سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۵۸ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۱۰۹۳
فیلم و سینمای جهان

بهترین سریال‌های کره‌ای که بازسازی سریال‌های آمریکایی هستند

سریال‌‌های معروف و محبوب,برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های محبوب آمریکایی
در اینجا فهرستی از بهترین سریال‌های کره‌ای را ملاحظه می‌کنید که در واقع بازسازی سریال‌‌های معروف و محبوب آمریکایی هستند.

 در دنیای تلویزیون و سینما، معمول است که کشورها به بازسازی یا اقتباس از فیلم‌ها و سریال‌های محبوب سایر کشورها بپردازند. برای مثال بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های محبوب آمریکایی توسط سایر کشورها مورد اقتباس قرار گرفته‌اند.

به گزارش فرادید؛ یکی از کشورهایی که این کار را انجام داده، کره جنوبی است. این کشور که سریال‌هایش در دهه‌های اخیر شهرت جهانی پیدا کرده‌اند، تعدادی از سریال‌ها و فیلم‌های آمریکایی را اقتباس کرده و در آن‌ها ارزش‌ها و دیدگاه‌های سیاسی و اجتماعی خود را نیز وارد کرده است، بدون اینکه از اصل داستان خیلی دور شود. در اینجا نگاهی می‌اندازیم به برخی از موفق‌ترین سریال‌های کره‌ای که از روی سریال‌ها و فیلم‌های آمریکایی ساخته شده‌اند.

۱. ازدواج با یک میلیونر (Marrying a Millionaire) (۲۰۰۵)‎

اقتباسی از «جو میلیونر» (۲۰۰۳)

سریال‌‌های معروف و محبوب,برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های محبوب آمریکایی

یون-یونگ (با بازی کیم هیون-جو) دختری است که به شرکت در یک برنامه رئالیتی‌شو به نام «ازدواج با یک میلیونر» دعوت می‌شود؛ موضوع اصلی برنامه درباره مردی عادی است که باید نقش یک فرد ثروتمند را بازی کند. این مرد، یونگ-هون (با بازی گو سو)، فردی سخت‌کوش و تامین‌کننده اصلی خانواده‌اش است. یون-یونگ در ابتدا نمی‌داند که یونگ-هون همان عشق اول دوران کودکی‌اش است. شرکت در این برنامه، احساسات قدیمی او را زنده می‌کند و داستانی پر از عشق و احساس را به تصویر می‌کشد.

۲. ذهن‌های جنایتکار: کره (Criminal Minds: Korea) (۲۰۱۷)‎

اقتباسی از «ذهن‌های جنایتکار» (۲۰۰۵)

سریال‌‌های معروف و محبوب,برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های محبوب آمریکایی

در تیم تحقیقات جنایی بازرسانی وجود دارند که وظیفه‌شان یافتن جنایتکاران از طریق پی بردن به ذهنیت آنان است. این تیم شامل کی-هیونگ (با بازی سون هیون-جو)، هیون-جون (با بازی لی جون-گی)، مین-یونگ (با بازی لی سون-بین) و چند بازرس دیگر است. رهبر تیم، کی-هیونگ، پس از انفجار بمب در بیمارستان و کشته شدن اعضای تیم ضربت، هنوز درگیر تروما است، اما پس از یک پرونده قتل خاص دوباره به مسئولیت خود بازمی‌گردد. این سریال با بازی بازیگران محبوب و داستان‌های احساسی، تماشاگران را جذب می‌کند.

۳. دار و دسته (Entourage) (۲۰۱۶)‎

اقتباسی از «دار و دسته» (۲۰۰۴)

سریال‌‌های معروف و محبوب,برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های محبوب آمریکایی

یونگ-بین (با بازی سئو کانگ-جون) یک ستاره جوان و خوش‌چهره است که با چالش‌های شهرت روبه‌رو می‌شود. او در این مسیر به سه دوست نزدیکش، لی هو-جین (با بازی پارک جونگ-مین)، ترتل (با بازی لی دونگ-هوی) و چا جون (با بازی لی کوانگ-سو) و نماینده‌اش کیم اون-گاب (با بازی چو جین-وونگ) تکیه می‌کند. این سریال ماجراهای کمدی این گروه را در دنیای شهرت دنبال می‌کند و با حضور بازیگران مهمان مختلف، از جمله سونگ جی-هیو، مامامو، و کانگ ها-نئول، لحظات سرگرم‌کننده‌ای را خلق می‌کند.

۴. دادخواست‌ها (Suits) (۲۰۱۸)‎

اقتباسی از «دادخواست‌ها» (۲۰۱۱)

سریال‌‌های معروف و محبوب,برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های محبوب آمریکایی

گو یون-وو (با بازی پارک هیونگ-شیک) یک نابغه با حافظه‌ای عالی است که به دلیل نیاز به پول سریع، درگیر یک معامله مواد مخدر می‌شود و تحت تعقیب قرار می‌گیرد. اما در یک چرخش غیرمنتظره او به اشتباه به عنوان یک کارآموز برای یک شرکت حقوقی پذیرفته می‌شود. با وجود نداشتن مدرک حقوق، یون-وو تمامی مطالب کتاب راهنمای وکلا را حفظ کرده است. با کمک کانگ-سوک (با بازی جانگ دونگ-وون)، یون-وو موفق می‌شود از دستگیری فرار کند و به عنوان وکیل جدید شرکت معرفی شود. این سریال با پیچش‌های داستانی هیجان‌انگیزش بینندگان را مجذوب خود می‌کند.

۵. همسر خوب (The Good Wife) (۲۰۱۶)‎

اقتباسی از «همسر خوب» (۲۰۰۹)

سریال‌‌های معروف و محبوب,برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های محبوب آمریکایی

هه-کیونگ (با بازی جئون دو-یئون) پس از خیانت همسرش، دادستان ته-جون (با بازی یو جی-ته) که با زنی دیگر رابطه داشته و به فساد و رشوه‌گیری متهم شده است، به کار خود به عنوان وکیل بازمی‌گردد. این سریال با حفظ موضوعات اصلی نسخه آمریکایی و افزودن پیچش‌ها و تغییرات فرهنگی خاص کره‌ای، داستانی جذاب را به تصویر می‌کشد.

۶. زنان کوچک (Little Women) (۲۰۲۲)‎

اقتباسی از «زنان کوچک» (۲۰۱۹)

سریال‌‌های معروف و محبوب,برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های محبوب آمریکایی

این سریال داستان سه خواهر به نام‌های این-جو (با بازی کیم گو-اون)، این-کیونگ (با بازی نام جی-هیون) و این-هه (با بازی پارک جی-هو) و فقری اسا که آن‌ها از کودکی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. اما ماجرا از جایی تغییر می‌کند که یک خویشاوند، ثروت فراوانی برای آن‌ها به جا می‌گذارد ولی آن‌ها برای به دست آوردن آن ثروت باید وارد مبارزه‌ای با یکی از ثروتمندترین خانواده‌های کره شوند. این سریال با تمرکز بر تفاوت‌های فرهنگی و چالش‌های مشابه، اقتباسی مدرن و متفاوت از نسخه اصلی است.

۷. بازمانده برگزیده: ۶۰ روز (Designated Survivor: 60 Days) (۲۰۱۹)‎

اقتباسی از «بازمانده برگزیده» (۲۰۱۶)

سریال‌‌های معروف و محبوب,برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های محبوب آمریکایی

مو-جین (با بازی جی جین-هی) وزیر محیط زیست کره جنوبی است اما قرار است از مقامش برکنار شود؛ در همین حال یک حادثۀ بمب‌گذاری در مجلس ملی اتفاق می‌افتد و به دلیل مرگ رئیس‌جمهور و همۀ وزیران، مو جین به عنوان تنها بازماندۀ دولت به مدت ۶۰ روز به عنوان جانشین رئیس‌جمهور تعیین می‌شود؛ او در طی این مدت باید ماجرای پشت پردۀ بمب‌گذاری را کشف کند.

۸. وینچنزو (Vincenzo) (۲۰۲۱)‎

اقتباسی از «پدرخوانده» (۱۹۷۲)

سریال‌‌های معروف و محبوب,برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های محبوب آمریکایی

وینچنزو کاسانو (با بازی سونگ جونگ-کی) که توسط یک خانواده مافیایی به فرزندخواندگی پذیرفته شده، پس از مرگ پدرخوانده‌اش دون فابیو و تهدید شدن به قتل توسط پسر واقعی او، به سئول فرار می‌کند. او در آنجا با شرکت بزرگ و قدرتمندی به اسم بابل درگیر می‌شود و از دانش مافیایی خود برای نابودی آن‌ها استفاده می‌کند. این سریال گرچه یک بازسازی دقیق از پدرخوانده نیست اما الهامات زیادی از آن گرفته و ضمنا با ترکیب طنز و صحنه‌های جدی، داستانی احساسی و جذاب را به نمایش می‌گذارد.

  • 12
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش