۰۸:۱۶ - ۰۲ فروردین ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۱۰۰۰۸۶
فیلم و سینمای جهان

ترسناک‌ترین فیلم‌ها درباره زامبی که نباید از دست بدهید!

ترسناک‌ترین فیلم‌ها درباره زامبی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان
شاید وقتی مرده‌ها برای خوردن یکدیگر دوباره زنده می‌شوند، هیچکس باور نمی‌کند که آن‌ها واقعا ترسناک هستند؛ اما فیلم‌های ترسناک و وحشت‌برانگیزی درباره زامبی‌ها وجود دارد.

به گزارش ایرنا، زامبی یا مرده متحرک، موجوداتی خیالی هستند. ریشه‌ی این موجودات به افسانه‌های آفریقایی‌تباران دریای کارائیب بازمی‌گردد. آن‌ها در حقیقت انسان‌هایی هستند که روحشان را از دست داده‌اند اما به دلیل ادامه‌ی فعالیت مغزشان، مجبور به تغذیه اندام خود هستند. در داستان‌ها و افسانه‌های گوناگون، زامبی‌ها معمولا موجودات زنده را می‌خورند. پس از این اتفاق، موجودی که قربانی رفتار خونین آن‌ها شده باشد، به زامبی تبدیل می‌شود. بنابراین در بیشتر داستان‌ها، تعداد زامبی‌ها به مرور افزایش پیدا می‌کند.

رمان‌ها، بازی‌های ویدیویی، سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی متعددی درباره زامبی‌ها ساخته شده است. اما مثل همه موضوع‌های جذاب دنیای سینما و ادبیات، همه‌ی عناوینی که درباره زامبی‌ها ساخته شده هم ارزش تماشاکردن ندارند. اگر دوست دارید تعدادی از بهترین فیلم‌های زامبی را تماشا کنید، این فیلم‌ها را حتما در لیست‌تان قرار دهید.

ترسناک‌ترین فیلم‌ها درباره زامبی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

(سرزمین زامبی‌ها) Zombieland

نمره منتقدان: ۹۰ از ۱۰۰

دانشجویی خجالتی متوجه می‌شود که مردم شهر در حال تبدیل شدن به زامبی هستند. او از شهر فرار می‌کند. هدف او این است که دوباره به جمع خانواده‌اش بازگردد و امیدوار است که  آن‌ها زنده باشند. او در مسیر بازگشت به خانه با مردی روبرو می‌شود که می‌خواهد در کنار دو خواهرش برای زنده‌ماندن در این دنیای خون‌آلود، تلاش کند.

این فیلم در سال ۲۰۰۹ اکران شد اما در سال ۲۰۱۹ دنباله‌ای برای آن ساخته شد. اگرچه حال و هوای این دو فیلم بیشتر کمدی و خنده‌دار است اما منتقدان فیلم‌های «سرزمین زامبی‌ها» را به دلیل دوگانه‌ی جذابی که میان ترس و کمدی ایجاد می‌کنند، تحسین کرده‌اند. بنابراین فیلم‌های «سرزمین زامبی‌ها» بیشتر از این که ترسناک باشند، خنده‌دار و سرگرم‌کننده هستند.

ترسناک‌ترین فیلم‌ها درباره زامبی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

(دختری با همه‌ی موهبت‌ها) The Girl with All the Gifts

نمره منتقدان: ۸۵ از ۱۰۰

در روزگاری که تقریبا هیچ نشانی از تمدن و زندگی به چهره‌ی جهان هستی نمانده است، بیشتر آدم‌ها به زامبی‌های گشنه به خون یکدیگر تبدیل شده‌اند. در این فضای ناامیدکننده اما پزشکی پیدا می‌شود که برای ساخت واکسن بیماری زامبی‌ها بسیار مصمم است. او به همراه یک معلم و دو سرباز، همراه دختری استثنایی می‌شوند. آن‌ها تصمیم دارند دنیا را نجات دهند.

فیلم «دختری با همه‌ی موهبت‌ها» اگرچه در میان فیلم‌های زامبی قرار می‌گیرد اما به دلیل درام قدرتمندی که دارد، شاید برای بسیاری از تماشاگران خسته‌کننده باشد. با این حال منتقدان به دلیل تمرکز فیلم بر روی نگاه فلسفی به دنیای آخرالزمانی انسان‌ها، فیلم را تحسین کرده‌اند. بنابراین اگر از تماشای فیلم‌های تکراری دنیای زامبی‌ها خسته شده‌اید، این فیلم را از دست ندهید.

ترسناک‌ترین فیلم‌ها درباره زامبی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

(کارگو) Cargo

نمره منتقدان: ۸۸ از ۱۰۰

پس از شیوع یک بیماری وحشتناک و کشنده در استرالیا، پدری تصمیم می‌گیرد تنها دخترش را به دوش بکشد تا او را نجات دهد. این پدر تنها در شرایطی به نجات دخترکش امیدوار است که متوجه می‌شود خودش به این بیماری خونین آلوده شده و احتمالا به زودی جانش را از دست می‌دهد.

به اعتقاد بسیاری از منتقدان، «کارگو» یکی از احساسی‌ترین و انسانی‌ترین فیلم‌هایی است که درباره‌ی موجودات وحشتناکی مانند زامبی‌ها ساخته شده است. این فیلم با تکیه بر درام پیچیده‌ای که دارد، گاهی تماشاگرش را وحشت‌زده هم می‌کند.

ترسناک‌ترین فیلم‌ها درباره زامبی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

(برف مرده) Dead Snow

نمره منتقدان: ۶۹ از ۱۰۰

گروهی از دانشجویان رشته پزشکی برای تعطیلاتی که میان ترم‌هایشان دارند، راهی یک پیست اسکی می‌شوند. اما این پیست اسکی یک مشکل بسیار بزرگ دارد. بسیاری از افسرها و سربازان دوران آلمان نازی، به شکل زامبی‌های وحشتناک به این پیست حمله کرده‌اند. حالا پزشک‌های آینده نمی‌دانند که چگونه می‌توانند این زامبی‌های نژادپرست را تنها بگذارند و از پیست فرار کنند.

معمولا عادت نداریم فیلم‌های زامبی را خارج از سینمای آمریکا تماشا کنیم. اما «برف مرده» ساخته‌ی سینمای نروژ است. دنباله‌ای هم برای این محصول سال ۲۰۰۹ در سال ۲۰۱۴ اکران شد.

ترسناک‌ترین فیلم‌ها درباره زامبی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

(۲۸ روز بعد) ۲۸ Days Later

نمره منتقدان: ۸۶ از ۱۰۰

گروهی از فعالان حیوانات که در حال آزمایش داروها بودند، ویروسی را منتشر می‌کنند که جهان را ویران کند. وقتی یک پیک موتوری پس از یک ماه کما، دوباره بیدار می‌شود، تازه این حقیقت را می‌فهمد. بنابراین او در خیابان‌های متروک لندن به دنبال هم‌نوعان خودش می‌گردد و البته تلاش می‌کند از دست زامبی‌ها فرار کند.

خیلی از هواداران فیلم‌های زامبی اعتقاد دارند «۲۸ روز بعد» در کنار فیلم دنباله‌ی آن که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، از بهترین فیلم‌های زامبی هستند.

ترسناک‌ترین فیلم‌ها درباره زامبی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

(۲۸ هفته بعد) ۲۸ Weeks Later

نمره منتقدان: ۷۱ از ۱۰۰

داستان فیلم «۲۸ هفته بعد» در حقیقت شش ماه پس از داستان‌های فیلم «۲۸ روز بعد» رخ می‌دهد. ویروس زامبی‌ها قابل کنترل شده است اما همه جزایر بریتانیا را نابود کرده است. بنابراین ارتش آمریکا وارد بریتانیا می‌شود تا شرایط را به حالت عادی بازگرداند. افرادی که از بریتانیا گریخته بودند هم به این کشور بازمی‌گردند. اما مشکل اصلی این است که یکی از آن‌ها هنوز به ویروس آلوده است. بنابراین هر لحظه ممکن است ویروس زامبی‌ها دوباره لندن و همه شهرهای اطرافش را تحت تاثیر قرار دهد.

«۲۸ روز بعد» و «۲۸ هفته بعد» دو عنوان ارزشمند به کارگردانی دنی بویل هستند که هواداران فیلم‌های زامبی را خوشحال می‌کنند. جزییات این دو فیلم بسیار زیاد است و هیجان بسیاری را به تماشاگرش تزریق می‌کند.

ترسناک‌ترین فیلم‌ها درباره زامبی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

(قطاری به سمت بوسان) Train To Busan

نمره منتقدان: ۹۳ از ۱۰۰

ویروس مرگباری در کره جنوبی شیوع پیدا کرده که همه مردم را به زامبی‌ها تبدیل می‌کند. اما یک اقلیت در حال حرکت، هنوز به این بیماری مبتلا نشده‌اند؛ تعدادی از مسافران قطار سئول به بوسان در قطار هستند. آن‌ها تصور می‌کنند شانس بیشتری برای زنده‌ماندن دارند اما موانعی بزرگی در راه وجود دارد.

به نظر نمی‌رسد کره جنوبی توانایی ساخت یک فیلم موفق در عناوین زامبی‌محور را داشته باشد اما «قطاری به سمت بوسان» این فرضیه را زیر سوال می‌برد. به اعتقاد بسیاری از منتقدان، این فیلم شاید بهترین ساخته‌ای باشد که درباره زامبی‌ها وجود دارد.

(طلوع مردگان) Down of the Dead

نمره منتقدان: ۷۵ از ۱۰۰

آنا زنی است که همسرش به دلیل حمله زامبی‌ها کشته شده است. او از خانه فرار می‌کند تا امنیت را دوباره پیدا کند. اما بیشتر مردم پیرامونش به ویروس زامبی‌ها دچار شده‌اند. بنابراین با آنا همراه می‌شویم تا داستان جذاب او برای فرار از دست لشگر مردگان را تماشا کنیم.

زک اسنایدر، کارگردانی است که این روزها با «بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت» و «لیگ عدالت» شناخته می‌شود. اما «طلوع مردگان» نخستین تجربه کارگردانی او بود که در سال ۲۰۰۴ اکران شد. فیلمی که البته براساس عنوانی به همین نام در ۱۹۷۸ ساخته شده است.

  • 18
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
دیالوگ های فیلم سینمایی,بررسی بهترین دیالوگ ها,دیالوگ های باارزش

سخنوری یکی از ارکان ادبیات ایران و جهان است و نغزگویی و جمله‌های تاثیرگذار دو بن مایه اصیل در زبان محاوره تمامی ملل هستند. با توجه به همین اصل یکی از پایه‌های ماندگاری فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی را باید در دیالوگ‌هایی جستجو کرد که در حافظه تاریخی مخاطبانشان نقش بسته‌اند. با توجه به استقبال و درخواست شما عزیزان تصمیم گرفتیم دیالوگ‌های ماندگار سینمای جهان و ایران و همچنین سریال‌های تلویزیونی را بازنشر کنیم. از این که همراه ما هستید و نظرات خود را با ما در میان می‌گذارید، سپاسگزاریم.

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید