شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۵۰۰۳۳

بیوگرافی و عکس های جدید علی زند وکیلی

علی زند وکیلی,بیوگرافی علی زند وکیلی,عکس علی زندوکیلیعلی زند وکیلی
اگر شما هم طرفدار آهنگ های سنتی ایرانی هستید حتما نام علی زند وکیلی به گوشتان خورده. این خواننده توانسته در این چند سال اخیر موفقیت های بسیاری در زمینه موسیقی کسب کند و نام خود را هم ردیف خوانندگان گرانقدر ایرانی بالا کشیده است. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی علی زند وکیلی می پردازیم.

چکیده بیوگرافی علی زند وکیلی:

نام کامل: علی زند وکیلی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۵

محل تولد: ایران، شیراز

حرفه: خواننده، نوازنده، آهنگساز و مدرس موسیقی

تحصیلات: کارشناس موسیقی

سازهای اصلی: سنتور و پیانو

آلبوم های معروف: رؤیای بی تکرار و یادی به رنگ امروز

علی زند وکیلی,بیوگرافی علی زند وکیلی,تصاویر علی زند وکیلیبیوگرافی علی زندوکیلی

بیوگرافی علی زند وکیلی:

علی زندوکیلی یکی از خوانندگان ایرانی است که در ۲۵ بهمن ۱۳۶۵ در شیراز متولد شد. البته او اصالت خود را لرستانی خوانده و اعلام کرده است پدرش لرستانی و اهل شهرستان پلدختر می باشد و خودش هم در شیراز به دنیا آمده است.

وی خواننده، نوازنده، آهنگساز و مدرس موسیقی می باشد و فعالیت هنری خود را از همان کودکی و سه سالگی با نواختن تنبک آغاز کرد. بعد از تاسیس هنرستان موسیقی شیراز در سال ۱۳۷۷، زندوکیلی جزء اولین ورودی های آن بود. سنتور، پیانو و تنبک را در دوره سه ساله هنرستان موسیقی خود در شیراز آموخت و در سال ۱۳۸۱ به هنرستان موسیقی تهران رفت و از همان جا هم فارغ التحصیل شد. در حال حاضر علی زندوکیلی کارشناس موسیقی می باشد.

علی زند وکیلی,زندگینامه علی زندوکیلی,عکس علی زندوکیلیکودکی علی زندوکیلی

شهرت و محبوبیت این خواننده خوش صدا به بازخوانی قطعه رفته و چندسال بعد خوانندگی قطعه لالایی برمی گردد. علی زندوکیلی سال های زیادی را به عنوان مدرس سنتور فعالیت کرده است.

گروه زندبند:

علی زند وکیلی به همراه برادر خود ؛ محمد زندوکیلی و به پیشنهاد او گروهی را تحت عنوان زندبند تاسیس کردند و میلاد ذبیحی هم یکی دیگر از اعضا این گروه بود، البته در کارنامه این خواننده همکاری با گروه هایی از قبیل؛ دنگ شو، خموش، طلوع، نغمه کیمیا، شروند و گلبانگ نیز دیده می شود و کنسرت هایی نیز با این گروه ها به اجرا گذاشته اند.

علی زند وکیلی,بیوگرافی علی زند وکیلی,عکس علی زندوکیلیعکس اینستاگرامی علی زندوکیلی

اولین آلبوم علی زندوکیلی:

در سال ۱۳۹۰ زمانی که زندوکیلی ۲۵ سال داشت؛ اولین آلبوم خود را با عنوان میانه تاریکی منتشر کرد که با همکاری بابک غسالی صورت گرفت، اما باید اشاره کرد آلبوم عبور از مه این خواننده توانست موفقیت بیشتری را برایش به همراه بیاورد.

علی زند وکیلی,بیوگرافی علی زند وکیلی,آهنگ های علی زندوکیلیعلی زندوکیلی در کنار احسان خواجه امیری

اجرای تیتراژ:

خیلی از ما علی زندوکیلی را با خوانندگی او در تیتراژ مجموعه هاي دزد و پلیس، پژمان «آخر قصه» و شاهگوش «زهره» می شناسیم. آلبومی که زندوکیلی در زمستان ۱۳۹۲ با عنوان عبور از مه از خود منتشر کرد توانست موفقیت زیادی را کسب کند. ژانر این آلبوم سنتی بود و اشعار آن برگرفته از حافظ، زهرا پناهی، حسین منزوی و وحشی بودند، همچنین این کار با ۱۴ قطعه در بازار موسیقی عرضه شد.

در سی امین جشنواره موسیقی فجر در شیراز که در ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ برگزار شد، علی زندوکیلی به اجرای برنامه پرداخت.

ازدواج علی زندوکیلی:

هنوز خبری از ازدواج این خواننده در دسترس نیست.

علی زند وکیلی,بیوگرافی علی زند وکیلی,عکس جدید علی زند وکیلیعلی زندوکیلی در کنار برادر و احسان خواجه امیری

نظر علی زندوکیلی درباره موسیقی:

علی زندوکیلی درباره موسیقی عنوان کرده است؛ اگر بخواهیم به صورت تخصصی به این موضوع نگاه کنیم؛ انرژی کلام و انرژی فاصله ها است که در درون آدم یکی می شوند. من اعتقاد دارم زمانی که حس خوب و کلمات درون یک خواننده یا ترانه سرا جوشش داشته باشد، توانایی برقراری ارتباط خاص با مخاطب خود را ایجاد خواهد کرد. تفاوتی ندارد که موسیقی حماسی، غمگین، اندوه یا شاد باشد. این دلنشینی جای کار دارد و گرفتن انرژی اصوات و کلمه و داستان و ماجرایی کـه در آن موجود اسـت می تواند این موضوع را پدید آورد. امروزه برای من کلام و ملودی مهم هستند و زمانی که می توانم این دو را گرفته و در وجود خود ترکیب کنم در نهایت با ارائه آنها به مخاطب تاثیر کافی را بگذارم.

علی زند وکیلی,بیوگرافی علی زند وکیلی,علی زندوکیلی خوانندهعلی زندوکیلی از خوانندگان سنتی

زمانی که از ایشان درباره چگونگی رسیدن به این حس و حال سوال شد در جواب گفتند؛

زمانی که به یک آهنگ گوش می کنم با کلمات بیشتر درگیر می شوم، داستانی که پشت یک آهنگ وجود دارد می تواند مرا به خود درگیر کند. برای مثال زمانی که به آهنگ به سوی تو گوش می کنم، اولین چیزی که به ذهنم خطور می کند این است که از ذهن چه شخص تراوش کرده است که توانسته است روایت حال او باشد و حس و حالش چگونه بوده است. 

علی زند وکیلی,بیوگرافی علی زند وکیلی,مادر علی زندوکیلیعلی زندوکیلی در کنار مادرش

زندگی با یک آهنگ:

برای خواننده ها مهم است که با آهنگ زندگی کنند، من برای هر بازخوانی آهنگی که انجام داده ام قبل از آن با آهنگ درگیر شده ام، وقتی حرف از درگیری می زنم یعنی اینکه بتوانم تصویر و رنگ و بعد را بگیرم. 

خیلی اتفاق افتاده که قصد داشته ایم یک کتاب، رمان یا شعر بخوانیم اما حالش را نداریم و در مقابل گاهی هم یک تلنگر و اتفاق می تواند حال خوب رقم بزند. مثلا ممکن است شما یک شعر برای من بخوانید یا داستانی ا تعریف کنید، هنگامی که آن اتفاق در حقیقت ایجاد شود، جذابیت چند برابری تشکیل می شود و کار دیگر تمام است.

علی زند وکیلی,بیوگرافی علی زند وکیلی,عکس های اینستاگرام علی زندوکیلیعلی زندوکیلی در یک عمارت قدیمی

علاقه به صدای استاد شجریان:

علاقه علی زندوکیلی به استاد شجریان موذن زاده اردبیلی بسیار زیاد است و در این باره اینگونه عنوان کرده است: ربنای استاد شجریان همیشه حالم را خوب می کند، هر زمانی که حالم خوب نیست به ربنای استاد شجریان گوش می کنم و خیلی فوری احساس خوبی می گیرم

همچنین اذان موذن زاده اردبیلی هم یکی دیگر از مواردی است که اشاره می کند و به گفته خودش استاد بنان را تا به حال ۲۰۰ بار گوش کرده ام.

علی زند وکیلی,بیوگرافی علی زند وکیلی,خانواده علی زندوکیلیعلی زندوکیلی در کنار مادر و مادربزرگش

ماجرای بازخوانی شعرهای قدیمی:

درباره بازخوانی شعرهای قدیمی از علی زندوکلیلی سوال شد و اینگونه عنوان کرد:

از کودکی همواره سعی داشته ام که بر احساساتم تکیه داشته باشم، در ملودی و شعر هم همین اتفاق می افتد. هیچ حسی نمی تواند پنهان بماند و در این زمینه احساس درگیر می شود. با هیچ روشی نمی توان مخاطب را فریب داد که بتوانی حس خوبت را بد منتقل کنی یا برعکس، در صورتی که احساس خوب داشته باشی نتیجه هم خوب خواهد بود. همین موارد باعث می شود که یک اثر ماندگار باشد.

در مورد بازخوانی هم سعی داشته ام خود را در موقعیت ورود آن دوران قرار دهم. جای ترانه سرا یا آهنگساز قرار بگیرم و حالم را با آنها یکسان کنم، در صورتی که دقت داشته باشید بیشتر موارد آهنگ های قدیمی حال خوبی دارند، اثرهای مانند مرا ببوس، بردی از یادم، مرغ سحر، الهه ناز و... که جالب است همه آنها از اثرات ماندگار هستند.

علی زند وکیلی,بیوگرافی علی زند وکیلی,تصاویری از علی زندوکیلیعلی زندوکیلی در سفر

آلبوم های علی زندوکیلی:

در سال ۱۳۹۰ آلبوم میان تاریکی با همراهی بابک غسالی

در سال ۱۳۹۲ آلبوم عبور از مه با همراهی هامون بهرامی مقدم

در سال ۱۳۹۴ آلبوم دشت جنون

در سال ۱۳۹۴ آلبوم همنشین درد

در سال ۱۳۹۴ آلبوم یادی به رنگ امروز

در سال ۱۳۹۴ آلبوم تماشای صبا

در سال ۱۳۹۴ آلبوم چون رقص آب

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 19
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش