چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۱۴

بیوگرافی تد کروز سیاستمدار جمهوری خواه آمریکایی

تد کروز,بیوگرافی تد کروز,عکس های تد کروزتد کروز
یکی از نامزدهای حزب جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶؛ تد کروز بود که در سال ۱۹۷۰ در ایالت کانادا به دنیا آمد. در ادامه این مقاله سرپوش به بیوگرافی این سیاستمدار آمریکایی خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی تد کروز:

نام کامل: رافائل ادوارد «تد» کروز

تاریخ تولد: ۲۲ دسامبر ۱۹۷۰

محل تولد: کلگری، آلبرتا، کانادا

ملیت: آمریکایی

حرفه: سیاستمداران آمریکایی و سناتور ایالات متحده از تگزاس

حزب سیاسی: جمهوری خواه

دین: بپتیست جنونی

همسر: هایدی کروز

تد کروز,بیوگرافی تد کروز,تصاویر تد کروزبیوگرافی تد کروز

بیوگرافی تد کروز:

تد کروز در ۲۲ دسامبر ۱۹۷۰ در کلگری، آلبرتا، کانادا به دنیا آمد. او تحصیلات ابتدایی و متوسط خود را در هیوستون و حومه آن به اتمام رساند، بعد از آن در سال ۱۹۹۲ وارد دانشگاه پرینستون و سپس در سال ۱۹۹۵ از مدرسه حقوق هاروارد فارغ التحصیل شد.

کروز قبل از اینکه به سمت اداره کننده برنامه‌ریزی کمیسیون فدرال تجارت انتخاب شود، دستیار قائم مقام دادستان کل ایالات متحده در وزارت دادگستری و مشاور سیاست داخلی جورج دابلیو بوش رئیس‌جمهور ایالات متحده در کمپین ۲۰۰۰ بوش - چینی بود.

وی در بین سال های ۲۰۰۳ تا می ۲۰۰۸ از طرف گرگ ابت؛ دادستان کل تگزاس به منصب سلیسیتر کل تگزاس برگزیده شد. در همین راستا تد کروز به عنوان اولین سلیسیتر کل هیسپنیک در تگزاس و جوانترین سلیسیتر کل در ایالات متحده شناخته می شد و طولانی ترین دوره مسئولیت را در تاریخ تگزاس برعهده داشت.

درکنار تمام این مسئولیت ها تد کروز به عنوان استاد وابسته حقوق در مدرسه حقوق دانشگاه تگزاس در آستین نیز فعالیت داشت، همچنین از از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ به عنوان دعوی دادگاه عالی ایالات متحده تدریس می‌کرد.

تد کروز,بیوگرافی تد کروز,زندگینامه تد کروزتد کروز؛ سیاسمتدار آمریکایی

والدین تد کروز:

والدین تد کروز النور الیزابت ویلسن دارا و رافائل بینونیدو کروز بودند، آنها در صنایع نفتی کار می کردند و یک شرکت لرزه‌شناسی انعکاسی برای حفاران نفتی داشتند. 

تد کروز,بیوگرافی تد کروز,فعالیت های سیاسی تد کروزتد کروز در بین خبرنگاران

تحصیلات تد کروز:

کروز بخشی از دبیرستان خود را در آکادمی فیت وست در کیتی، تگزاس طی کرد. در سال ۱۹۸۸ به عنوان دانشجوی برتر فارغ التحصیل خطابه می خواند از دبیرستان دوم در هیوستون فارع التحصیل شد. در دوران دبیرستان از گروهی مستقر شده در هیوستون به نام بنیاد آموزش بازار آزاد فعالیت کرد. در این گروه از فلسفه های بازار آزاد مانند میلتون فریدمن، فریدریش هایک، فردریک باستیا و لودویگ فن میزس مطالبی را آموخت. رالند استوری این برنامه را هدایت می کرد و تدکروز از ۱۳ سالگی در آن شرکت کرد.

تد کروز مدرک لیسانس خود را در سال ۱۹۹۲ همزمان با کو لودی از مدرسه امور عمومی و بین‌المللی وودرو ویلسون دانشگاه پرینستون دریافت کرد. هنگام حضور او در پرینستن وارد پنل مناظره جامعه ویگ-کلایوسوفیک آمریکا شد و به رقابت پرداخت. او توانست در سال ۱۹۹۲ در مسابقات ملی مناظره آمریکا و مسابقات مناظره آمریکای شمالی برنده شود، همچنین در همین سال به عنوان سخنران ملی سال آمریکا و (به همراه شریکش دیوید پنتن) تیم سال برگزیده شدند. کروز توانست در سال ۱۹۹۵ در مسابقات مناظره دانشگاه‌های جهان به مرحله نیمه نهایی برسد. 

تد کروز,بیوگرافی تد کروز,زندگینامه تد کروزتد کروز در جلسات سیاسی

تزی که تد کروز برای کارشناسی خود انتخاب کرد به تفکیک قوا با عنوان «چیدن بال‌های فرشتگان،» می پرداخت و درباره متنی منتسب به جیمز مدیسن رئیس‌جمهور آمریکا صحبت می کرد. این متن اینگونه عنوان می شد: «اگر قرار بود فرشتگان بر انسان‌ها حکومت کنند، نه به کنترل داخلی بر حکومتها نیازی بود نه به کنترل خارجی.» کروز استدلال می‌کرد که نویسندگان قانون اساسی قصد داشتند حقوق موکلین خود را حفظ کنند، و دو مورد آخر منشور حقوق ایالات متحده آمریکا توقفی بر حکومت قدرتمند وارد می‌کند. کروز نوشته‌است: «آنها صرفاً از جهت‌های مختلف عمل می‌کنند. دهمی جلوی قوای جدید را می‌گیرد، و نهمی همه حقوق و عدم حقوق دیگر را تثبیت می‌کند.»

کروز بعد از اینکه از پرینستن فراغ التحصیل شد به مدرسه حقوق هاروارد وارد شد و در سال ۱۹۹۵ همراه با مگنا کوم لودی (با افتخار بسیار) با مدرک دکترای حقوق (جی دی) فارغ التحصیل شد. کروز زمان حضور در هاروارد از ویراستان ابتدایی نشریه نقد حقوق هاروارد و دبیر اجرایی ژورنال حقوق و سیاست عمومی هاروارد، و دبیر مؤسس نقد حقوق لتینوی هاروارد محسوب می شد. در خصوص دوران دانشجویی تد کروز در دانشگاه حقوق هاروارد پروفسور الن درشویتس می گوید: «کروز به‌طور خارق‌العاده‌ای درخشان بود.» 

تد کروز هم اکنون عصوی از هیئت مشاورین نقد حقوق و سیاست تگزاس می باشد.

تد کروز,بیوگرافی تد کروز,تد کروز و دونالد ترامپتد کروز در کنار دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا

فعالیت های سیاسی تد کروز:

حضور در انتخابات ۲۰۱۲:

انتخاب کروز از نظر واشنگتن پست بزرگترین شکست غیرمنتظره ۲۰۱۲ و یک پیروزی حقیقی سیاست مردمی علیه رقبایی خیلی کم شانس، محسوب می شود. 

مایک لی، رند پال، جیم دمینت، تام کوبرن و پت تومی که از سناتورهای ایالات متحده محسوب می شوند از تد کروز حمایت کردند، از طرفی او توانست حمایت ران پال، نماینده سابق کنگره، سارا پیلین فرماندار سابق آلاسکا، جورج پی. بوش، رو یک سنتوروم سناتور سابق ایالات متحده از پنسیلوانیا را نیز برای خود داشته باشد.

تد کروز,بیوگرافی تد کروز,تد کروز سیاستمدارحضور تد کروز در انتخابات ۲۰۱۲

تعطیلی دولت: 

در تابستان ۲۰۱۳ کروز به طور پیوسته برای قطع بودجه لایحه حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه تلاش هایی را انجام دارد که در نهایت به تعطیلی دولت فدرال انجامید، وی استدلال کرد که تعطیلی دولت بلایی برای آمریکا یا حزب جمهوری خواه نیست.

کروز در ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۳ سخنرانی را درباره لایحه مراقبت مقرون به صرفه در سنا شروع کرد، او عهده بسته بود که تا زمانی که «دیگر توانایی ایستادن نداشته باشد» به سخنرانی خود ادامه خواهد داد. تد کروز توانست با ایراد چهارمین سخنرانی طولانی تاریخ سنای ایالات متحده را ارائه دهد و بعد از ۲۱ ساعت و نوزده دقیقه در ظهر روز بعد از آن جلسه قانون گذاری سخنرانی اش را به پایان رساند. به دنبال سخنرانی تد کروز، سنا به آرای ۱۰۰-۰ به طرح تأمین بودجه برای جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال رای داد. 

تد کروز,بیوگرافی تد کروز,تد کروز کیستسخنرانی ۲۱ ساعته تد کروز

قانون ۲۱۹۵ سنا:

در آوریل ۲۰۱۴ طرحی توسط تد کروز به سنا پشنهاد شد که بر اساس آن رئیس جمهور می توانست از دادن ویزا به سفیر هر کشوری، در سازمان ملل که اقدامات جاسوسی یا تروریستی علیه آمریکا داشته است یا منافع و امنیت ملی آمریکا یا متحدینش را تهدید می کند، اجتناب بورزد. 

این طرح پاسخی به ایران بود که حمید ابوطالبی را به عنوان سفیر خود در سازمان ملل پیشنهاد داده بود، این موضوع از جمله عوامل درگیر در بحران گروگان‌گیری در سفارت ایالات متحده آمریکا محسوب می شد. طرح پیشنهادی تد کروز به امضای اوباما رسید و به یک قانون تبدیل شد، کروز نیز به دنبال این تایید از رئیس‌جمهور و سایر سناتورها تشکر کرد. 

عضویت تد کروز در کمیته‌ها:

از ژانویه ۲۰۱۵ کروز ریاست کمیته بازرگانی سنا در زمینه ی علوم و فضا را برعهده گرفت، در این مقام او توانست به ریاست ناسا برسد. 

کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری:

تد کروز در ۲۳ مارس ۲۰۱۵ پستی در صفحه توییتر خود منتشر کرد مبنی بر: «من برای ریاست جمهوری رقابت می‌کنم و امیدوارم حمایت شما را جلب کنم!» او به عنوان اولین نامزد حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری شناخته می شد. 

در تاریخ ۱ فوریه ۲۰۱۶ کروز در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آیووا، که اولین ایالت برگزارکننده این انتخابات می باشد، پیروز شد. وی نخستین هیسپنیکی محسوب می شود که به پیروزی در آیووا دست پیدا کرد. 

تد کروز,بیوگرافی تد کروز,عکس تد کروزحضور تد کروز در رسانه های آمریکایی

تد کروز و امور خارجی:

در مورد سیاست های خارجی تد کروز خود را جایی میان انزواگرایی رند پال و مداخله گرایی فعال جان می داند. تد کروز به عنوان سرسخت ترین مخالف برنامه جامع اقدام مشترک، توافقی بین‌المللی با ایران در خصوص هسته‌ای که در نتیجه مذاکره ی گروه ۵+۱ می باشد او این برنامه را فاجعه بار و مخرب نام میبرد. 

همچنین تد کروز از جمله مخالفان نزدیکی آمریکا با کوبا محسوب می شود. 

تد کروز در سال ۲۰۱۳ اعلام کرده است که آمریکا هیچ نصیبی از دخالت در جنگ های داخلی سوریه نبرده است، همچنین اعلام می کند که نیروهای آمریکا نباید به عنوان نیروی هوایی القاعده عمل کنند. 

تد کروز در سال ۲۰۱۴ از دولت اوباما انتقاداتی انجام داد و اعلام کرد: «تیم سیاست خارجی رئیس‌جمهور تهدید داعش را کاملاً نادیده گرفت، در تلاش برای شورشیان سوری بود که در کنار داعش می‌جنگیدند،» همچنین داعش را به عنوان چهره شر معرفی کرد.

وی در سال ۲۰۱۸ با رضا پهلوی، با ولیعهد پیشین ایران ملاقاتی داشت و در راستای مخالفت با جمهوری اسلامی از وی حمایت کرد.

ازدواج تد کروز:

تد کروز در سال ۲۰۰۰ با همسر خود هایدی تلسن زمانی که در کمپین ریاست جمهوری جرج دابلیو بوش فعالیت می کرد، آشنا شد. آنها در سال ۲۰۰۱ با همدیگر ازدواج کردند و اکنون صاحب دو دختر هستند که کرولاین در سال ۲۰۰۸ و کترین در سال ۲۰۱۱ متولد شدند. 

تد کروز,بیوگرافی تد کروز,همسر تد کروزتد کروز و همسرش هایدی تلسن

هایدی اکنون از مقام خود به عنوان رئیس بخش مدیریت سرمایه‌گذاری منطقه ی جنوب غرب گلدمن ساکس مرخصی گرفته است. وی پیشتر در کاخ سفید برای کاندولیزا رایس و در نیویورک به عنوان بانکدار سرمایه‌گذاری کار می‌کرده‌ است. 

گردآوری:بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش