شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳
۰۹:۳۹ - ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۱۲۳۱
موسیقی

مهمترین کنسرت‌های اردیبهشت ۱۴۰۱/ از محسن یگانه تا فرج علیپور

کنسرت‌های اردیبهشت ۱۴۰۱,کنسرت در اردیبهشت ۱۴۰۱
فرارسیدن عید فطر، آغاز دوباره‌ای برای کنسرت‌های موسیقی خواهد بود، کنسرت‌هایی که در اردیبهشت ۱۴۰۱ در ژانرهای مختلف موسیقی از سرگرفته خواهد شد.

به گزارش تسنیم، در گذشته رسم بود که در ماه مبارک رمضان مجوز برگزاری کنسرت‌ها صادر نمی‌شد. اما اکنون چند سالی است که دفتر موسیقی اعلام کرده که مجوز برگزاری کنسرت‌ها در ماه مبارک رمضان را صادر می‌کند و فقط در شب‌های قدر و شب‌های شهادت امکان برگزاری کنسرت وجود ندارد.

با این حال اما باز هم استقبالِ خودِ اهالی موسیقی از برگزاری کنسرت‌ها در ماه مبارک رمضان کم است. امسال هم و با شروع ماه مبارک رمضان کنسرت‌ها دچار تعطیلیِ خودخواسته‌ای شد. البته در این میان چند کنسرت برگزار شد، اما تعدادشان بسیار اندک بود.

اکنون ماه مبارک رمضان روزهای آخرش را پشت سر می‌گذارد. پس کنسرت‌ها هم از سر گرفته خواهد شد. در این گزارش نگاهی خواهیم داشت به اجراهایی که تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱ روی صحنه خواهد رفت.

۱۲ اردیبهشت/ امید جهان_ سالن همایش ایرانیان

کنسرت‌های اردیبهشت ۱۴۰۱,کنسرت در اردیبهشت ۱۴۰۱

قیمت بلیت‌های این کنسرت از ۱۲۰ هزار تومان تا ۴۱۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. این کنسرت فردا برگزار می‌شود و تا کنون هم با استقبال چندانی از سوی علاقه‌مندان به موسیقی مواجه نشده است. شاید به همین دلیل است که برگزار کنندگان این کنسرت تصمیم گرفته‌اند بلیت‌هایشان را با ۳۰ درصد تخفیف به فروش برسانند.

۱۲ اردیبهشت/ محسن ابراهیم زاده_ برج میلاد

کنسرت‌های اردیبهشت ۱۴۰۱,کنسرت در اردیبهشت ۱۴۰۱

قیمت بلیت‌های این کنسرت از ۱۵۰ هزار تومان تا ۴۲۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. این کنسرت فردا برگزار می‌شود و بلیت‌هایش همچنان تمام نشده است. شاید بتوان گفت که محسن ابراهیم‌زاده به دلیل حاشیه‌هایی که پلی بک کردن در کنسرتش برایش ایجاد کرد، کمی با ریزش مخاطب مواجه شده است.

چندی پیش بود که ویدیویی از اجرای محسن ابراهیم زاده پخش شد که او را هنگام ورود به صحنه و خواندن نشان می‌داد. در این حین او به یک باره زمین می‌خورد اما صدایش با همان کیفیت قبلی در حال پخش شدن است. این ویدیو نشان می‌داد که اجرای ابراهیم‌زاده پلی بک بوده است.

۱۲ و ۱۳ اردیبهشت/ گرشا رضایی_ سالن میلاد نمایشگاه

گرشا رضایی در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت روی صحنه خواهد رفت. بلیت‌های این کنسرت تمام شده است.

۱۲ و ۱۳ اردیبهشت/ کنسرت گروه هم نوازان حصار(علی قمصری ) _تالار وحدت

کنسرت‌های اردیبهشت ۱۴۰۱,کنسرت در اردیبهشت ۱۴۰۱

علی قمصری پس از پروژه موفقِ تار ایرانی، کنسرت نمایشی با عنوان «تار مجنون موی لیلی» را در تالار وحدت به صحنه می‌برد. این کنسرت در دو شب ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت برگزار خواهد شد و بلیت‌های این دو شب تمام شده است. همچنین این اجرا برای ۱۹ اردیبهشت هم تمدید شده است. قیمت بلیت‌های این کنسرت از ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

۱۳ اردیبهشت/ علی زندوکیلی_برج میلاد

کنسرت‌های اردیبهشت ۱۴۰۱,کنسرت در اردیبهشت ۱۴۰۱

این کنسرت هم در دو سانس و در ۱۳ اردیبهشت در مرکز همایش‌های برج میلاد به صحنه می‌رود. تعداد زیادی از بلیت‌های این کنسرت هم هنوز به فروش نرفته است.

۱۳ اردیبهشت/ علی اصحابی_سالن همایش ایرانیان

علی اصحابی می‌خواهد در تاریخ ۱۳ اردیبهشت در سالن همایش‌های ایرانیان روی صحنه برود. قیمت بلیت‌های این کنسرت از ۱۲۰ تا ۴۱۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. امروز که تنها دو روز تا برگزاری این کنسرت باقی مانده، تقریبا نیمی از بلیت‌های این کنسرت فروش نرفته است؛ این یعنی اجرای این خواننده در خطرِ شکست تجاری قرار دارد.

۱۴، ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت/ ارکسترسمفونیک تهران_ تالار وحدت

این نخستین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در سال جدید است. ولفگانگ ونگنروت از آلمان به ایران آمده تا ارکستر را در این اجرا رهبری کند. قیمت بلیت‌های این کنسرت از ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. تمام بلیت‌های این اجراها به فروش رفته است.

۱۴ اردیبهشت/ محمد علیزاده_برج میلاد

کنسرت‌های اردیبهشت ۱۴۰۱,کنسرت در اردیبهشت ۱۴۰۱

در حال حاضر نیمی از بلیت‌های این کنسرت فروش نرفته است. این یعنی محمد علیزاده از روزهای اوجش که بلیت‌هایش خیلی سریع به فروش می‌رفت؛ فاصله گرفته است. قیمت بلیت‌های این کنسرت از ۲۳۵ هزار تومان شروع شده و تا حدود ۴۰۰ هزار تومان ادامه دارد. این نشان می‌دهد که برگزار کنندگان کنسرت محمد علیزاده بیشترین میانگینِ قیمتی برای بلیت‌هایشان را در نظر گرفته‌اند.

۱۵ اردیبهشت/ سیروان خسروی_ سالن میلاد

کنسرت‌های اردیبهشت ۱۴۰۱,کنسرت در اردیبهشت ۱۴۰۱

سیروان خسروی همچنان از پرمخاطب‌ترین خوانندگان موسیقی پاپ ایران است. کنسرت او ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت برگزار می‌شود. بلیت‌های روز پانزدهم در دو سانس به طور کامل به فروش رفته است. بلیت‌فروشی روز چهاردهم امروز شروع می‌شود.

۱۶ اردیبهشت / علیرضا طلیسچی_  برج میلاد

طلیسچی در دو سانس روی صحنه خواهد رفت. او در ماه‌های گذشته پرکار بوده و کنسرت‌های زیادی را روی صحنه برده است.

۱۸ اردیبهشت / حمید هیراد_ برج میلاد

اجرای حمید هیراد هم در دو سانس برگزار می‌شود. هواداران این خواننده می‌توانند یک بار دیگر اجرای او را در برج میلاد ببینند.

۱۹ اردیبهشت/ ناصر زینلی_برج میلاد

ناصر زنیلی در شب ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱، طی دو سانس در برج میلاد به صحنه می‌رود.

۱۹ اردیبهشت / ماکان بند _سالن میلاد

کنسرت‌های اردیبهشت ۱۴۰۱,کنسرت در اردیبهشت ۱۴۰۱

ماکان بند بی‌شک از پرکارترین گروه‌های موسیقی پاپ ایران است. آنها حتی در ماه مبارک رمضان هم کنسرت برگزار کردند. از همان پاییزِ ۱۴۰۰ که کنسرت‌ها پس از فروکش‌کردنِ شیوع ویروس کرونا از سرگرفته شد، ماکان بند اجراهایش را به سرعت و با فاصله‌های زمانیِ کم برگزار کرد. آنها این‌بار ۱۹ اردیبهشت و در دو سانس روی صحنه می‌روند.

۲۰ اردیبهشت / آرش و مسیح_ برج میلاد

آرش و مسیح فردا یعنی ۱۲ اردیبهشت در کیش روی صحنه می‌روند. آنها سپس در ۲۰ اردیبهشت در مرکز همایش‌های برج میلاد کنسرت‌شان را برگزار خواهند کرد.

۲۱ اردیبهشت/ مجید رضوی_ برج میلاد

مجید رضوی از خوانندگان جوانی است که به تازگی وارد مارکت موسیقی ایران شده است. او کنسرتش را در دو سانس و در تاریخ ۲۱ اردیبهشت برگزار خواهد کرد. بلیت‌های کنسرت آنها به طور کامل به فروش رفته است.

۲۲ اردیبهشت / امیرعباس گلاب برج میلاد

امیرعباس گلاب ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی روی صحنه می‌رود. او در ادامه ۲۲ اردیبهشت هم در برج میلاد کنسرتی برگزار خواهد کرد.

۲۲ اردیبهشت/ گروه تال (فرج علیپور) _سالن همایش ایرانیان

گروه «تال» از پرطرفدارترین گروه‌های موسیقی نواحی است. فرج علیپور به عنوان خواننده و نوازنده کمانچه از محبوب‌ترین چهره‌های موسیقی نواحی ایران است. در روزهایی که کنسرت‌های موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی به ندرت برگزار می‌شوند، این گروه در سالن همایش‌های ایرانیان و در تاریخ ۲۲ اردیبهشت روی صحنه خواهد رفت.

۲۳ اردیبهشت / آرون افشار_ برج میلاد

آرون افشار که اخیرا حاشیه‌های زیادی برای کنسرتش ایجاد شده بود، این بار ۲۳ اردیبهشت در مرکز همایش‌های برج میلاد به صحنه می‌رود. چندی پیش بود که انتشار ویدیویی از کنسرت این خواننده حاشیه‌های زیادی ایجاد کرد و شائبه‌هایی درباره پلی‌بک بودنِ کنسرتش ایجاد شد.

۲۴ و ۲۵ اردیبهشت/ محسن یگانه_ اسپیناس

محسن یگانه خواننده محبوب کشورمان، پس از مدت‌ها دوری از صحنه، اواخر سال گذشته بود که اعلام کرد در تهران روی صحنه خواهد رفت. او چندین سانس کنسرت خود رادر سالنِ هتل اسپیناس برگزار کرد که با استقبال چشمگیری هم مواجه شد. یگانه قصد دارد ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت بار دیگر کنسرتش را برای علاقه‌مندانش تکرار کند.

۲۴ اردیبهشت / فرزاد فرخ_ برج میلاد

کنسرت‌های اردیبهشت ۱۴۰۱,کنسرت در اردیبهشت ۱۴۰۱

فرزاد فرخ هم طی دو سانس در مرکز همایش‌های برج میلاد کنسرتش را برگزار می‌کند.

۲۵ اردیبهشت / امید حاجیلی_ سالن میلاد

قیمت بلیت‌های کنسرت حاجیلی از ۱۷۰ تا ۴۲۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. این کنسرت در دو سانس برگزار می‌شود.

۲۶ اردیبهشت / بهنام بانی _سالن میلاد

بهنام بانی ۱۴ اردیبهشت در جزیزه کیش روی صحنه می‌رود. سپس در ۲۶ اردیبهشت و در مرکز همایش‌های برج میلاد طی دو سانس کنسرتش را برگزار می‌کند. بلیت‌های کنسرت بهنام بانی در مرکز همایش‌های برج میلاد تمام شده است.

۲۸ اردیبهشت / ارکستر سوژین حمیدرضا خجندی _تالار وحدت

این کنسرت که از معدود کنسرت‌هایی است که در ژانری غیر از موسیقی پاپ برگزار می‌شود، ۲۸ اردیبهشت در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت. بلیت‌های این کنسرت از ۱۱۰ تا ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

۲۹ و ۳۰ اردیبهشت/ ارکستر ملی ایران - تالار وحدت

این اجرا در دو روز قرار است روی صحنه برود. شهرام توکلی در این اجراها ارکستر سمفونیک تهران را رهبری می‌کند. البته بعید به نظر می‌رسد که این اجرا با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شود. چون در کنار ارکستر نامِ خواننده یا چهره‌ای محبوب قرار ندارد.

  • 12
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش