکردی بامزه و جدید برای ایجاد بنیان داستان داشته و جذابیت بیشتری به داستان وسیع سانگ هو یئون می بخشد.

۸- Rampant (2018)‎

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

در فیلم تاریخی زامبی محور Rampant ساخته سانگ هون کیم، کره دوران سلطنت پادشاهان خود را تحت حمله بیرحمانه ارتشی از غول های تشنه خون می یابد. به عنوان یکی از بهترین فیلم های زامبی محور سینمای کره جنوبی، این فیلم در مورد شخصیت لی چونگ، شاهزاده سلسله جوسئون است که توسط خانواده قدرتمند خینگ بوده می شود تا او را به عنوان ولیعهد جدید منصوب کنند. در شرایطی که لی چونگ با کیم جا جون وزیر جنگ جوسئون درگیر می شود، حمله گروهی شبه انسان موسوم به هیولاهای شب، بقای کلیت منطقه را تهدید می کند. اگر چه این فیلم به اندازه وسعت فضای داستان و آنچه که انتظار می رفت مورد استقبال قرار نگرفت اما همچنان مثالی حماسی از رویکرد متفاوت سینمای کره جنوبی در روایت داستان های زامبی محور است. این فیلم در هفته اول اکران در صدر باکس آفیس داخلی کره جنوبی قرار گرفت و ثابت کرد که ترکیب بهترین درام های تاریخی کره ای و ترس باکیفیت و پرتنش بهترین گزینه برای جلب علاقمندان به سینمای کره جنوبی است.

۷- The Cursed: Dead Man’s Prey (2021)‎

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

فیلم The Cursed: Dead Man’s Prey یک نسخه توسعه یافته از درام کره ای ترسناک The Cursed و یکی از بهترین فیلم های زامبی محور سینمای کره جنوبی است. با حضور برخی از بازیگران سریال اورجینال، این تریلر مرموز و کمتر شناخته شده با یک مرگ شوکه کننده آغاز می شود. بدتر از همه اینکه جنازه قاتل نیز کنار جنازه مقتول پیدا می شود و گفته می شود که وی سه ماه پیش مرده است. در حالی که یک روزنامه نگار تلاش دارد کسی که مدعی است قاتل اصلی است را دنبال کند، مشخص می شود که نیروهای شیطانی تری در این مسئله دخالت دارند. مردی که مدعی است قاتل ماجراست، پیشگویی می کند که مردگان زنده شده سه قتل وحشتناک دیگر را نیز مرتکب خواهند شد و بدین ترتیب نبردی پرتنش با زمان شروع می شود که واقعیت ماجرا مشخص شود و اینکه چرا زامبی ها در میان زندگان راه می روند. این فیلم دارای تصاویر خیره کننده و سکانس هایی به شدت پرتنش از تعقیب و گریز با زامبی هاست. تصاویر باکیفیت این فیلم برای تزریق کابوس به خواب بینندگان کافی خواهد بود، موضوعی که باعث می شود The Cursed: Dead Man’s Prey یکی از بهترین فیلم های زامبی محور سینمای کره جنوبی باشد.

۶- The Odd Family: Zombie on Sale (2019)‎

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

به عنوان یکی از بهترین کمدی های زامبی محور کره ای، The Odd Family: Zombie on Sale که با نام Zombie for Sale نیز شناخته می شود، به کارگردانی لی مین جائه، میزانی از کمدی را به ترکیب درام و داستانی زامبی محور اضافه می کند. یکی از بهترین فیلم های کره ای این ژانر، در مورد خانواده پارک است که وقتی پدر خانواده به شکل ناگهانی توسط یک زامبی گاز گرفته می شود، زندگی شان به سرعت زیر و رو می شود. وقتی خانواده اش در می یابد که اولین زامبی در اثر یک آزمایش غیرقانونی صورت گرفته توسط یک کمپانی فاسد دارویی به وجود آمده است، تلاش می کند تا از این آزمایشات برای منافع مالی استفاده کنند. با نقدهای بسیار مثبت و امتیازهای بالا از منتقدان، این فیلم بالاتر از بسیاری از بهترین فیلم های زامبی محور سینمای کره جوبی قرار می گیرد و یکی از شاهکارهای این ژانر است.

۵- Alive (2020)‎

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

فیلم جمع و جور زامبی محور و مملو از اشکن Alive که در ژوئن ۲۰۲۰ در کره جنوبی منتشر شد، به سرعت توجه همگان را جلب کرد و نتفلیکس نیز به سرعت آن را برای انتشار بین المللی انتخاب کرد. در یکی از بهترین فیلم های ترسناک زامبی محور سینمای کره جنوبی، داستان فیلم در یک منطقه مسکونی شلوغ روایت می شود که بعد از شیوع ویروسی ناشناخته، به محاصره زامبی ها در می آید و یک گیمر گوشه گیر به نام اوه جون وو باید در آپارتمانش مانده و زامبی هایی که به خانه اش حمله می کنند را عقب براند. منتقدان وبسایت راتن تومیتوز به اتفاق بازیگری، وحشت و کمدی این فیلم را ستوده و این نقدهای مثبت نشان داد که قطار بوسان اتفاقی به چنین جایگاهی در ژانر زامبی دست نیفتاده است. بازی آه این یو به ویژه مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و تصویری که از یک گیمر ارائه می دهد توجه منتقدان و سینماروها را به خود جلب کرد. به همین خاطر، جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول سال ۲۰۲۰ در جشنواره Cine 21 Awards به وی داده شد.

۴- Doomsday Book (2012)‎

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

در یکی از فصول Doomsday Book ، شیوع یک ویروس زامبی کننده با پیچشی نقادانه و تند و تیز همراه می شود، فیلمی سه بخشی در ژانر وحشت از کیم جی وون و فیل سونگ ییم که یکی از بهترین فیلم های ترسناک ژانر وحشت سینمای کره جنوبی به شمار می رود. در داستان ییم، و در بخش A Brave New World، یک دانشمند باهوش سیبی مسموم را در زباله دان می اندازد که در نهایت راهش را به خوراک گاوهای محلی باز می کند. در ادامه گوشت آن گاوها آلوده شده و در یک کبابی توسط مردی خورده می شود که زنجیره ای زامبی کننده را ایجاد می کند. لازم به ذکر است که کارگردانان مشهور کره ای ماند بونگ جون هو نیز در این فیلم حضورهای کوتاهی دارند و به همین خاطر تماشای این فیلم برای طرفداران سینمای مدرن کره جنوبی و نه تنها علاقمندان به ژانر زامبی، اهمیت دارد. فیلم Doomsday Book در سال ۲۰۱۲ برنده جایزه Cheval Noir در فستیوال فانتازیا شده و نامزدی بهترین جلوه های ویژه در جوایز سینمایی آسیا را نیز کسب کرد.

۳- Peninsula (2020)‎

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

علیرغم انتظار فراوان و علاقه ای که طرفداران ژانر وحشت زامبی محور سینمای کره جنوبی به آن داشتند، فیلم Peninsula از لحاظ کیفیت و محبوبیت در رتبه پایین تری نسبت به فیلم اورجینال قطار بوسان قرار دارد. با این وجود، فیلم Peninsula هنوز یکی از بهترین فیلم های ترسناک زامبی محور کره ای است که همانند فیلم قبلی توسط سانگ هو یئون کارگردانی شده اما این دنباله هرگز نتوانست به استانداردهایی برسد که توسط قطار بوسان ایجاد شده بود و به همین خاطر آن فیلم در رتبه بالاتری در این فیلم قرار دارد. در این فیلم، جونگ سئوک یک سرباز سابق است که ماموریتی برای هدایت گروهی از افراد به منظور ورود به یک منطقه موسوم به شبه جزیره در کره جنوبی زامبی شده و پیدا کردن کامیونی پر از پول را بر عهده می گیرد اما در ادامه تنها توسط گروهی از زامبی های ترسناک روبرو می شود. مخاطبانی که فیلم اورجینال را دوست داشتند از تماشای یک اکشن زامبی محور دیگر در این داستان لذت خواهند برد. Peninsula در مراسم Chunsa Film Arts Awards در پنج بخش نامزد دریافت جایزه شد و جایزه بهترین فیلم فنی را به خاطر طراحی تولید دریافت کرد.

۲- Train To Busan (2016)‎

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

به عنوان یکی از بهترین فیلم های زامبی محور سینمای کره جنوبی، Train To Busan فیلمی بسیار پرفروش و موفق بود که ساخت دنباله ای به نام Peninsula را در پی داشت. علاوه بر اینکه مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، این فیلم اکنون امتیاز ۹۴ درصد را در راتن تومیتوز و ۷۲ را در متااسکور کسب کرده است. این فیلم در مورد پدری است که به سختی تلاش دارد تا در داخل قطاری که به سمت بوسان می رود از دختر نوجوانش در مقابل حمله زامبی ها محافظت کند. شخصیت های متمایز، بازی های احساسی و اکشن پرتنش داستان باعث شد که این فیلم به سرعت مورد استقبال مخاطبان ژانر زامبی محودر در سراسر جهان قرار گرفته و امتیازات بالایی از منتقدان دریافت کند. این فیلم زامبی محور کره ای چنان توجهی را در سراسر جهان به خود جلب کرد که قرار است نسخه بازسازی شده هالیوودی آن با نام The Last Train to New York نیز ساخته شود. علاوه بر این، فیلم Train to Busan توانست ۱۰ جایزه معتبر بدست آورد، از جمله جوایزی در مراسم Blue Dragon Film Awards, Fangoria Chainsaw Awards, و Baeksang Arts Awards.

۱- The Wailing (2016)‎

فیلم درباره زامبی,۱۰ فیلم کره ای جذاب و پرتنش در مورد زامبی ها

در حالی که تریلر ترسناک شاهکار The Wailing از هونگ جین نا چیزهای فراتر از جنبه زامبی محور بودنش دارد، نباید وحشت ایجاد شده توسط غول های زامبی شده و تسخیر شده داستان را نادیده گرفت. با حال و هوایی بیشتر نزدیک به تریلرهای پلیسی تاریک مانند Se7en تا فیلم های زامبی محور جرج ای رومرو، The Wailing در مورد تحقیقات پلیس بعد از یک سری اتفاقات ماوراءالطبیعه است که یک شهر ماهیگیری کوچک را بدنبال ورود یک غریبه مرموز درگیر خود کرده است و بدین ترتیب یکی از بهترین فیلم های ترسناک زامبی محور سینمای کره جنوبی خلق می شود. رفته رفته یک ویروس زامبی کننده در سراسر شهر شایع می شود، اگر چه عامل آن یک روح شیطانی است تا دیگر افراد مبتلا به ویروس زامبی کننده. اکنون وظیفه یک افسر محلی به نام جونگ گوو است تا این راز را حل کند در حالی که با یک داستان ترکیبی از فرهنگ کره ای و ژانر زامبی و ماوراءالطبیعه مواجه هستیم. The Wailing نه تنها در صدر بهترین فیلم های زامبی محور مدرن سینمای کره جنوبی قرار می گیرد بلکه یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای در کلیت آن نیز هست. این فیلم توانسته ۳۰ جایزه به نام خود ثبت کند که در فستیوال های داخلی و خارجی بدست آمده است.

  • 11
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
حامد آهنگی بیوگرافی حامد آهنگی، کمدین پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۷ تیر ۱۳۵۸

محل تولد: بندر انزلی، گیلان

حرفه: استندآپ کمدین، بازیگر، مجری، کارگردان

آغاز فعالیت: ۱۳۸۱ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق

ادامه
جابر بن حجاج جابر بن حجاج یار با وفای امام حسین (ع)

محل تولد: کوفه

تاریخ شهادت: ظهر عاشورا 

محل شهادت: کربلا

طول عمر: حدود ۴۵ سال

دلیل شهرت: از یاران امام حسین (ع) 

ادامه
انوری زندگینامه انوری ابیوردی شاعر بزرگ قرن ششم

تاریخ تولد: اواخر قرن پنجم یا اوایل قرن ششم هجری قمری، ۱۱۲۶ میلادی

محل تولد: ابیورد، درگز

دوران زندگی: سلجوقیان

حرفه: شاعر، دانشمند، خوشنویس، موسیقی دان، ریاضی دان، ستاره شناس، فیلسوف

لقب: انوری ابیوردی، حجّة الحق

آثار: دیوان اشعار، البشارات فی شرح الاشارات

ادامه
مری بارا بیوگرافی مری بارا، مدیر اجرایی جنرال موتورز

تاریخ تولد: ۲۴ دسامبر ۱۹۶۱

محل تولد: رویال اوک، میشیگان

ملیت: آمریکایی

حرفه: مدیر عامل اجرایی شرکت جنرال موتورز 

آغاز فعالیت: از سال ۲۰۱۳

محل تحصیل: دانشگاه استنفورد

ادامه
دیالوگ ونزدی,دیالوگ سریال ونزدی,دیالوگ هایی از ونزدی

دیالوگ ونزدی ونزدی ( Wednesday) مجموعه ای تلویزیونی در ژانر کمدی، ترسناک، ماوراء طبیعی و داستان بلوغ است که بر اساس شخصیت ونزدی آدامز ساخته شده‌ است. جنا اورتگا در نقش ونزدی آدامز، یک دختر ۱۶ ساله که دارای قدرت‌های فرا حسی است. او به دلیل ایجاد شرارت در مدارس دیگر به آکادمی نِوِرمور فرستاده می‌شود. یکی از ویژگی های ونزدی این هست که به هیچ کسی اهمیت نمی دهد و نگرانی های دیگران برای او ارزشی نداره و بسیار حاضر جواب است. در ادامه این مقاله سرپوش  به معروف ترین دیالوگ های سریال ونزدی پرداخته ایم. دیالوگ معروف از ونزدی آدامز: آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان گیری را میبرند. دیالوگ های سریال ونزدی: من فکر نمیکنم از همه بهترم، فقط اینکه از تو بهترم دیالوگ ونزدی  به دوستش: هر وقت حالم بهم خورد به تو فکر میکنم. دیالوگ هایی از ونزدی: من طوری رفتار می‌کنم که انگار مهم نیست اگر کسی من رو دوست نداشته باشه. در اعماق وجودم پنهانی از آن لذت می برم. دیالوگ هایی از ونزدی آدامز: من به انتقام باور دارم، معمولا هم خیلی گرم و با درد زیاد درستش می‌کنم. حاضرجوابی های ونزدی: دوست شما بودن باید با یک برچسب هشدار دهنده همراه باشد. دیالوگ های به یاد ماندی ونزدی آدامزی جالب ترین دیالوگ های ونزدی:  احساسات مساوی با ضعف است. دیالوگ هایی مشهور در سریال ونزدی: ونزدی دختر رویاهای شما نیست. او کابوس شماست. دیالوگ جذاب ونزدی: جالب ترین گیاهان در سایه رشد می کنند. پاسخ های ونزدی به دوستانش: من به بهشت یا جهنم اعتقاد ندارم، اما به انتقام اعتقاد دارم! دیالوگ مشهور ونزدی آدامز: هرکس کفش های پاشنه بلند را اختراع کرد، به وضوح یک شکنجه گر در کنارش بوده. دیالوگ های کاراکتر اصلی سریال ونزدی: تو دلیلی هستی که میفهمم چقدر ضروری است که هرگز خود را از دست ندهم. گردآوری: بخش هنر و سینما بیتوته

ویژه سرپوش