شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
۱۳:۴۵ - ۱۰ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۷۲۶
فیلم و سینمای جهان

۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم؛ از The Last Airbender تا The Last Samurai

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

روزیاتو | با تاریخچه ای که به سال ۱۹۲۸ برمی گردد، ژانر هنرهای رزمی در دهه ۱۹۷۰ به لطف عوامل متعددی از جمله بروس لی به اعتباری بی سابقه رسید. فیلم های او مانند رئیس بزرگ و اژدها وارد می شود به تقویت این ژانر در دهه ۸۰ کمک کرد، زمانی که فیلم های نینجایی در اوج خود بودند.

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

فیلم های با موضوع هنرهای رزمی که همواره برای تناسب با دوره زمانی در حال تکامل بوده اند، در طول این سال ها تغییرات بزرگی را تجربه کرده و فیلم هایی اکران شده اند که نه تنها بر خود این هنر تمرکز دارند، بلکه برای قدرت بخشیدن به این ژانر، داستان های بیشتری را در آن تزریق کرده اند. اگر چه در قرن حاضر فیلم های رزمی بی شماری در داخل و خارج از ایالات متحده اکران شده اند، اما این فیلم ها ۱۲ فیلم پرفروشی هستند که بیشتر برای مخاطبان آشنا هستند.

۱۲- Kill Bill: Volume 1 (2003)‎

۱۸۰.۹ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

بعد از موفقیت های فیلم پالپ فیکشن و جکی براون، همه از خود می پرسیدند که کوئنتین تارانتینو کارگردان بعدی چه فیلمی خواهد بود. شش سال طول کشید تا پروژه بعدی او به سالن های سینما راه یابد، و این اتفاق با فیلم اکشن بیرحمانه رزمی بیل را بکش: بخش ۱ رخ داد.

با بازی اوما تورمن در نقش آدمکش سابق، با نام عروس، داستان این فیلم بر روی این شخصیت متمرکز بود که پس از تلاش برای کشتن او و فرزند به دنیا نیامده اش، با گروهی از آدمکش ها به رهبری دیوید کاردین مبارزه می کرد. با ادای احترام به تعدادی از ژانرها، از جمله وسترن های اسپاگتی، فیلم های سامورایی، و فیلم های ترسناک قدیمی، بیل را بکش: بخش ۱ در آخر هفته افتتاحیه خود یک فروش غیرمنتظره داشت و ۲۲ میلیون دلار فروش کرد، که برای یک فیلم با رتبه بندی R بسیار خوب بود. پس از آن دنباله ای به نام بیل را بکش: بخش ۲ ساخته شد و در حالی که تارانتینو برنامه هایی برای فیلم های بیشتری در این فرنچایز داشت، این برنامه ها هیچ گاه به ساخت فیلم های بیشتر ختم نشد.

۱۱- Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000)‎

۲۱۴ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

بر اساس یک رمان چینی به همین نام از سال ۱۹۴۲، ببر خیزان، اژدهای پنهان چو یون فت و میشل یئو را در یکی از اولین نقش های اصلی شان در هالیوود دارد. این فیلم به کارگردانی آنگ لی بسیار مورد تحسین و استقبال قرار گرفته و موفق به کسب چندین جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم خارجی زبان شد.

این فیلم برخلاف دیگر فیلم های هنرهای رزمی آن زمان، بیشتر بر روی سه شخصیت اصلی زن متمرکز بود، از جمله شخصیت جن یو با بازی ژانگ زی یی که شمشیر استادش را می دزدد، بنابراین مسیر روایت فیلم را تعیین می کند. ببر خیزان، اژدهای پنهان که بسیاری از منتقدان از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم های رزمی ساخته شده تا به حال یاد می کنند، سرانجام در سال ۲۰۱۶ شاهد دنباله ای با عنوان ببر خیزان، اژدهای پنهان: شمشیر سرنوشت (Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny) بود که در آمریکا از نتفلیکس پخش شد.

۱۰- Rush Hour 3 (2007)‎

۲۵۸.۱ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

با وجود این که کم طرفدارترین فیلم در فرانچایز ساعت شلوغی بود، اما ساعت شلوغی ۳ به لطف جذابیت متقابل بین شخصیت های اصلی کریس تاکر و جکی چان، توانست در فهرست پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن اخیر قرار گیرد. در آن روزها، طرفداران فرانچایز عاشق این دو بازیگر و شخصیت هایشان در فیلم بودند و این فیلم پلیس رفاقتی تعداد زیادی بدلکاری های رزمی را نشان می دهد که توسط خود چان اجرا می شدند.

این بار به کارگردانی برت راتنر، شاهد سفر دونفره شخصیت های تاکر و چان به پاریس برای پیدا کردن قاتلی هستیم که با مافیای سه گانه چینی مرتبط است. فرمول ساده، اکشن با اکتان بالا و طنز بامزه این فیلم، آن را در آخر هفته افتتاحیه به فروش ۴۹.۱ میلیون دلار رساند. آیا فیلم های بیشتری در این فرانچایز ساخته خواهد شد؟ همه طرفین با این ایده موافقند و در دسامبر ۲۰۲۲ جکی چان در حال مذاکره برای تکرار نقش خود به عنوان بازرس ارشد لی بود.

۹- The Last Airbender (2010)‎

۳۱۹.۷ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

زمانی که اعلام شد یک نسخه لایو اکشن از این سریال انیمیشن با نام آواتار: آخرین بادافزار ساخته خواهد شد، امیدهای زیادی به این اقتباس وجود داشت، اما وقتی طرفداران متوجه شدند که ام. نایت شیامالان کارگردانی فیلم را بر عهده دارد، این امیدها به سرعت به شک و تردید تبدیل شد. The Last Airbender پس از عرضه، به سرعت با انتقاد منتقدان و مخاطبان مواجه شد و از آن به عنوان یکی از بزرگ ترین شکست های تجاری تمام دوران ها یاد می شود.

با این حال، این فیلم در آخر هفته اول اکرانش در مجموع ۴۰.۳ میلیون دلار فروش کرد و در سی و دومین دوره جوایز هنرمند جوان، نوآه رینگر نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. اگر چه شیامالان برنامه هایی برای دنباله این فیلم داشت، اما عملکرد ضعیف گیشه در نهایت منجر به کنار گذاشته شدن این برنامه ها شد. در حال حاضر، یک سریال لایو اکشن غیرمرتبط با The Last Airbender قرار است در سال ۲۰۲۴ از سرویس نتفلیکس منتشر شود.

۸- Rush Hour 2 (2001)‎

۳۴۷.۳ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

پس از موفقیت ساعت شلوغی در سال ۱۹۹۸، ساخت دنباله آن اجتناب ناپذیر بود و در سال ۲۰۰۱ شاهد انتشار ساعت شلوغی ۲ بودیم که بار دیگر برت راتنر کارگردانی آن را بر عهده داشت. به جای سفر جکی چان به آمریکا، کریس تاکر را می بینیم که به هنگ کنگ می رود، در حالی که این دو همکار در حال تعقیب یکی از روسای مافیای سه گانه چین و مرتبط با بمب گذاری در سفارت آمریکا هستند.

ساعت شلوغی ۲ با کسب رتبه اول در جدول گیشه آخر هفته اول اکران خود با فروش ۶۷.۴ میلیون دلار، به پرفروش ترین فیلم این فرانچایز تبدیل شد و با اینکه نقدها متفاوت بود، به مدت ۱۰ هفته در صدر جدول ماند و رکورد بیشترین فروش آخر هفته اکران را برای یک فیلم کمدی در اختیار داشت، تا اینکه توسط Austin Powers in Goldmember به زیر کشیده شد.

۷- The Karate Kid (2010)‎

۳۵۹.۱ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

این فیلم که بازسازی نسخه اورجینال سال ۱۹۸۴ است، در سال ۲۰۱۰ راهی سینماها شد و این بار جیدن اسمیت و جکی چان در نقش های اصلی آن بازی کردند. به کارگردانی هارالد زوارت که پیش از این فیلم پلنگ صورتی ۲ و مامور کودی بنکس را کارگردانی کرده بود، در فیلم بچه کاراته کار شخصیت اسمیت را می بینیم که به همراه مادرش به چین می رود و در آنجا کونگ فو را از شخصیت چان یاد می گیرد.

فروش ۵۶ میلیون دلاری این فیلم در آخر هفته اول اکرانش کافی بود تا بچه کاراته کار به فیلم شماره یک سینمای آمریکا تبدیل شود و در حالی که صحبت از ساخت دنباله مستقیم این فیلم به میان آمده بود، این فیلم تا به امروز در برزخ توسعه به سر می برد. در سپتامبر ۲۰۲۲، اعلام شد که فیلم جدید بچه کاراته کار در حال ساخت است و جکی چان در حال مذاکره برای بازگشت به نقش خود می باشد، اما هنوز مشخص نیست که آیا این فیلم به شکلی با فیلم ۲۰۱۰ در ارتباط خواهد بود یا خیر.

۶- The Matrix Revolutions (2003)‎

۴۲۷.۳ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

در حالی که طرفداران امیدوار به پایان راضی کننده ای برای سه گانه ماتریکس بودند، همه مشتاقانه منتظر انتشار The Matrix Revolutions در سال ۲۰۰۳ بودند. این فیلم که توسط واچوفسکی ها کارگردانی شد، اولین فیلم لایو اکشنی بود که به طور همزمان در دو سالن معمولی و IMAX اکران شد و با اینکه استقبال از آن متفاوت بود، پایان مناسبی برای سه گانه اصلی بود که در سال ۱۹۹۹ آغاز شد.

در طول پنج روز ابتدایی اکران (فیلم به جای جمعه، چهارشنبه اکران شد)، انقلاب های ماتریکس در آمریکای شمالی ۸۳.۸ میلیون دلار فروش کرد، اما وقتی این خبر دست به دست شد که این فیلم قطعاً قوی ترین فیلم این سه گانه نیست، این آمار فروش در هفته دوم اکرانش با ۶۶ درصد افت مواجه شد. با شکایت های مردم مبنی بر وابستگی بیش از حد به جلوه های ویژه، به جای شخصیت پردازی قوی و تکیه بر آن ها، ما تا ۱۸ سال دیگر فیلم ماتریکس را ندیدیم، تا اینکه که فیلم رستاخیزهای ماتریکس (The Matrix Resurrections) در سال ۲۰۲۱ به نمایش درآمد و تنها ۱۵۹.۲ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت در حالی که بودجه ساخت آن ۱۹۰ میلیون دلار بود.

۵- The Last Samurai (2003)‎

۴۵۶.۸ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

آخرین سامورایی که همزمان با انقلاب های ماتریکس منتشر شد، تام کروز را در نقش یک سرباز سابق تبدیل شده به سامورایی نشان می داد که با شخصیت یک سامورایی با بازی کن واتانابه دوست می شود و توسط امپراطور ژاپن برای آموزش اولین ارتش این کشور در قرن نهم استخدام می شود.

این فیلم علیرغم فروش ۴۵۶.۸ میلیون دلار در مقابل بودجه ۱۴۰ میلیون دلاری اش، به شدت به خاطر ذهنیت “منجی سفیدپوست” خود مورد انتقاد قرار گرفت، اما این مانع از کسب چهار نامزدی جایزه اسکار و سه نامزدی در گلدن گلوب برای این فیلم نشد. با وجود این جنجال ها، برخی آن را نقطه عطفی برای نمایش شخصیت های آسیایی در هالیوود می دانند، از جمله کن واتانابه، ستاره فیلم که این فیلم را بانی رویه ای واقعی تر و معتبرتر از جانب استودیوها در به تصویر کشیدن آسیایی ها می داند.

۴- Kung Fu Panda 3 (2016)‎

۵۲۱.۲ میلون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

پاندای کونگ فو کار ۳ با بهره گیری از توانایی های صداپیشگی جک بلک، داستین هافمن، لوسی لیو، آنجلینا جولی و تعداد زیادی دیگر بازیگران مطرح هالیوود، سومین قسمت از این فرنچایز محبوب است که تاکنون سه فیلم انیمیشن، سه سریال انیمیشن اسپین آف، یک فیلم ویژه تعطیلات و چهار فیلم کوتاه را در خود جای داده است.

پس از موفقیت دو فیلم اول، بر هیچ کس پوشیده نبود که استودیو انیمیشن سازی دریم وورکس یک فیلم سینمایی دیگر هم در این فرانچایز خواهد ساخت؛ همان طور که در سال ۲۰۱۰، جفری کاتزنبرگ، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد که در مجموع ۶ فیلم برای این فرنچایز در نظر گرفته شده است. پاندای کونگ فو کار ۳ در نهایت با چند بار تغییر در تاریخ انتشار برای همزمان نشدن اکران و رقابت با Star Wars: The Force Awakens، سرانجام در تاریخ ۲۹ ژانویه ۲۰۱۶ در آمریکا اکران شد و به دومین فیلم پرفروش اکران شده در ماه ژانویه تبدیل شد، جایی که تنها فیلم تک تیرانداز آمریکایی (American Sniper) بالاتر از آن قرار گرفت.

۳- Kung Fu Panda (2008)‎

۶۳۱.۷ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

پاندای کونگ فو کار اورجینال که توسط دریم وورکس انیمیشن ساخته شده بود، در ژوئن ۲۰۰۸ به روی پرده سینما رفت، انیمیشن محبوبی که جک بلک را در نقش یک پاندای غول پیکر و شیفته کونگ فو دارد و در نقش یک قهرمان پیشگویی شده به نام جنگجوی اژدها ظاهر می شود.

پاندای کونگ فو کار که در آخر هفته اول اکرانش با کسب ۶۰.۲ میلیون دلار در گیشه در رتبه اول قرار گرفت، نامزد دریافت یک جایزه اسکار شد و اگرچه در این مراسم برنده نشد، اما ۱۰ جایزه Annie را به خانه برد، مراسمی که جوایز آن تنها مختص به فیلم های انیمیشن است. این فیلم با فروش کلی ۶۳۱.۷ میلیون دلار در مقابل بودجه ۱۳۰ میلیون دلاری اش، سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۰۸ شد.

۲- Kung Fu Panda 2 (2011)‎

۶۶۵.۷ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

پاندای کونگ فو کار ۲ که در ۲۶ مه ۲۰۱۱ منتشر شد، بار دیگر جک بلک را در نقش پاندای داستان داشت، پاندای محبوب، پو، که با دوستانش برای مبارزه با طاووس شیطان صفت، لرد شن (گری اولدمن) که قصد تصرف چین را دارد، متحد می شوند.

پاندای کونگ فو کار ۲ به کارگردانی جنیفر یوه نلسون به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما به کارگردانی یک زن تبدیل شد تا اینکه انیمیشن منجمد (Frozen) دو سال بعد از راه رسید و این افتخار را از آن خود کرد. در سراسر جهان، این فیلم آنقدر فروش بالایی داشت که آن را به ششمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۱ پس از فیلم هایی مانند هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت ۲ و ترانسفورمرز: تاریکی ماه تبدیل کند. جای تعجبی ندارد که دریم وورکس این فرنچایز را ادامه خواهد داد و قرار است چهارمین فیلم بلندش در سال ۲۰۲۴ اکران شود.

۱- The Matrix Reloaded (2003)‎

۷۴۱.۸ میلیون دلار

پرفروش ترین فیلم های رزمی قرن بیست و یکم,۱۲ فیلم رزمی پرفروش قرن بیست و یکم

در حالی که اولین فیلم این فرنچایز در سال ۱۹۹۹ تنها ۴۶۷.۲ میلیون دلار فروش کرد، انتظار برای دنباله آن زمانی بالا رفت که همه شانس دیدن فیلم علمی – تخیلی اورجینال و خوش ساختی را پیدا کردند که سینما را وارد هزاره جدید کرد.

فیلم بارگذاری مجدد ماتریکس که بار دیگر توسط واچوفسکی ها کارگردانی شد، همه انتظارات را غافلگیر کرد و در مجموع ۷۴۱.۸ میلیون دلار فروش کرد و به پرفروش ترین فیلم با رتبه بندی R تبدیل شد، تا اینکه در سال ۲۰۱۶ توسط ددپول به زیر کشیده شد. برخی این فیلم را علیرغم جلوه های بصری خیره کننده و صحنه های جنگی تاثیرگذار، ضعیف تر از فیلم اول می دانستند، همان چیزی که در فیلم های دنباله دار هم دیده می شود، اما این مانع از آن نشد که تماشاگران از تقدیم کردن دلارهای به سختی به دست آمده خود برای دیدن آن روی پرده بزرگ چشم پوشی کنند. این بار، نیازی نبود که چهار سال برای یک قسمت دیگر صبر کنیم، چرا که سومین فیلم از این فرنچایز، انقلاب های ماتریکس، همزمان فیلمبرداری شد و تنها شش ماه بعد، در نوامبر ۲۰۰۳ منتشر گردید.

  • 10
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
دیالوگ ونزدی,دیالوگ سریال ونزدی,دیالوگ هایی از ونزدی

دیالوگ ونزدی ونزدی ( Wednesday) مجموعه ای تلویزیونی در ژانر کمدی، ترسناک، ماوراء طبیعی و داستان بلوغ است که بر اساس شخصیت ونزدی آدامز ساخته شده‌ است. جنا اورتگا در نقش ونزدی آدامز، یک دختر ۱۶ ساله که دارای قدرت‌های فرا حسی است. او به دلیل ایجاد شرارت در مدارس دیگر به آکادمی نِوِرمور فرستاده می‌شود. یکی از ویژگی های ونزدی این هست که به هیچ کسی اهمیت نمی دهد و نگرانی های دیگران برای او ارزشی نداره و بسیار حاضر جواب است. در ادامه این مقاله سرپوش  به معروف ترین دیالوگ های سریال ونزدی پرداخته ایم. دیالوگ معروف از ونزدی آدامز: آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان گیری را میبرند. دیالوگ های سریال ونزدی: من فکر نمیکنم از همه بهترم، فقط اینکه از تو بهترم دیالوگ ونزدی  به دوستش: هر وقت حالم بهم خورد به تو فکر میکنم. دیالوگ هایی از ونزدی: من طوری رفتار می‌کنم که انگار مهم نیست اگر کسی من رو دوست نداشته باشه. در اعماق وجودم پنهانی از آن لذت می برم. دیالوگ هایی از ونزدی آدامز: من به انتقام باور دارم، معمولا هم خیلی گرم و با درد زیاد درستش می‌کنم. حاضرجوابی های ونزدی: دوست شما بودن باید با یک برچسب هشدار دهنده همراه باشد. دیالوگ های به یاد ماندی ونزدی آدامزی جالب ترین دیالوگ های ونزدی:  احساسات مساوی با ضعف است. دیالوگ هایی مشهور در سریال ونزدی: ونزدی دختر رویاهای شما نیست. او کابوس شماست. دیالوگ جذاب ونزدی: جالب ترین گیاهان در سایه رشد می کنند. پاسخ های ونزدی به دوستانش: من به بهشت یا جهنم اعتقاد ندارم، اما به انتقام اعتقاد دارم! دیالوگ مشهور ونزدی آدامز: هرکس کفش های پاشنه بلند را اختراع کرد، به وضوح یک شکنجه گر در کنارش بوده. دیالوگ های کاراکتر اصلی سریال ونزدی: تو دلیلی هستی که میفهمم چقدر ضروری است که هرگز خود را از دست ندهم. گردآوری: بخش هنر و سینما بیتوته

ویژه سرپوش