چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۴۰۰۳۷

بیوگرافی کریس بامستد به همراه مشخصات فیزیکی و افتخارات ورزشی اش

بیوگرافی کریس بامستدکریس بامستد قهرمان بدنسازی
کریس بامستد یکی از شناخته شده‌ترین بدنسازان جهان است که با عضلات کشیده، کات شده و متقارنش محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در این مقاله از سرپوش، با داستان موفقیت و مسیر قهرمانی او آشنا خواهید شد.

چکیده از بیوگرافی کریس بامستد

نام: کریس بامستد (Chris Bumstead)

متولد: ۲ فوریهٔ ۱۹۹۵

محل تولد: کانادا

قد: ۶ فوت ۱ اینچ (۱۸۵ سانتی‌متر)

وزن مسابقه: ۲۳۷٫۵ پوند (۱۰۷ کیلوگرم)

دور سینه: ۵۱ اینچ (۱۳۰ سانتی‌متر)

دور کمر: ۳۰ اینچ (۷۶ سانتی‌متر)

عضله دو سر: ۲۰ اینچ (۵۱ سانتی‌متر)

کریس بامستد کیستکریس بامستد در سن ۱۹ سالگی برای اولین بار وارد مسابقات حرفه‌ای شد

معرفی کریس بامستد

کریس بامستد یک بدن‌ساز حرفه‌ای اهل کاناداست. وی در ۲ فوریه سال ۱۹۹۵ در شهر البرتا متولد شد و در سنین پایینی به دنبال ورزش بود. او ابتدا به فوتبال علاقه‌مند بود و در تیم محلی‌اش بازی می‌کرد. اما پس از مدتی به دنبال بدن‌سازی رفت و توانست با تمرینات سخت و مستمر و بهره‌گیری از تغذیه مناسب به یکی از بهترین بدن‌سازان دنیا تبدیل شود.

کریس بامستند و مسیر قهرمانی اش در حوزه بدن‌سازی

ورزش بدنسازی در ابتدا برای کریس بامستد به عنوان راهی برای بهبود فیزیکش شروع شد. او ساعت‌های طولانی را در باشگاه گذراند و ورزش‌های مختلفی را انجام داد. در آن زمان، تنها به دنبال بهبود وضعیت فیزیکی خود بود. اما پس از آشنایی با یان والری، نامزد خواهرش، کریس متوجه شد که می‌تواند در مسابقات بدنسازی شرکت کند. او همواره الگوهای مختلفی را برای خود در نظر گرفت، اما بیش از همه تحت تأثیر تام پلاتز، بری دمای و آرنولد شوارتزنگر بود.

کریس بامستد در سن ۱۹ سالگی برای اولین بار وارد مسابقات حرفه‌ای شد و در سن ۲۱ سالگی با قهرمانی در مسابقات قهرمانی شمال امریکا، کارت حرفه‌ای خود را دریافت کرد و وارد فضای حرفه‌ای بدنسازی شد. پیش از دریافت کارت حرفه‌ای، بامستد در سال ۲۰۱۵ قهرمان مسابقات ملی بدنسازی کانادا در دسته جوانان شده بود. در سال بعد، نائب قهرمان مسابقات قهرمانی بدنسازی "CBFF" در دسته سنگین وزن شد. عضلات بامستد کشیده، کات شده و متقارن هستند و به یاد قهرمانان دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی این ورزش می‌اندازد.

قد کریس بامستد,وزن کریس بامستد او کریس بامستد قهرمان ۴ دوره قهرمان رشته فیزیک کلاسیک مستر المپیا است.

همسر کریس بامستد

همسر کریس بامستد، کورتنی کینگ نام دارد. کریس بامستد و کورتنی کینگ از سال ۲۰۱۸ که وارد رابطه با یکدیگر شدند، توجه رسانه‌ها را به خود جلب کردند. پیش از این در ویدیویی کورتنی کینگ فاش کرد که او ۳ بار تلاش کرده بود تا از طریق ارسال پیام خصوصی به اکانت اینستاگرام کریس بامستد، توجه غول بدنسازی را به خود جلب کند که البته در این کار هم موفق بود و در نهایت در میان ناباوری، این دو ورزشکار با هم ازدواج کردند.

همسر کریس بامستدکریس بامستد و همسرش کورتنی کینگ

موفقیت‌های کریس بامستد در مسابقات بدن‌سازی

۲۰۱۵ مسابقات قهرمانی بدن‌سازی مردان کانادا، کسب مقام اول

۲۰۱۶ مسابقات بدن‌سازی آمریکای شمالی کسب مقام قهرمانی و دریافت کارت حرفه‌ای

۲۰۱۶ مسابقات بدن‌سازی مسابقات قهرمانی سنگین‌وزن کانادا، مقام دوم

۲۰۱۷ مسابقات حرفه‌ای تورنتو – مقام اول کریس بامستد

۲۰۱۷ مستر المپیا فیزیک کلاسیک – دوم

۲۰۱۸ مستر المپیا فیزیک کلاسیک – دوم

۲۰۱۹ مستر المپیا فیزیک کلاسیک – قهرمان

۲۰۲۰ مستر المپیا فیزیک کلاسیک- قهرمان

۲۰۲۱ مستر المپیا فیزیک کلاسیک- قهرمان

۲۰۲۲ مستر المپیا فیزیک کلاسیک- قهرمان

رویکرد کریس بامستد به تمرینات و تغذیه

کریس بامستد در تمرینات بدن‌سازی خود به تمرکز و پایبندی بسیاری از نظرات و رویکردهای متفاوت از جمله روش‌های قدیمی و جدید تمرینات بدن‌سازی پایبند است. وی برای داشتن بدنی با حجم و تعریف بالا، تمرینات ورزشی سنگین و با انرژی بالا را انجام می‌دهد و همچنین به تعادل تمرینات استحکامی، کاردیو و تناسب اندامی توجه دارد.

همچنین، کریس بامستد به تغذیه سالم و مناسب بسیار اهمیت می‌دهد و در روزهایی که تمرینات سنگینی انجام می‌دهد، بیشترین انرژی را از طریق تغذیه مناسب به بدن خود می‌دهد. وی به دنبال مصرف مقدار کافی پروتئین، کربوهیدرات و چربی در تغذیه خود است تا بدنش بتواند از تمرینات بدن‌سازی به بهترین شکل استفاده کند.

کریس برنامه تمرینی خود را با تقسیم‌بندی ۵ روزه ترجیح می‌دهد. در این برنامه، او هر روز به عضلات پشت، سینه، همسترینگ/باسن، سرشانه و چهار سر مختلف تمرین می‌دهد. وقتی از کریس می‌پرسند که در چه روزهایی از هفته تمرین می‌کند، به این شکل پاسخ می‌دهد: "من یک برنامه چرخشی ۵ روزه دارم و به ندرت روزی را دارم که استراحت کنم، مگر اینکه به طور واقعی به آن نیاز داشته باشم."

کریس بامستد قهرمان چهار دوره متوالی مستر المپیا فیزیک کلاسیکتصاویر اینستاگرام کریس بامستد

فلسفه کریس بامستد در مورد بدن‌سازی و زندگی

کریس بامستد در بحث بدن‌سازی و زندگی، از دیدگاهی فیلسوفانه نگریسته و معتقد است که بدن سازی تنها برای داشتن بدنی زیبا و قدرتمند نیست، بلکه باعث بهبود کیفیت زندگی فردی و ارتقای سطح اعتماد به نفس و روحیه افراد می‌شود.

وی بر این باور است که تمرینات بدن‌سازی و تغذیه سالم، باعث بهبود سلامتی بدنی و روحی، افزایش انرژی و تمرکز، کاهش استرس و اضطراب، بهبود خواب و همچنین افزایش روابط اجتماعی و تعاملات انسانی می‌شود.

او به شیوه زندگی سالم و تمرینات بدن‌سازی به عنوان یک نوع اعتقاد و فلسفه زندگی نگریسته و به دیگران توصیه می‌کند که با تمرینات بدن‌سازی و تغذیه مناسب، به بهبود کیفیت زندگی خود بپردازند.

کریس بامستد قهرمانتصاویر کریس بامستد قهرمان بدنسازی

سخن پایانی

کریس بامستد با تمرینات سخت و مستمر و تغذیه مناسب، توانسته است به یکی از بهترین بدن‌سازان دنیاز جهان تبدیل شود. او با داشتن بدنی با حجم و تعریف بالا، الگویی برای بسیاری از علاقه‌مندان به بدن‌سازی در سراسر جهان شده است. برای رسیدن به این موفقیت، کریس بامستد به تمرینات سنگین و با انرژی بالا، تعادل تمرینات استحکامی، کاردیو و تناسب اندامی توجه داشته و به تغذیه سالم و مناسب بسیار اهمیت می‌دهد. همچنین، او با دیدگاهی فیلسوفانه به شیوه زندگی سالم و تمرینات بدن‌سازی به عنوان یک نوع اعتقاد و فلسفه زندگی نگریسته و به دیگران توصیه می‌کند که با تمرینات بدن‌سازی و تغذیه مناسب، به بهبود کیفیت زندگی خود بپردازند. به طور کلی، کریس بامستد نشان داده است که با تلاش و پشتکار، می‌توان به اهداف بلند پروازانه‌ای در زندگی دست یافت.

گردآوری: بخش بیوگرافی

  • 19
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش