یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۹:۲۲ - ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۳۸۱
موسیقی

رضا صادقی: ۹۰ درصد هنرمندان مشکل مالی دارند/ اعتراض خواننده پاپ به هجمه‌ها علیه هنرمندان

رضا صادقی,صحبت های رضا صادقی در مورد وضعیت هنرمندان در شرایط کرونا
رضا صادقی می‌گوید: در همین رسانه ملی وقت‌هایی که به هنرمندان نیاز دارند آنها را هنرمند مردمی خطاب می‌کنند و به آنها هنرمند همراه و هنرمند مردمی می‌گویند اما اگر حرفی بزنی که باب میل آنها نباشد سریعا با تهیه یک گزارش تو را سلبریتیِ بی‌درد معرفی می‌کنند.

به گزارش ایلنا، رضا صادقی که در عرصه‌های مختلفی از بازیگری گرفته تا اجرا و ورزش و خوانندگی و ترانه‌سرایی حضور داشته، می‌گوید: از رضا صادقی که می‌شناسم بعید نیست که بتواند این کارها را انجام دهد. برای اجرا نیز از دوستانم که مجری‌های مطرح و شناخته شده‌ای هستند، کمک خواهم گرفت.

رضا صادقی درباره اثرات بیماری کرونا بر زندگی هنرمندان گفت: کرونا برای اهل هنر یک فاجعه بود، همه مشاغل، کم و بیش به کار خود ادامه دادند اما این هنرمندان بودند که بیشترین آسیب را از کرونا دیدند. پزشکان، کارگران، کارمندها و کاسب‌ها به نحوی به کار خود بازگشتند، اما هنرمندان به محض اینکه خواستند کاری انجام دهند، هجمه‌ای شدید و غیرمنصفانه‌ علیه آنها صورت گرفت.

این خواننده‌ی پاپ ادامه داد: هرگاه هنرمندان خصوصا خواننده‌ها خواستند اجرایی داشته باشند به آنها حمله شد و مورد اتهام قرار گرفتند که شما به فکر مردم نیستید و سلامتی مردم برای شما اهمیت ندارد. شما فقط به فکر خودتان و اجرای کنسرت‌هایتان هستید در صورتی که برنامه‌های هنری و اجرای کنسرت‌ها هم می‌توانست به همان گونه که کارهای دیگر انجام می‌شد و با تمهیدات مناسب، برگزار شود.

وی با اشاره به جایگاه و نوع نگاه هنرمندان بیان کرد: درست است که از هنرمندان و فرهیختگان انتظار بیشتری می‌رود تا در کنار مردم و به فکر آنها باشند، اما بیشترین آسیب در دوران شیوع بیماری کرونا به هنرمندان وارد شد. بیماری کرونا برای هنرمندان و خوانندگان در حد یک فاجعه بود. اگر همین امروز یا یک ماه دیگر بگویند کرونا تمام شده و می‌توانید دوباره کارهای هنری خود را آغاز کنید، جدای از بحث مالی دو یا سه سالی طول می‌کشد که به شرایط قبل از کرونا بازگردیم.

هنرمندی که بنایی می‌کند و هنرمندی که ساز می‌فروشد...

این خواننده‌ی موسیقی پاپ با اشاره به وضع بد برخی از هنرمندان و نوازندگان گفت: نوازنده‌ای را می‌شناسم که بسیار متبحر و به اصطلاح دست به ساز است، اما برای امرار معاش کارگری ساختمان می‌کند نه اینکه کارگری ساختمان ایرادی داشته باشد اما این هنرمند به دلیل امرار معاش و نبود تامین مالی مجبور شده که این کار را انجام دهد.

وی اظهار کرد: نوازنده‌ دیگری را سراغ دارم که وقتی سازش را خرید به حدی خوشحال بود که در پوست خود نمی‌گنجید و تا مدت‌ها پُز آن را می‌داد اما به دلیل گرفتاری مالی در یک سال اخیر مجبور شده سازش را بفروشد. شاید سخت‌ترین کار برای یک هنرمند و نوازنده این باشد که ساز خود را بفروشد. من هم زمانی چنین کاری را انجام داده‌ام و می‌فهمم که یک نوازنده در چنین مواقعی چه دردی می‌کشد. ۱۲ سال پیش به دلایلی مجبور شدم سازم را بفروشم، وقتی می‌خواستند آن را ببرند حتی نگاهش نمی‌کردم چون آن ساز رفیقم بود و بسیار برایم سخت بود که بخواهم از رفیقم جدا شوم. ببینید که وضعیت معیشت هنرمندان به کجا رسیده که حاضرند از ساز خود بگذرد تا امرار معاش کنند. ساز برای یک هنرمند یا نوازنده یعنی بخشی از وجودش اما در برخی از مواقع مجبوری که برای بخش دیگر از وجودت که زندگی و مسائل اقتصادی است، از ساز یا یک اثر هنری با ارزش بگذری.

فقط ۱۰ درصد هنرمندان زندگی بدون مشکل مالی دارند

صادقی درباره زندگی هنرمندان و سلبریتی‌ها گفت: کمتر از ۱۰ درصد هنرمندان یا سلبریتی‌ها زندگی بدون مشکل مالی دارند. خیلی از مسائلی که در اینستاگرام به آن پرداخته می‌شود واقعی نیست، خیلی از ماشین‌ها و زندگی‌های لاکچری که برخی افراد در اینستاگرام از خودشان به نمایش می‌گذارند، اجاره‌ای و فیک است. شاید فقط ۲ درصد از این هنرمندان و سلبریتی‌ها باشند که از قبل فکری برای آینده خود کرده‌اند اما اغلب آنها درآمد‌هایی که دارند و کارهایی که انجام می‌دهند، صرفا برای گذران زندگی روزانه کافیست.

وی ادامه داد: بسیاری از هنرمندان فرصت نکرده‌اند برای جمع کردن مال و ثروت وقت بگذارند اما مردم فکر می‌کنند که هنرمندان در پر قو زندگی می‌کنند درحالیکه واقعا اینگونه نیست و این قشر نیز مشکلات خاص خودشان را دارند. زندگی‌هایی که در اینستاگرام منتشر می‌شود، تا حد زیادی به واقعیت شبیه نیست.

چرا هنرمندان؛ سلبریتیِ بی‌درد معرفی می‌شوند؟!

این خواننده ادامه داد: در همین رسانه ملی وقت‌هایی که به هنرمندان نیاز دارند آنها را هنرمند مردمی خطاب می‌کنند و به آنها هنرمند همراه و هنرمند مردمی می‌گویند اما اگر حرفی بزنی که باب میل آنها نباشد سریعا با تهیه یک گزارش تو را سلبریتیِ بی‌درد معرفی می‌کنند و هر آنچه می‌خواهند به هنرمندان می‌گویند! در واقع هیچ نوع حمایتی به صورت واقعی از طرف هیچ ارگانی از هنرمندان نمی‌شود.

رضا صادقی,صحبت های رضا صادقی در مورد وضعیت هنرمندان در شرایط کرونا

این ترانه‌سرا افزود: اگر هرکسی در مورد هر موضوعی اظهارنظر کند ایرادی ندارد، اما کافی‌ست یک هنرمند درباره فلان موضوع اظهارنظر یا موضع‌گیری کند، سریعا او را به سیاه‌نمایی متهم می‌کنند یا می‌گویند سواد کافی برای اظهارنظر در مورد این موضوع ندارد. تمام حرف این است که هنرمندان و سلبریتی‌ها هم مثل دیگر مردم زندگی و حق اظهارنظر دارند.

خواننده‌ی پاپ ایرانی در ادامه درباره قطعه "یه چیزی میشه دیگه" که سال گذشته خوانده و مورد استقبال هم قرار گرفت، اظهار کرد:  قطعه "یه چیزی میشه دیگه" را بدون هیچ برنامه‌ریزی خواندم، حدود هشت ماه پیش از خواندن این قطعه رضا شیری شعرش را برای من فرستاده بود و من هم گفتم که خوب است اما الان موقع مناسبی برای ساختش نیست. در شرایط کرونا دیدم که این قطعه می‌تواند به مردم کمک کند و شاید حال و هوای آنها را عوض کند که شکر خدا همینطور هم شد.

وی ادامه داد: من با یک جمله دخترم که پرسید آیا همه ما با کرونا می‌میریم، به فکر افتادم که این قطعه را بخوانم و خواندم و خدا را شکر که مورد استقبال مردم قرار گرفت. البته پیش‌بینی می‌کردم که مورد استقبال قرار بگیرد و حال یکسری از مردم را خوب کند، اما فکر نمی‌کردم که این کلیپ هر روز در شبکه خبر پخش شود. اگر بگویم انتظار نداشتم که تا این حد بازخورد بگیرم به کار خودم شک کرده‌ام اما فکر نمی‌کردم تا این حد با مردم ارتباط برقرار کند و حال مردم را خوب کند.

صادقی تصریح کرد: خودی و ناخودی، موافق و مخالف و همه آنها که از من خوششان نمی‌آمد یا دوست داشتند، این کلیپ را دیدند. فکر می‌کنم که خیلی به‌جا بود و تا حدی هم لطف خدا شامل حالم شد.

رضا صادقی هم توان مجری‌گری دارد

وی که به تازگی به عنوان مجری برنامه نوروزی شبکه پنج سیما در این برنامه حضور داشته، درباره اینکه آیا به مجری‌گری ادامه خواهد داد، گفت: من فیلم سینمایی هم بازی کرده‌ام، قهرمانی کشور در مسابقات بسکتبال با ویلچر را دارم، وزنه‌برداری کار کردم، آهنگسازی و تنظیم شعر انجام دادم، نوازندگی کردم و خیلی از کارهای دیگر؛ فکر می‌کنم که در اجرا هم بتوانم موفق باشم. از رضا صادقی که می‌شناسم بعید نیست که بتواند این کار را ادامه دهد و قطعا برای این کار از دوستانم که مجری‌های مطرح و شناخته شده‌ای هستند، کمک خواهم گرفت.

این هنرمند در پایان بیان کرد: بعد از فیلم سینمایی که بازی کردم چند نفر از دوستان که محبت داشتند، چند سکانس به من پیشنهاد کردند اما قبول نکردم چون در فیلمی که بازی کردم نقش اول بودم و تا حد زیادی نقش خودم را بازی کردم و این برایم جالب بود اما دیگر دوست نداشتم که در سینما فعالیت کنم و به بازیگری ادامه دهم. من در واقع مهمان یک فیلم در سینمای ایران بودم و خیلی خوش گذشت، اما دوست ندارم میزبان باشم چون اگر میزبان شوم دردسرش برایم زیاد می‌شود.

  • 17
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ژوزه مورینیو,شبکه اجتماعی ژوزه مورینیو,فعالیت های ژوزه مورینیو بیوگرافی ژوزه مورینیو یکی از مربیان برتر فوتبال جهان + تصاویر خانوادگی

متولد: ۲۶ ژانویهٔ ۱۹۶۳

محل تولد:پرتغال

فعالیت فعلی:مربیگری

پست گذشته:هافبک

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
راغب,زندگینامه راغب,اظهارات راغب در مورد مهاجرتش به یزد زندگینامه راغب خواننده ایرانی موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام هنری:مصطفی راغب

متولد:اسفند ماه ۱۳۶۸

زادگاه:تهران

مهارت:نقاشی، بازیگری و موسیقی پاپ

مدرک تحصیلی:کارشناسی مدیریت

شغل:تدریس و آموزش صداسازی و آواز

ادامه
محمود احمدی نژاد,دکتر محمود احمدی نژاد,عکس محمود احمدی نژاد بیوگرافی محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زادروز: ۶ آبان ۱۳۳۵

زادگاه: آرادان، گرمسار، ایران

دین: اسلام، شیعه

ملیت:ایرانی

پیشه:سیاستمدار ،  هیئت علمی

ادامه
ساره بیات,عکس ساره بیات,بیوگرافی ساره بیات متولد بیوگرافی ساره بیات بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تایخ تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۸

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۸۰  تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
روبرت امرسون لوکاس,تصاویر روبرت امرسون لوکاس,بهینه‌سازی ساختار مالیات رابرت لوکاس بیوگرافی رابرت لوکاس و فعالیت های او در زمینه اقتصاد (+ تصاویر)

زاده:۱۵ سپتامبر ۱۹۳۷

زادگاه:یاکیما، واشینگتن,  ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد کلان

ملیت:ایالات متحده آمریکا

مکتب فکری:اقتصاد کلان کلاسیک نو

ادامه
بیوگرافی و زندگینامه لیندا کیانی عکس,لیندا کیانی,عکس های جدید لیندا کیانی بیوگرافی لیندا کیانی بازیگر موفق کشور (+ تصاویر اینستاگرامی)

تاریخ تولد:۲۳ شهریور ۱۳۵۹

محل تولد:آبادان

تحصیلات:فوق لیسانس فلسفه

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:بازیگر

ادامه
ابوریحان بیرونی,درباره ی ابوریحان بیرونی,شرح حال ابوریحان بیرونی زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند مشهور ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۳ ذیحجه ۳۶۲

زادگاه:کاث،  خوارزم

ملیت:ایران

دین:اسلام

دیگر نام ها:ابوریحان محمد بن احمد بیرونی

ادامه
هادی ساعی,هادی ساعی در نقش,زندگینامه هادی ساعی زندگینامه هادی ساعی تکواندوکار پیشین و بازیگر ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۱ خرداد ۱۳۵۵

محل تولد:شهرستان بستان آباد

ملیت:ایرانی

سال های فعالیت:۱۳۸۷ – ۱۳۶۵

پیشه:مدیر ورزشی، بازیگر

ادامه
سبک خاص حجت اشرف زاده,شهرت حجت اشرف زاده با ماه و ماهی,حجت اشرف زاده بیوگرافی حجت اشرف زاده خواننده ترانه ی معروف ماه و ماهی (+ تصاویر خانوادگی)

نام:حجت اشرف زاده

تاریخ تولد:۱۲ آذر ۱۳۵۸

محل تولد: نیشابور- خراسان رضوی

سبک: تلفیقی پاپ و سنتی

تحصیلات: کارشناس نرم افزار

ملیت: ایرانی

ادامه
دیالوگ های داریوش ارجمند,دیالوگ های داریوش ارجمند در سریال ستایش,دیالوگ های داریوش ارجمند در فیلم ستایش

بهترین دیالوگ های داریوش ارجمند در ستایش دیالوگ های ماندگار سینمای ایران بسیار گسترده شده اند. با این که دیالوگ ها توسط فیلمنامه نوشته می شود، ولی میزان تاثیرگذاری آن ها به عواملی چون طرز گفتن و حس بازیگران در هر صحنه ای ربط دارد که یکی از آن ها دیالوگ های داریوش ارجمند می باشد. دیالوگ های داریوش ارجمند دیالوگ های هر سریالی میتوانند آموزنده و زیبا باشند.  باتوجه به همین اصل یکی از پایه های ماندگاری فیلم ها را باید دیالوگ هایی دانست که هر بازیگر بکار می برد. در ادامه با بهترین دیالوگ های داریوش ارجمند آشنا شوید: > دیالوگ های داریوش ارجمند در سریال ستایش روزی که جناره ی منو بدن به خاک اونیکه بیشتر اذیتم کرده بیشتر گریه میکنه اونیکه نخواسته منو ببینه میاد برا دیدن جنازم اونیکه دستمو نگرفت جلوتر از همه میره زیر تابوتم اونیکه نخواست سلامم کنه میاد واسه خدافظی عجب روزیه اون روز... > دیالوگ های داریوش ارجمند میگن یه روز یه پدر و پسر باهم راه میرفتن دست پدر رو شونه پسر بود پدر یهو پرسید من زورم از تو بیشتره یا تو زورت ازمن. پسر نه گذاشت و نه برداشت گفت: من! خیلی به پدر برخورد خیلی اومد کنار دیوار وایساد به پسرش نگاه کرد گفت آره شاخ شمشاد قد کشیدی، بازوت کلفت شده بایدم بی تعارف بگی زورت بیشتره گفت نه پدر! زور شما بیشتره! پدر گفت دکی تو که دو دیقه پیش یه چیز دیگه گفتی! پسر گفت اونموقع که گفتم  زورم بیشتره دست شما رو شونم بود! واسه همین از همه دنیا قویترم! افتاد؟!!! انواع دیالوگ های داریوش ارجمند > دیالوگ های به یادماندنی داریوش ارجمند ببین تا حالا شنیدی یه پرنده وقتی رو یه شاخه میشینه ترس اینو داشته باشه که شاخه بشکنه؟ راستش ازش نپرسیدم ولی فکر کنم نه نشنیدم واسه چی؟ نمیدونم ببین واسه اینکه پرندهه اطمینانش به بال خودشه نه به شاخه به پریدنشه نه به این شاخه نشد یه شاخه ی دیگه افتاد؟!!! > دیالوگ داریوش ارجمند دمت گرم خوشم اومد، اهل معامله ای یه چیزی میگیری، یه چیزی جاش میدی من راضی هستم > انواع دیالوگ های داریوش ارجمند من عادت کردم غصه هر اتفاق بدو یدفعه بخورم نه تمام عمر هر اتفاق بدی رو، باید یه روزی یادت بره  تموم شد و رفت رفتنی رفت، تموم حالا باید به فردا فکر کنیم به چیزای خوبی که هست به چیزای خوبی که باید باشه > دیالوگ های کوتاه داریوش ارجمند درمورد مجموعه ستایش میدونی حاجی داشتم فکر میکردم شب اول قبرم نکیر و منکر میان سراغم میپرسن.... حشمت فردوس تو این همه سال زندگی... یه روز دل خوش داشتی؟!! میگم نه میگن یه دفعه از ته دل خندیدی؟!! میگم نه میگن مسافرت رفتی؟!! میگم نه دریارو دیدی؟!! جنگل رفتی؟!! میگم نه میدونی؟!! اونوقت اونا میگن وقت مارو بیخودی نگیر مرد حسابی تو به جهنم عادت کردی برو اونطرف بهترین دیالوگ های داریوش ارجمند > دیالوگ های کوتاه داریوش ارجمند در سریال ستایش ببین آدم سه تا حرفه آ دال میم ولی آدم بودن خیلی حرفه > دیالوگ های داریوش ارجمند در فیلم جرم خدا اگه به پرنده ای آشیونه نده، خونه نده همه ی عمر مجبور به پروازش می کنه خدا! ما آشیونه نداریم. به ما پرواز بده. گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش