یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲
۰۹:۳۳ - ۱۱ مهر ۱۳۹۵ کد خبر: ۹۵۰۷۰۰۴۰۳
موسیقی

اخطار «قم» به جنتي

اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی,جامعه مدرسین حوزه علمیه<
جامعه مدرسین در بيانيه‌اي شديداللحن وزارت ارشاد را تهديد به «پايان صبر» و «وارد عمل شدن مردم» در موضوع كنسرت‌ها كرد.

 «تذكر»ها از مبدا قم به مقصد تهران، شكل «اخطار» به خود مي‌گيرند. اخطار براي اقداماتي كه چند ماهي مي‌شود دولت را درگير مباحث و مسائل مفصلي در تعدادي از شهرهاي كشور ساخته، اين‌بار از شهر علما و فضلا حركت را آغاز مي‌كند. شهر قم كه طي روزهاي گذشته با نخستين واكنش يكي از مراجع تقليد در خصوص برگزاري كنسرت‌ها، خبرساز شده بود ديگر بار با بيانيه‌اي از سوي جامعه مدرسين به اعلام مواضع روحانيون اين شهر پرداخته و براي چهارمين بار اعتراض خود به دولت يازده و شخص وزير ارشاد را به‌طور علني اعلام كرده است. در اين اطلاعيه كه به امضاي آيت‌الله محمد يزدي، رييس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم رسيده و در اختيار رسانه‌ها قرار گرفته، به برگزاري كنسرت در شهر قم اعتراض و تاكيد كرده است: «اقدام موهن و غيرمنطقي مديران فرهنگ و ارشاد اسلامي قم در برگزاري كنسرت غيرقابل پذيرش و حركتي به دور از شأن شهر مقدس قم بوده است.»

 

برگزاري كنسرت در قم متدينان را متاثر كرده است

در ابتداي اين اطلاعيه با تاكيد بر اينكه «شهر مقدس قم به عنوان مركز علمي و فقهي جهان تشيع و پايگاه انقلاب اسلامي شهر بصيرت و ايمان است»، آمده: «حفظ كرامت و حرمت قم، حفظ فرهنگ ديني و ارزش‌هاي اسلامي است. اقدام موهن و غيرمنطقي مديران فرهنگ و ارشاد اسلامي قم در برگزاري كنسرت و حواشي و منكرات بين و شرم‌آور پيش‌آمده در آن، غيرقابل پذيرش و حركتي به دور از شأن شهر مقدس قم بوده است». اين اطلاعيه در ادامه با اشاره به برگزاري اين كنسرت كه به بهانه هفته دفاع مقدس در‌ام‌القراي كشور اسلامي «قم» صورت گرفت؛ تاكيد كرد اين موضوع «متدينان را متاثر كرد. اين حركت ناشايست نه تنها حريم احكام الهي را نشانه رفت، بلكه قداست حرم اهل بيت‌(ع) را پاس ننهاد و مرجعيت بزرگ شيعه را به موضع واداشت.»

 

وزير ارشاد بايد پاسخگو باشد

اين اطلاعيه در ادامه به متوليان امر كنسرت‌ اعتراض و عنوان كرده: «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به ويژه شخص وزير ارشاد بايد پاسخگو باشند. چرا در امر ترويج فرهنگ اسلامي و احياي ارزش‌هاي ديني آنگونه كه بايد، قدم بر نمي‌دارند و مساله كنسرت‌ها و حواشي آن را مصرانه در نقاط مختلف كشور حمايت مي‌كنند؟» جامعه مدرسين تصريح كرد: «تلاش براي خلاصه كردن فرهنگ و هنر در موسيقي، لطمه‌اي بزرگ به فرهنگ و ارزش‌هاي ديني و اسلامي است. اكنون كه استان قم در موارد مختلف اعم از زيرساخت‌هاي اقتصادي، عمراني و همچنين مسائل مربوط به اشتغال جوانان با مشكل روبه‌روست آيا اين درست است كه مسوولان براي رفع اين كمبودها اينچنين نسخه‌هاي خسارت‌باري را بپيچند؟»

 

اينگونه تحركات به پايگاه اجتماعي مسوولان آسيب مي‌زند

اين اطلاعيه در ادامه به مسوولان برگزاري اخطار داده و گفته است: «جامعه مدرسين حوزه علميه قم ضمن محكوميت قاطعانه اين حركت غير ارزشي و يادآوري لزوم توجه به ارزش‌هاي اسلامي و فرهنگي، خواستار برخورد با متوليان برگزاري اينگونه كنسرت‌هاي پر حاشيه است. ‌ما به مسوولان اخطار مي‌كنيم در شرايطي كه كشور در سايه عمل به احكام الهي نياز به همدلي، وحدت و آرامش دارد اينگونه تحركات به مصلحت آنها و كشور نيست و به پايگاه مردمي آنان آسيب وارد مي‌كند.»

نگذاريد مردم وارد عمل شوند

جامعه مدرسين با تاكيد بر اينكه بايد توجه داشت صبر و حوصله مردم متدين و مراجع بزرگ محدود است، به مسوولان امر اخطار داده كه «نگذاريد در برخورد با اين حركات با حواشي زشتي كه دارد مردم وارد عمل شوند كه در آن‌صورت شايد خسارت‌هاي مادي و معنوي آن به راحتي قابل جبران نباشد» و اين پرسش را مطرح مي‌كند كه: «كساني كه مدعي ارتباط با مراجع و تقويت آن هستند، چرا در اين امور بي‌توجهي مي‌كنند؟» در پايان اين اطلاعيه، جامعه مدرسين حوزه علميه قم ابراز اميدواري كرده است كه: «مسوولان محترم ضمن توجه به هدايت‌ها و رهنمودهاي رهبر‌معظم انقلاب، مراجع معظم تقليد و علماي اعلام«دامت بركاتهم»، فرصت خدمت در جبهه‌هاي فرهنگي انقلاب اسلامي را غنيمت شمرده و با تمام توان به تقويت و ترويج فرهنگ ديني و مبارزه با جبهه ضد اخلاقي و انساني فرهنگ غربي تلاش كنند.»

 

تذكرهاي پياپي از قم به تهران

اما اين نخستين تذكر جامعه مدرسين به دولت نبوده و به نظر نمي‌رسد كه آخرين آنها هم باشد. با اتمام سال ابتدايي فعاليت دولت يازدهم بود كه زمزمه تذكرها به گوش رسيد. تذكرهايي از مبدا قم به مقصد تهران كه با تغيير فضاي سياسي كشور و به تبع آن ساير بخش‌ها انجام گرفت، در حوزه فرهنگ شكل ديگري به خود يافت. وزارتخانه‌اي كه به دست علي جنتي سپرده شد، با وجود همه مشكلاتي كه با آن روبه‌رو بود، به تدريج حركت به سمت تحول را آغاز كرد، اما در اين ميان تنها برگزاري كنسرت‌ها بود كه بيش از ساير موارد، با مخالفت‌هاي زيادي همراه شد. اين مخالفت‌ها كه طي يك سال گذشته شدت بيشتري به خود گرفت، در ابتداي امر از سوي برخي نهادها و در ادامه از سوي برخي مردم با اعتراض روبه‌رو شده و چه بسا در بسياري موارد تنها با لغو آن مي‌شد كه بساط اعتراض برچيده شود. حال در ادامه اعتراضات، جامعه مدرسين حوزه علميه قم هم وارد عمل شده و طي اطلاعيه‌اي مخالفت خود را با برگزاري كنسرت در اين شهر اعلام مي‌كند. هرچند سبب اصلي علني كردن اين اعتراض كه اين‌بار شكل اخطار به خود گرفته است را بايد در برگزاري كنسرتي دانست كه طي چند روز گذشته در شهر قم برگزار شده اما، نبايد اين بيانيه را نخستين انتقاد اعضاي جامعه مدرسين به عملكرد فرهنگي دولت يازدهم بدانيم. در واقع انتقادات جامعه مدرسين با نامه‌هاي محرمانه آغاز شد. نامه‌هايي كه نه‌تنها مسير پاستور را طي مي‌كردند بلكه نسخه‌اي از آن روي ميز وزير ارشاد نيز قرار مي‌گرفت تا متولي اصلي فرهنگ در كشور به‌طور مستقيم مورد خطاب علما قرار بگيرد. تذكرها اما گاهي از شكل كتبي به صورت شفاهي تغيير مي‌يافت تا به نحو حضوري انتقادات منتقل شده و دستورات لازم براي پيگيري نيز از سوي رييس‌ دولت صادر شود.

 

نخستين تذكر و همزماني با نخستين سال كاري دولت

تيرماه سال ٩٣ بود كه آيت‌الله يزدي، رييس شوراي عالي جامعه مدرسين، از تذكرات اين جامعه به رييس‌ دولت يازدهم خبر داده بود. تذكراتي كه در آن روزها به شكل محرمانه به پاستور مي‌رسيد، چند باري تصميم به علني شدن يافت اما اقدامات دولت يازدهم و از همه مهم‌تر تعاملي كه با مراجع و علماي شهر قم داشته كه به تبع آن به حل دغدغه‌ها مي‌انجاميد، سدي در برابر اين علني شدن ساخت. اما محرمانه بودن تنها از سوي قم نبود. در تهران نيز دولتمردان تمايلي براي بيان تذكرات علما نداشته و براي دستيابي به اين هدف، رفت و آمدهاي خود با مراجع را بيشتر كرده تا بتوانند راهي براي حل مشكلات ايجاد شده كه به تذكرات آنان ختم شده، بيابند.

 

دومين تذكر و اصراري كه براي علني شدن آن وجود نداشت

اما خبر تذكرهاي محرمانه قم به دولت از سوي آيت‌الله مقتدايي، دبير شوراي عالي حوزه‌هاي علميه سراسر كشور نيز مطرح شد. او در گفت‌وگويي كه سال گذشته با خبرآنلاين داشت با اين مقدمه كه روحانيت در امور كشور دخالت نمي‌كنند، گفت: «البته ما اشراف كامل داريم و هرجا لازم باشد، تذكر مي‌دهيم». وي در بيان جزييات تذكرهايي كه به دولت داده مي‌شود، اعلام كرد: «به وزارت ارشاد هم تذكراتي داده‌ايم و مواردي بوده كه به وزير يا حتي رييس‌جمهور نامه محرمانه نوشته‌ايم. ايشان حتي در مورد تذكرات دو سه نفر از اعضاي جامعه مدرسين كه خدمت‌شان رسيده و نظرات اصلاحي و اسلامي جامعه مدرسين را ارايه داده‌اند، دستوراتي را جهت اجرا ابلاغ كرده‌اند. » آيت‌الله مقتدايي در همان زمان تاكيد داشت كه جامعه اصراري براي رسانه‌اي كردن اين نامه‌ها ندارد. وي اظهار كرد: «ما بناي رسانه‌اي و علني كردن اين كارها نداريم. آن افرادي هم كه خدمت رييس‌جمهور رسيده‌اند را نمي‌خواهيم به رسانه‌ها معرفي كنيم.»

 

سومين تذكر و شرط علني شدن آن

سومين مورد از تذكر جامعه مدرسين خردادماه امسال روي داد. جايي كه اعضاي اين جامعه باز هم در نامه‌اي محرمانه به رييس‌جمهور نسبت به برخي رويكردهاي فرهنگي دولت و اظهارات و عملكرد حاشيه‌ساز برخي مقامات ارشد دولت يازدهم انتقاد كرده و خواستار اصلاح رفتار رييس‌جمهور و دولت شده و هرگونه حمايت از قوه مجريه را منوط به رفتار و عملكرد دولتمردان در چارچوب ارزش‌هاي اسلامي دانستند. اما اين نامه هم قرار نبود كه رسانه‌اي شود. آنگونه كه آيت‌الله محمود رجبي، عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم پس از اعلام خبر نامه‌ محرمانه جامعه مدرسين به رييس‌جمهور در گفت‌وگويي با تسنيم گفته بود: «وقتي نامه اعتراضي و انتقادي را خطاب به آقاي روحاني مي‌نوشتيم، بحثش اين بود كه اگر ايشان جوابي به نامه ندادند يا اينكه تغييري در رفتار ايشان به وجود نيامد، نامه را به‌صورت علني منتشر كنيم تا مردم از محتواي آن مطلع باشند». در چهارمين روز از پاييز امسال، سفر محمد نهاونديان به قم، باز هم مانعي در برابر بيان جزييات آن شد. هدف اصلي سفر چند روز گذشته رييس دفتر و فرستاده ويژه رييس‌جمهور به قم، ديدار با اعضاي جامعه مدرسين و تقديم نامه حسن روحاني در جواب نامه اعضاي اين جامعه بود كه گفته مي‌شود با توجه به محرمانه بودن نامه جامعه مدرسين و پاسخ رييس‌جمهوري متن اين نامه منتشر نشد. در همين زمينه نيز آيت‌الله محسن فقيهي عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با تاييد خبر پاسخ روحاني به نامه جامعه مدرسين گفت: در جلسه مشترك، آقاي نهاونديان به‌نمايندگي از رييس‌جمهور پاسخ نامه ما را داد و سپس مباحثي در اين باره بحث و تبادل نظر شد.

 

چرا جزييات چهارمين تذكر، علني شد؟

تاكنون هرچه در تذكرات اعضاي جامعه مدرسين ديده مي‌شود، مسائل كلي است كه تنها ارتباط آن با حوزه فرهنگي مطرح مي‌شود. اما در چهارمين تذكر علني اين جامعه، اطلاعيه‌اي به دست مي‌رسد كه از حالت تذكر به اخطار تغيير يافته است. چرا تنها با گذشت چهار روز از تشكيل جلسه‌اي كه محمد نهاونديان، فرستاده ويژه رييس‌جمهوري در آن حضور داشت، اعضاي اين جامعه تصميم به رسانه‌اي كردن جديدترين بيانيه خود مي‌كنند؟ براي پاسخ به اين سوال شايد بتوان اظهارات سال گذشته رييس‌شوراي عالي جامعه مدرسين را منبع قرار داد. آنجا كه آيت‌الله يزدي عنوان كرده بود: «من مطمئنم اگر آقاي رييس‌جمهور توجه نكند، جامعه مدرسين، همين مواردي كه محرمانه و فوق‌محرمانه تذكر داده شده را ممكن است رسما تذكر بدهد. روزي هم ممكن است رودرروي همديگر قرار بگيرند». حال بايد ديد واكنش دولتمردان يازدهم و به‌خصوص شخص حسن روحاني به اين اطلاعيه چه خواهد بود. آيا به‌راستي تغييري در رفتار حسن روحاني به وجود نيامده كه اعضاي جامعه مدرسين تصميم به اين كار گرفته‌اند؟

رضوانه رضايي‌پور

etemadnewspaper.ir
  • 16
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش