پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۰۸۰۰۰۲۶

بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیرتصاویر هانده دوغان دمیر
هانده دوغان دمیر بازیگر جوان و خوش آتیه تلویزیون ترکیه به علت ایفای نقش زینب در سریال ترکی در «انتظار آفتاب» در بین ایرانی ها محبوب گردیده است. او فارق التحصیل جامعه شناسی از دانشگاه تاریخ و جغرافیای آنکارا هست و در رشته زبان دانشگاه لیل فرانسه تحصیل کرده است.

چکیده ای از بیوگرافی هانده دوغان دمیر

نام: هانده دوغان دمیر

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

بیوگرافی هانده دوغان دمیر

هانده دوغان دمیر متولد ۲۲ نوامبر سال ۱۹۸۵ در آنکارا – ترکیه است که بعدها در شهر استانبول ساکن شد. او فارغ التحصیل رشته جامعه شناسی از دانشگاه آنکاراست. در سال آخر دانشگاه وی با برنامه اراسموس (برنامه تعویض دانشجو اتحادیه اروپا) توانست به شهر لیل- فرانسه برود. وی به دو زبان فرانسوی و انگلیسی تسلط دارد. هانده دوغان دمیر به صورت هم زمان بکار بازیگری، تدوین و مجری گری مشغول شد.

علایق هانده دوغان دمیر,هانده دوغان دمیر,عکسهای هانده دوغان دمیرعکس های هانده دوغان دمیر بازیگر ترکیه ای

خانواده و تحصیلات هانده دوغان دمیر

پدر هانده دوغان دمیر بازنشسته بانک و مادرش نیز بازنشسته ی یکی از نهاد های عمومی است. او دوران راهنمایی و دبیرستان را به زبان فرانسه گذرانده و فارغ التحصیل رشته زبان، تاریخ و جغرافیا از دانشگاه آنکارا است. وی ۶ ماه آخر از دوران دانشگاه خویش را با استفاده از برنامه انتقال دانشجو اراسموس در فرانسه و شهر لیل فرانسه گذراند. هانده دوغان دمیر بعد از به پایان رساندن دوران دانشگاه قصد کرد تا در زمینه ای متفاوت از تحصیلات خود شروع به کار کند. او بعد از گرفتن این تصمیم در کلاس های بازیگری آکادمی ۳۵ شرکت کرد و به یادگیری درس های بازیگری پرداخت.

هانده دوغان دمیر در سال ۲۰۰۹ اول کار خود را بعنوان کار آموز در پشت دوربین شروع کرد و بعد از آن دستیار کارگردان شد. او بعد از مدتی بکار ادیتوری پرداخت و بعد از آن در مدرسه ی بازیگری Vahide Gordum و Altan Gordum ثبت نام کرد.

سریال های هانده دوغان دمیر,فیلم های هانده دوغان دمیر,هانده دوغان دمیرتصاویر هانده دوغان دمیر در اینستاگرام

فعالیت های هنری هانده دوغان دمیر

هانده دوغان دمیر در ابتدا کارش را با بازی در تبلیغات تلویزیونی شروع کرد. هانده دوغان دمیر در سال ۲۰۱۰ فرصت بازی در دو سریال تلویزیونی را بدست آورد. او در سریال ترکی “قهرمان ها” (Kahramanlar) نقش زینب کیهان را داشت و در سریال “چاقوی تیز” (Keskin Bıçak) در قالب شخصیت آسلی کاراچ نقش آفرینی کرد. او نیز در  این سال در تبلیغ تلویزیونی جواهرات Atasay حضور داشت.

هانده دوغان دمیر,تصاویر هانده دوغان دمیر,تصاویر هانده دوغان دمیر در اینستاگرامعکسهای هانده دوغان دمیر

هانده دوغان دمیر در سال ۲۱۱۱ از سوی شبکه TRT ترکیه بازی در سریال غم و اندوه به او پیشنهاد شد که شروع بازیگری حرفه ای اش بود. وی در سال ۲۰۱۲ در سریال کمدی (İbreti Alem) در نقش ایپک شنوجای بازی کرد. او در سریال “نذار اینطور تموم شه” (Böyle Bitmesin) نیز در نقش شخصیت مهمان “جیلان” نقش آفرینی کرد. همان طور که گفته شد او در همین سال نیز در تبلیغ کیک براونی (Eti Browni Intense) حضور پیدا کرد.

هانده دوغان دمیر در سال ۲۰۱۳ بعنوان بازیگر مهمان در سریال “لیلی و مجنون” (Leyla ile Mecnun) نقش “شانس” را داشت و در سریال “فوریه” (Şubat) نیز از قسمت ۲۲ ام به بعد به گروه دیگر بازیگران این سریال پیوست و در نقش “الم” بازی کرد. او همچنین در همین سال فرصت بازی در یکی از معروف ترین سریال های خود به نام “در انتظار آفتاب” (Güneşi Beklerken) را بدست ‌آورد و همبازی بازیگر معروف ترک، کرم بورسین شد.

تصاویر هانده دوغان دمیر در اینستاگرام,هانده دوغان دمیر,زندگینامه هانده دوغان دمیرهانده دوغان دمیر بازیگر فیلم همه چیز از عشق

هانده دوغان دمیر در فیلم “داستان سرایی” (Bana Masal Anlatma) به کارگردانی و نویسندگی بوراک اکساک بازیگر و کارگردان ترکیه ای محصول سال ۲۰۱۵ بازی کرد که نخستین تجربه این بازیگر در سینما محسوب می شود.

هانده دوغان دمیر در سال ۲۰۱۶ توانست در فیلم سینمایی دیگری به نام “همه چیز از عشق” (Herşey Aşktan) به کارگردانی آنداچ هازندار اوغلو بازی کند. وی در این فیلم نقش شخصیتی به نام “پلین” را داشت و هم بازی بعضی از بازیگران معروف ترک مثل اوزجان دنیز و شوکرو اوزییلدیز بود. او همچنین در سریال تلویزیونی “عشق زندگیم” (Hayatımın aşkı) نیز در نقش “گوکچه” بازی کرد.

سریال های هانده دوغان دمیر,فیلم های هانده دوغان دمیر,هانده دوغان دمیرعکس های اینستاگرامی هانده دوغان دمیر

هانده دوغان دمیر در سال ۲۰۱۷ از قسمت ۵۷ ام به گروه بازیگران سریال مشهور “سده باشکوه:کوسم” (Muhteşem Yüzyıl:Kösem) پیوست که این سریال بیشتر تحت نام “ماه پیکر” مشهور است. او در این سریال نقش “تورهان سلطان” را ایفا می کرد. سریال مذکور یک سریال درام تاریخی است که در ادامه سریال معروف حریم سلطان ساخته شد.

هانده دوغان دمیر در سال ۲۰۱۸ در سریال مشهور دلشکستگی ها ”Can Kırıkları” بازی کرد و در نقش لیلا ظاهر شد. در سال ۲۰۱۹ نیز او در مجموعه تلویزیونی دیگری به نام “رویارویی” (Yüzleşme) بازی کرد که در این سریال نقش ماسال – بوکت را عهده دار شد.

هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر,زندگینامه هانده دوغان دمیرتصاویری از هانده دوغان دمیر

زندگی شخصی هانده دوغان دمیر

هانده دوغان دمیر از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ با بازیگر ترک اوکان یالابیک رابطه داشت. در سال ۲۰۱۵ با انگین اوزترک دیگر بازیگر ترکیه ای قرار آشنایی گذاشت و از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ نیز با مرت فیرات بازیگر و فیلمنامه نویس ترک رابطه داشت.

تصاویر هانده دوغان دمیر,هانده دوغان دمیر,تصاویر هانده دوغان دمیر در اینستاگرامهانده دوغان دمیر و نامزد سابقش مرت فیرات

موفقیت های هانده دوغان دمیر

هانده دوغان دمیر برای بازی در نقش زینب در سریال “در انتظار آفتاب” (Güneşi Beklerken) در سه مراسم متنوع اهدای جوایز رسانه دانشگاهی Ege، مراسم اهدای جوایز رسانه کریستال فر و مراسم اهدای جوایز تلویزیونی روزنامه Ayaklı کاندید دریافت جایزه بهترین بازیگر زن شد که در مراسم اول و سوم موفق به دریافت جایزه این گروه شد.

بیوگرافی هانده دوغان دمیر,عکسهای هانده دوغان دمیر,هانده دوغان دمیرهانده دوغان دمیر بازیگر 

علایق هانده دوغان دمیر 

هانده دوغان دمیر به زبان های انگلیسی و فرانسه مسلط است. او خانه و آرامشش را بسیار دوست دارد. بازیگر زن مورد علاقه هانده دوغان دمیر، آدری هپبورن است و ادکلن مورد علاقه اش Mark  Jacobs Dot و غذای مورد علاقه اش نیز ماکارونی است و به آشپزی بسیار علاقه مند است.

فیلم ها و سریال های هانده دوغان دمیر

- مجموعه تلویزیونی Kahramanlar (قهرمانان)

- سریال Keskin bicak (چاقوی تیز)

- مجموعه تلویزیونی Sen de Gitme (تو هم نرو)

- سریال ibreti Ailem

- مجموعه Boyle bitmesin (اینطوری تموم نشه)

- سریال Leyla ile Mecnun (لیلا و مجنون)

- سریال Subat (بازی پس از قسمت ۲۲)  

- مجموعه تلویزیونی Gunesi beklerken (در انتظار آفتاب)

- فیلم سینمایی telling tales

هانده دوغان دمیر,علایق هانده دوغان دمیر,عکسهای هانده دوغان دمیرهانده دوغان دمیر بازیگر سریال تو هم نرو

- سریال Racon:Ailem icin (راکون:بخاطر خانوادم)

- مجموعه Her sey asktan (همه چیز از عشقه)

- سریال Hayatimin Aski (عشق زندگیم)

- مجموعه تلویزیونی Muhtasam yuzyil:kosem (حریم سلطان) (حضور پس از قسمت ۵۷)

- سریال Can kiriklari (دلشکستگی ها)

- مجموعه تلویزیونی Yuzlesme (رویارویی)

تحصیلات هانده دوغان دمیر,هانده دوغان دمیر,علایق هانده دوغان دمیرتصاویر هانده دوغان دمیر

تبلیغات تجاری هانده دوغان دمیر

* ٢۰۱۰- Atasay

* ٢۰۱٢- Eti browni

* ٢۰۱۴- Lipton

* ۲۰۱۶- Blendex

عکسهای هانده دوغان دمیر,سریال های هانده دوغان دمیر,هانده دوغان دمیرهانده دوغان دمیر بازیگر جوان تلویزیون ترکیه

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 18
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش